Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Csak jelzem, hogy ezeket az adatokat is - szerintem - érdemes fenntartásokkal kezelni!
Teljesen életszerűtlen, hogy lassan egy hónapja 3-4000+ -os esetszámok vannak, miközben második napja 5-600-as a gyógyultak száma.
Innentől persze az aktív esetek száma sem feltétlenül stimmel. A gyógyultak számának elvileg egzakt számnak kellene lenne, csak kérdés, hogy milyen alapon összesítik.
De ha összeadjuk a gyógyultak számát (feltételezve, hogy minden gyógyult a kórházból került ki), a halottak számának növekedésével, akkor egy 885-ös számot kapunk.
Miközben továbbra is fennáll, hogy egy hónapja 3-4000-es esetszámok vannak.
Hol vannak a nem kórházba került pozitív tesztek tulajdonosai? Mert azért előlegezzünk már meg annyit, hogy 4 hét alatt az ilyen fertőzöttek is gyógyultnak tekinthetők.
Nagyon lényegi kérdés ez is, bizony!
Nekem is feltűnt, hogy pl. ugye 2021. február 16-án a korábbi felfutás lecsengéseként volt még mindig 77.012 aktív fertőzött!
De hát, hogyan lett volna ez lehetséges???
o_O
..
Semmi sem jó gyerekek... Ezek az adatok mind-mind max trendekként, tendenciákként veendőek figyelembe!
(És feltételezem minden országban.)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
en ezt kaptam ma a facen


a komentek sem semmik.


es ilyenek utan mit mondjon, mit gondoljon az ember? o_O
Azokat az embereket, akik ilyen tartalmat gyártanak és nagy nyilvánosság előtt terjesztenek, bíróság elé kéne vinni minden országban, rémhírterjesztés és a védelmi intézkedések elleni agitáció miatt.
Úgy kb. minden mondata hazugság vagy félre magyarázás volt.

Az internet világában az a baj, hogy bárki bármilyen információhoz hozzájuthat és ebből kifolyólag abba a téves hitbe ringathatja magát sok laikus, hogy márpedig ő mindent tud az adott témáról. Holott kb. fogalma sincs arról, amiről olyan bőszen osztja az észt.... o_O
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Miért melegíted itt a tavaly tavaszi ügy frissített verzióját? Igen, lehet hogy Vuhanban sokkal több halott volt mint a hivatalos, csak erről ÉRDEMI adatot senki se adott! Feltételezések, sejtetések, vádaskodások voltak bőven. Meg most újra vannak, ezek szerint.
Adatok meg nincsenek.
A tavaly tavaszi állításokat is szépen megkérdőjelezte, hogy a város összes halottját a vírusra akarták fogni. A jól tájékozott nyugati hangadó firkászok. Most meg a teljesen független Taiwan News.
Neked nem tűnik fel, hogy bizony az ő szekerüket tolod? Mert a 24.hu-nál ez nem kérdés.
Az a harci helyzet, hogy ezek amúgy fontos infók. Egyszerűen csak mutatja, mennyire pofátlanul hazudik a kínai vezetés. Nekem eddig is tiszta volt, de most legalább másoknak is feltűnik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113

Vegyük fel az AstraZenecát is!​

Az AstraZenecával kapcsolatosan Gulyás Gergely elmondta: a vakcinával az Egyesült Királyságban 18 millió embert oltottak be, az oltás biztonságos, minden oltás biztonságosabb, mint az oltás hiánya. Arra kért mindenkit, hogy mivel a gyógyszergyárak konfliktusai okozzák részben a vakcinákkal kapcsolatos dilemmákat, ezeknek ne dőljön be a lakosság.
Hozzátette: az AstraZeneca biztonságos, bevizsgált és védettséget ad.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
"A legidősebb korosztálynál 90 százalék feletti az oltottság aránya, 65 év felettieknél 86 százalék. Sokan vannak, akik regisztráltak, de mégsem szeretnének vakcinát kapni."

Ez mondjuk nekem egy kicsit fura.. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Hát ez egyre viccesebb...
Ikertesó és felesége is kaptak oltásra behívót úgy, hogy utánunk regeltek és ők betegek is voltak alig 2 hónapja.
Akkor asszem nem is kaphatnának. Vagy ezen változtattak?
A barátnő 30 alatti tesóját is hívták oltani..

Nálam és barátnőnél meg se kép, se hang.
Balázs! Kicsit nyüzsögj a háziorvosnál. Náluk van a teljes lista. Szerintem egy hét alatt megkapod. Vigyázz magadra.
 
T

Törölt tag 2361

Guest

Vegyük fel az AstraZenecát is!​

Az AstraZenecával kapcsolatosan Gulyás Gergely elmondta: a vakcinával az Egyesült Királyságban 18 millió embert oltottak be, az oltás biztonságos, minden oltás biztonságosabb, mint az oltás hiánya. Arra kért mindenkit, hogy mivel a gyógyszergyárak konfliktusai okozzák részben a vakcinákkal kapcsolatos dilemmákat, ezeknek ne dőljön be a lakosság.
Hozzátette: az AstraZeneca biztonságos, bevizsgált és védettséget ad.
na, vegre valaki kimondja hivatolasan is, hogy a vakcina gyartok konfliktusa miatt is van ez a cirkusz a astra z vakcinaval.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
A debreceni vakcinagyár 55 milliárdos beruházásának költsége rendelkezésre fog állni – erősítette meg Gulyás Gergely. Ebből mintegy 7 milliárdba kerül csak maga a vakcinagyártó részleg. A tudományos hátteret pedig a Debreceni Egyetem együttműködése biztosítja a Sinopharmot előállító kínai vállalattal.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Azért ha valaki letagadja egy nyilvánvalóan balos szerveződésről a hovatartozását, az milyen eset? Ha pedig véletlen nézted be a függetlenek irányultságát, esetleg nem illene ezt leírnod, hogy bocsi, izé, meg minden, ha már olyan szofisztikáltan lehülyézted a másik oldalt. Ezt csak azért kérdezem, mert ez a része kimaradt a következő monológodból, de mindenféle mellébeszélés meg kormányhibáztatás az volt helyette. o_O

A kevésbé veszélyeztetett tanárok oltásáról beszélsz? Mert az idősebb és krónikus beteg tanárok közül - aki regisztrált - már gyakorlatilag mindenki be van oltva.

Ha nem oltják be a tanárokat, az a kormány hibája, de ha beoltják őket, az is. Értem.

Sajnos ez nem így működik. Amikor 4(!) napot csúsztak az AZ oltások sem ült el a hőbörgés. Mai napig megy a hiszti, hogy az AZ oltásokat elcseszte a patás, vége a világnak...

A segííííly sem oldja meg mindenkinek a gyerekfelügyelet problémáját, de legalább lehet vele szavazatokat szerezni. :p

Pár hete még ezen a fórumon is ment a műsor, hogy miért nincs gyerekfelügyelet a suliban, aztán meg minek van, mert ez így nem lezárás...

Azért egy próbát bőven megér az érettségi, aztán ha a járványhelyzet miatt mégsem lehet megtartani, akkor jöhet a B terv.

Pedig próbáltam vigyázni a pulzusodra...

-Nem az én hibám, hogy te csak és kizárólag oldalakban vagy képes gondolkodni. A "monológomban" fentebb már leírtam a véleményem a "baloldalizásról, jobboldalizásról", ha megismétlem az pont neked probléma. Ha leírom az a baj, ha nem akkor meg az. o_O Azt máris gondoltam, hogy egyből belendülsz, ha bármilyen szintű kritika is illeti a kormányt. Meg is tetted. Most ezzel mégis mit kezdjek? Valaki 2010-ben is fogadta Gyurkát a Parlamentben. bocsi, izé, akkor még nem volt világgonosza. Ha már mellébeszélés, akkor itt van valami amit kikerültél: "Ha csak az számít, hogy ki kapott pénzt Sorostól, akkor jobb, ha nem kezdem el írni a listát a pulzusod (és zeal pulzusa) érdekében" Szofisztikáltan meg maximum ulippót hülyéztem le (illetve őt konkrétan is), jelen esetben pont nem hülyéztem le senkit se konkrétan, se burkoltan. Pusztán annyi bajom van, hogy jobboldaliként legalább annyi tisztelet legyen magunkkal szemben, hogy nem egyszavasokban teszünk valakit egy polcra, ahogyan a baloldalon gyakran szokás.

-Nem az a kormány hibája, hogy beoltják, ennyire ne add a hülyét. Leírtam elég világosan szerintem, hogy mi a probléma. A tanárok január óta jelezték, hogy kéne nekik az oltás, azóta húzták, halasztották. Majd most beadják nekik azzal a kommentárral, hogy amúgy ezzel jól megölnek másokat a szemét dögök és ez gyakorlatilag nem valami Bayer-féle agymenés lett, hanem hivatalos kormány-propaganda. A kormány szakértői se támogatják a nyitást, meg az ellenzékiek se. Pont veled volt abban a tekintetben vitám, hogy a szakemberekre hallgassanak-e vagy az emberek igényeire.

-"A kevésbé veszélyeztetett tanárok oltásáról beszélsz?"
Itt nem csak a tanárokról van szó (persze belőlük egyszerűbb közellenséget gyártani, de hát diákokból is lehet). Az állítás az, hogy a most terjedő variáns gyorsabban terjed, mint a többi és zárt térben nem jó vele együtt lenni. Senkinek, nem csak a veszélyeztetett tanároknak. Ugyanis a gyerekek között is ugyanúgy terjed, hiába oltod le a tanárokat. A gyerek viszont hazamegy a busszal, vonattal, metróval, stb.-vel. Otthon is továbbadja a szülőnek (ahol együtt élnek, ott nagyszülőnek is). Mire kiderül, hogy fertőzött, már a jó ég tudja hány embert lefertőzött.

-Az AZ oltásokról is elült a hiszti.Amit felrónak az az a tény, hogy állítólag decemberben már készen állt a rendszer 1 millió oltás beadására, a valóságban meg ez egy ordas hazugság volt, mert valószínűleg ma se lenne képes erre a rendszer. De a te univerzumodban ez meg se történt.

-Nem segélyre gondoltam, aminek az osztogatásában amúgy bőven benne van a jelen kormányzat is, csakúgy, mint a többi. Én kivételes esetekre gondoltam, ahol valóban gond van, nem olyanokra, ahol nincs kedv elmenni dolgozni. A szavazatszerzés meg végképp aljas, mert én magam tudok arról, hogy itt helyben hogyan megy a kisbolton keresztül a c-típusúak lekenyerezése a választások idején.Szóval ezt hanyagoljuk.

-Nem ártana akkor, ha legalább lenne valami B-terv, amiről tájékoztatják is az embert, amihez lehet igazodni.Aztán meg nem tetszik, amikor hozzájuk vágják azt, hogy pánikból cselekednek. De tudom, ez is tök rendben van. Az oltási tervnél is az ment folyamatosan, hogy "készen van az", aztán kiderült, hogy még csak éppen elemezgetik hogyan kéne kinéznie. Ha már haditechnikai fórum: Haditervet se akkor csinálsz, amikor elkezdődik a háború, hanem még előtte. :hadonaszos:

Azt azért zokon ne vedd, ha a kormányon kérnek valamit számon.Ezért hívják őket kormánynak és nem ellenzéknek. Azzal számoljon el az ellenzék, hogy miközben aláírást gyűjtöttek a kínai vakcina ellen, beadatták maguknak.De nekik hol van döntési jogkörük bármiben is, ami miatt számon lehetne őket kérni? Ez egy qrva kényelmes pozíció nekik. Lehetne őket is b*szogatni, mert volna bőven miért, csak minek álljak be a sorba 20.-iknak? 2010 óta meg lett volna idő leültetni őket, de ha nagyon akarnák, akkor a kb egy éve érvényben lévő rendeletek, törvények szerint is lehetne őket büntetni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Balázs! Kicsit nyüzsögj a háziorvosnál. Náluk van a teljes lista. Szerintem egy hét alatt megkapod. Vigyázz magadra.
2 hete beszéltem a dokimmal. Nekem azt mondta neki csak a kronikus beteg és a 65+-os listája van. Mi egyiken sem szereplünk. Azóta lehet változott...
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
537
4 854
93
Az a harci helyzet, hogy ezek amúgy fontos infók. Egyszerűen csak mutatja, mennyire pofátlanul hazudik a kínai vezetés. Nekem eddig is tiszta volt, de most legalább másoknak is feltűnik.
Nem kétséges, hogy nem adtak meg minden információt. Születtek is bőven elképzelések az elhunytak számával kapcsolatban. A legjobbnak tűnő információ az volt, hogy mennyivel csökkent a telefon előfizetők száma. Eszméletlenül nagy szám jött ki. Azután jött a kiábrándító valóság, hogy a kínaiak elég gyakorlatias nép és mivel mindenki karanténba vonult egy lakásba szorult a család apraja-nagyja és rájöttek, hogy felesleges 10-15 telefon előfizetést fenntartani és millió számra mondták le az előfizetéseket. Utána ahogy rendeződött az élet szép lassan visszaállt a régi előfizetői szám, csak ezt már nem hangoztatták felénk.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
505
1 389
93
2 hete beszéltem a dokimmal. Nekem azt mondta neki csak a kronikus beteg és a 65+-os listája van. Mi egyiken sem szereplünk. Azóta lehet változott...
Azt hallottam, hogy pont a múlt héten kapták meg a teljes listát. Addig tényleg csak az általad említett lista volt.
Mérget nem vennék rá, eü-s sem vagyok. De valahonnan rémlik ez.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 409
3 671
113
2 hete beszéltem a dokimmal. Nekem azt mondta neki csak a kronikus beteg és a 65+-os listája van. Mi egyiken sem szereplünk. Azóta lehet változott...

2 hét nagy idő, szerintem érdemes most már kb. bárkinek zargatnia a háziorvosát.
Legalább annyira, hogy megtudja, most épp milyen korosztályt olt.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 001
113

"Németország tárgyalást kezd Oroszországgal az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) ellen kifejlesztett Szputnyik V orosz vakcina beszerzéséről kétoldalú alapon, az Európai Uniótól függetlenül – jelentette be a német szövetségi egészségügyi miniszter csütörtökön.


Az EU az engedélyeztetés után sem tervezi, hogy rendel az orosz vakcinából​


Jens Spahn a Westdeutscher Rundfunk (WDR) regionális közszolgálati médiatársaság rádiós hírműsorában elmondta, hogy miután az európai uniós tagországok egészségügyi minisztereinek szerdai tanácskozásán az Európai Bizottság illetékese ismertette, hogy nem szerepel terveik között orosz oltóanyag beszerzéséről szóló szerződések kidolgozása, hozzászólásában közölte, hogy a bizottság elzárkózása miatt Németország kétoldalú tárgyalást kezd Oroszországgal.
Kiemelte: a vásárlás első számú feltétele, hogy az orosz készítmény rendelkezzék EU-s forgalmazási engedéllyel.
A német kormány régóta azt képviseli, hogy nemzeti szinten kell megoldani a Szputnyik V beszerzését, ha az EU nem lép, és Jens Spahn már március közepén bejelentette, hogy hamarosan szállítási szerződéseket is köthetnek."
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 110
113
2 hete beszéltem a dokimmal. Nekem azt mondta neki csak a kronikus beteg és a 65+-os listája van. Mi egyiken sem szereplünk. Azóta lehet változott...
Momentán esetemben a háziorvos hirtelen azt se tudta, hogy nála vagyok, mivel évek óta nem voltam nála és a nevem meg elkeveredett valahogy a listán. Minden esetre azt mondom érdemes megkérdezni a dokit felénk konstruktívan állnak hozzá, nem tudom Pesten hogy van mindez
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Momentán esetemben a háziorvos hirtelen azt se tudta, hogy nála vagyok, mivel évek óta nem voltam nála és a nevem meg elkeveredett valahogy a listán. Minden esetre azt mondom érdemes megkérdezni a dokit felénk konstruktívan állnak hozzá, nem tudom Pesten hogy van mindez
Pesten én se, de itt vidéken futok még 1 kört. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger