Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Az orosz "Sputnik V" vakcina regisztrációja az EU-ban késik a brüsszeli "magas irodáktól érkező jelzések" miatt, a pandémiában való ilyen viselkedés erkölcstelen - nyilatkozta Szergej Naryshkin, az orosz Külső Hírszerző Szolgálat igazgatója az Első csatornán.
"Az Európai Gyógyszerügynökség (EMA), amely az összes gyógyszer regisztrálását végzi, húzza az ügyet. Nem akarom hibáztatni az EMA szakértőit és szakembereit, de pontosan tudjuk, hogy ez a késedelem összefügg az EU magas irodáiból érkező jelekkel. Miért történik ez? Ennek csak politikai okai vannak, vagy még mindig van gazdasági tényező? Nem tudom, hadd döntsék ezt el maguk az európai országok állampolgárai és a bűnüldöző szervek, de megértjük, hogy ez egyszerűen erkölcstelen ”- idézi őt a TASS.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Kit érdekel a TAJ kártyád? - Azon nincs fénykép, tehát nem tudnak azonosítani. Az azonosításhoz személyi vagy útlevél kell, melynek száma rajta van a védettségi kártyán, melyek nélkül NEM léphetsz be az adott országba.

Pontosabban negatív Covid teszttel beléphetsz, de a költségeket Te fizeted...!!! :( :( :(
Oké, elfogadom. Engem akkor már csak az az egy érdekel, hogy miért a TAJ számot rakták a papírra, amit elfogadnak mindenhol, ha amúgy az számít a legkevésbé? Vagy miért csak azt az azonosítók közül?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Azzal úgy egyébként tisztában vagy, hogy a mi számaink azért ilyen "kiemelkedőek", mert mindenkit a covidos halottak közé számolnak, aki a halála pillanatában pozitív volt?
Ha úgy számolnánk, mint sok egyéb ország, akkor kb. valahol a középmezőnyben lennénk...

Nem azért ilyen kiemelkedőek, valóban túl sokan halnak meg Magyarországon covidban. Más országban is számolnak úgy, mint mi. Elvileg WHO szabály szerint. Meg ha ilyen egyszerű lenne, akkor miért nem változtatott a számolás módszerén a kormány és jobbak lennének a számok? De ha még van is valamennyi különbség, akkor is a magas halálozású országok között vagyunk.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Engem aztán 6 hónapig ne erősítsenek meg oltással, amikor majdnem belehaltam és olyan az ellenanyagszintem, hogy egy darabig nem kell aggódnom.
A kezelő főorvos szerint tilos 6 hónapig óltatnom, és azt követően is célszerű egy antitest teszt csináltatnom. Szerinte ha hamarabb óltatok, akkor akár komplikáció is kialakulhat Én hiszek neki, szeptember előtt nem óltatok, még ha a házból sem engednek ki.
Másik orvosom aki maga is átesett a betegségen (csak nem olyan erős tűnetekkel, mint én) pedig halkan megsúgta, hogy az ilyen átesetteknek a szervezete, mint az enyém, egy életen át fog emlékezni a korona vírusra. Ebben annyira nem hiszek, de majd meglátjuk.

Nyilván a fertőzésen átesettek kiegészítő oltásáról orvosok döntenének, hogy kell-e és mikor. De benne van a pakliban, hogy érdemes.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Gyorshír: az Egyesült Arab Emirátusok (EAE) bejelentette, hogy minden teljes (2 adagos) Sinopharm oltási sorban részesült személynek legalább 6 hónappal a második oltás után egy harmadik emlékeztető oltást adnak. Az idősek és a krónikus betegek elsőbbséget élveznek. Korábban Bahrain is hasonló bejelentést tett.
Hivatkozás:
https://www.thenationalnews.com/.../coronavirus-uae-to...
 
  • Szomorú
Reactions: bel and formosa1

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Oké, elfogadom. Engem akkor már csak az az egy érdekel, hogy miért a TAJ számot rakták a papírra, amit elfogadnak mindenhol, ha amúgy az számít a legkevésbé? Vagy miért csak azt az azonosítók közül?
Ezt az idióta hatalomtól kérdezd...! - És azt is, hogy az igazoló papír miért nem kétnyelvű...
A Védettségi Igazolvány hiányosságait meg már kitárgyaltuk... :( :( :(
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Meg ha ilyen egyszerű lenne, akkor miért nem változtatott a számolás módszerén a kormány és jobbak lennének a számok?
Gondolom azért nem változtattak rajta, mert akkor azon menne a pampogás, hogy “kozmetikázzák az adatokat”, “eltitkolják a halálozásokat, hogy magukat jobb színben tüntessék fel”, stb.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Véletlenül sem szeretnék tiszteletlen lenni azokkal szemben akiket súlyosan érint a dolog, hozzátartozót vesztettek el.
Sajnos nekem is vannak a rokonok a covid áldozatai között.

Nem mondtam azt sem hogy nem lenne veszélytelen ez a vírus, azonban annak a kockázata, hogy a fertőzés következményeként intenzív ellátást igényeljen az esetek túlnyomó többségében egész jó körülírható.
Azt sem mondom, hogy ne lettek volna minden korcsoportból súlyos esetek és áldozatok is, azonban a legtöbb súlyos és végzetes lefolyású betegség nagyjából egy tucat tényező összjátéka!

Még azt sem mondhatom, hogy a kormány erről nem tájékoztatott volna, mert bizony jópárszor említették..
Nem, te azt írtad: "Egy kanadai tanulmány szerint a vizsgált (bár nem széles) felnőtt populáció legalább 90%-a már eleve védett volt az (új)koronavírus fertőzés ellen, annak ellenére hogy nem volt (új)korona specifikus antitestje és nem is találkozott még a 'vírussal' szimplán csak úgy általában a koronavírusok elleni természtesen kialakult védelem okán." Ami tényszerűen nem igaz. Az előző hozzászólásomban idéztem is a cikkből, amire hivatkoztál, hogy ők ilyet nem állítottak, hogy védett lett volna bárki is a covid-19 ellen. Ha nem értesz valamihez, akkor ne nyilatkoztass ki ilyesmiket.

Ami pedig a covid veszélyességét illeti: A Magyarországon a második hullámban túlnyomórészt megjelenő "brit" variánssal az egyik nagy probléma pont az volt, hogy a fiatalabb, "nem veszélyeztetett" csoportba tartozó esetek aránya jelentősen nőtt. Valamint, és ez nem csak a brit verzióra értendő, nem csak az a probléma, hogy sokan halnak bele, hanem az is, hogy aki nem, de a lefolyás súlyos, sőt akár középsúlyos esetekben is, a visszamaradó szövődmények maradandő egészségkárosodást jelentenek, plusz itt van a "hosszú covid" is, mint jelenség. Ráadásul, az egészségügy leterheltsége miatt /nem csak Magyarországon, gyakorlatilag mindenütt/ a más, akár súlyos betegségek diagnosztizálása és kezelése hiányos vagy elmarad, ami sok-sok további problémát jelent, vagy fog jelenteni a jövőben. Szóval a jajj ez nem is olyan súlyos betegség, minek oltani ellene hozzáállás baromi nagy tévedés, és leginkább tudatlanságból ered.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Abban az esetben baj, ha gyenge minőségben összecsapod a munkát és eladod azt első osztályúnak.
Az is baj, ha rábeszéled a vevőt számára szükségtelen vagy haszontalan cikk vagy szolgálatatás megvételére.
Vannak még egyéb bajos helyzetek...
Teljesen rosszul fogod fel a dolgokat.
A gyógyszergyárnak nem érdeke, hogy rossz legyen a sajtója. Ő bevételt akar és azt a rossz sajtó nem segíti elő.
A gyógyszertárak békésen vitzsgálgatnák évekig a terméküket, míg minimalizálnának minden dokumentálatlan mellékhatást.
Most épp viszont sürgős szükség van egy járvány megállítására. Úgyhogy egyes ritka mellékhatások nincsenek ledokumentálva. Viszont ez a kormányok és így végső soron a mi kívánságunk. Ettől még a termék jó és nem haszontalan.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Egységes nincs, de vannak országok, ahol bizonyos oltásokat elfogadnak, másokat meg nem. Pl. Ausztriában az orosz, Olaszországban az orosz és a kínai vakcina nem elfogadott, ez esetben tesztelni kell... :( :( :(
Látod, ha olvasnád amiket belinkelek, nem csak röhögnél mindenen, ami a dékáslyobbikos agitpropból kimarad, akkor vágnád mi zajlik pl. Ausztriában, nem pedig a buta ballib fake news gyár hülyeségeit tolnád be sok, sok, szomorú smiley mellett ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Pedig tegnapelőtt olyan lelkesen hergeltek az rtl híradóban, hogy Ausztriába majd csak pfizerrel lehet majd menni és aki kínait/oroszt kapott az így járt.
Utána még a dk-s ma... politikus is hőbörgött egy kört, hogy a megkárosított állampolgárok pereljék be az államot, mert mocskos keleti oltást adtak neki.

Másnap reggel már a facebook oldalamon ücsörgött a telex hirdetése ugyanerről ami alatt kommentekben elküldték őket a búsba, több Németországban dolgozó magyar is írta, hogy hazajöttek felvették a kínait, aztán mentek is vissza.
Cég meg örült, hogy be vannak oltva, egy emberrel kevesebbre kell elbaszni pénzt felesleges tesztelésekkel, hatóság is leszarta milyet kapott, volt igazolása oltásról mehet tovább.
Na, írtàk, 19én változik Ausztria. Tessék.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
799.588 fertőzött (+633)
1.908 kórházban (-289)
224 lélegeztetőgépen (-27)
121.746 aktív eset (-6.968)
648.513 gyógyult (+7.549)
29.329 elhunyt (+52)
4.790.996 (2.774.416) kapott oltást (+76.004, +25.181)
5.670.793 mintavétel (+14.662)
16.027 hatósági házi karanténban (-61)
cee4b5168c53720009ede19b23328450.png
800.368 fertőzött (+780)
1.836 kórházban (-72)
212 lélegeztetőgépen (-12)
115.029 aktív eset (-6.717)
655.959 gyógyult (+7.446)
29.380 elhunyt (+51)
4.829.595 (2.814.805) kapott oltást (+38.599, +40.389)
5.687.117 mintavétel (+16.324)
16.210 hatósági házi karanténban (+183)
504d67e56873a2c836a7cbdfc7ca34f1.png
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Engem aztán 6 hónapig ne erősítsenek meg oltással, amikor majdnem belehaltam és olyan az ellenanyagszintem, hogy egy darabig nem kell aggódnom.
A kezelő főorvos szerint tilos 6 hónapig óltatnom, és azt követően is célszerű egy antitest teszt csináltatnom. Szerinte ha hamarabb óltatok, akkor akár komplikáció is kialakulhat Én hiszek neki, szeptember előtt nem óltatok, még ha a házból sem engednek ki.
Másik orvosom aki maga is átesett a betegségen (csak nem olyan erős tűnetekkel, mint én) pedig halkan megsúgta, hogy az ilyen átesetteknek a szervezete, mint az enyém, egy életen át fog emlékezni a korona vírusra. Ebben annyira nem hiszek, de majd meglátjuk.
Milyen komplikació? Szerintem az orvos se tudta. Nagyot akart mondani, mint a másik doki.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 705
113
Oké, elfogadom. Engem akkor már csak az az egy érdekel, hogy miért a TAJ számot rakták a papírra, amit elfogadnak mindenhol, ha amúgy az számít a legkevésbé? Vagy miért csak azt az azonosítók közül?
Vsz olyan személyi lesz nálunk is, mint a szlotákoknál. Minden egyben. Szerintem a taj is benne lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 565
93
Nem, te azt írtad: "Egy kanadai tanulmány szerint a vizsgált (bár nem széles) felnőtt populáció legalább 90%-a már eleve védett volt az (új)koronavírus fertőzés ellen, annak ellenére hogy nem volt (új)korona specifikus antitestje és nem is találkozott még a 'vírussal' szimplán csak úgy általában a koronavírusok elleni természtesen kialakult védelem okán." Ami tényszerűen nem igaz. Az előző hozzászólásomban idéztem is a cikkből, amire hivatkoztál, hogy ők ilyet nem állítottak, hogy védett lett volna bárki is a covid-19 ellen. Ha nem értesz valamihez, akkor ne nyilatkoztass ki ilyesmiket.

Ami pedig a covid veszélyességét illeti: A Magyarországon a második hullámban túlnyomórészt megjelenő "brit" variánssal az egyik nagy probléma pont az volt, hogy a fiatalabb, "nem veszélyeztetett" csoportba tartozó esetek aránya jelentősen nőtt. Valamint, és ez nem csak a brit verzióra értendő, nem csak az a probléma, hogy sokan halnak bele, hanem az is, hogy aki nem, de a lefolyás súlyos, sőt akár középsúlyos esetekben is, a visszamaradó szövődmények maradandő egészségkárosodást jelentenek, plusz itt van a "hosszú covid" is, mint jelenség. Ráadásul, az egészségügy leterheltsége miatt /nem csak Magyarországon, gyakorlatilag mindenütt/ a más, akár súlyos betegségek diagnosztizálása és kezelése hiányos vagy elmarad, ami sok-sok további problémát jelent, vagy fog jelenteni a jövőben. Szóval a jajj ez nem is olyan súlyos betegség, minek oltani ellene hozzáállás baromi nagy tévedés, és leginkább tudatlanságból ered.
Természetesen nem is lehet ilyet állítani mert azt még be kell bizonyítani , akár többéves kutatások tárgyát képezheti!

Itt csak az a lényeg, hogy minden média, celebhiszti valamint nyílt és burkolt (kísérleti)oltás presszúra ellenére nagyon úgy fest mégsem állunk letolt gatyával a SARS-nCoV2 fertőzés előtt, akármelyik 'mutánsával' is riogatnának épp.

Az hogyhogy nem tűnik fel hogy milyen sokan valahogy nem bírnak nagyon belebetegedni ebbe az egyébként roppant fertőző és nem is veszélytelen találkozásban a vírussal? Például nemisolyanrég amikor még alkalmas védőfelszerelés sem volt a covid osztályon valahogy mégse lett beteg az egész személyzet? Vagy családon belül amikor össze vannak zárva egy covidos családtaggal és mégsem dönt le mindenkit a fertőzés, na itt a dolog kulcsa (nem a kísérleti oltások).