Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Nem kényszerít rá, nem vagy köteles olyan cégnél dolgozni,
Ha az álláshirdetés előtt dönthetsz erről, akkor igaz. De különben NEM! Felfogod a különbséget? Kinél volt benne ez a belépéskor a munkaszerződésében?
..
Figyelmedbe ajánlom még azokat az alkotmányos alapelveket, amelyeket idéztem nektek az Alaptörvényből; szükségesség, arányosság!
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
De ha olyan magas az ellenanyag szintem, ami védelmet ad még egyelőre, miért kellene oltakoznom. Nem ér rá mondjuk 500-as szint alá esés esetén? És az én védelmem - két orvos véleménye szerint is - komplexebb (vér, nyálkahártya, sejtszínt), mint a sima oltott védelme.
Decemberre, amire megint méretek egy antitest szintet, lefutóban lesz a járvány. Ha alacsony lesz és akkor oltatok, az oltás hatása megjön az esetlegesen (de törvényszerűen :rolleyes: ) megérkező 5 hullámig.
Nincs semmi racionális érv a mostani oltatásom mellett.

Amikor ezt írtam akkor még nem pontosítottad, hogy nem decemberben mért ellenanyag szintről van szó. Tehát az új információ alapján annyiban módosítanám a tanácsomat, hogy ha úgyis megméreted az ellenanyag szintedet, akkor tedd meg most, hogy a 4. hullám legrosszabb részét már védettséged igazolt tudatában vészelhesd át, vagy időben oltakozhass, ha már most lecsökkent az ellenanyag szinted.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Amikor ezt írtam akkor még nem pontosítottad, hogy nem decemberben mért ellenanyag szintről van szó. Tehát az új információ alapján annyiban módosítanám a tanácsomat, hogy ha úgyis megméreted az ellenanyag szintedet, akkor tedd meg most, hogy a 4. hullám legrosszabb részét már védettséged igazolt tudatában vészelhesd át, vagy időben oltakozhass, ha már most lecsökkent az ellenanyag szinted.
Kösz a tanácsot.
November derekán megnézetem. Ha 1500-ról (szeptember 12.-e óta) leesett mondjuk 1000 alá, akkor nincs mese. Jöhet a Sinofarm, Sinovac, vagy valami hasonló ha van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
És?
Egy makkegészséges ember miért alkalmatlan orvosilag? Hogy fogja ezt a munkáltató bizonyítani? :) :cool:
Totál fordítva ültök a lovon!
Mert, a munkáltató az egészség védelmében előírta, hogy kötelező a covid vakcina. Ennyi.
Ahogy azt is, hogy reggel nem kezdhetek kőműves actimellel és pattintós zsömivel. Pedig vizsgáztam úgy, hogy buliból mentem, és meglett.
Na akkor?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Azt viszont elfelejtette hozzátenni, hogy akkor utaljuk át ezeknek az embereknek az eddig befizetett egészségügyi járulékát! Felírhatjuk a noteszba a nevét ennek a tagnak is!
 
  • Dühítő
Reactions: merleg

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
És ha az oltott viszi be a vírust a munkahelyére?
Ő nem kell kártérítést fizessen, csak mert oltott?
Ez a felvetésed akkor állna meg, ha az oltott nem fertőzne. De fertőz!
Az oltott megtette azt, amit tudott, hogy nem tegyen ilyet. Szemben az oltatlannal.
Te, idézz már egy olyan tanulmányt (hivatalos, lektoráltat ha lehet) ami kikutatja, hogy az esetleg kolonizált/megbetehedett oltott annyira fertőz mint az oltatlan és azonos valószínűséggel kapja is el a bajságot.
 
M

molnibalage

Guest
  • A fickó nem is jogász ergo ez mire hivatkozási alap?
  • Az megvan, hogy n+1 szakmánál elvárt EÜ és egyéb követelmény van?
  • A cimborám anno az egyik mobilcégnak dolgozott és a fél világot beutazta tornyokat állítva és kalibrálva. És elvárás volt az n+1 oltást megléte, mert anélkül be sem engedték volna n+1 országban. Tehát ez sem új.
Fogalmazzunk úgy, hogy ezt az ipsét sem az eszéért szerethetik...
Ha egy munkaaadó foglalkoztat több száz embert és szanaszéjjel fertőzik egymás a dolgozók és annyi a cégnek, akkor mi a "rabszolgatörvény" abban, hogy védi a cég érdekeit is?

Pislogok. Erősen.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Teljesen fals a logikád!
Az, hogy akarsz-e gépjárművet vezetni az a te szuverén döntésed, de ha így döntesz, akkor levizsgázol és teljesítesz bizonyos kötelezettségeket! Önként!
..
Itt az állam akar megzsarolni egy olyan dologgal, amiért NEM VÁLLAL FELELŐSSÉGET, hanem azt rád hárítja miközben rákényszerít! Ha nem érzed az óriási különbséget a kettő között, akkor ne menj jogásznak!
..
(Arról nem is beszélve, hogy olyanra kényszerít ami se nem biztonságos teljesen, se nem hatékony kellően - Gulyás 45% Gergely ugye).
Kíváncsi vagyok az elen mennyire tiltakoznál, ha hetente 1 bázisugrásra köteleznének... :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ha az álláshirdetés előtt dönthetsz erről, akkor igaz. De különben NEM! Felfogod a különbséget? Kinél volt benne ez a belépéskor a munkaszerződésében?
..
Figyelmedbe ajánlom még azokat az alkotmányos alapelveket, amelyeket idéztem nektek az Alaptörvényből; szükségesség, arányosság!
A munkaszerződés változtatható, ha nem tetszik, nem írod alá és keresel más munkahelyet.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Kikkel van tele a kórház? Főleg oltatlanokkal
Engem meg egy áramütés után 10 perc vizsgálattal hazaküldenek, hogy ha rosszul vagyok hívjak mentőt.... Hát egy vérröggel nem fogok.
Oltatlanokkal meg oltottakkal kb 55:45% arányban bár nem meri senki leírni és még közigényű adatigénylésre se adják ki !

És szerinted azt a faxom vérrögöt ki tudják mutatni ? Vagy vérhígítót szednél inkább ? Én is haverkodtam már az árammal és fosok is tőle de kórházba még nem mentem miatta ! Én is villanyász lennék mielőtt eszedbe jutna !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hiába röhögsz Blitz97!
Ha valaki bekrepál a kötelező oltástól, az állam nem menekülhet a felelősség alól! A hatályos Ptk (Polgári Törvénykönyv) kimondja, hogy:

6:526. § [A károkozásért való felelősség korlátozása és kizárása]
A szándékosan okozott, továbbá az emberi életet, testi épséget vagy egészséget megkárosító károkozásért való felelősséget korlátozó vagy kizáró szerződési kikötés semmis.


Ha valakit kényszerítenek egy cselekményre, amivel ő nemért egyet és erről mondjuk köz- vagy magánokiratban nyilatkozik (de nem is muszáj), és valamilyen kár éri a cselekmény okán, az teljes joggal és eredményesen fogja perelni a jelenlegi jogrendszer szerint a károkozót (kötelező oltás esetén az államot).
Úgy, hogy lehet röhögni!
Ő nem azon röhög , hogy az állam vállal vagy nem felelősséget ! A lényeg , hogy a kenyéradó gazdái a gyógyszergyáraknak ne kelljen mert olyan szegények mint a templom egere és semmire sincs pénzük . Azt nem mondja , hogy a világ legnagyobb bizniszét tolják a gyógyszergyárak nagyobbat mint a kőolaj és a fegyver !
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
  • A fickó nem is jogász ergo ez mire hivatkozási alap?
  • Az megvan, hogy n+1 szakmánál elvárt EÜ és egyéb követelmény van?
  • A cimborám anno az egyik mobilcégnak dolgozott és a fél világot beutazta tornyokat állítva és kalibrálva. És elvárás volt az n+1 oltást megléte, mert anélkül be sem engedték volna n+1 országban. Tehát ez sem új.
Fogalmazzunk úgy, hogy ezt az ipsét sem az eszéért szerethetik...
Ha egy munkaaadó foglalkoztat több száz embert és szanaszéjjel fertőzik egymás a dolgozók és annyi a cégnek, akkor mi a "rabszolgatörvény" abban, hogy védi a cég érdekeit is?

Pislogok. Erősen.

Nem jogász, de miért kellene jogásznak lennie? Ő egy újságíró, akinek megvan a maga véleménye, eképpen kell kezelni.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Na akkor tőmondat-
Három napja még az állampárt azt harsogta, semmi kényszer. Civil összelopás mozgalom vírusdzembori, közpénzen, etc
De mindenhol kilőttek a fertőzésadatok, miközben nálunk megfelelően saccperkb a lakosság harmada lehet védett. -megfelelő vakcina, legalább két oltás, és azok is négy-hat hónapon belül.
De geci módon felelősséget nem vállalva,azt mindják, a munkáltató legyen a szemétállat, ha már a közpénzen felhergelt. átbaszott nép morogna,
Hát basszák meg magukat az illetékesek a ravatalon.
Szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and bel