Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Azt viszont a fenti írás is érzékelteti ( ha elolvastad volna), hogy az érintett nőknek valószínűleg csak egy töredéke adott visszajelzést erről a problémáról.
@ogretankHU akikről te tudsz azok jelentették a problémát az orvosuknak? Elvileg van valamilyen rendszer, ahol gyűjtik a mellékhatásokat.

Bármennyi is legyen az érintettek valós száma, azért ettől függetlenül érdemes lenne kivizsgáltatni az eseteket.
Idézet a Pfizer Comirnaty vakcina alkalmazási előiratából:
"Feltételezett mellékhatások bejelentése

A gyógyszer engedélyezését követően lényeges a feltételezett mellékhatások bejelentése, mert ez
fontos eszköze annak, hogy a gyógyszer előny/kockázat profilját folyamatosan figyelemmel lehessen
kísérni. Az egészségügyi szakembereket
kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat a
hatóság részére az V. függelékben található elérhetőségek valamelyikén keresztül
, és közöljék a
tétel/sarzsszámot (Lot) is, ha van."


Tisztában vagyok vele, hogy ez egy kicsit macerás, de nem véletlenül szoktak ilyesmiket írni a betegtájékoztatókban. Ha a felhasználók nem jelzik, nem is fogják kivizsgálni az eseteket..
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 339
20 789
113
Az egészségügyi szakembereket kérjük, hogy jelentsék be a feltételezett mellékhatásokat
Ez nagyszerű, de az OLTOTTAK közül hánnyal közölték ezt? Hány kapott cetlit, hogy itt tessék szólni?
Megnéztem a saját oltási lapomat, azon van egy emil cím meg egy weblap a mellékhatások bejelentésére.
Oltáskor ilyesmiről szó sem volt, pedig csak egy mondat lett volna, hogy ott van az oltási lapon.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Ez nagyszerű, de az OLTOTTAK közül hánnyal közölték ezt? Hány kapott cetlit, hogy itt tessék szólni?
Megnéztem a saját oltási lapomat, azon van egy emil cím meg egy weblap a mellékhatások bejelentésére.
Oltáskor ilyesmiről szó sem volt, pedig csak egy mondat lett volna, hogy ott van az oltási lapon.
El kell olvasni a betegtájékoztatót, abban minden információ szerepel.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 055
5 553
113
Vas megye a "Béke szigete" jelenleg, maximum 1-2 naponta van 1 maximum 2 új eset (ami valószínű azért több, mert ha van a "semmiből" 1 beteg az biztos tovább is adja, vagy valahonnan elkapta), és a megye átoltottsága is magas. De tegnap hónapok után először láttunk Körmenden tesztelő csapatot, amint éppen megérkeztek egy lakáshoz mintát venni. A tavaszi időszakban volt, hogy naponta többször is beléjük botlottunk, azóta nem is hallottunk a környéken még gyanús esetről sem, tehát az "ördög nem alszik".
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez nagyszerű, de az OLTOTTAK közül hánnyal közölték ezt? Hány kapott cetlit, hogy itt tessék szólni?
Megnéztem a saját oltási lapomat, azon van egy emil cím meg egy weblap a mellékhatások bejelentésére.
Oltáskor ilyesmiről szó sem volt, pedig csak egy mondat lett volna, hogy ott van az oltási lapon.
Szerinted miért a háziorvosi hálózattal szervezték meg az oltást?
De most komolyan. Állandóan elcsodálkozom emberek gondolkodásán.
Ha oltás után BÁRMILYEN - az előre elmondotton kívüli - problémád lép fel, akkor kihez fordulsz? A cipészedhez? Esetleg felhívod a helyi köztisztasági vállalatot?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Ez nagyszerű, de az OLTOTTAK közül hánnyal közölték ezt? Hány kapott cetlit, hogy itt tessék szólni?
Megnéztem a saját oltási lapomat, azon van egy emil cím meg egy weblap a mellékhatások bejelentésére.
Oltáskor ilyesmiről szó sem volt, pedig csak egy mondat lett volna, hogy ott van az oltási lapon.
Mondjuk úgy, hogy a feltételezett jelentendő mellékhatás az, ami olyan jelentős, hogy amiatt az oltott orvoshoz fordul, aki eldönti, hogy jelentendő vagy "szokásos" védőoltás-mellékhatás. Biztos nem úgy tűnik, de a védőoltások ritka mellékhatásai vallóban ritkák.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szept 6 tol megyek vissza. Tavaly kb akkor robbant be...
Majd ma elmorzsolok egy könny cseppet a szemem sarkában te hős ! Hogy lehetett ezt kibírni , borzalom ! Remélem rehabilitálnak majd a gazdaság erősítésének minden körülmény közötti oltárán !

Bazzeg amikor le volt zárva az egész ország is minden nap dolgoztam és mentem havi 8-10 000 km-t 5-7 munkahelyszín párhuzamos munkáit vezetve ! Eszemfaszom meg áll , home office !!!!
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Amerikában úgy kaptak ideiglenes vészhelyzeti engedélyt a kísérleti "kovid-oltások", hogy a hatékonyásguk a legalább 50%-ot eléri.
A szövetségi gyógyszerügynökség dokumentuma az ideiglenes vészhelyzeti engedélyről: https://www.fda.gov/media/142749/download

Nomost egyre több adat utal rá, hogy az arrafelé adminisztrált kísérleti oltások hatásfoka úgy inkább 39% - 42% köröl van és ESIK!

Illene visszavonni az ideiglenes engedélyt..

Még azzal bolondítják a népet, hogy milyen sok súlyos és végzetes kimenetelt megelőz az oltásuk.. na de ez is nemsokára összedől ha több adat jön + bekerülnek a képbe azok az országok is ahol alig oltottak be valakit :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Amerikában úgy kaptak ideiglenes vészhelyzeti engedélyt a kísérleti "kovid-oltások", hogy a hatékonyásguk a legalább 50%-ot eléri.
A szövetségi gyógyszerügynökség dokumentuma az ideiglenes vészhelyzeti engedélyről: https://www.fda.gov/media/142749/download

Nomost egyre több adat utal rá, hogy az arrafelé adminisztrált kísérleti oltások hatásfoka úgy inkább 39% - 42% köröl van és ESIK!

Illene visszavonni az ideiglenes engedélyt..

Még azzal bolondítják a népet, hogy milyen sok súlyos és végzetes kimenetelt megelőz az oltásuk.. na de ez is nemsokára összedől ha több adat jön + bekerülnek a képbe azok az országok is ahol alig oltottak be valakit :)
Az ideiglenes engedélyt vissza fogják vonni, mert véglegest kapnak. Az meg előfordul, hogy a vírus részben vagy teljesen rezisztens lesz az oltásra vagy az antitestszint csökken le, Ebből a 3-ból 2-re többé-kevéssé megoldás a 3. oltás.
Most emiatt milyen logikus okkból kéne betiltani (=visszavoni az engedélyt) őket? Legfeljebb visszaszorul az alkalmazásuk, mert nem elég hatékonyak. Csak sajna nincs még helyettük más.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 339
20 789
113
El kell olvasni a betegtájékoztatót, abban minden információ szerepel.
Áruld el te milyen betegtájékoztatót kaptál az oltás mellé. Én speciel semmilyent.
Szerinted miért a háziorvosi hálózattal szervezték meg az oltást?
De most komolyan. Állandóan elcsodálkozom emberek gondolkodásán.
Én is elcsodálkozom az emberek széles ismeretein és gondolkodásán. Oltóponton oltottak. Ahová telefonon küldött a háziorvos.
Mondjuk úgy, hogy a feltételezett jelentendő mellékhatás az, ami olyan jelentős, hogy amiatt az oltott orvoshoz fordul, aki eldönti, hogy jelentendő vagy "szokásos" védőoltás-mellékhatás.
Vagyis a mellékhatás kört eleve lekorlátozod az orvosi közbelépést igénylő esetekre.
Nos, nem innen indultunk. Onnan indultunk - lásd ogretank - hogy menstruációs zavarok. Ami csak több hónap után lesz egyértelmű a páciens számára.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Áruld el te milyen betegtájékoztatót kaptál az oltás mellé. Én speciel semmilyent.
Tessék ellátogatni az Európai Gyógyszerügynökség vagy keleti oltás esetén az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi intézet weboldalára, ahol “alkalmazási előirat” néven megtalálható. Aki nem akarja, az nem is fogja megtalálni.. aki viszont kíváncsi rá, az kb. 1 perc alatt megtalálja.
Segítek:
 
  • Tetszik
Reactions: bel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Áruld el te milyen betegtájékoztatót kaptál az oltás mellé. Én speciel semmilyent.
Szóban tájékoztatott a háziorvosom, hogy láz és fájdalomcsillapító legyen otthon, mert kellhet. Ha tartós a probléma hívjam.

Én is elcsodálkozom az emberek széles ismeretein és gondolkodásán. Oltóponton oltottak. Ahová telefonon küldött a háziorvos.
Ne haragudj, de neked szoktak szólni, hogy vegyél levegőt?
Ha bármilyen problémád van, akkor különben is a háziorvoshoz kell fordulnod, nem?

Vagyis a mellékhatás kört eleve lekorlátozod az orvosi közbelépést igénylő esetekre.
Nos, nem innen indultunk. Onnan indultunk - lásd ogretank - hogy menstruációs zavarok. Ami csak több hónap után lesz egyértelmű a páciens számára.
A menstruációs zavarokkal is orvoshoz kell fordulni, legalább konzultációs szinten.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Apám megkapta a 3. adag pfizert. Másnapra lehetett foglani időpontot online.

Én Szputnyikot kaptam tavasszal, jövő héten már elvileg regisztrálhatok én is a 3. oltásra, nem tudom siessek-e vele, vagy hogy milyen vakcinát ajánlanának fel (Szputnyik már nincs, ugyebár).
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Apám megkapta a 3. adag pfizert. Másnapra lehetett foglani időpontot online.

Én Szputnyikot kaptam tavasszal, jövő héten már elvileg regisztrálhatok én is a 3. oltásra, nem tudom siessek-e vele, vagy hogy milyen vakcinát ajánlanának fel (Szputnyik már nincs, ugyebár).
Feltehetően a Pfizer-Sinopharm kettősből ajánlanak fel valamit.