Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Már a -forint- bankjegyek nyomtatása is külföldön megy? Ez tényleg elég gáz!
Nálunk,a Pénzjegynyomdában.De nem szabad az EU szabályozás miatt nyakló nélkül nyomtatni.Szerencsére.A fedezetlen pénzkibocsájtás a társadalom szétzilálódásához vezethet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Mert nem hiányzik a rohadt sok elvonási tünettel küzdő, agresszív, a helyét nem találó ember, pont ilyenkor.
Ha még nem szoktál le cigiről, nem tudod mit beszélsz.
Így van életemben nem szívtam el egy szálat sem...A dohányos meg ragasszon magára nikotintapaszt, oszt lenyugszik. Felőlem akár egy egész dobozzal is ha akar.;)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Amennyire tudom, az itt nem játszik.:(
Pedig részben játszik az is, bármilyen hihetetlen. Anno az aids-nél is találtak a végén még olyant is, aki mind a két szülőtől immunitást kapott, így őt soha nem támadta meg a vírus, illetve nem is tudta megtámadni. Most az A vércsoportról mondják a kínaiak, hogy azok könnyebben lehetnek áldozatok. Ez nem kutatás, hanem csak a statisztika dobta ki, ugye már régóta elemeznek mindent amit csak lehet.

Az immunitás így konkrétan nem emelhető ki mint védettség (mert mutálódik), de az igen, hogy van akinek az immunrendszere időben kapcsol, nekik nincsenek vagy nagyon enyhék a tüneteik. Az egyes változatok ellen szerezhető szerintem immunitás, csak jön egy másik változat és megint beteg lesz valaki. A jól karbantartott jó állapotú immunrendszer viszont egy életbiztosítás lehet, még azoknak is, akik a fogékony kategóriába tartoznak ennél a vírusnál.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 519
113
Feljöttem pestre a maradék cuccaimat hazavinni, ember az kevesebb de nyugger az több (vagy csak jobban kitűnnek így a tömeg nélkül), viszont ami megfogott az a pár maszkos egyén. Értem én, hogy pánik van meg minden de a rövid utam alatt a nyugatitól-óbudáig (4/6 és 19/41 vili) pár kirívó ostoba esetet hagy osszak meg veletek:
pormaszk viselése: kb 3 emberen láttam, olyan gyűrött volt mindegyik, akkora hézagokkal, hogy az én szemem kerekedett, ezt minek veszi fel ha semmit sem fed??
hipiszupi ffp2 vagy ffp3 maszk a fickó akin láttam folyamatosan benyúlkált alá, levette az álla alá visszatette, na mondom ügyes
és a 19/41 tette fel mindenre a koronát: szintén hiperszuper maszk csak az orr résznél akkora hézag, hogy 2 ujj befér.
Az ilyen emberek nem érzik, hogy valami rendeltetésszerűtlenül működik? A pormaszkot még csak-csak megértem mert azt kb lehetetlen normálisan felvenni inkább csak dísz.

Sokkal jobban kellene a médiában tájékoztatni az embereket a helyes védőeszközökről. Beszéltem több emberrel is, aki napok óta ugyanazt a maszkot vette fel-le, és csodálkozott, amikor megemlítettem neki, hogy ez így nem az igazi.... :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Sokkal jobban kellene a médiában tájékoztatni az embereket a helyes védőeszközökről. Beszéltem több emberrel is, aki napok óta ugyanazt a maszkot vette fel-le, és csodálkozott, amikor megemlítettem neki, hogy ez így nem az igazi.... :D
Én is láttam ma egy faszit fasza ffp3 ban, szemüveg, kesztyű nélkül, majd jelzett, leszállt és eltette az álarcát szakszerűtlenül levéve egy Spar szatyorba ;)!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
A maszk csak porhintés. Európa nagy metropoliszaiban már alaposan jelen van a fertőzés, igen nagy százalékban, lényegében mindenkiben ott van.
Csak mindenfele hozzávetőleges spekulációk vannak a lappangási idő hosszáról, ugyanakkor gyógyítani meg nem lehet. Kigyógyulni igen.
Vagyis teljesen mindegy, hogy ki mit csinál, védekezik, elbújik, vagy tesztel, az olasz séma mindenhol bekövetkezik. Még a kínaiaknál és a koreaiaknál is. Ezzel a vírussal az összes ember a Földön meg fog fertőződni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
38 éves, rendszeresen sportoló beteg egy hónapig volt az intenzíven, ebből 18 napot eszméletlenül. Valószínű, január 20-án került az országba a vírus, nála február 20-án igazolták a jelenlétét és őt tekintik az 1-es betegnek. A közösségben technikailag tehát egy hónap a valós lappangási idő, a betegségből felépülés pedig még fiatal és egészséges szervezetnél is, intenzív osztályos kezeléssel (amihez az azt üzemeltető apparátus is kell) újabb legalább egy hónap kell.
Bíztató kilátások.
A maszk csak porhintés. Európa nagy metropoliszaiban már alaposan jelen van a fertőzés, igen nagy százalékban, lényegében mindenkiben ott van.
Csak mindenfele hozzávetőleges spekulációk vannak a lappangási idő hosszáról, ugyanakkor gyógyítani meg nem lehet. Kigyógyulni igen.
Vagyis teljesen mindegy, hogy ki mit csinál, védekezik, elbújik, vagy tesztel, az olasz séma mindenhol bekövetkezik. Még a kínaiaknál és a koreaiaknál is. Ezzel a vírussal az összes ember a Földön meg fog fertőződni.

Az az egészséges harmincnyolc éves sportember a példa arra, hogy a maszk nem porhintés! Két évvel vagyok idősebb, én is egészséges vagyok és rendszeresen sportolok, mégis joggal tartok a fertőzéstől és ezért mindent megteszek azért, hogy ne fertőződjek meg, ha már kihordtam szerencsésen lábon, akkor ne fertőződjek újra, és ne fertőzzek másokat se! Az a tény, hogy nem fogok meghalni, még nem örvendetes végkimenetel feltétlen!

Nagyon helyesen írja a 444 is:

Gulyás Gergely szerint a 65 éven aluliak nyugodtan megfertőzhetik egymást. Ne hallgassanak rá!

"Azt is látjuk és tudjuk mondani, hogy valójában mi, akik itt a teremben jelen vagyunk, még ha a hölgyek kortalanok is, nyugodtan összevissza fertőzhetjük egymást, abból legfeljebb egy kellemetlen influenza tünetei következnek, ha valaki nem beteg egyébként" - közölte Gulyás Gergely a heti rendes kormányzati sajtótájékoztatón egybegyűlt újságírókkal.

Gulyás miniszter, hogy egy jelzőjét kölcsönvegyem, összevissza beszél.Vagy legalábbis fogalma sincs róla, hogy hogyan kell értelmezni statisztikai adatokat. Mert az ugyan igaz, hogy a 65 éven felüliek kiemelten veszélyeztetettek, sokkal nagyobb arányban okoz náluk súlyos tüneteket a betegség, mint a fiatalabbaknak. Ez azonbanmég véletlenül se jelenti azt, hogy a 65 éven aluliakra nem veszélyes a betegség.

És ugyan a halálozási ráta is 65 éves kor felett ugrik meg, de Kínában 14 éves volt a legfiatalabb áldozat, arról nem is beszélve, hogy a betegség még egészséges fiataloknak is maradandó károsodást okozhat. A covid-19 súlyos, kétoldali tüdőgyulladást okozhat, az meg nem tréfadolog. Ahogy egy orvos forrásom fogalmazott: "a súlyos kétoldalú tüdőgyulladás olyan visszafordíthatatlan károsodással is járhat, hogy ha túlélik, életük végéig oxigénre szorulnak, vagy soha többet nem tudnak már futni a busz után. Megterhelődik a szívük, lecsökken a várható életévek száma. Lehet, hogy fél évet fognak azon dolgozni a rehabon, hogy a vécéig el tudjanak menni".

Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy az egymást Gulyás tanácsa alapján "nyugodtan" összefertőző 65 éven aluliak robbanásszerű ütemben képesek elterjeszteni a járványt, és mert a miniszter állításaival szemben igenis súlyosan megbetegedhetnek, túlterhelni az egészségügyi ellátórendszert - amely nem azért omlana ettől össze, mert olyan állapotban van, amilyenben, hanem mert a világon sehol sincs olyan egészségügyi rendszer, amit tömeges megbetegedésekre optimalizáltak.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 936
7 814
113
Lehet nem akarnak még nagyobb zombitenyészetet! A nikotinelvonási tünetek is "bepörgethetnek" egyeseket, hogy irracionális dolgokat cselekedjenek.
De szerintem azokat is bezáratják, legalább részben. Jövő hét?
Így van, az alkoholt és a dohányt nem lehet teljesen elvonni, mert a társadalom alsó 20%-a destabilizálódik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Feljöttem pestre a maradék cuccaimat hazavinni, ember az kevesebb de nyugger az több (vagy csak jobban kitűnnek így a tömeg nélkül), viszont ami megfogott az a pár maszkos egyén. Értem én, hogy pánik van meg minden de a rövid utam alatt a nyugatitól-óbudáig (4/6 és 19/41 vili) pár kirívó ostoba esetet hagy osszak meg veletek:
pormaszk viselése: kb 3 emberen láttam, olyan gyűrött volt mindegyik, akkora hézagokkal, hogy az én szemem kerekedett, ezt minek veszi fel ha semmit sem fed??
hipiszupi ffp2 vagy ffp3 maszk a fickó akin láttam folyamatosan benyúlkált alá, levette az álla alá visszatette, na mondom ügyes
és a 19/41 tette fel mindenre a koronát: szintén hiperszuper maszk csak az orr résznél akkora hézag, hogy 2 ujj befér.
Az ilyen emberek nem érzik, hogy valami rendeltetésszerűtlenül működik? A pormaszkot még csak-csak megértem mert azt kb lehetetlen normálisan felvenni inkább csak dísz.
Igen, sok a hülye. A leggyakoribb nem a pormaszk viselésének hibája, hanem a sima orvosi maszké, amiből kikandikáll az orr, mert úgy kényelmesebb levegőt kapni! Eszem megáll!
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
Az az egészséges harmincnyolc éves sportember a példa arra, hogy a maszk nem porhintés! Két évvel vagyok idősebb, én is egészséges vagyok és rendszeresen sportolok, mégis joggal tartok a fertőzéstől és ezért mindent megteszek azért, hogy ne fertőződjek meg, ha már kihordtam szerencsésen lábon, akkor ne fertőződjek újra, és ne fertőzzek másokat se! Az a tény, hogy nem fogok meghalni, még nem örvendetes végkimenetel feltétlen!

Nagyon helyesen írja a 444 is:

Gulyás Gergely szerint a 65 éven aluliak nyugodtan megfertőzhetik egymást. Ne hallgassanak rá!

"Azt is látjuk és tudjuk mondani, hogy valójában mi, akik itt a teremben jelen vagyunk, még ha a hölgyek kortalanok is, nyugodtan összevissza fertőzhetjük egymást, abból legfeljebb egy kellemetlen influenza tünetei következnek, ha valaki nem beteg egyébként" - közölte Gulyás Gergely a heti rendes kormányzati sajtótájékoztatón egybegyűlt újságírókkal.

Gulyás miniszter, hogy egy jelzőjét kölcsönvegyem, összevissza beszél.Vagy legalábbis fogalma sincs róla, hogy hogyan kell értelmezni statisztikai adatokat. Mert az ugyan igaz, hogy a 65 éven felüliek kiemelten veszélyeztetettek, sokkal nagyobb arányban okoz náluk súlyos tüneteket a betegség, mint a fiatalabbaknak. Ez azonbanmég véletlenül se jelenti azt, hogy a 65 éven aluliakra nem veszélyes a betegség.

És ugyan a halálozási ráta is 65 éves kor felett ugrik meg, de Kínában 14 éves volt a legfiatalabb áldozat, arról nem is beszélve, hogy a betegség még egészséges fiataloknak is maradandó károsodást okozhat. A covid-19 súlyos, kétoldali tüdőgyulladást okozhat, az meg nem tréfadolog. Ahogy egy orvos forrásom fogalmazott: "a súlyos kétoldalú tüdőgyulladás olyan visszafordíthatatlan károsodással is járhat, hogy ha túlélik, életük végéig oxigénre szorulnak, vagy soha többet nem tudnak már futni a busz után. Megterhelődik a szívük, lecsökken a várható életévek száma. Lehet, hogy fél évet fognak azon dolgozni a rehabon, hogy a vécéig el tudjanak menni".

Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy az egymást Gulyás tanácsa alapján "nyugodtan" összefertőző 65 éven aluliak robbanásszerű ütemben képesek elterjeszteni a járványt, és mert a miniszter állításaival szemben igenis súlyosan megbetegedhetnek, túlterhelni az egészségügyi ellátórendszert - amely nem azért omlana ettől össze, mert olyan állapotban van, amilyenben, hanem mert a világon sehol sincs olyan egészségügyi rendszer, amit tömeges megbetegedésekre optimalizáltak.
Ez mind igaz, csak egyetlen baj van. Senki se fogja megúszni a fertőzést. És mivel a fertőzöttek kb 10 százaléka meghal, a kigyógyultak jelentékeny százalékánál olyan maradandó egészségkárosodás jelentkezik, hogy többé nem tudják ellátni a munkájukat de talán még magukat sem, így biztos, hogy az emberi civilizációnak vége.
A mostani, közel nyolcmilliárd ember feléről lemondhatunk idén, a másik felét a következő mutáció viszi el, mert addigra a jelenlegi infrastruktúra már nem lesz adott.
Nem az a kérdés, hogy mikor indulnak újra a szállodák, mekkora gazdasági mentőövet kell az országoknak kitalálni, vagy, hogy lehet-e pénzt nyomtatni, vagy sem.
A vakcinára egy hónapon belül van szükség, de egy éven belül sem várható...
 

bejczi

Active Member
2020. március 19.
98
164
33
Ez mind igaz, csak egyetlen baj van. Senki se fogja megúszni a fertőzést. És mivel a fertőzöttek kb 10 százaléka meghal, a kigyógyultak jelentékeny százalékánál olyan maradandó egészségkárosodás jelentkezik, hogy többé nem tudják ellátni a munkájukat de talán még magukat sem, így biztos, hogy az emberi civilizációnak vége.
A mostani, közel nyolcmilliárd ember feléről lemondhatunk idén, a másik felét a következő mutáció viszi el, mert addigra a jelenlegi infrastruktúra már nem lesz adott.
Nem az a kérdés, hogy mikor indulnak újra a szállodák, mekkora gazdasági mentőövet kell az országoknak kitalálni, vagy, hogy lehet-e pénzt nyomtatni, vagy sem.
A vakcinára egy hónapon belül van szükség, de egy éven belül sem várható...
Ez csak az én véleményem, de szerintem ha az emberiség fele kipusztul, az annyira vissza veti a társadalmat és a gazdaságot, hogy egy darabig nem tud újabb vilégjárvány kialakulni. Persze ezt majd jövőre meglátjuk.;)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez mind igaz, csak egyetlen baj van. Senki se fogja megúszni a fertőzést. És mivel a fertőzöttek kb 10 százaléka meghal, a kigyógyultak jelentékeny százalékánál olyan maradandó egészségkárosodás jelentkezik, hogy többé nem tudják ellátni a munkájukat de talán még magukat sem, így biztos, hogy az emberi civilizációnak vége.
A mostani, közel nyolcmilliárd ember feléről lemondhatunk idén, a másik felét a következő mutáció viszi el, mert addigra a jelenlegi infrastruktúra már nem lesz adott.
Nem az a kérdés, hogy mikor indulnak újra a szállodák, mekkora gazdasági mentőövet kell az országoknak kitalálni, vagy, hogy lehet-e pénzt nyomtatni, vagy sem.
A vakcinára egy hónapon belül van szükség, de egy éven belül sem várható...
Nyugi, életünk nagy gazdasági válsága jön, de nincs vége a civilizációnak, csak a globalizáció roppan meg és az arra épülő liberális rendszerek tűnnek el. Igaz, a most kihívónak tűnő autokráciák jelentős részével együtt, mert úgy tűnik csak egyes kelet-európai fehérek és kelet-ázsiai sárgák tudtak a kihívást megugró autokratikus rendszert fenntartani Az átlag autokrácia nagyobb dögrováson van, mint az átlag demokrácia és az átlag liberális demokrácia úgy váltott orbánizmusra Európában számos tekintetben, hogy szemük se rebbent, szóval eddig jól reagál a fejlett világ, de sok minden már nem lesz úgy, ahogy eddig volt.

ps. Úgy mondom ezt, hogy én is felkészültem a civilizáció végére technikai értelemben ahogy lehet és nem az elmúlt hetekben sebtében, hanem hosszú évek alatt beszerezve majd minden szükségest, de nem látom egyelőre a sötét fellegeket.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken