Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
2. Az oltás sokkal egyszerűbb, olcsóbb, gyorsabb, mint a tesztelés. A tesztelés csak drága, fölösleges többlet kockázatot hordozó időhúzás akkor, ha egyébként lehetőség van az oltás felvételére is.
Azt hiszem eddig 8 PCR-em volt (meg egy gyorsteszt) 5 pozitív és 3 negatív. 19.500 forintjával ez 156.000 körül van. Ebből 1 volt védőoltás után egy köhögős megfázás miatt. Sajna itt a védőoltás (meg a kiállt betegség) nem véd meg a főnök aggodalmától... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
T

Törölt tag 4082

Guest
Spanyolország? Anglia? Tavaly nyáron USA? Oroszország?
Kíváncsi lennék, mi történne ezzel a világgal, ha jöne egy könnyen terjedő ebola vagy fektehimlő szerű vírus...
Elég a fekete himlő vissza. Lassan a 2. generáció is felnőtt korba lép akit már nem oltottak. Kb a brit mutáns szintű az r0-ja. És 10% körüli volt a végén a halálozása. De te ezt nyilván jobban tudod mint én.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: gafzhu and bel

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Ez honnan jön, hogy az a legjobb? De tényleg érdekelne.
A nincs mellékhatás meg gyanús kéne hogy legyen. Mert alaptétel: aminek nincs mellékhatása, annak hatása se.
Nekem nagyon gyanús, hogy a mutáns nem az S fehérjét változtatja antitest-rezisztenssé hanem simán a nyálkahártyán szaporodik és terjed helyi immunitás hiányában (IgA), szisztémásan nem nagyon tud labdába rúgni a keringő antitestek miatt. Itt a betegségen átesettek előnyben vannak a csak oltottakkal.
Jöhetne már egy orrspray élő gyengített vírussal...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
809.101 fertőzött (+85)
67 kórházban (+5)
9 lélegeztetőgépen (-1)
33.804 aktív eset (-478)
745.277 gyógyult (+563)
30.020 elhunyt (0)
5.588.272 (5.357.511) kapott oltást (+5.457, +13.388)
6.284.811 mintavétel (+10.007)
1.376 hatósági házi karanténban (-8)
3d2a399a7d8fbf5e89a5b3f136a14a4f.png
809.262 fertőzött (+161, 3 nap alatt)
55 kórházban (-12)
9 lélegeztetőgépen (+/-0)
33.394 aktív eset (-410)
745.848 gyógyult (+571)
30.020 elhunyt (0)
5.596.543 (5.374.864) kapott oltást (+8.271, +17.353)
6.303.940 mintavétel (+19.129)
1.517 hatósági házi karanténban (+141)
41563ca05b27fb93e8197de04d8914a1.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Udvariasan előre engedlek!
Szóval elő a logikus magyarázattal akkor, mert én csak egy egyszerű libapásztor vagyok...
Szóval?
..
a) Ez nem olyan vírus, vagy nem úgy vírus, ahogy azt elhitetik velünk (lásd pl. hullámgenetika, orosz tudósok).
b) Nem sikerült hatékony vakcinát megalkotni, csak ezt nem lehet kommunikálni.
c) Hamisak a mostani számok.
d) Nem vírus váltja ki a megbetegedéseket, hanem valamilyen más tényező.
e) Beoltottak szórják a tüskefehérjét.
f) A megbetegedéseket mellékhatások okozzák.
g) Egyéb.
Járvány idején oltáskampány=mutálódott vírus=még vadabb járvány, veszélyesebb mutációkkal, amire még oltáskampányolnak=....
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Ez honnan jön, hogy az a legjobb? De tényleg érdekelne.

Nem én találtam ki, de sokan mondják, hogy mivel teljes elölt vírust tartalmaz, ezért a mutációk kevésbé tudnak kifogni rajta.

A nincs mellékhatás meg gyanús kéne hogy legyen. Mert alaptétel: aminek nincs mellékhatása, annak hatása se.

Igen, ezt sokszor szeretitek itt beidézni, de azért szerintem nem 100%-ban igaz ez sem.
Eddigi életem során azért pár készítményt már volt szerencsém szedni, és elég kevésnek volt bármi mellékhatása, pedig a nagy részük biztosan hatott.
A Sinopharm kapcsán még nem hallottam senkitől, hogy bárkinek is akár rövid, akár hosszabb távra lett volna bármi mellékhatása, és azt talán még ti nyugati oltás fanok is elismeritek, hogy nem hatástalan vakcina (még akkor is, ha kicsit elmarad a mért hatásossága).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Járvány idején oltáskampány=mutálódott vírus=még vadabb járvány, veszélyesebb mutációkkal, amire még oltáskampányolnak=....
Fekete himlő, TBC, járványos gyermekbénulás, torokgyík, szamárköhögés... ezek ellen vajon nem járvány alatt oltottak?

Várjunk csak: DE. És láss csodát, nem törtek ránk újabb járványhullámok, helyette gyönyörűen visszaszorultak a fejlett világban.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
mivel teljes elölt vírust tartalmaz, ezért a mutációk kevésbé tudnak kifogni rajta.
Általánosan ökölszabálynak igaz, de hátrányai is vannak, és ugye most csak a covidra kéne vizsgálni. És sztem a Sanoffi vakcinájának folyamatos alacsony hatékonysága is pont abból jön, hogy jelen esetben nagyon kevés támadási pont van, és abból szinte csak a spike a valódi hatékony. Persze lehet jönni a celluláris válasszal, de 1. az is ezek miatt a pontok miatt aktivizálódik.
2. mintha az AZ és akkor ugye az ugyanezen a módon működő Szputnyik és Jonson is kialakít T-sejtes választ. (Mondjuk lehet, hogy orvosilag baromságot mondok, de nekem logikusnak tűnik. Egy másik vírussal juttatod be, és ebből következik, hogy az ellen a teljes adaptív immunrendszer válaszol. És létező epitóp lesz a spike fehérje az APC-knek.)
Ettől még lehet, hogy tényleg. De miután komolyan vehető országban kb csak nálunk oltottak vele (meg SA ahol nehéz eldönteni, h ez most negyedik hullám, vagy a harmadik vége) és nálunk még nem indult be 4. hullám ezért vizsgálat sincs rá, hogy működik-e a mutánsok ellen. De erre nem alapoznék.
A Sinopharm kapcsán még nem hallottam senkitől, hogy bárkinek is akár rövid, akár hosszabb távra lett volna bármi mellékhatása
Pedig bőven voltak. Nálam és minden általam ismert kínaival oltottnál: a többihez képest sokkal hosszabb izomfájdalom az oltás helyén, gyakorlatilag mindenkinél megjelenő fáradság és fejfájás. Többektől levertségérzetet is hallottam. Nekem leesett a vérnyomásom. Hogy csak így hírtelen hézzak párat.
Igen, ezt sokszor szeretitek itt beidézni, de azért szerintem nem 100%-ban igaz ez sem.
Pedig majdnem biztos, hogy voltak, csak legfeljebb nem kellemetlen, vagy általad nem észrevett mellékhatások.
ti nyugati oltás fanok
Na most tekintve, hogy szerintem a Szputnyik az abszolút best, nem nevezném magam nyugati oltásfannak. És amúgy a sinopharm ellen se tiltakozom, ami zavar az a sikerpropaganda amit vele kapcsolatban nyomnak, miközben egyre másra jönnek a zavaró (és várható) hírek a gondokról. Amiket most még lehetne orvosolni, ha nem csinálnánk szakmai kérdésekből politikát. Ennek első jele lenne, hogy pl drága pártunk és kormányunk elrendeli, hogy vizsgáljuk meg, mennyire is hatékony a delta variáns ellen.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nekem nagyon gyanús, hogy a mutáns nem az S fehérjét változtatja antitest-rezisztenssé hanem simán a nyálkahártyán szaporodik és terjed helyi immunitás hiányában (IgA), szisztémásan nem nagyon tud labdába rúgni a keringő antitestek miatt. Itt a betegségen átesettek előnyben vannak a csak oltottakkal.
Jöhetne már egy orrspray élő gyengített vírussal...
Távol álljon tőlem, hogy beleszóljak, mert nem vagyok orvos, de bennem az is felmerült, hogy pont abban az izraelben esett le a megelőzési hatékonyság, és maradt a jósolt szinten a súlyos esetek megelőzése, ahol hónapokkal ezelőtt végeztek az oltáskampánnyal. (tudom, teljesen most se, de az oltottak esetében na, rem érthető) nem lehet, hogy az antitest színt már lecsökkent, és a memóriasejtekből induló másodlagos immunválasz ilyen szintű fertőzőképesség ellen már nem elég a megelőzéshez?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 586
32 073
113
Távol álljon tőlem, hogy beleszóljak, mert nem vagyok orvos, de bennem az is felmerült, hogy pont abban az izraelben esett le a megelőzési hatékonyság, és maradt a jósolt szinten a súlyos esetek megelőzése, ahol hónapokkal ezelőtt végeztek az oltáskampánnyal. (tudom, teljesen most se, de az oltottak esetében na, rem érthető) nem lehet, hogy az antitest színt már lecsökkent, és a memóriasejtekből induló másodlagos immunválasz ilyen szintű fertőzőképesség ellen már nem elég a megelőzéshez?
Akkor viszont évente fertőzés felfutás+oltás. Az oltóanyag gyártók évente kijöhetnek a "spec. formula", "hagyományos oltás", "tíz fogorvosból 9 ezt ajánlja" fordulatokkal. Majd áttérnek az "oltásfrissítés" szakkifejezésre. A memóriánkat ugyan nem, de a DNS-t akár frissíthetik is. A "rendszerhibák" pedig majd tizedelik az antivaxokat. "Brave new World".
 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
Eddigi életem során azért pár készítményt már volt szerencsém szedni, és elég kevésnek volt bármi mellékhatása, pedig a nagy részük biztosan hatott.
Szia,

Tudnal peldat mondani?

(Ugye azt erted, hogy nem csak azt hivjak mellekhatasnak, ami az esetek 100%-ban bekovetkezik, tehat ha a fenti mondattal arra gondoltal, hogy 1-szer bevettel egy gyogyszert, es nalad nem volt mellekhatasa, akkor nagyon felreertetted a dolgot. Pl. a sokat szidott A-Z eseteben kb 250 000 emberbol egynel jelentkezik a trombozis, tehat minden egyes trombozisos esetre jut 249 999 ember, aki elmondhatja, hogy annak nincs semmi mellekhatasa, mert nala nem jelentkezett.)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Távol álljon tőlem, hogy beleszóljak, mert nem vagyok orvos, de bennem az is felmerült, hogy pont abban az izraelben esett le a megelőzési hatékonyság, és maradt a jósolt szinten a súlyos esetek megelőzése, ahol hónapokkal ezelőtt végeztek az oltáskampánnyal. (tudom, teljesen most se, de az oltottak esetében na, rem érthető) nem lehet, hogy az antitest színt már lecsökkent, és a memóriasejtekből induló másodlagos immunválasz ilyen szintű fertőzőképesség ellen már nem elég a megelőzéshez?
Léguti meg enterovírusokkal mindig van proléma.
Nem véletlenül jobb a Szabin csepp (élő, gyengített, "lenyelendő") a Salk oltásnál a járvány felszámolására, mart a Szabin csepp a hordozást is gátolja nyálhahártya-immunitás kialakítása miatt, a Salk csak IgG-vel a bénulásos tüneteket előzi meg (mellékesen a többoi enterovírus gátlása miatt csökkenti a gyerkkori cukorbetegég kialakulásának esélyét). Hátránya, hogy a vírus "visszavaduhat" és betegséget sőt járványt okozhat. Ugyanez a gond az influenza oltással is, csak ott sosincs idő atenuálni a vírust, mert egy év múlva már más vírus jöhet, csak elölt vírussal oltás van.
Antitestszint-csökkenés sem jó, de bevallom fogalmam sincs a pontos okról csak találgatok. Lokális fertőzésnél az orrban pozitívak a tesztek, tüsszöghet, köhöghet, hőemelkedése lehet, terjesztheti a vírust is elméletileg, de tüdőgyulladást csak akkor kap, ha az antitestszint megemelkedése előtt beletelepszik a tüdőbe.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Járvány idején oltáskampány=mutálódott vírus=még vadabb járvány, veszélyesebb mutációkkal, amire még oltáskampányolnak=....
Legyünk igazságosak:
Járvány idején inkomplett oltáskampány - oltatlanokon terjed, mutálódik a vírus - ha adódik az oltottakat is ferőző mutáció, akkor elkezd terjedni az oltottakon is - újra inkoplett oltáskampány...
Ha közel komplett beoltás történik, nem terjed a vrus, nem mutálódik, kihal.