Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 648
11 353
113
Szerintem elég furcsa hogy ennyire eltérne más országok adataitól, nézzük mindjárt angliát:

forrás: https://assets.publishing.service.g...t_data/file/1009243/Technical_Briefing_20.pdf

angf.jpg


Közben az amerikai FDA a Pfizer kísérleti kovid oltás teljeskörű elfogadására készül, a nyilvánosság kizárásával, az adatok vitatási lehetősége nélkül. Ez még szakmai k9örökben is kiveri a biztosítékot (így csak kevés számú hivatalnokot kell megvenni..)
forrás: https://www.bmj.com/content/374/bmj.n2086
A táblázatból csak azt az oszlopot vedd figyelembe, ami a mindkét dózissal rendelkező embereket mutatja. A többi lényegében vakcinázatlannak (jaj de szép szó) minősül.
Így azért már kicsit más a leányzó fekvése.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
357
1 603
93
A táblázatból csak azt az oszlopot vedd figyelembe, ami a mindkét dózissal rendelkező embereket mutatja. A többi lényegében vakcinázatlannak (jaj de szép szó) minősül.
Így azért már kicsit más a leányzó fekvése.
Aug. 6.-án 58.8% volt teljeskörűen beoltva, előtte pár %-al kevesebben:
Screenshot-at-2021-08-21-11-51-16.jpg

A végzetes kimenetelek aránya még így is olyan magas a 2X oltottakra nézve ami számomra nagyon elgondolkodtató. A nem gondolkodóknak pedig szép bizonyíték a kísérleti kovid oltások hatékonyságát és biztonságosságát illetően..
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Aug. 6.-án 58.8% volt teljeskörűen beoltva, előtte pár %-al kevesebben:

A végzetes kimenetelek aránya még így is olyan magas a 2X oltottakra nézve ami számomra nagyon elgondolkodtató. A nem gondolkodóknak pedig szép bizonyíték a kísérleti kovid oltások hatékonyságát és biztonságosságát illetően..
Te maximum felületes gondolkodó vagy.
Kéne nézni pl. a beoltottak meg a megbetegedettek/meghaltak átlagos korát és egészségi állapotát valamint hogy a betegeségen átestek-e korábban például, a statisztikai csoportokat ennek megfelelően megválasztani az összehasonlításhoz.

Pl. ha egy 200 lakosú szoc.otthont január-februárban beoltottak és ott mondjuk azóta megbetegedett 40 ember (20%) és ebből elhunyt 10 akkor nem kéne szar hatástalan oltásról regélni, pedig az oltott megbetegedettek 25%-a meghalt, ami az összes oltott 5%-a
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Te maximum felületes gondolkodó vagy.
Ne ítélj , hogy ne ítéltess ! Mondá az ÚR !
Kéne nézni pl. a beoltottak meg a megbetegedettek/meghaltak átlagos korát és egészségi állapotát valamint hogy a betegeségen átestek-e korábban például, a statisztikai csoportokat ennek megfelelően megválasztani az összehasonlításhoz.

Pl. ha egy 200 lakosú szoc.otthont január-februárban beoltottak és ott mondjuk azóta megbetegedett 40 ember (20%) és ebből elhunyt 10 akkor nem kéne szar hatástalan oltásról regélni, pedig az oltott megbetegedettek 25%-a meghalt, ami az összes oltott 5%-a
Ez eddig a hívőket nem nagyon érdekelte ! Benne vót a vírus ? Benne ! Akkor bíza Covid áldozat ! Ne légy színes ceruza !
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and merleg

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
357
1 603
93
Prof. Andrew Pollard ( Oxfordi Egyetem Vakcinacsoport vezetője ) nem lesz nyájimmunitás angliában, az oltások 50% vagy az alatti hatékonyságúak az új variánsok ellen a gyerekeket pedig felesleges beoltani mert nem változtat a helyzeten. Ezen kívül pedig LE KÉNE JÖNNI A FERTŐZÖTTEK MÉREGETÉSÉRŐL ÉS TESZTELÉSÉRŐL ÉS CSAK A BETEGEKKEL FOGLALKOZNI, AZOKAT TESZTELNI!
Arról is beszélt a parlamenti meghallgatáson: semmi eszközünk nincs ami megállítaná a járványt, a nyájimmunitás elérése lehetetlen, és feltételezi hogy olyan új variánsok állank elő amik még jobbak az oltottak megfertőzésében.."

Az angol egészségógyi minisztérium szerint azzal, hogy a lakosság 3/4-ét beoltották ( ez szerintem csak az 1. adagra igaz egyébként , néha ott is füllent a kormá ny) 60000 életet mentettek meg és 66900 kórházi kezelést..

forrás: https://www.smh.com.au/world/europe...-testing-pointless-in-uk-20210811-p58hpe.html
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Prof. Andrew Pollard ( Oxfordi Egyetem Vakcinacsoport vezetője ) nem lesz nyájimmunitás angliában, az oltások 50% vagy az alatti hatékonyságúak az új variánsok ellen a gyerekeket pedig felesleges beoltani mert nem változtat a helyzeten. Ezen kívül pedig LE KÉNE JÖNNI A FERTŐZÖTTEK MÉREGETÉSÉRŐL ÉS TESZTELÉSÉRŐL ÉS CSAK A BETEGEKKEL FOGLALKOZNI, AZOKAT TESZTELNI!
Arról is beszélt a parlamenti meghallgatáson: semmi eszközünk nincs ami megállítaná a járványt, a nyájimmunitás elérése lehetetlen, és feltételezi hogy olyan új variánsok állank elő amik még jobbak az oltottak megfertőzésében.."

Az angol egészségógyi minisztérium szerint azzal, hogy a lakosság 3/4-ét beoltották ( ez szerintem csak az 1. adagra igaz egyébként , néha ott is füllent a kormá ny) 60000 életet mentettek meg és 66900 kórházi kezelést..

forrás: https://www.smh.com.au/world/europe...-testing-pointless-in-uk-20210811-p58hpe.html
Amit kiemeltél nagybetűvel, azt úgy hívják, hogy szűrővizsgálat. Pl. ha valakit felvesznek a kórházba. De az nem fertőzöttek méregetése.
Az, hogy lehet, sosem lesz nyákimmunitás bármit csinálunk, az nem teljesen alaptalan (pl. van egy adag oltásrettegő és conteo-hívő). Az már szép eredmény lenne, ha a COVID náthasúlyosságú betegséggél válna az átfertőzöttség+védőoltások által. A számok valóságtartalmát nem tudom megítélni. De minimum 2.5 járványhullám telt el védőoltások nélkül. Csak kb. 2x1/2 hullámba tudtak beleszólni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 648
11 353
113
Aug. 6.-án 58.8% volt teljeskörűen beoltva, előtte pár %-al kevesebben:
Screenshot-at-2021-08-21-11-51-16.jpg

A végzetes kimenetelek aránya még így is olyan magas a 2X oltottakra nézve ami számomra nagyon elgondolkodtató. A nem gondolkodóknak pedig szép bizonyíték a kísérleti kovid oltások hatékonyságát és biztonságosságát illetően..
Nem tudom, hogy az elmúlt hónapok parttalan vitái után még van-e értelme bármit is írnom neked vagy csak szimplán engedjem el a dolgot...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 322
10 841
113
Nem tudom, hogy az elmúlt hónapok parttalan vitái után még van-e értelme bármit is írnom neked vagy csak szimplán engedjem el a dolgot...
Sztem engedd el, hacsak nem érsz rá nagyon :)
Én csodálom a kitartásod, nekem már elfogyott, nagyon ritkán előfordul, hogy nem bírom megállni, de igazából beláttam, több értelme van répára kereket szerelni, mint velük vitázni :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Sztem engedd el, hacsak nem érsz rá nagyon :)
Én csodálom a kitartásod, nekem már elfogyott, nagyon ritkán előfordul, hogy nem bírom megállni, de igazából beláttam, több értelme van répára kereket szerelni, mint velük vitázni :)
Nem tud mindent de azt hiszi, hogy igen és konteós lesz, mert azt hiszi, hogy mindent tud és ami nem klappol, az a háttérhatalom.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Akik a természetes úton megszerzett immunitás hívei, feltétlen olvassák ezt el.


@PPE neked külön ajánlom. :)
"Negyedszer, bár az esetbetegek és a kontrollok illeszkedtek az életkorhoz, a nemhez és a kezdeti fertőzés időpontjához, más ismeretlen zavaró tényezők is előfordulhatnak." Ezt a mondatot meg különösen :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 303
89 093
113

Remélem is! Nejem most jött haza külföldről, olyan rokonnyal utazott, aki nagy esküvőn volt, én hoztam haza őket a reptérről ...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 186
83 150
113
  • Tetszik
Reactions: Wilson

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
357
1 603
93
Akik a természetes úton megszerzett immunitás hívei, feltétlen olvassák ezt el.


@PPE neked külön ajánlom. :)
Igen láttuk már. Igazából nem a megfertőződési arány érdekes, hanem hogy mi sül ki a fertőzésből.. Beteg lesz -e de ott is differenciálni kellene hogy kettőt tüsszent vagy intenzívre kerül. Ahogy megy felfelé az r0 értéke és elhagyja az 10-et mindenki többször is kezet foghat a vírus új variánsaival évente és csak a jól működő immunrendszerére támaszkodhat
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
357
1 603
93
Még azt is tegyük hozzá, hogy az amcsi járványügy (CDC) május elsejével megváltoztatta a protokollt avagy az OLTOTTAKAT csak akkaor írják fel a FERTŐZÖTTEKHEZ ha kórházba kerültek vagy meghaltak(!) Ugye ez egyértelműen torzítja a képet hiszen ha nem kerül kórházba az oltott de a betegséget elkapó egyén akkor nem rontja a vakcina hatékonyásgi mutatóit..
Ezzel arra játszanak szebbek legyenek a számok az oltás pártján.
Például Clark megyében , Nevadában 225-en kerültek kórházba kovidosan a "teljeskörűen VÉDETTEK" közül ám mégiscsak 4377 emberkét méregettek fertőzöttnek, szintén a duplán oltott bagázsból.

 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Roni

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 053
113
Még azt is tegyük hozzá, hogy az amcsi járványügy (CDC) május elsejével megváltoztatta a protokollt avagy az OLTOTTAKAT csak akkaor írják fel a FERTŐZÖTTEKHEZ ha kórházba kerültek vagy meghaltak(!) Ugye ez egyértelműen torzítja a képet hiszen ha nem kerül kórházba az oltott de a betegséget elkapó egyén akkor nem rontja a vakcina hatékonyásgi mutatóit..
Ezzel arra játszanak szebbek legyenek a számok az oltás pártján.
Például Clark megyében , Nevadában 225-en kerültek kórházba kovidosan a "teljeskörűen VÉDETTEK" közül ám mégiscsak 4377 emberkét méregettek fertőzöttnek, szintén a duplán oltott bagázsból.

Állítólag emberfeletti képességegre egészségre tesz szert akit beoltanak.30 -40 évvel élnek tovább és a rák ellen is védve vannak.Iyeneket hallok ha erről a témáról van szó.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 322
10 841
113
Állítólag emberfeletti képességegre egészségre tesz szert akit beoltanak.30 -40 évvel élnek tovább és a rák ellen is védve vannak.Iyeneket hallok ha erről a témáról van szó.
Eddig nem akartam szóba hozni, mert a végén szerénytelennek tűnök, de igazából az IQ szintje is minimum 50 ponttal emelkedik annak, aki megkapta a második oltását. De már az első oltás is legalább 10 pontot ér!