Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 817
113
2. Ne haragudj, neked valamelyik ősöd neked Hóhér volt, hogy a karóba húzás, akasztás, felnégyelés így be van akadva neked? Vagy csak simán ez okoz örömet neked? Haho civilizált világban élünk, ahol - remélem legalábbis - a másképp gondolkodót nem szokás fizikailag megsemmisíteni!
De tényleg, nem lehet vagdalkozás nélkül vitatkozni?

1. Nézd, tényleg van 4 millió be nem oltott ebben az országban. Abból kb. fél millió olyan mit én aki súlyos korlefolyással átesett a betegségen és csak akkor oltat, ha lecsökken az ellenanyag szintje. A maradék 3.5 millióból van vagy 900 ezer kisgyerek. Na őket remélem nem akarod beoltatni egy ki nem forrott oltással! Mert ha igen akkor neked nincs gyereked, s ha van, akkor... (inkább nem mondok semmit). 3-as ponthoz: A maradék 1.5 millió személy pedig olyan mértékben szét van szórva a 10 milliós lakosság között, hogy ha meg is fertőződik, legfeljebb oltottnak adhatja át, akinek pedig nem okoz komoly bajt. Akkor mi itt a gond?
A gond az, hogy a maradék 2,5 millió annyira nem lehet szétszórva, mert az minden 4. ember. És ha csak 1% kerül kórházba közülük ezzel, akkor is úgy lebénítják az egészségügyet, hogy a többség, aki megtette, amit lehet, nem jut az egyéb bajaival sem kezeléshez.

Komolyan olyan nehéz ezt felfogni?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Ez a hülyeséget, mint analógiát, még az idézőjelestül is egyedül sikerült megszülni, vagy segített egy másik ostoba ember is benne?

Ez egy példa volt arra, hogy minden korszakban vannak idióták, akik tudni vélik mi a társadalom érdeke, sőt, rá is erőszakolják a társadalomra. Nyilván nem gondolom, hogy az oltatlanok ki lesznek írtva a jövőben, bár a Redgreg féléktől ne legyenek illúzióink, az sem állna túlságosan távol. Ezek a folyamatok - amik zajlanak-, pedig olyan visszaélésekre adnak majd lehetőséget, amiből sok jó véleményem szerint nem sülhet ki. De hadd tegyem fel a kérdést, szerinted a világ dolgai jó irányba mutatnak? Egy élhető, szabad, vagy egy elnyomó, disztópikus társadalom felé?
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
A gond az, hogy a maradék 2,5 millió annyira nem lehet szétszórva, mert az minden 4. ember. És ha csak 1% kerül kórházba közülük ezzel, akkor is úgy lebénítják az egészségügyet, hogy a többség, aki megtette, amit lehet, nem jut az egyéb bajaival sem kezeléshez.

Komolyan olyan nehéz ezt felfogni?
Mivel most van 6 millió oltottunk, nem lesz akkor baj mint a tavasszal. A kormány sem akar öngyilkos lenni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Ez így van, torokgyulladásom van. Csak ez itt nem számít.
Az a baj, hogy félelmetesen elvakult vagy és a kritikai gondolkodásnak még a csírája is hiányzik nálad.
..
1. Miért akarnak, most már gyerekeket is tömegesen leoltani, amikor náluk bizonyítottan elenyésző nemhogy a súlyos, de még a szimpla lebetegedés is egy esetleges megfertőződés után! Mindezt olyan vakcinákkal, amelyek hatása egyre kétségesebb. (Emlékeztetőül tekerd vissza a hivatalos narratívát egy évvel, hogy mi volt az álláspont a gyerekek olthatóságáról!)
..
2. Ha valóban az egészségügy leterhelődésétől tartanak, akkor miért nem a potenciálisan kockázati csoportokat akarják oltásra kötelezni első körben (életkor, krónikus alapbetegség)? Miért nincsenek fokozatok? Például aki megszerezte az immunitást természetes úton, azt miért fenyegetik, presszionálják, zsarolják, diszkriminálják? Jóllehet erősebb védettséget ad mint pl. a Pfizer, ezt több kutatás igazolta!
..
Megint csak menj vissza az időben egy bő évet, amikor még arról ment a mantra, hogy kinek fontos felvenni a vakcinát! Mindezt ráadásul úgy, hogy a tömeges oltás semmit sem lassított a terjedésen, lásd Egyesült Királyság, Izland, Izrael, de bármelyik agyonoltott országot meg lehet nézni! Sőt erősebb a negyedik hullám kétharmados átoltottságnál, mint előtte!
..
3. A koszban élő afrikai metropoliszokban miért nem tud terjedni a koronavírus? Ott miért nem erőltetnek apartheid társadalmat?
..
4. Hol marad a tömegközlekedési eszközök, közterek fertőtlenítése, mint 2020 tavaszán? Most már ez egy veszélyesebb Delta-variánsnál nem olyan fontos? Hát, hogy van ez kérem?
..
5. Hol van a tájékoztatási kampány a kézmosásról, higiénia fontosságáról, egészséges táplálkozásról, testmozgás hasznosságáról stb.?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Miért akarnak, most már gyerekeket is tömegesen leoltani
Gondolom, mert az osztálytársaik nem csípik őket...
Beoltani meg azért, mert a nyájimmunitáshoz szükséges az, hogy potenciális terjesztők ne maradjanak.

elenyésző nemhogy a súlyos, de még a szimpla lebetegedés is egy esetleges megfertőződés után!
1. Még így is magasabb kockázat, mint az oltásoké.
2. A hosszú covidról mit mond az azték asztrológia?

miért nem a potenciálisan kockázati csoportokat akarják oltásra kötelezni első
A helyzet az, hogy senkit nem akarnak kötelezően oltani, kivéve a védekezésben feltétlenül fontos csoportot.

Például aki megszerezte az immunitást természetes úton, azt miért fenyegetik, presszionálják, zsarolják, diszkriminálják?
Ezért kapnak olyanok is védettségit, akiknél senki az életben nem vizsgálta, hogy tényleg védettek is?

Jóllehet erősebb védettséget ad mint pl. a Pfizer, ezt több kutatás igazolta!
Az asztrológiai szemle szerint?

Mindezt ráadásul úgy, hogy a tömeges oltás semmit sem lassított a terjedésen, lásd Egyesült Királyság, Izland, Izrael, de bármelyik agyonoltott országot meg lehet nézni!
Ahol, a VALÓDI kutatások azt mutatják, hogy a fertőzöttek elsöprő többsége oltatlan. Mivel, a nyájimmunitás mindenhol messzebb van, mint Makó Jeruzsálemtől.
. A koszban élő afrikai metropoliszokban miért nem tud terjedni a koronavírus? Ott miért nem erőltetnek apartheid társadalmat?
Nem tudom, de egyes furcsa vélemények szerint, ott ahol a legķözelebbi kórház 2 órára van, autóval, és ott villany sincs, súlyosan csökkenti az elvégzett covid tesztek számát. Persze lehet, ezek tévednek.
Hol marad a tömegközlekedési eszközök, közterek fertőtlenítése, mint 2020 tavaszán? Most már ez egy veszélyesebb Delta-variánsnál nem olyan fontos? Hát, hogy van ez kérem?
Jéée tudsz értelmes kérdést is feltenni?
Ez egy példa volt arra, hogy minden korszakban vannak idióták, akik tudni vélik mi a társadalom érdeke, sőt, rá is erőszakolják a társadalomra.
Melyik orcosi/gyógyszerészeti/élettudományi egyetemről szerezted a diplomád?

Ezek a folyamatok - amik zajlanak-, pedig olyan visszaélésekre adnak majd lehetőséget, amiből sok jó véleményem szerint nem sülhet ki.
Hmm, jaja, szerintem se kéne tehénvírussal kötelezően beoltani a lakosságot, ahogy a polio vakcinákra se értem mi alapján lehet kényszeríteni bárkit is. Hiszen ki a francot érdekel az a napi párezer halott, és évi 5-6000 vastüdős?
Nekem a könyvelőm azért nem vette fel a második Pfizer oltását, mert az első oltása után ízületi problémái léptek fel
Akkor a könyvelőd menjen el az orvosához, és beszélje meg vele. 99%ban ugyan semmi köze hozzá, de hát na.
De tényleg, nem lehet vagdalkozás nélkül vitatkozni?
Hónapokig próbáltam. @Blitz97 kolléga sokkal tovább bírja, mint én. De mostanra elfogyott a türelmem. És baromira unom, hogy bármilyen érvre, legyen az a Lancet, a PNAS, vagy a Naturrel alátámasztva a válasz az, hogy nem hörög a paraszt, meg az élet iskolája, meg a mars a jupiterben van, és ezért. Nos a sok idióta meg az anyjába menjen...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
a nyájimmunitáshoz szükséges az, hogy potenciális terjesztők ne maradjanak.
Nincs ilyen! Megdőlt. Tény. Ezekkel a vakcinákkal legalább is!
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 427
3 745
113
A magadfajták térnyerése egyébként nem most kezdődött, hanem amikor elkezdték betiltani a dohányzást a publikus helyeken világszerte.

Szerény véleményem szerint a dohányosok hülyék. Fizetnek azért, hogy az egészségük szarabb legyen. Én még pénzért is meggondolnám, hogy rontsam az egészségem, de ha még nekem kéne érte fizetnem, hát mi lenne benne abban a jó nekem? Hülye azért nem vagyok!

Egyébként meg rühellem azokat a másokra tekintettel nem lévő köcsögöket, akik simán emberek között gyújtanak rá, azok megkérdezése nélkül. Buszmegállóban, teraszon, szórakozóhelyen.
Ha én egy jó kis bab vagy lencsefőzelék után egy jó nagyot gázosítanék az orra alá, tuti hogy nem vágna szép fejet hozzá, tán még szóvá is tenné, de minimum meglenne a véleménye rólam, pedig abba még soha senki nem halt bele. De neki joga van dohányozni, én meg szó nélkül kell tűrjem, hogy ő gyökér! :mad::mad::mad:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Szerény véleményem szerint a dohányosok hülyék. Fizetnek azért, hogy az egészségük szarabb legyen. Én még pénzért is meggondolnám, hogy rontsam az egészségem, de ha még nekem kéne érte fizetnem, hát mi lenne benne abban a jó nekem? Hülye azért nem vagyok!

Egyébként meg rühellem azokat a másokra tekintettel nem lévő köcsögöket, akik simán emberek között gyújtanak rá, azok megkérdezése nélkül. Buszmegállóban, teraszon, szórakozóhelyen.
Ha én egy jó kis bab vagy lencsefőzelék után egy jó nagyot gázosítanék az orra alá, tuti hogy nem vágna szép fejet hozzá, tán még szóvá is tenné, de minimum meglenne a véleménye rólam, pedig abba még soha senki nem halt bele. De neki joga van dohányozni, én meg szó nélkül kell tűrjem, hogy ő gyökér! :mad::mad::mad:
Én ezzel egyetértek!
Csak éppen a dohányzó helyeket is betiltották! Nem választhatsz!
Írom mindezt nem dohányzóként!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Akkor mi itt a gond?
Ilyen emelkedő esetszámok mellett ekkora hülyeséget kérdezni...
Beszarok...

A magadfajták térnyerése egyébként nem most kezdődött, hanem amikor elkezdték betiltani a dohányzást a publikus helyeken világszerte. Én rühellem a dohányzást, de ennek ellenére már akkor kongattam a vészharangokat, mondván ez így nem lesz jó, ugyanis nem tudsz semmit se csinálni, ami ne ártana valakinek, vagy valaminek.
Te magadtól vagy ekkora ostoba fasz?
Amikor kezdő egyetemista voltam, akkor az E épületben vágni lehetett a füstöt.
Minden nap olyan szaggal mentem haza, mint a klozet a sok köcsög bagós miatt, aki baszott kimenni dohányozni télen.


Az sokszor kényszer mozogni kell.
Veszel egy ruhát?
Megfagyni sem kéne.
Húst merészelsz enni?

Enni kell.

Akkor a k*rva any*d.
Dohányozni meg nem létszükséglet.
Meg a te a anyádat is...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Én ezzel egyetértek!
Csak éppen a dohányzó helyeket is betiltották! Nem választhatsz!
Írom mindezt nem dohányzóként!
Ezzel kivételesen egyetértek, ha nincs dohányzásra kijelölt hely, mindenki ott dohányzik, ahol akar, mert dohányzásellenes rendőrség az nincs. Mondom, aki 25 évig dohányzott.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
A hospital system in North Carolina has suspended hundreds of employees for not complying with the vaccine mandate.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Szerény véleményem szerint a dohányosok hülyék. Fizetnek azért, hogy az egészségük szarabb legyen. Én még pénzért is meggondolnám, hogy rontsam az egészségem, de ha még nekem kéne érte fizetnem, hát mi lenne benne abban a jó nekem? Hülye azért nem vagyok!

Egyébként meg rühellem azokat a másokra tekintettel nem lévő köcsögöket, akik simán emberek között gyújtanak rá, azok megkérdezése nélkül. Buszmegállóban, teraszon, szórakozóhelyen.
Ha én egy jó kis bab vagy lencsefőzelék után egy jó nagyot gázosítanék az orra alá, tuti hogy nem vágna szép fejet hozzá, tán még szóvá is tenné, de minimum meglenne a véleménye rólam, pedig abba még soha senki nem halt bele. De neki joga van dohányozni, én meg szó nélkül kell tűrjem, hogy ő gyökér! :mad::mad::mad:

Ezzel a hozzászólással teljesen egyetértek. A dohányzást bizonyos helyeken bannoló szabályozással nekem se lenne gondom, abban az esetben ha húztunk volna egy vörös vonalat ott, hogy eddig és ne tovább. Így utólag viszont világossá vált, hogy az csak a kezdet, és előbb-utóbb az egész életünket lefogják szabályozni.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Ilyen emelkedő esetszámok mellett ekkora hülyeséget kérdezni...
Beszarok...


Te magadtól vagy ekkora ostoba fasz?
Amikor kezdő egyetemista voltam, akkor az E épületben vágni lehetett a füstöt.
Minden nap olyan szaggal mentem haza, mint a klozet a sok köcsög bagós miatt, aki baszott kimenni dohányozni télen.



Az sokszor kényszer mozogni kell.

Megfagyni sem kéne.


Enni kell.


Dohányozni meg nem létszükséglet.
Meg a te a anyádat is...

Látom nem sikerült felfogni, hogy nem önmagában a dohányzás szabályzásával van a problémám, se baj, fuss neki mégegyszer.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 235
113
Gondolom, mert az osztálytársaik nem csípik őket...
Beoltani meg azért, mert a nyájimmunitáshoz szükséges az, hogy potenciális terjesztők ne maradjanak.

Akkor aki beoltatja magát, az nem terjeszti a vírust? Ezt mégis mire alapozod? Miből számoltad ezt ki? Idáig azt hajtogattátok, hogy az oltás a súlyos tünetek ellen véd.

Egyébként ők másképp gondolják:
"Ebben a szervezet azt írja: nem tartja indokoltnak a 12-17 éves egészséges gyerekeknek vakcina beadását."

"Az állásfoglalás szerint a 12 évnél idősebb gyerekek számára az oltás „viszonylag reaktogén”, vagyis erősebb reakciókat vált ki, és rövid ideig tartó mellékhatásokkal is jár, mint például a láz. A JCVI a 12-17 év közötti gyerekek kockázatának vizsgálata során arra jutott, hogy „a bizonyítékok erőteljesen jelzik, hogy szinte minden gyermek és fiatal nagyon alacsony kockázatnak van kitéve a Covid-19 miatt”. Hozzátették azt is: ha jelentkeznek is ebben a korosztályban a tünetek, azok általában gyengék."