Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Angliában egészen más irányú tapasztalatok is vannak! (18-19. oldal)
Majd szépen kiderül, hogy ki mennyire felelős, vagy felelőtlen...
(Lásd a fentebbi szomorú esetet a BBC bemondónőjével. Az én véleményem az, hogy kizárólag az vegye fel a kísérleti vakcinát, akinél ez kisebb kockázat, mint a koronavírus. De ezt már elmondtam párszor. Ezért lettem pária.)
Akkor eséllyel halsz bele az oltásba mint közlekedési balesetbe. De azért kimész az utcára.

Nincs más tapasztalat, az oltások extrém jó arányban működnek, kórusban kéri a bolygó egész orvos közössége az embereket a felvételére, és szinte kizárólag oltatlanok darál a járvány.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Angliában egészen más irányú tapasztalatok is vannak! (18-19. oldal)
Majd szépen kiderül, hogy ki mennyire felelős, vagy felelőtlen...
(Lásd a fentebbi szomorú esetet a BBC bemondónőjével. Az én véleményem az, hogy kizárólag az vegye fel a kísérleti vakcinát, akinél ez kisebb kockázat, mint a koronavírus elkapás. De ezt már elmondtam párszor. Ezért lettem pária.)
Az a helyzet, hogy az angolok nagyon eröltették (már nem annyira) az Astrat. DE ha ezt a cikket elolvasod, akkor látható, hogy 33M beadott oltásból 309 vérrögképződési esetet regisztráltak, ahol nem is minden érintett halt bele a szövődményekbe.
A hölgy kimondottan a érintett csoportba tartozott. 40 alatti nők esetén egyszerűen alternatív vaccinát kellett volna kapnia (ez le is van írva a cikkben). Ezt a protokollt követik itthon, és szinte egész Európában is.
Más:
Szerintem lemaradtál arról is, hogy a Pfizer-t már nem hívhatod "kísérleti vakcinának". Tehát nyugodtan beoltadhatod magad.
Egyre nagyon figyelj! Ha esetleg mégis úgy döntessz, hogy elmész beoltatni magad, akkor még aznap este csináltass friss horoszkópot, és ne felejts el egy fekete kakast a holdfényben levágni. A vérét fel kell fogni, és a homlokodat bedörzsölni vele.
Mert ha oltás után 2 napon belül fel kell tenni az alufólia sipkát, akkor nagyon kidörzsölheti a homlokod.... :)
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
A jó hír, hogy elkezdtek szépen visszamászni az oltási számok (első oltás). Azt hiszem, egy héten belül 15-20 ezer lesz az első oltások száma.
Mondjuk ebben az is segít, hogy a tavaszi hullámban megbetegedettek jó része mostanában tudja csak beoltatni magát. Ezen felül a 12-18 év közöttiek körében is be fog gyorsulni az oltás.
Mondjuk már kezdi a marhaságot a PDSZ, hogy online oktatást, de iziben, de ennek inkább oltásgerjesztő hatásai lesznek.

+1

jól tudja a kormány is, hogy 30 ezer halott után sem rendült meg a népszerűsége, 5-10 ezer áldozatnál szó szerint semmi nem történne, politikailag ez egy súlytalan dolog lesz.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Amúgy álságos a hozzáállásod a kérdéshez, mivel ezeket az információkat te jobban ismered, viszont leckéztetsz-vizsgáztatsz-degradálsz-személyeskedsz.
Miután félinformációk, innen onnan hallott szenzációhajhász cikkek, és könyvek alapján próbálsz veszélyesnek beállítani dolgokat, így ne csodálkozz. Tudod, ha az autószerelőnek megpróbálnám elmagyarázni, hogy a motor igenis füsttel működik, mert ha az kijön belőle, az autó megáll, akkor erősen megérdemelném, hogy hülyének nézzen.
A géntechnológia messze nincs azon a szinten, hogy embrió dnsét szerkesszük, hiszen még a kromoszómális szint sincs 100%ig megfejtve, az epigenetikai szint meg ha nem is totál homály, de azért eléggé rejtélyes terület.
De egy rekombináns fehérje, vagy rns szakasz előállítása, vagy egy vektor létrehozása már 20 éve is kb a kisujjból dolog volt, ma meg már egy szakdogát nem sütsz el belőle annyira alap dolog. Többek között pl: a sörélesztők, vagy a borélesztők között is.
Ezek ellen persze lehet ágalni, de nagyjából felesleges. Olyan ez, mint sokak érthetetlen ragaszkodása ahhoz, hogy az igazi borkészítés a hordós érlelés, a reduktív technológia az bűncselekmény a bor ellen. Közben a kőágyas érleléssel pont ezt akarták már sokszáz éve is elérni, igaz kissebb sikerrel.
Na ugyanez a helyzet a nemesítés (ahol ma már sok esetben nagyon durva kémiai ágensekkel kevernek össze fajokat is akár, mert máshogy már nem megy) vs géntechnológia, ahol pontosan, és precízen belehelyezik a megfelelő gént a növénybe, és láss csodát, hozza az elvárt tulajdonságot.
De ezek már valóban komoly beavatkozások, és messze túlvannak azon, hogy létrehozz egy génszekvenciát, és hozzáadsz egy polimerázt, ami nem is tud bejutni a sejtmagba, és ha be is tudna, akkor se tudna ott mit csinálni, mert legkésőbb a G2 chekpointon elakadna, és jönne az apoptózis.
 
M

molnibalage

Guest
"
  • Minden fertőzött beteg, csak eltérő mértékben. Tudod, van 37.1 fokos láz és vagy 40 fokos is. Mindkettő eltérés a normálistól, csak más mértékben. Ebből nyilván a 40 fokos lázas beteg az, ami gáz."
Amit írsz annak nincs semmi értelme, mert már a fertőzöttek megállapítása is alapvetően hibás alapokon nyugszik. Tehát a legelejéről kellene kezdeni, azaz kitalálni valami mást a PCR-tesztek helyett. Ugyanis, attól még, hogy valakinek van egy pozitív PCR tesztje még koránt sem biztos, hogy ténylegesen fertőzött is az illető.

Erre akartam utalni az első kommentemmel is, és ezért tettem idézőjelbe a fertőzöttek szót. Sajnálom, hogy nem jött át.
Igen, ezért szoktak adott esetben kétszer is gyorstesztelni.
De röhej, hogy még mindig ezen vered a faszod.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Most lesz azt fontos nézni, hogy 2 hetes csúszásban mennyi ember hal meg és mennyi lesz annyira súlyos, hogy kórházi kezelést igényel.
Mert lehet, hogy csúnyán fog mutatni a magasabb esetszám, csak ha közben kb. alig hal bele valaki és a kórházak sem lesznek tele betegekkel, akkor remélhetőleg nem kell kemény lezárást.

Maszkviselés vissza, védettségi igazolvánnyal lehet csak tömegrendezvényre menni.
Remélhetőleg ez elég.
Meg a sok oltatlan elhúzhatna végre oltásra.
Ez oké, csak ilyenkor szoktak valami jól hangzó látszatintézkedést hozni, aztán hírtelen kiderül, hogy innen prágából kell valahogy megoldanom, hogy aznap éjfél előtt átlépjem a határt, mert hírtelen határzárolunk, vagy csak átdobjuk az országot pirosba azzal, hogy aki onnan nem ér vissza holnap éjfélig az 2 hét karantén.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113
Akkor mi okozza az oltásellenes hozzáállásodat? Mert hogy ezrével hullanak/betegszenek tőle az emberek, az is unalmas. A DNS frissítés is.
Vagy a D vitamin/ivermectinben hiszel? Vagy a természetes szelekcióban? Vagy?
Egyszer már mondtam egy éve. Személyes.
De hasonló, mint Lisa Shaw esete... :(
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113

Mi lehet vajh' az a titokzatos idegen anyag, ami miatt vissza kellett küldeni?
A NikkeiAsia szerint valamilyen fémes anyag, amely reagál a mágnesre!
---
"The ministry said later in the day that the substance that had been mixed in may have been metal. "It's a substance that reacts to magnets," a ministry official said. "It could be metal."
..
..
Na, akkor még jó, hogy nyitja a garázskaput az oltás helye! :confused: :D :cool:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 400
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
  • a riboszómák a sejtmagon kívül vannak, ha a sejtmembránon átjut az mRNS, akkor már készülhet fehérje máris. DNS-nél a sejtmagon kívül nincs DNS dependens RNS polimeráz, úgyhogy azt vinni kell magával (vektorvakcina) vagy valahogy el kell jutnia a DNS-nek a sejtmagba és az ottanit használni.
  • a Pfizerben a tüskefehérjé kívül van még RNS depedens RNS polineráz "recept" is, ami felszaporítja a bejutott mRNS-t, fokozza a tüskefehérjetermelést.
Ez az én olvasatomban azt jelenti , hogy te úgy érzed jobban vágod a dolgokat mint Risvai Prof. ! Kemény vagy Csoki !
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 611
11 273
113
Nem döntök úgy. Megszereztem az immunitást természetes úton a betegségen való áteséssel.
Ami egyébként gyengébb védettséget ad, mint egy oltás.
Ez az én olvasatomban azt jelenti , hogy te úgy érzed jobban vágod a dolgokat mint Risvai Prof. ! Kemény vagy Csoki !
Aki magasabb szinten tanult valaha biológiát, az ezzel tisztában van. Ehhez nem kell egyetemi tanárnak lenni. :)