Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Amúgy elhinnéd, hogyha a nemzetközi tudományos közösség vizsgálná az eredetét és arra az eredményre jutnának, hogy semmi mesterséges nincs benne?
Mi az, hogy nemzetközi tudományos közösség? Ha a nemzetközi tudományos közösség a WHO-t, meg hasonló intézményeket jelent, akkor a válaszom egyértelműen az, hogy nem.
 
W

Wilson

Guest
Nem gondolnám, hogy ezt így le lehetne egyszerűsíteni, hogy a vadon élő állatok veszélyesek, amit meg a Mari néni meg az ipar tart azok meg jók.

Pedig elhiheted az a gond, hogy az emberi civilizáció terjeszkedése miatt az ott élő emberek olyan állat populációkkal kerülnek kapcsolatba amely az emberiség számára potenciálisan veszélyes vírusokat hordoznak.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Nem baj, éljenek a konteók...
Egyébként azt vágod, hogy attól még mert valami eltér a mainstream-től, az nem feltétlenül konteó? Érdekek és ellenérdekek működnek, nem erkölcsi alapelvek. Fordított esetben én is konteónak hívnám az igazságot, de attól még az igazság az igazság marad.
Ez a konteózás azért is érthetetlen most számomra, mert a mianstream is kezdi beismerni az igazság egy részletét:
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Pedig elhiheted az a gond, hogy az emberi civilizáció terjeszkedése miatt az ott élő emberek olyan állat populációkkal kerülnek kapcsolatba amely az emberiség számára potenciálisan veszélyes vírusokat hordoznak.
Madárinfluenza, kerge marhakór, H1N1. Ezek jutottak eszembe hirtelen, amiket kapcsolatba hoznak háziállatokkal.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Egyébként azt vágod, hogy attól még mert valami eltér a mainstream-től, az nem feltétlenül konteó? Érdekek és ellenérdekek működnek, nem erkölcsi alapelvek. Fordított esetben én is konteónak hívnám az igazságot, de attól még az igazság az igazság marad.
Ez a konteózás azért is érthetetlen most számomra, mert a mianstream is kezdi beismerni az igazság egy részletét:
Nézd, rohadt unalmas.
De akkor kezdjük:
Mi alapján lenne mesterséges?
Miért?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
És hány nobel díjas professzor állítja az ellenkezőjét?
Remélem elég kevés. Én még eggyel sem találkoztam, aki szerint ez természetes lenne. Persze, ez nem zárja ki a létezésüket.
Téged kérdezlek. Mert te nyilván tudod rá a választ.
A hiteles szakemberek nyilatkozatait figyelembe véve + megnézve az érdekelt feleket, egyértelmű számomra a kép.

https://www.portfolio.hu/global/202...ja-a-volt-amerikai-jarvanyugyi-vezeto-476044#

Előbb-utóbb pedig kénytelenek lesznek beismerni, hogy mesterséges eredetű a vírus, ezért pedig rákenik szépen Kínára.
 
W

Wilson

Guest
Madárinfluenza, kerge marhakór, H1N1. Ezek jutottak eszembe hirtelen, amiket kapcsolatba hoznak háziállatokkal.

Igen de azon kívul, hogy a madárinfluenza első számú terjesztői a vadon élő madárpopulációk és a kergemarhakórt tudomásom szerint nem vírus okozza és nem okoz világjárványt,ez miben cáfolja az én állításomat?
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Remélem elég kevés. Én még eggyel sem találkoztam, aki szerint ez természetes lenne. Persze, ez nem zárja ki a létezésüket.

A hiteles szakemberek nyilatkozatait figyelembe véve + megnézve az érdekelt feleket, egyértelmű számomra a kép.

https://www.portfolio.hu/global/202...ja-a-volt-amerikai-jarvanyugyi-vezeto-476044#

Előbb-utóbb pedig kénytelenek lesznek beismerni, hogy mesterséges eredetű a vírus, ezért pedig rákenik szépen Kínára.
És hogy döntöd el, hogy melyik nobel-díjasnak hiszel és melyiknek nem?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
És hogy döntöd el, hogy melyik nobel-díjasnak hiszel és melyiknek nem?
Megnézem, hogy melyik a logikusabb állítás és az alapján döntök. Szerintem te is így csinálod, nem? Csak más logikai keretrendszerben gondolkozunk, ezért máshogy döntünk.
Igen de azon kívul, hogy a madárinfluenza első számú terjesztői a vadon élő madárpopulációk és a kergemarhakórt tudomásom szerint nem vírus okozza és nem okoz világjárványt,ez miben cáfolja az én állításomat?
Nem cáfolja egyáltalán, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy ilyen alapon belehetne tiltani a húsfogyasztást is teljesen, mert bizony a hagyományos háziállatok is okozhatnak bajt.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
És mond, ha a biológia tudásod egy ovodásét se éri el, mi alapján tudod, hogy mwlyik logikus?
Ez megint csak személyeskedés, ráadásul nincs is semmi alapja a feltételezésnek.
Másodsorban pedig, ugyan milyen végzettséged lehet, ami alapján egy Nobel díjas tudós állítását vitatod? Vagy az amerikai hírszerzését? Félreértés ne essék, én nem akarom elvitatni tőled, hogy a szakértők munkáját kérdőjelezd meg. Sőt, szerintem ez alapvetően jó dolog, ha valaki nem hisz el minden hülyeséget amit elé raknak. Mert szakértői véleményt bárki vehet, akinek elegendő tőkéje van hozzá. Ahhoz pedig, hogy a sok-sok évezred nyugalomban eltöltött denevérzabálása után pont most kezdjen el hirtelen átterjedni emberre természetes módon , és így kialakuljon egy szuper fertőző, veszélyes vírus... nos, ez így elég nevetséges. Ha meg figyelembe veszem az érdekeltek érdekeit, akkor még inkább valószerűtlennek tűnik a mesterséges eredet. És még nem is írtam semmit a WHO viselkedéséről.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Ez megint csak személyeskedés, ráadásul nincs is semmi alapja a feltételezésnek.
Másodsorban pedig, ugyan milyen végzettséged lehet, ami alapján egy Nobel díjas tudós állítását vitatod? Vagy az amerikai hírszerzését? Félreértés ne essék, én nem akarom elvitatni tőled, hogy a szakértők munkáját kérdőjelezd meg. Sőt, szerintem ez alapvetően jó dolog, ha valaki nem hisz el minden hülyeséget amit elé raknak. Mert szakértői véleményt bárki vehet, akinek elegendő tőkéje van hozzá. Ahhoz pedig, hogy a sok-sok évezred nyugalomban eltöltött denevérzabálása után pont most kezdjen el hirtelen átterjedni emberre természetes módon , és így kialakuljon egy szuper fertőző, veszélyes vírus... nos, ez így elég nevetséges. Ha meg figyelembe veszem az érdekeltek érdekeit, akkor még inkább valószerűtlennek tűnik a mesterséges eredet. És még nem is írtam semmit a WHO viselkedéséről.
Már nem azért, de ha te sem hiszel minden nobel díjas tudósnak, akkor azt mi alapján teszed? És miért ne vitathatná más akkor a te általad elfogadott tudós állítását?
A sok-sok évezred után úgy mutálódott vírus kialakulásával kapcsolatban:
Ismered a mondást, miszerint "addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik"?
De sok mindenre igaz ez: Egész addig egészséges az ember, amíg egyszer csak beteg nem lesz. Egész sokáig békés volt a kutya, aztán egyszer csak megölte a gyereket. De ha az evolúciót végignézed, gyakorlatilag az ilyen változásoknak a története.
Nincs benne semmi furcsa, vagy egyedi.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and Blitz97
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez megint csak személyeskedés, ráadásul nincs is semmi alapja a feltételezésnek
Nem, ez az eddigi tevékenységed alapján bizonyított tény

Másodsorban pedig, ugyan milyen végzettséged lehet, ami alapján egy Nobel díjas tudós állítását vitatod?
Sejt és molekuláris, illetve molekuláris immun és mikrobiológus. Ebből ugyan a molekuláris vonalat használom leginkább, de azért na.
Vagy az amerikai hírszerzését?
Ami feltételezhetően, de tényleg, akár lehet, hogy, mert ott van egy víruslabor, és egyszer már volt valami biztonsági incidems alapján határozottan talán azt mondja, hogy akár onnan is kijuthatott. De azt nem, hogy mesterséges lenne.

. Ahhoz pedig, hogy a sok-sok évezred nyugalomban eltöltött denevérzabálása után pont most kezdjen el hirtelen átterjedni emberre természetes módon , és így kialakuljon egy szuper fertőző, veszélyes vírus...
Miért lenne szuperfertőző?
nos, ez így elég nevetséges
Látod megint itt van, hogy miért van egy ovodáds szintjén a tudásod.
Ugyan mi is zárja ki a gazdaváltást?

Ha meg figyelembe veszem az érdekeltek érdekeit, akkor még inkább valószerűtlennek tűnik a mesterséges eredet.
Ugyan ki érdekelt abban, hogy tönkretegye a világgazdaságot?