Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Akor még tanulj sokat, mert nem tudod elkülöníteni a marhaságot a valóságtól. Úgyhogy ne akarj ébreszteni, mert amit mondasz, az nem feltétlenül tükrözi a valóságot.
Mert mit is hirdetsz? Nem kell korlátozás, nem kell oltás, pusztuljon a férgese. Csak még ezt sem ismered fel.
Nehéz már megőrizni a komolyságot, amikor engem vádoltok dzsihadizmussal!
..
Soha, sehol nem mondtam olyanokat, amikkel megvádolsz!
Lapozz vissza, elkaptam, megszenvedtem, közeli családtag történetét is elmondtam.
Munkatársam elvesztéséről is írtam... :(
..
Az, hogy te összekevered a logikátlan, szélsőséges apartheid ellen figyelmeztető szót, azokkal a vádakkal, amiket írtál, az a te bajod!
..
(Meg annyi különbség van bennünk nyilván, hogy én kissé messzebbről és tágabb kontextusban próbálom megérteni a dolgokat. Hogy egy példát mondjak, a koronavírus geopolitikai vetülete érdekesebb számomra, mint az orvosbiológiai részletek. De persze az is érdekel, és azt is próbálom megérteni!)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Akkor az oltás illetve a hajtatás is géntechnológia, meg a keresztezés, és a nemesítés is. ;) Csak az nem mindegy, hogy milyen módon piszkáljuk a géneket. Közvetlenül módosítva, génsebészet, vagy közvetett módon.
Amúgy tényleg nem értem, hogy miért érzi munden biológiából felmentett szükségét annak, hogy beleszóljon.
De komolyan, a rekombináns inzulin mehet, meg a biofermentált c és d vitamin, de a szekvenált spike fehérje kód az rossz?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
Nehéz már megőrizni a komolyságot, amikor engem vádoltok dzsihadizmussal!
..
Soha, sehol nem mondtam olyanokat, amikkel megvádolsz!
Lapozz vissza, elkaptam, megszenvedtem, közeli családtag történetét is elmondtam.
Munkatársam elvesztéséről is írtam... :(
..
Az, hogy te összekevered a logikátlan, szélsőséges apartheid ellen figyelmeztető szót, azokkal a vádakkal, amiket írtál, az a te bajod!
..
(Meg annyi különbség van bennünk nyilván, hogy én kissé messzebbről és tágabb kontextusban próbálom megérteni a dolgokat. Hogy egy példát mondjak, a koronavírus geopolitikai vetülete érdekesebb számomra, mint az orvosbiológiai részletek. De persze az is érdekel, és azt is próbálom megérteni!)
Nincs apartheid, emberi hülyeség van. Ennyi.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 798
113
Amúgy tényleg nem értem, hogy miért érzi munden biológiából felmentett szükségét annak, hogy beleszóljon.
De komolyan, a rekombináns inzulin mehet, meg a biofermentált c és d vitamin, de a szekvenált spike fehérje kód az rossz?
Nem vagyok inzulinhasználó sem. De az un. génsebészet kicsit más, akár kiszámíthatatlanabb következményell járhat, mint pl. a dugványozás. De a biológiából felmentett skatulyát/címkét/bilétát mindenképp kiérdemeltem. :oops:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 456
31 798
113
Elmondod mivel?


Viszont a világon milliók azok, és messze jobbak az életkilátásaik, mint a humánnal csak analóg állati inzulinokkal voltak.

Btw c vitamint se ettél soha?
Mivel nem tudjuk, hogy mivel ezért szerintem rajtad kívül ezt senki nem tudja megválaszolni.

A c vitamint sem szedek, ezzel szemben sokat vagyok a szabad ég alatt, fizikai munkát is végzek, próbálok saját termesztésű/tartású ennivalót enni. Sok sört iszom, és vettem egy pálinkafőzőt is. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
811.337 fertőzött (+134)
92 kórházban (+11)
13 lélegeztetőgépen (+2)
7713 aktív eset (-1.195)
773.569 gyógyult (+1.328)
30.055 elhunyt (+1)
5.709.197 (5.504.205) kapott oltást (+5.314, +840)
6.513.515 mintavétel (+9.346)
1.101 hatósági házi karanténban (+159)
ee68eee3e31f12d36ec5e0d6aeccac07.png
811.517 fertőzött (+180)
93 kórházban (+1)
9 lélegeztetőgépen (-4)
6.861 aktív eset (-852)
774.600 gyógyult (+1.031)
30.056 elhunyt (+1)
5.715.525 (5.504.899) kapott oltást (+6.328, +694)
6.531.925 mintavétel (+18.410)
1.217 hatósági házi karanténban (+116)
3c04ab1eaacc48ff8729d6fff43d9529.png
 
T

Törölt tag 4082

Guest
811.517 fertőzött (+180)
93 kórházban (+1)
9 lélegeztetőgépen (-4)
6.861 aktív eset (-852)
774.600 gyógyult (+1.031)
30.056 elhunyt (+1)
5.715.525 (5.504.899) kapott oltást (+6.328, +694)
6.531.925 mintavétel (+18.410)
1.217 hatósági házi karanténban (+116)
3c04ab1eaacc48ff8729d6fff43d9529.png
Hmm, remélem még haza fogok tudni menni.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Hmm, remélem még haza fogok tudni menni.
Most lesz azt fontos nézni, hogy 2 hetes csúszásban mennyi ember hal meg és mennyi lesz annyira súlyos, hogy kórházi kezelést igényel.
Mert lehet, hogy csúnyán fog mutatni a magasabb esetszám, csak ha közben kb. alig hal bele valaki és a kórházak sem lesznek tele betegekkel, akkor remélhetőleg nem kell kemény lezárást.

Maszkviselés vissza, védettségi igazolvánnyal lehet csak tömegrendezvényre menni.
Remélhetőleg ez elég.
Meg a sok oltatlan elhúzhatna végre oltásra.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Elmondod mi benne a géntechnológia?
"Rusvai Miklós virológus professzor a világ első, DNS-alapú koronavírus-vakcinájával kapcsolatban kifejtette: az élővilágban a genetikai információ DNS- vagy mRNS-alapú, és ezek „íródnak át” fehérjékké. Az emberi sejtek esetében például DNS formájában történik az információ tárolása, majd erről elsőként mRNS, végül a sokféle fehérje képződik, ami a szervezetünket alkotja. Hasonlóképp vannak mRNS típusú vakcinák, ilyen a Pfizer és a Moderna, amelyek vakcinázáskor bejuttatják a genetikai információt az emberi szervezetbe, a sejtekben pedig az mRNS tüskefehérjévé íródik át, ami aztán immunizálja a szervezetet a koronavírustól.
..
Ezzel szemben a DNS-vakcina – „egy lépést hátrálva” – értelemszerűen DNS-t juttat a szervezetbe, amiből a sejtekben először mRNS képződik, majd végül ugyancsak a tüskefehérjévé íródik át – magyarázta a szakember. „Tehát tulajdonképpen ugyanolyan genetikai információt visz be a DNS is, csak egy lépéssel többet kell dolgoznia a sejtnek azért, hogy ebből tüskefehérje legyen."
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 794
86 504
113
811.517 fertőzött (+180)
93 kórházban (+1)
9 lélegeztetőgépen (-4)
6.861 aktív eset (-852)
774.600 gyógyult (+1.031)
30.056 elhunyt (+1)
5.715.525 (5.504.899) kapott oltást (+6.328, +694)
6.531.925 mintavétel (+18.410)
1.217 hatósági házi karanténban (+116)
3c04ab1eaacc48ff8729d6fff43d9529.png
Na, tavaly is e napon indult el felfelé ...

Egy éve:
5288 fertőzött (+73)
64 kórházban (+7)
7 lélegeztetőgépen (0)
940 aktív eset (+55)
3734 gyógyult (+18)
614 elhunyt (0)
405067 mintavétel (+4625)
7707 hatósági házi karanténban (+423)

... utána meg se állt sokáig ...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 395
93 204
113
Most lesz azt fontos nézni, hogy 2 hetes csúszásban mennyi ember hal meg és mennyi lesz annyira súlyos, hogy kórházi kezelést igényel.
Mert lehet, hogy csúnyán fog mutatni a magasabb esetszám, csak ha közben kb. alig hal bele valaki és a kórházak sem lesznek tele betegekkel, akkor remélhetőleg nem kell kemény lezárást.

Maszkviselés vissza, védettségi igazolvánnyal lehet csak tömegrendezvényre menni.
Remélhetőleg ez elég.
Meg a sok oltatlan elhúzhatna végre oltásra.
Illetve bár sok a 180 új eset, de továbbra is a tesztek 1%-a mutat pozituvitást, ami jó arány.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 318
10 788
113
Abból a 180 új esetből egyáltalán mennyi mutat tüneteket? Mikor jutunk el oda végre, hogy különválasszuk a "fertőzötteket" a betegektől?
És hogy gondolod a szétválasztást?
Ma még nem köhög, akkor a fertőzöttekhez írjuk, holnap már igen, akkor bejelentkezik a dokinál, hogy most már akkor írjanak át a betegek rubrikába?
Egyébként minthogy a nem "betegek" is tudnak fertőzni, még ha kisebb eséllyel is, igencsak fontos, hogy hogy alakul a számuk.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
"Rusvai Miklós virológus professzor a világ első, DNS-alapú koronavírus-vakcinájával kapcsolatban kifejtette: az élővilágban a genetikai információ DNS- vagy mRNS-alapú, és ezek „íródnak át” fehérjékké. Az emberi sejtek esetében például DNS formájában történik az információ tárolása, majd erről elsőként mRNS, végül a sokféle fehérje képződik, ami a szervezetünket alkotja. Hasonlóképp vannak mRNS típusú vakcinák, ilyen a Pfizer és a Moderna, amelyek vakcinázáskor bejuttatják a genetikai információt az emberi szervezetbe, a sejtekben pedig az mRNS tüskefehérjévé íródik át, ami aztán immunizálja a szervezetet a koronavírustól.
..
Ezzel szemben a DNS-vakcina – „egy lépést hátrálva” – értelemszerűen DNS-t juttat a szervezetbe, amiből a sejtekben először mRNS képződik, majd végül ugyancsak a tüskefehérjévé íródik át – magyarázta a szakember. „Tehát tulajdonképpen ugyanolyan genetikai információt visz be a DNS is, csak egy lépéssel többet kell dolgoznia a sejtnek azért, hogy ebből tüskefehérje legyen."
  • a riboszómák a sejtmagon kívül vannak, ha a sejtmembránon átjut az mRNS, akkor már készülhet fehérje máris. DNS-nél a sejtmagon kívül nincs DNS dependens RNS polimeráz, úgyhogy azt vinni kell magával (vektorvakcina) vagy valahogy el kell jutnia a DNS-nek a sejtmagba és az ottanit használni.
  • a Pfizerben a tüskefehérjé kívül van még RNS depedens RNS polineráz "recept" is, ami felszaporítja a bejutott mRNS-t, fokozza a tüskefehérjetermelést.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and bel