Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Hát ez az!!?
Miért ott keresik eleve, hisz' nem is okoz orrváladékozást jellemzően. Vagy alig. (Esetemben pl. egyáltalán nem volt az első 5-7 napban, holott láz meg igen.)
Miért nem a nyálban keresik, he??! :cool:
..
Annyi sebből vérzik a hivatalos narráció, hogy csihaj! Sebaj!
Apropó, hogy van az, hogy egy csomó orvos másképp látja ezeket a dolgokat, mint ti itt hárman-négyen? Ők mind bolond, alusipkások? Tényleg érdekelne, hogy miért áll egy csomó orvos más állásponton?
Mert ők tisztán látják a valóságot, míg minket megvezetett a több év tanulás. :(
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Szabadon ébredők?
Ne vicceld el!
Nevetséges ez a hozzáállásod valahol, hiszen, ha megnézel tőlük nyilatkozatokat, azok a legtöbb esetben mentesek mindenfajta sallangtól. Csak szakmáznak, s kizárólag orvosi kételyeiket, eltérő véleményüket fogalmazzák meg. Szóval?
Csak azt ne mondd, hogy ők azok akik a piacon vették a diplomájukat...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ne vicceld el!
Nevetséges ez a hozzáállásod valahol, hiszen, ha megnézel tőlük nyilatkozatokat, azok a legtöbb esetben mentesek mindenfajta sallangtól. Csak szakmáznak, s kizárólag orvosi kételyeiket, eltérő véleményüket fogalmazzák meg. Szóval?
Csak azt ne mondd, hogy ők azok akik a piacon vették a diplomájukat...
Nézd, akkor nem viccelem el, az, hogy melyik pcr mire van, hogy működik, és mire találtatott ki összességben szerintem volt vagy 2 félév az egyetemen. De nem adtam össze, így lehet túloztam. Innentől kezdve nehéz komolyan vennem olyan kételyeket, ahol a nem arra találták ki szerepel.

@molnibalage indokolatlan bevonásával, olyan mintha egy vegyipari gepésznek próbálná elmagyarázni egy vegyészmérnök, hogy a nyomástartó edényt nem nagy nyomású gyártásokra találták volna ki
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Visszajelzésként, a péntek déli oltás után este 11-kor kezdtem rosszul érezni magam. Éjjel nagyon sz.r volt, pulcsiban dupla paplan alatt vacogás, 39.0 és hasonlók, így 3/4 négykor bevettem egy Algoflexet rá egy órára el is tudtam aludni. Szombaton napközben is hulla voltam, délután is volt még 39.0, megint bevettem Algoflexet, este 7 fele kezdett normalizálódni a szitu, lefekvés előtt már embernek éreztem magam. Vasárnapra virradó éjjel még kis izzadás volt, de vasárnap napközben már semmi. A karon a szúrás környéke persze még érzékeny.
Huszon éves vagy?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Hát ez az!!?
Miért ott keresik eleve, hisz' nem is okoz orrváladékozást jellemzően. Vagy alig. (Esetemben pl. egyáltalán nem volt az első 5-7 napban, holott láz meg igen.)
Miért nem a nyálban keresik, he??! :cool:
..
Annyi sebből vérzik a hivatalos narráció, hogy csihaj! Sebaj!
Apropó, hogy van az, hogy egy csomó orvos másképp látja ezeket a dolgokat, mint ti itt hárman-négyen? Ők mind bolond, alusipkások? Tényleg érdekelne, hogy miért áll egy csomó orvos más állásponton?
Mert az orrnyálkahártyáról mutatható ki a legnagyobb szenzitivitással, mert azt fertőzi meg legelőször.
Én is állok néhány dologhoz máshogy, mint ahogy most oktatják, de nem biztos, hogy nekem van igazam...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát ez az!!?
Miért ott keresik eleve, hisz' nem is okoz orrváladékozást jellemzően. Vagy alig. (Esetemben pl. egyáltalán nem volt az első 5-7 napban, holott láz meg igen.)
Miért nem a nyálban keresik, he??! :cool:
..
Annyi sebből vérzik a hivatalos narráció, hogy csihaj! Sebaj!
Apropó, hogy van az, hogy egy csomó orvos másképp látja ezeket a dolgokat, mint ti itt hárman-négyen? Ők mind bolond, alusipkások? Tényleg érdekelne, hogy miért áll egy csomó orvos más állásponton?
Szóval, sosem volt még pcr teszted?
Csak szólok, hogy normális helyen mind az orrból, mind a garatból vesznek mintát.
Tényleg érdekelne, hogy miért gondolod, hogyha hülyeséget írsz, és azt színessel kiemeled, akkor az releváns dologgá válik.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
A cikk ugyan udvariasan elsunnyogja, de kitaláljátok miért nincs elég ember? :cool: :rolleyes:
---
"A járattörléseket elsősorban azzal magyarázta a légitársaság, hogy nincs elég emberük a korábban beütemezett járatok teljesítéséhez. Azt is közölték, hogy további járattörlések jöhetnek, de igyekeznek elkerülni ezt a repülési menetrend átalakításával."
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and merleg

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Szóval, sosem volt még pcr teszted?
Csak szólok, hogy normális helyen mind az orrból, mind a garatból vesznek mintát.
Tényleg érdekelne, hogy miért gondolod, hogyha hülyeséget írsz, és azt színessel kiemeled, akkor az releváns dologgá válik.
Nem színes az csak rozsdavörös, és nem állítottam, hanem kérdeztem valamit. :cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Nem valószínű. Kína keresett egy olyat, amivel fenntarthatja a náluk nincs covid feelinget, mert anális tesztel max az megy oda, akinek feltétlenül muszáj. De azokat lehet maszkirovázni. Ehhez nem pontos teszt kell, hanem megalázó
Hát lehet van egy célközönség, akit vonzana a lehetőség. :D
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Szerencsére most már jobb. Ritkán vagyok beteg, de amikor az vagyok, akkor valami nagyon szart szopok be.

Lehet csak hasonló az immunrendszered az enyémhez. Én általában hamar, de magas lázzal zavarom le a betegségeket. Többször voltam már úgy 38.5-39 fok között lázas beteg, hogy a hőemelkedés kezdete és vége között sem volt még 24 óra sem. De a kettő között jól befűtöttem a szemeteknek. :D
Barátnőm pont az ellenkezője, ő max hőemelkedéssel (vagy akár anélkül is) egy hétig szarul van...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
És vajon meddig...?
Szingapúr megvan?
Környezetemben, aki duplaoltott, azok betegeskednek, a kevés oltatlan az meg makkegészséges! Hát ennyi.
Most a covid osztályos statisztikákat is vesd ezzel össze! Ott vajon mennyi az oltatlan és mennyi az oltott.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro