Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Csak szólok, hogy jelenleg szemészek, és pszichiáterek visznek komplett Covid részlegeket ügyeletben.
Szia,

Ugye nem gondolod, hogy az a cel, hogy a diakok 95-98%-a megbukjon az erettsegin?

Mert ha a mostanra reg osszeomlott egeszsegugy allapotat akarod barmi masra atterjeszteni, akkor ott ugyanolyan hatekonysag lesz.

ui. hosszu tavon mindegy, hogy hany Leo2 van az orszagban, az szamit, hogy milyen szinvonalu az orszag oktatasa.
Mert jo altalanos- es szakkepzettseggel rendelkezok konnyen adoznak annyit, amibol megveheto a Leo2, de hulyekkel semmire se megy az orszag. :-(
A legfontosabb hosszu tavu strategiai eroforras az oktatas.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Nem egészen. Azok is terjeszthetik, akiknél kialakult a hatékony védelem, csak legfeljebb nem tudnak róla.
Azonban azt, hogy ez mekkora hányad, előre nem tudhatjuk.
Szia,

De, a wuhani es a brit virus eseten tudhatjuk, 89-90%-akrol szolnak a kulonbozo tanulmanyok a Pfizer/BioNTech eseten (marmint a 89-90% arra vonatkozik, akik NEM terjesztik).
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
Szia,

Ugye nem gondolod, hogy az a cel, hogy a diakok 95-98%-a megbukjon az erettsegin?

Mert ha a mostanra reg osszeomlott egeszsegugy allapotat akarod barmi masra atterjeszteni, akkor ott ugyanolyan hatekonysag lesz.

ui. hosszu tavon mindegy, hogy hany Leo2 van az orszagban, az szamit, hogy milyen szinvonalu az orszag oktatasa.
Mert jo altalanos- es szakkepzettseggel rendelkezok konnyen adoznak annyit, amibol megveheto a Leo2, de hulyekkel semmire se megy az orszag. :-(
A legfontosabb hosszu tavu strategiai eroforras az oktatas.

Hát sajnos van olyan emberanyag, amit semmilyen oktatás nem fog felemelni, legalábbis tömegesen.
 
M

molnibalage

Guest
Szia,

Pedig elvileg nagyon egyszeru a megoldas: olyan fizetest kell adni a tanaroknak, aminek a kovetkezteben lehet valogatni, es a jobbakat megtartani.

Nem tudom, hogy ehhez milyen fizetes kellene, tippem szerint a duplazas meg keves lenne. :-(
Nos, tekintve, hogy a tanár emberekkel foglalkozik, egyszerre sokkal és a tanítási időn túl is elég szép feladatot csesznek rájuk, ha engem kérdezel, akkor valódi minőségi oktatáshoz kb. ott kéne kezdődnie egy tanár bérezésének, mint egy mérnöknek.

Akkor én is mennék szívesen fizikát tanítani és az a sok szarságot csinálni, amit perpill a tanárok vállára tesz a rendszer.
Addig meg marad az, mint ma. Egy fanatikus elhivatott kisebbség és az ilyenolyan tanárok.
A legfontosabb hosszu tavu strategiai eroforras az oktatas.
Ezért is kellene megfizetni, ahogy fent írtam. Ahol ilyen szintű az anyagi és társadalmi megbecsülés, ott konkrétan válogatni lehet a jelöltek között...
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Wilson

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Pedig most gondolj bele, milyen jó lenne, ha egy ilyen színes-szagos kis elszínesedő izé lenne a karodban és nézegetnéd, hogy akkor most pozitív lettél-e vagy sem. :) ;)
November végén voltam már... Szóval pont nem foglalkozok vele. Így színes-szagos beépített kijelző se kell. De, ha nem lettem volna, se kéne!
Kezd az embereknél amúgy ez az egész egyfajta fétissé alakulni. Mintha másról nem szólna az Élet!
..
(Milagro ezredes réges-rég teljes hírzárlatot rendelt volna el.) ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Pedig most gondolj bele, milyen jó lenne, ha egy ilyen színes-szagos kis elszínesedő izé lenne a karodban és nézegetnéd, hogy akkor most pozitív lettél-e vagy sem. :) ;)
Sőt, gyűjthetne rólad további eü. adatokat, akár előre figyelmeztetni, ha magas a vérnyomás, szívritmuszavar, magas vércukor stb..De akár bankkártya helyett is lehetne használni, csak lecsippantod és már mész is. o_O
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: enzo and Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
Nos, tekintve, hogy a tanár emberekkel foglalkozik, egyszerre sokkal és a tanítási időn túl is elég szép feladatot csesznek rájuk, ha engem kérdezel, akkor valódi minőségi oktatáshoz kb. ott kéne kezdődnie egy tanár bérezésének, mint egy mérnöknek.

Akkor én is mennék szívesen fizikát tanítani és az a sok szarságot csinálni, amit perpill a tanárok vállára tesz a rendszer.
Addig meg marad az, mint ma. Egy fanatikus elhivatott kisebbség és az ilyenolyan tanárok.

Ezért is kellene megfizetni, ahogy fent írtam. Ahol ilyen szintű az anyagi és társadalmi megbecsülés, ott konkrétan válogatni lehet a jelöltek között...
Az egyetemi, főiskolai oktatók nagy része, már 20 éve is jól keresett. Hogy mellékes vagy tanári nemtom, de a parkolóban nem gyenge kocsik álltak.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke and BJani

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Sőt, gyűjthetne rólad további eü. adatokat, akár előre figyelmeztetni, ha magas a vérnyomás, szívritmuszavar, magas vércukor stb..De akár bankkártya helyett is lehetne használni, csak lecsippantod és már mész is. o_O
"Okos"órák már most is vannak!
Hatalmas fasság az is!
..
Pont attól fosztanak meg ezek a dolgok, ami miatt emberek vagytok, s ami miatt leszülettetek egy ilyen csodás lényként ide tapasztalni, átélni!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 798
113
"Okos"órák már most is vannak!
Hatalmas fasság az is!
..
Pont attól fosztanak meg ezek a dolgok, ami miatt emberek vagytok, s ami miatt leszülettetek egy ilyen csodás lényként ide tapasztalni, átélni!
Már így is mindent tudnak rólad ha akarnak. Igazából fizetni sem kellene érte. Te kapnál pénzt, ha beülteted, az adataidat adod el érte. Így lenne fair!
 
  • Dühítő
Reactions: milagro
W

Wilson

Guest

Kétlem, hogy önzelenül osztogatnák, én inkább ellenkező irányt feltételeznék, hogy mi és talán a csehek is küldtünk nekik Pfizert a mienkból, azzal hogy majd "visszafizetik", ha az elszámolási vitájuk rendeződik. :)
Fel sem merült bennem.hogy önzetlenül osztogatnának bármit is a zsidók, szerintem itt a következő szituáció tankönyvi esete állhat fent:)

 
M

molnibalage

Guest
Az egyetemi, főiskolai oktatók nagy része, már 20 éve is jól keresett. Hogy mellékes vagy tanári nemtom, de a parkolóban nem gyenge kocsik álltak.
Nem a tanári fizetésből, hanem a saját szakértői munkából, amit tolnak mellette...
Tudom, mert az Áramlástan tanszéken nehéz volt olyan tanárt találni, aki nem azzal is foglalkozott.
Mire valaki egyetemi docens lesz az 10+ év alsó hangon, 40 éves kor alatt olyat nem láttam még. Na, az ő fizetésük asszem nincs egy átlag mérnök szintjén...

ui. A téma menjen át a Beszélgetőbe. Ezt eltoltam.
 
  • Tetszik
Reactions: bel
W

Wilson

Guest
https://www.hazipatika.com/napi_ege...am_de_mas_miatt_allitottak_meg/20210409095256

"Egy nagyon hosszú lista is kevés lenne ahhoz, hogy felsoroljam. Viszont új vírust leírni nem nagy ügy, az a nehéz, hogy utánamenjünk, milyen hatása van az új vírusnak, mit művel a természetben, mennyire veszélyes az emberre, mennyire a denevérre. Ez már komoly feladat. A legbüszkébbek az úgynevezett európai ebolavírusra vagyunk. Mert kevesen tudják, de ebolavírusokból - ami egy filovírus - világszerte egyre többet találnak, és Európának is van egy ilyenje.

Húsz éve fedezték fel, egészen pontosan 2002-ben, és azóta eltűnt, semmi új infó nem volt róla. Viszont mi újra megtaláltuk, és olyan dolgokat írtunk le vele kapcsolatban, amit a filovírusok kutatásának 40 éve alatt nem sikerült más kutatóknak sem Afrikában, sem Amerikában. Nagyon jók az eredményeink, módszereinkkel - hogy helyben mérünk, friss mintát használunk - olyan alapigazságokat tudtunk leírni, amiből egy nagy cikk lett, és a Nature-t célozzuk vele."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ezért támogatom. A pénztárca most is nyomja a seggem.

Már így is mindent tudnak rólad ha akarnak. Igazából fizetni sem kellene érte. Te kapnál pénzt, ha beülteted, az adataidat adod el érte. Így lenne fair!

Azt nem fogjátok föl oktondiak, hogy attól akarnak megfosztani, ami éppen a LÉNY-EGED-et képezi. Amitől Isten képmására teremtett lényként megtapasztalhatsz, élhetsz át szebbnél szebb érzelmeket, zenét, szerelmet, katarzist, a teremtés okozta örömöt, ha két kezeddel alkottál valamit, meg sok egyebet!
..
Ehelyett, egy bionikus, háttérből irányított és terelt, rabszolga-robottá kívánnak átformálni fokozatosan! Ajánlom az alábbi kisfilmet, ElonMusk agyalágyultságain keresztül mutatja be a lehetséges borzalom vetületeit.
..
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and nyugger