Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Én csak magán röntgen és UH vizsgálton voltam, de kb. ez volt.
Időpontra mentem, 5-10 perc várakozás és nem voltam sehol a 20. perc táján.
Közben megkérdezték, hogy a CD-ra írás ás számla kiállítása közben esetleg kérek-e kávét...
Most voltam, mert kellett labor és melkasröntgen (népies nevén tüdőszűrő) az orvosi alkalmasságihoz. Miután jó 1,5 hónapja nem sikerült keresztülverekednem magam az állami rendszeren. Na a vér/vizelet+röntgen volt ennyi, amit leírtam. És ezzel nem a szerencsétlen túlhajtott háziorvosunk ellen beszélek, akit szarrá szopat a rendszer
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Az "oltottak is fertőznek" dilemmával kapcsolatban: azt ugye jól gondolom, hogy azok betegszenek meg, akiknek a szervezetében a vírus elszaporodik? És azt is jól gondolom ugye, hogy akiben több a vírus, az jobban fertőz mert többet tud "kiköhögni"?

Tehát aki oltott, ezért nem vagy alig betegszik meg, az ugye sokkal kevésbé fertőz?

Azért firtatom ezt, mert kissé frusztráló óránként azt olvasni, hogy az oltottakat és oltatlanokat egy kalap alá veszik ferőzőképesség szempontjából.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 056
33 177
113
Azzal amúgy tisztában van mindenki, hogy az űbermagándokik az állami infrastruktúrát használták ingyen és bérmentve a saját céljaira, a várólisták elejére röptetve a magánbetegiket, akiket természetesen jól lenyúltak a magánkozultációkon, előtte meg utána. Annak idején nekem szemtől szembe megmondta a szülésznőgyyógyász alezredes úr (igen katona), a szülés 100.000 neki zsebbe, de úgy látja, hogy akkor éppen a Balatonon lesz, tehát ha fel kell jönnie, akkor 150.000. A Honvédkórházban. Mindez 2012-ben. Hmm. Tudom, ez kivétel... de elég arcpirítónak éreztem. Nem ott született a gyerek.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 056
33 177
113
Az "oltottak is fertőznek" dilemmával kapcsolatban: azt ugye jól gondolom, hogy azok betegszenek meg, akiknek a szervezetében a vírus elszaporodik? És azt is jól gondolom ugye, hogy akiben több a vírus, az jobban fertőz mert többet tud "kiköhögni"?

Tehát aki oltott, ezért nem vagy alig betegszik meg, az ugye sokkal kevésbé fertőz?

Azért firtatom ezt, mert kissé frusztráló óránként azt olvasni, hogy az oltottakat és oltatlanokat egy kalap alá veszik ferőzőképesség szempontjából.
Az hogy jobban fertőz-e vagy sem, indifferens, ha elkapod a vírust oltottként egy triplánátoltott oltásgurutól és letérdeltet, nem hiszem, hogy azzal fogod magad nyugtatni, hogy ő legalább 3x beoltott. A problémát a továbbfertőzés tényében és nagy arányában vélem felfedezni. Korábban nem erről volt szó a tájékoztatóban.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and Pogány
W

Wilson

Guest
Az "oltottak is fertőznek" dilemmával kapcsolatban: azt ugye jól gondolom, hogy azok betegszenek meg, akiknek a szervezetében a vírus elszaporodik? És azt is jól gondolom ugye, hogy akiben több a vírus, az jobban fertőz mert többet tud "kiköhögni"?

Tehát aki oltott, ezért nem vagy alig betegszik meg, az ugye sokkal kevésbé fertőz?

Azért firtatom ezt, mert kissé frusztráló óránként azt olvasni, hogy az oltottakat és oltatlanokat egy kalap alá veszik ferőzőképesség szempontjából.
Az oltásszekeptikusok ezt nagyvonalaúan figyelem kívűl szokták hagyni:).
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az "oltottak is fertőznek" dilemmával kapcsolatban: azt ugye jól gondolom, hogy azok betegszenek meg, akiknek a szervezetében a vírus elszaporodik? És azt is jól gondolom ugye, hogy akiben több a vírus, az jobban fertőz mert többet tud "kiköhögni"?

Tehát aki oltott, ezért nem vagy alig betegszik meg, az ugye sokkal kevésbé fertőz?

Azért firtatom ezt, mert kissé frusztráló óránként azt olvasni, hogy az oltottakat és oltatlanokat egy kalap alá veszik ferőzőképesség szempontjából.
Nézd, szigorúan véve egyik védőoltás sem akadályozza meg a megfertőződést, mert nem állnak kis kukacok bazookával, meg robbanó báránnyal a bőrödön. Azaz a kórokozó bejut a szervezetedbe. Itt már vannak különbségek, hogy melyik típus hogy hat, de a legtöbb azon az elven működik, hogy a szervezeted kvázi azonnal tud reagálni, és így nem alakul ki a betegség. Most itt lehetne szemantikába belemenni, és ha innen nézem nem is igaz amit írtam, de technikailag igen. Na most anélkül, hogy nagyon szószátyárkodnék (de ha van rá igény, lehet az is) a szervezetnek mindenképp idő, amíg visszaüt. A coviddal az a baj, hogy iszonyat korántól ürited is a kórokozót, és a magas ellenanyag színt se marad meg sokáig, (+ugye mutánsok :( ) így nem biztos, hogy a válasz elég gyors lesz, hogy ezt megakadályozza. De alapvetően igen, gyakorlatilag több nagyságrendi eltérés van az oltott és nem oltott ember víruskópiaszámában.
X34jJf8.png

Lényegileg itt a különbség. Egy oltott alapesetben a másodlagos immunválasszal kezd.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én most kaptam el egy oltottól, úgy, hogy én is az vagyok. Nos? Mélyen tisztelt konzílium?
Csak 1 emberrel találkoztál az elmúlt 10 napban? :O
Azzal amúgy tisztában van mindenki, hogy az űbermagándokik az állami infrastruktúrát használták ingyen és bérmentve a saját céljaira, a várólisták elejére röptetve a magánbetegiket, akiket természetesen jól lenyúltak a magánkozultációkon, előtte meg utána. Annak idején nekem szemtől szembe megmondta a szülésznőgyyógyász alezredes úr (igen katona), a szülés 100.000 neki zsebbe, de úgy látja, hogy akkor éppen a Balatonon lesz, tehát ha fel kell jönnie, akkor 150.000. A Honvédkórházban. Mindez 2012-ben. Hmm. Tudom, ez kivétel... de elég arcpirítónak éreztem. Nem ott született a gyerek.
Ugye vágod, hogy magánegészségügy alatt nem a megódjuk hálapínzzel átlagparaszt rendszert értjük...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 322
10 841
113
Én most kaptam el egy oltottól, úgy, hogy én is az vagyok. Nos? Mélyen tisztelt konzílium?
Továbbra is esélyekről és a veszély csökkentéséről van szó, nem a nullára redukálásáról. Csak nehéz megérteni, főleg, hogy ha te pont abba a csoportba tartozol, akik megkapták "mindennek ellenére".
 
W

Wilson

Guest
Az hogy jobban fertőz-e vagy sem, indifferens, ha elkapod a vírust oltottként egy triplánátoltott oltásgurutól és letérdeltet, nem hiszem, hogy azzal fogod magad nyugtatni, hogy ő legalább 3x beoltott. A problémát a továbbfertőzés tényében és nagy arányában vélem felfedezni. Korábban nem erről volt szó a tájékoztatóban.
Szerintem nem indifferens mivel én friss háromszoros oltásguruként kevésbbé fertőzök akkor egy oltott amikor velem kapcsolatban kerül ennyivel kevesebb vírussal'"találkozik".
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 610
10 379
113
Azzal amúgy tisztában van mindenki, hogy az űbermagándokik az állami infrastruktúrát használták ingyen és bérmentve a saját céljaira, a várólisták elejére röptetve a magánbetegiket, akiket természetesen jól lenyúltak a magánkozultációkon, előtte meg utána. Annak idején nekem szemtől szembe megmondta a szülésznőgyyógyász alezredes úr (igen katona), a szülés 100.000 neki zsebbe, de úgy látja, hogy akkor éppen a Balatonon lesz, tehát ha fel kell jönnie, akkor 150.000. A Honvédkórházban. Mindez 2012-ben. Hmm. Tudom, ez kivétel... de elég arcpirítónak éreztem. Nem ott született a gyerek.
Mondjuk máshol sem sokkal olcsóbb... irgalmas szamaritánus nőgyógyászról még nem hallotam, de szegényről sem. Mindenhol a nőgyógyászoknk van a legdrágább kocsija :)