Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
ha azt feltételezed hogy privát információt adok ki családomról vagy ismerősünk családtagjáról egy idiótán viselkedő idegennek az interneten vagy azt feltételezed hogy hazudok, mert nem tetszik a véleményem neked, akkor keress más palit öregem. S fejezd be hogy minősíthetetlenül beleszállsz másokba, egyes emberek sajnálatos halálát felhasználva.


Véleményedhez jogod van, cenzúrázáshoz nincs.


Ne terelj kérlek én tényeket írok és igen pont azért írom ,mert tényleg elveszítettem őket …..csak túl sokszor találkoztam olyanokkal az elmúlt 1.5 évben akiknek valahol valamikor állítólag azért halt meg valakijük ,mert felvették a vakcinát….és amikor rákérdezek ,hogy hol mikor és milyen körülmények között akkor jön a szokásos…HAZUDOK tesó??????…miért nem merítek leírni ?…..nem a véleményed nem tetszik hanem a csúsztatásaitok PPE-vel …Idiótán viselkedő internetes “öregem” 2.0……A különbség az,hogy én senkit nem akarok rábeszélni a vakcinára……..ellentétben azokkal akik léptem nyomon leakarják beszélni a többieket csúsztatós kamu cikkekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Megyünk a trendekkel. Én egy dologban reménykedek, hogy a kórházi esetek száma jelentősen csökken a negyedik hullámban az oltások hatására.

Jön a 3ik oltás. 2 Pfizer után mit ajánlotok, ha a szívem eddig bírta az oltást. Nem viccből irom, sajnos 2 ismerősömnek is lett a Pfizertől kisebb, másik kettőnek nagyobb gondja. Az utóbbiak közül az idosebbnek korábban is volt, de valszeg felerősítette a szívproblémáit. Viszont a huszoniksz évesnek semmi gondja korábban nem volt, most éjszakánként nem tud aludni úgy ver a szíve. :(

Azért xar ügy, mert nem tudom azt modani, hogy ne oltassunk, hisz harminciksz éves ismerősöm meghalt kronikus betegség nélkül, 2 5x-es rokonom is alig kerulte el oltás nélkül az intenzívet és a lélegeztetőt.
Én maradnék a Pfizernél.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Én maradnék a Pfizernél.
Nem jó ötlet a keverés amit mondanak?? Látok benne logikus indokot. A nyugati utazgatások miatt az AZ és aModerna játszik. Esetleg a Jansen, de az 1 dózisú, nemtom mennxire kell egy lórúgás.

A Pfizerrel ismétléssel 1 bajom van, hogy több ismerősnél rövid időn belül szívptobléma lett. Még ha nem is mind tartós. Lehet néhány csak pánik volt.

De fateromnak tuti nem ajánlom. A Sinopharmmal mellékhatás nélkül megúszta, bár lehet legkevésbé hatékony, de oltás után az ellenreakció se lenne jó ha megrángatná 80 körül sok, de korlátok között tartott problémánál. Ő úgyis betart mindent kis esély van rá, hogy elkapja.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Nem jó ötlet a keverés amit mondanak?? Látok benne logikus indokot.
Jelen esetben (meg úgy általában is) nagyon jó ötlet a keverés. Ami miatt én nem feltétlen javaslom a keverést az esetedben az az, hogy egy mRNS alapú oltás egyrészt már önmagában is kimagasló hatékonyságú, másrészt pedig nincs semmi ellenjavallata a 3. azonos dózisnak.
A nyugati utazgatások miatt az AZ és aModerna játszik. Esetleg a Jansen, de az 1 dózisú, nemtom mennxire kell egy lórúgás.
Egy AstraZeneca és egy Pfizer a kutatások szerint (bár ott 1. adag: AZ, 2. adag: Pfizer) elég hatékony volt. A Pfizer a humorális (~ellenanyag), az AZ pedig a celluláris (sejtes) immunitás kialakításában erős.
(De ha tartasz a csimpánz adenovírustól, akkor egy Janssen sem lehet rossz 3. dózisnak.)
A Pfizerrel ismétléssel 1 bajom van, hogy több ismerősnél rövid időn belül szívptobléma lett. Még ha nem is mind tartós. Lehet néhány csak pánik volt.
Amíg meg nem jelentek a szenzációhajhász cikkek az AZ által kiváltott vérrögképzési problémákkal, addig senki sem problémázott miatta. Most, hogy a Pfizerről jöttek negatív hírek (ahol egyébként döntő többségében 25 év alatti férfiak voltak az érintettek), ettől kezdenek hisztizni az emberek.
De fateromnak tuti nem ajánlom. A Sinopharmmal mellékhatás nélkül megúszta, bár lehet legkevésbé hatékony, de oltás után az ellenreakció se lenne jó ha megrángatná 80 körül sok, de korlátok között tartott problémánál. Ő úgyis betart mindent kis esély van rá, hogy elkapja.
Nem olvastam róla, hogy ilyen korban okozott volna szívproblémákat. De ha ennyire tartotok tőle, akkor kérjetek neki egy Janssent. (Egy 3. Sinopharmnak nem igazán lenne értelme.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
Nem jó ötlet a keverés amit mondanak?? Látok benne logikus indokot. A nyugati utazgatások miatt az AZ és aModerna játszik. Esetleg a Jansen, de az 1 dózisú, nemtom mennxire kell egy lórúgás.

A Pfizerrel ismétléssel 1 bajom van, hogy több ismerősnél rövid időn belül szívptobléma lett. Még ha nem is mind tartós. Lehet néhány csak pánik volt.

De fateromnak tuti nem ajánlom. A Sinopharmmal mellékhatás nélkül megúszta, bár lehet legkevésbé hatékony, de oltás után az ellenreakció se lenne jó ha megrángatná 80 körül sok, de korlátok között tartott problémánál. Ő úgyis betart mindent kis esély van rá, hogy elkapja.
Anyóspajtás, 70+, kínai, 685 antitest. Szóval 3.ra kínai.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
Jelen esetben (meg úgy általában is) nagyon jó ötlet a keverés. Ami miatt én nem feltétlen javaslom a keverést az esetedben az az, hogy egy mRNS alapú oltás egyrészt már önmagában is kimagasló hatékonyságú, másrészt pedig nincs semmi ellenjavallata a 3. azonos dózisnak.
Az a baj, hogy már mindent meg az ellenkezőjét is lehetezz olvasni. Talán Merkely mondta, hogy a Sinopharm a mutációk ellen hatékonyabb lehet. Persze itt nagyfokú ködszurkálás van. Ami engem elgondolkodtatott az izraeli taoasztalat. A Delta ellen2 Pfizer kevés, illetve jelentős a hatékonyságromlás. Ha jól ertem, ők harmafik Pfizerben gondolkodnak.
Egy AstraZeneca és egy Pfizer a kutatások szerint (bár ott 1. adag: AZ, 2. adag: Pfizer) elég hatékony volt. A Pfizer a humorális (~ellenanyag), az AZ pedig a celluláris (sejtes) immunitás kialakításában erős.
(De ha tartasz a csimpánz adenovírustól, akkor egy Janssen sem lehet rossz 3. dózisnak.)
Ez a csimpanzos sztori annyira nem hat meg, hogy azt sem tudom melyik vakcinafejlesztésnél alkalmazták.
Amíg meg nem jelentek a szenzációhajhász cikkek az AZ által kiváltott vérrögképzési problémákkal, addig senki sem problémázott miatta. Most, hogy a Pfizerről jöttek negatív hírek (ahol egyébként döntő többségében 25 év alatti férfiak voltak az érintettek), ettől kezdenek hisztizni az emberek.
Egyébként 2 huszonikszes férfi kollégámnál alakultak ki szívproblémák a Pfizer után. 1 sajnos tartós.... Ez nem segíti elő a bizalmat a harmadik Pfizer iránt.
Nálam és az asszonynál gond és mellékhatás nélküli tapasztalat van a Pfizerről.
Nem olvastam róla, hogy ilyen korban okozott volna szívproblémákat. De ha ennyire tartotok tőle, akkor kérjetek neki egy Janssent. (Egy 3. Sinopharmnak nem igazán lenne értelme.)
80 körül senkinél sem alakít ki szívbetegséget egy oltás sem, addigra már rég megvan, max. teker rajta egyet. ;)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Az a baj, hogy már mindent meg az ellenkezőjét is lehetezz olvasni. Talán Merkely mondta, hogy a Sinopharm a mutációk ellen hatékonyabb lehet. Persze itt nagyfokú ködszurkálás van. Ami engem elgondolkodtatott az izraeli taoasztalat. A Delta ellen2 Pfizer kevés, illetve jelentős a hatékonyságromlás. Ha jól ertem, ők harmafik Pfizerben gondolkodnak.
Az inaktivált vírust tartalmazó vakcinák általában sokkal ellenállóbbak a mutációkkal szemben, éppen azért, mert nem csak egy kitüntetett célpont ellen készíti fel a szervezet, hanem kvázi az egész vírus ellen. De éppen itt jön a csavar a történetben, mert hogy hiába van a SARS-CoV-2 vírusnak mondjuk 40 epitópja (azon része, amit képes lehet felismerni az immunrendszer), ha csak 2-3 ellen képes valamilyen ellenanyagot készíteni.
Amint látod, ez sem fekete vagy fehér. A viszonylagos mutációkkal szembeni tartósságnak a kisebb hatékonyság az ára. Az mRNS alapú vakcinák nagyon magas hatékonysággal rendelkeznek, de cserébe egy markáns mutáció akár le is nullázhatja őket.
Az általad említett hatékonyságromlás viszonylagos. Most ugye arról van szó, hogy a delta (indiai) mutáns okozta megfertőződést csak az esetek ~40%-ában tudja megakadályozni, itt ugyan jelentősen csökkent a hatékonyság, azonban már a kezdetekkor is tudtuk, hogy az oltás ellenére meg lehet fertőződni. DE a súlyos betegséget még mindig ~92%-ban megelőzi, szerintem most ez a fontosabb paraméter. Egy 3. dózis Pfizer szigorúan a magánvéleményem szerint valamelyest mindkét előbb említett értéken emelni fog.
Ez a csimpanzos sztori annyira nem hat meg, hogy azt sem tudom melyik vakcinafejlesztésnél alkalmazták.
Az AstraZeneca vektor (hordozó) vírusa a csimpánz adenovírus.
Egyébként 2 huszonikszes férfi kollégámnál alakultak ki szívproblémák a Pfizer után. 1 sajnos tartós.... Ez nem segíti elő a bizalmat a harmadik Pfizer iránt.
Ezt meg is tudom érteni. Ilyenkor viszont egy sokat ismételt frázis jut eszembe: amelyik gyógyszernek/vakcinának nincs mellékhatása, annak sajnos hatása sincs. :(
80 körül senkinél sem alakít ki szívbetegséget egy oltás sem, addigra már rég megvan, max. teker rajta egyet. ;)
Akkor mondom másképp, nem hallottam róla, hogy a meglévő betegség fellángolását okozná. ;)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ne legyen igazam.
A hétfői új fertőzésszám 300 körül várható, vagyis napi száz, mivel ez ugye 3 napra vonatkozó adat. Ami egyértelmű jelzés lesz arra, hogy a 4. hullám már bekopogott.

A hétvége effektus persze közbeszólhat, tehát a szerda reggeli adatig várni kell a bizonyossággal.
És akkor nincs kegyelmi idő a nyár végéig. Augusztus közepére tombolni fog.

Azért ennyire nem gáz a helyzet. Most 1,2 körül van a szaporodási ráta, így 180-200 közti eset várható hétfői bejelentéssel 3 nap alatt. A 4. hullám felfutáshoz pedig idő kell még az indiai mutánsnak is. "Tombolni" inkább csak szeptember - októberben fog, még 1,3 - 1,5-re emelkedő szaporodási ráta esetén is. Már amennyiben tomboláson a napi 500 - 1000 feletti esetszámokat értjük. Amúgy egy szezonális influenza járvány járványküszöbe 14,6 ezer orvoshoz forduló egy hét alatt, amiből a járvány kezdetekor jellemzőn 10 - 30% a pozitivitás, ami napi 200 - 600 új eset 7 napos mozgó átlagnak felel meg, ha ugyanakkora látencia faktort feltételezünk a két kórokozóra. A szezonális influenza járványok csúcsán pedig heti 40 - 100 ezer orvoshoz fordulóból 30 - 80% pozitivitás mellett napi 2 - 11 eset jön össze. Szóval a várható "tombolás" az átoltottság miatt inkább csak egy közepes szezonális influenza járvány terjedési sebességét és esetszámát jelenti, csak épp alapesetben ennek a vírusnak több 10-szer nagyobb a kórházi kezelési és halálozási aránya. Meglátjuk, hogy ezen mennyit javít az átoltottság.

Megyünk a trendekkel. Én egy dologban reménykedek, hogy a kórházi esetek száma jelentősen csökken a negyedik hullámban az oltások hatására.

Jön a 3ik oltás. 2 Pfizer után mit ajánlotok, ha a szívem eddig bírta az oltást. Nem viccből irom, sajnos 2 ismerősömnek is lett a Pfizertől kisebb, másik kettőnek nagyobb gondja. Az utóbbiak közül az idosebbnek korábban is volt, de valszeg felerősítette a szívproblémáit. Viszont a huszoniksz évesnek semmi gondja korábban nem volt, most éjszakánként nem tud aludni úgy ver a szíve. :(

Azért xar ügy, mert nem tudom azt modani, hogy ne oltassunk, hisz harminciksz éves ismerősöm meghalt kronikus betegség nélkül, 2 5x-es rokonom is alig kerulte el oltás nélkül az intenzívet és a lélegeztetőt.

Nem te választasz, hanem az orvos. Pfizer után legnagyobb esélyed a Sinopharmra lesz (a rendelkezésre álló készletek miatt), ami szerintem pont jó. Én mondom is majd az orvosnak, hogy nekem Szputnyik után a Sinopharm épp optimális lenne.

Szerintem csináltass tesztet. Ha van elég ellenanyagod, nem kell oltás.

1. Az ellenanyag szintje folyamatosan csökken. Ha valaki meg szeretné hosszabbítani, meg szeretné erősíteni, mutánsállóbbá szeretné tenni a védelmet, akkor ahhoz 3. adag oltás kell.
2. Az oltás sokkal egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb, mint a tesztelés. A tesztelés csak drága, fölösleges többlet kockázatot hordozó időhúzás akkor, ha egyébként lehetőség van az oltás felvételére is.
3. A tesztelés senki semmitől nem véd meg, csak az oltás.

Nem jó ötlet a keverés amit mondanak?? Látok benne logikus indokot. A nyugati utazgatások miatt az AZ és aModerna játszik. Esetleg a Jansen, de az 1 dózisú, nemtom mennxire kell egy lórúgás.

A keverés elvben javíthatja az esélyeket. Gyakorlati mért adat még nem nagyon van rá (Covid esetében). Nyugati utazgatásra eleve ott van az alapból kapott két Pfizered. A Moderna majdnem olyan, mintha 3. Pfizert kapnál. A Jansen a Szputnyik első adagjának felel meg. Nincs benne semmi lórúgás. A Jansen 1 adagja némileg hatékonyabb, mint az Astra 1 adagja, mivel emberi adenovírust használ.

Mellékhatás ügyileg egyiktől sincs ok túlzottan félni. A betegség kockázata még két oltás után is több nagyságrenddel nagyobb, mint bármelyik oltás kockázata. Még ha csak 10%-ot javít a 3. oldtás az esélyeiden, akkor is bőven megéri. Valószínűleg többet fog javítani, ráadásul meghosszabbítja a védettséged időtartamát. Nem tudhatod, hogy mikor találkozol a vad vírussal, annak is már a durvább indiai mutánsával, ami most átveszi a vezető szerepet. Érdemes figyelembe venni, hogy addig is tovább csökkenhet a védelmed. Az izraeliek által az angolokhoz képest mért jóval gyengébb indiai mutáns elleni hatékonyság egyik magyarázata is az eltelt idő lehet. Izraelben értek el először magas átoltottságot és ott telt átlagosan a legtöbb idő a 2. adag beadása óta. A Pfizer kezdeti magas hatékonysága pedig a kezdeti magas antitest szinttel függ össze. A Pfizer nagyon az antitestekre van kihegyezve. Az antitest szint viszont idővel csökken.
Van egy tippem, hogy a magyar ajánlás a 2. adag után 4 hónappal adott 3. oltásra pont az angol és az izraeli 2. adagok óta eltelt átlagos idő vizsgálatából és az izraeli 2. adag utáni átlagos eltelt időből származik.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Nem jó ötlet a keverés amit mondanak?? Látok benne logikus indokot. A nyugati utazgatások miatt az AZ és aModerna játszik. Esetleg a Jansen, de az 1 dózisú, nemtom mennxire kell egy lórúgás.

A Pfizerrel ismétléssel 1 bajom van, hogy több ismerősnél rövid időn belül szívptobléma lett. Még ha nem is mind tartós. Lehet néhány csak pánik volt.

De fateromnak tuti nem ajánlom. A Sinopharmmal mellékhatás nélkül megúszta, bár lehet legkevésbé hatékony, de oltás után az ellenreakció se lenne jó ha megrángatná 80 körül sok, de korlátok között tartott problémánál. Ő úgyis betart mindent kis esély van rá, hogy elkapja.
Nem egyszerű elkülöníteni, hogy egy oltás utáni panasz az az oltástól van, vagy csak úgy. Placebo hatás és egyéb egészségügyi problémák is léteznek. Meg szemléletbeli dolgok is. Ha oltás után hazafelé elüti az autó, azt is rá lehet fogni az oltásra, mert ha nem megy oda, akkor nem lesz ott, ahol elütötték.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
 
  • Tetszik
Reactions: bel and nagyoncivil

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 860
113
Véd majd az is vagy fél évig-évig, közben kijön egy-egy újabb variáns, mert mutálódik, és a Pfizernek megvan a következő 100 évre a biztos bevételforrása.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 627
5 378
113
2. Az oltás sokkal egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb, mint a tesztelés. A tesztelés csak drága, fölösleges többlet kockázatot hordozó időhúzás akkor, ha egyébként lehetőség van az oltás felvételére is.
3. A tesztelés senki semmitől nem véd meg, csak az oltás.
Aggódott a 3.-ik oltás miatt. Ezért javasoltam, hogy akkor előbb csináltasson tesztet.