Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Igencsak különös helyzet van folyamatban.. a legjobban átoltott országokban terjednek leginkább az 'új variánsok' ahol meg nem nagyon oltottak rá a járványra ott alig..
Ez fájdalmasnak látszik és rövidesen nehézkes lesz tagadni..
E6aa-k0XsAU7MCf
Ezzel mire szeretnél célozni?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
Igencsak különös helyzet van folyamatban.. a legjobban átoltott országokban terjednek leginkább az 'új variánsok' ahol meg nem nagyon oltottak rá a járványra ott alig..
Ez fájdalmasnak látszik és rövidesen nehézkes lesz tagadni..
E6aa-k0XsAU7MCf
1. Ha megnézed az alacsony átoltottságú országok Kelet-Európai országok. Ebben a térségben tarolt legkésőbb a harmadik hullám. Ezért a negyedik felfutása későbbre várható. Sajnos nem fogjuk megúszni, csak időben csúszik. Igen, megint a horvatoknál fog indulni a turizmus miatt, aztán szépen begyűrűzik mindenhova.

2.Malta, Görögország. Elsősorban nem az oltottak, hanem a turisták és a fiatalok közt terjed. Reload 2020 nyara. A görögöknél 2.500 körüli napi esetszám, lényegében a szigetekre koncentrálódik. 1 kis bulisziget Mykonosz ad pl. 500 napi beteget. Ma vezettek be kijárási tilalmat, de karantén alá akarták venni az egész szigetet. A covid szállók tele, több covidos enyhe tünetes fiatal a tengerparton csövezik. A szállást már nem tudja fizetni, de pozitovként nem repülhet el.

3. Hollandia egyáltalán nem kiemelkedő oltási szempintból. A 2 oltást megkapók között a középmezőny. Túl korán nyitottak, túl laza szabályokkal. Pl. már mentek a nyári fesztiválok. Pl.egy 20.000 fős fesztivál végére 2.000 pozitiv lett. Plusz a későbbi lappangók. Le is lőtték ezeket a bulikat.

4. A brittek 12 hétre adják a második AZ-t. Ezzel tudják enyhe lefolyással megúszni a covidot, de a pozitivitást nem.

Remélem az oltasok haszna a kórházi esetszám csökkenésében az oltottak közt látványos lesz. Akkor nem kellenek lezárások, csak szépen rendszeres időközönként meg kell szúratni magad.

Az látni kell ez egy verseny a vírusmutációk és az oltás közt. Idővel infulenza szinten tudjuk tartani, csak ahhoz több tapasztalat kell. Ott is évente új oltás van.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 565
93
Remélem az oltasok haszna a kórházi esetszám csökkenésében az oltottak közt látványos lesz. Akkor nem kellenek lezárások, csak szépen rendszeres időközönként meg kell szúratni magad.
Nem kell, nem kötelező. Nem is szabad és nem is lehet kötelezővé tenni egyenlőre.
Egyébként franciában elkezdődtek a tüntetések az oltásigazolvány agyrém ellen.

 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nem értem ezt az egészet, biztos én vagyok gyengeelméjű.
De évszázadok óta használatban vannak védőoltások. Egyik sem karlevágás, bár a variolizációnak volt agy 2% halálozása a klasszik veszettségoltásnál meg deciszámra adták a higított és turmixolt birkaagyvelőt.
Évtizedek óta vannak kötelező oltások gyerek és felnőttkorban. Van vakcinaútlevél is, egy csomó országba pl. nem lehet belépni egy csomó oltás felvétele nélkül.
Ezt a COVID oltás tömeghisztlriát nehezen tudom józan ésszel magyarázni. Paranoia.
 
W

Wilson

Guest
Nem értem ezt az egészet, biztos én vagyok gyengeelméjű.
De évszázadok óta használatban vannak védőoltások. Egyik sem karlevágás, bár a variolizációnak volt agy 2% halálozása a klasszik veszettségoltásnál meg deciszámra adták a higított és turmixolt birkaagyvelőt.
Évtizedek óta vannak kötelező oltások gyerek és felnőttkorban. Van vakcinaútlevél is, egy csomó országba pl. nem lehet belépni egy csomó oltás felvétele nélkül.
Ezt a COVID oltás tömeghisztlriát nehezen tudom józan ésszel magyarázni. Paranoia.
Szerintem ismét Einsteinnek van igaza ebben a dologban is...

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Albert Einstein aláírása
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
W

Wilson

Guest
100% mindkét oltásssal védett hadihajón így terjed a járvány:

Igen és ezzel mi a problémád,egy szóval sem ígérte egyetlen vakcinagyártó vagy egészségügyi hatóság sem,hogy a vakcinák majd megakadályozzák az emberek megfertőzédését azt viszont igen,hogy a súlyos illetve a halálos kimenetelt ellen hatásosak lesznek,amit viszont az adatok visszaigazoltak,de én megértem,hogy mindenkinek kell egy hobby....
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Köpködik a tüskefehérjét mégis?
Tudod miről beszélsz? :)
Tegyük fel, hogy leköhögnek egy adag tüskefehérjével.
1. a tüskefehérje nem szaporodik, mert csak egy fehérje. A takonyban van még pár száz féle egyéb fehérje is. Akár kórokozók fehérjéje is.
2. tegyük fel, hogy hatást gyakorol a tüskefehérje a leköhögöttre. Akkor immunis lesz a tüskefehérjére így a vírusra is. Annak az esélye, hogy ezt a PCR kimutassa, az kérem 0 mert a tüskefehérjében nincs örökítőanyag. Elméletileg a gyorsteszt kimutathatja. Kb. akkora eséllyel, mint hogy a leköhögött immunis lesz (10 a -x-en %).
3. most akkor mi köze ennek a zárt közösségben terjedő SARS COV2-höz?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
808.725 fertőzött (+64)
86 kórházban (+3)
10 lélegeztetőgépen (+1)
36.078 aktív eset (-300)
742.632 gyógyult (+362)
30.015 elhunyt (+2)
5.559.178 (5.268.814) kapott oltást (+5.319, +18.355)
6.238.275 mintavétel (+8.766)
1.473 hatósági házi karanténban (-71)
d75554f9e60370f9909bd164ffe2c1fe.png
808.864 fertőzött (+139, 3 nap alatt)
76 kórházban (-10)
11 lélegeztetőgépen (+1)
35.602 aktív eset (-476)
743.245 gyógyult (+613)
30.017 elhunyt (+2)
5.569.099 (5.293.132) kapott oltást (+9.921, +24.318)
6.257.264 mintavétel (+18.989)
1.594 hatósági házi karanténban (+121)
cd8da4761d639491ddfd96dce5136003.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
További kísérletezés a kísérleti vakcinákkal!
---
"A kormány azt fogja javasolni a háziorvosoknak, hogy harmadik oltásként keverjék az mRNS-vakcinákat és a vektorvakcinákat. Azonban a Pfizer egyelőre nem javasolja ezt, mivel nem végeztek vizsgálatokat a témában – árulta el a cég magyarországi képviselője a Népszavának.
..
Mivel klinikai vizsgálatok nem támasztják alá, jelenleg nem támogatjuk az oltóanyagok felcserélhetőségét és kombinált alkalmazását – mondta a Népszavának Vereckei Péter, a Pfizer Hungary Kft. ügyvezető igazgatója. A szakember hozzátette: a Pfizer és a BioNTech nem értékelte 3-as fázisú klinikai vizsgálatában a különböző oltóanyagok kombinálását, valamint a vakcina jelenlegi hatósági engedélye nem tartalmazza az oltóanyagok felcserélhetőségét."
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 780
113
Már csak cc. 276 ezer az olló az 1. és a 2. oltottak között. Hó végére 100 ezer alatt lesz, gyakorlatilag eltűnik.
A 6 millió beoltottat viszont ezzel a tempóval sosem érjük el.

A nem oltott idősek nem hiszem, hogy nagy veszélyben vannak. Többségük otthon ülő, alig mozduló.
A nem oltott fiatalabbak körében fog aratni a delta a 4. hullámban.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0