Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Vagyis a mellékhatás kört eleve lekorlátozod az orvosi közbelépést igénylő esetekre.
Nos, nem innen indultunk. Onnan indultunk - lásd ogretank - hogy menstruációs zavarok. Ami csak több hónap után lesz egyértelmű a páciens számára.
Na most az a mellékhatás, amivel az átlagember éli az életét, mert hasonló volt már eddig is többször oltás nélkül, és még magától el is múlik, az nem túl jelentőségteljes mellékhatás...
Te, mutass már olyan hiteles statisztikát, ahol szignifikánsan több menstruációs zavar van oltás után mint oltás nélkül! A facebookon sokan panaszkodnak, az nem az.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A háziorvosunkat heteken keresztül nem lehetett felhívni. Lehet, hogy ez neked újdonság, de van ilyen is.
Szóval, ilyenkor mi a megoldás?
Elmész a rendelésére?
Elmész az ügyeletre?
Elmész a sürgősségire?

Te hány éves vagy? Nem kell válaszolni, de ha 16 felett, akkor azért én elgondolkodnék hogy megfelelően felkészültél-e az életre.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Szóval, ilyenkor mi a megoldás?
Például ez:
Tessék ellátogatni az Európai Gyógyszerügynökség vagy keleti oltás esetén az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi intézet weboldalára, ahol “alkalmazási előirat” néven megtalálható. Aki nem akarja, az nem is fogja megtalálni.. aki viszont kíváncsi rá, az kb. 1 perc alatt megtalálja.
Segítek:
Ne legyen senki életképtelen, csak az nem talál választ a kérdésére, aki nem akar.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Meg fogsz lepődni, nincs ilyen statisztikám. Hiteles statisztika meg sosem lesz ha a vészhelyzeti engedéllyel használt vakcinával oltott pácienseknek nem mondják meg egyértelműen milyen visszajelzéseket adjanak, hova, kinek.
Akkor ez csak rémhírerjesztés és rossz hír keltése, ami akár büntethető is.
Háziorvosnak?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Mellékesen én teljesen hülye vagyok.
Úgy gondolom, ismerek egy csomó súlyos nyavalyát, ami védőoltáshoz társulhat, meg azt is tudom, hogy ugyanúgy vírus(meg egyéb)fertőzéshez is ugyanúgy vagy nagyobb valószínűséggel. 1:1.000.000 eséllyel meg nem foglalkozom, mert 50x annyi esélyem van meghalmi közlekedési belesetben évente és 100x annyi háztartási balesetben. Ebből kifolyólag nem érdekelt az oltás akalmazási előirata. Ráadásul mivel még át is estem (lassan 1 éve) a kórságon, még azt sem mondhatom, hogy istentelenül félek, hogy elkapom. Csak a lehető legkevéssé akarom terjeszteni a családban és kisebb lelkesedésel a többi ember közt. Nem érdekel a chip, a DNS frissítés, mert tudom, hogy marhaság. Nem érdekel, ha évente újraoltanak, mert nem egy nagy durranás az egész. Nem értem, hogy miért lenne ez agykontroll meg a háttérhatalom mesterkedése. És mikor a kanyarójárvány volt 1988-89-ben, akkor újraoltottak kanyaró ellen, úgy hogy ezt az oltás előtt 5 percel tudtam meg, hogy be fognak oltani. Azóta is élek. És ha esetleg kiderül, hogy a COVID ellen nem lehet védőoltással értelmes ütemben védekezni, akkor sem fogok zokogni, hogy beoltottak. Mert nem egy karlevágás volt. Ennél sokkal többet szív az ember életében más emberek hülyesége/rosszakarata miatt.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ahol a vészhelyzeti szabályok szerint csak telefoni egyeztetés után fogadnak.
Újabb ötlet?
Egyrészt nincs tiltva, hogy elmenj a rebdelésre. Mivel te megpróbáltál eleget tenni a protokollnak, így akkor is fognak fogadni, ha nincs időpontod.
Különösen ha oltási szövődményre hivatkozol.
De mellette leírtam még 2 másik opciót is.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Mi is volt itt a rémhírterjesztés? Magyarázd már el, tudod, mások már megállapították, hogy nagyon ifjonc vagyok, nem tudom.

Akit hetekig nem lehet felhívni. Mint már említettem.
Azt a megalapozatlan állítást terjeszteni, hogy a Pfizer menstruációs zavart okoz. Vagy egyéb megalapozatlan állításokat. Nem egyszerű és nem olcsó bebizonyítani ezeket az állításokat, de bizonyíték nélkül terjeszteni, az hitelrontás és rémhírterjesztés.

Tudod, ha azt a hírt terjeszteném bizonyíték nélkül, hogy hülye vagy, akkor annak nem örülnél, sőt becsületsértésért kártérítést is követelhetnél.

Háziorvos csak meghalhat vagy akut megbetegedést szenvedhet helyettes állítása nélkül. Ezekben az esetekben meg az aktuális önkormányzatnak a feladata helyettesítésről gondoskodni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: bel and formosa1

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 831
113
Hozzátette, az adatok azt mutatják, hogy a megbetegedés kockázata rendkívül csekély az oltottak körében, de aki mégis elkapja a vírus, az enyhébb és gyorsabb lefolyásra számíthat.

Azt mondta, hogy

  • 0,08% a Moderna,
  • 0,19% a Pfizer,
  • 0,11% a Szputnyik,
  • 0,3% a Sinopharm,
  • 0,16% az AstraZeneca,
  • 0,03% a Janessen esetében
az oltottak megbetegedési aránya.

 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
354
1 566
93
Szerintem elég furcsa hogy ennyire eltérne más országok adataitól, nézzük mindjárt angliát:

forrás: https://assets.publishing.service.g...t_data/file/1009243/Technical_Briefing_20.pdf

angf.jpg
 
Last edited by a moderator:
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU