Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Már meg ne haragudj, de Szittya nem a Delta variáns esetleges eltűnéséről beszélt, hanem arról, hogy az Omikron nem olyan veszélyes, illetve lassan kiszórítja a többi veszélyes variánst (többek között a Deltát is!), és megszűnik a járvány.
Erre fel te hozol példának egy Delta variánstól meghalt áldozatot. Amikor Csollány megfertőződött, akkor itt nálunk nyoma sem volt az Omikronnak. Úgy, hogy nem abban halt meg, hanem a Deltában. Vagyis semmit sem cáfoltál az Omikron enyhe lefolyása kapcsán a betett cikkel!!!
Jó rettegést!
Nem haragszom. Tardiában nem szokás a józan észre odafigyelni. Csak nagyon nincs kedvem ezzel foglalkozni. Legyen nektek a ti hitetek szerint.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
70(!) sikertelen hívás után nem lettünk okosabbak,a gyerekorvosi napi rendelés "elesett" ma Körmenden...

De azért a MOK fel volt háborodva, mikor a gonosz narancs kötelezni akarta az orvosokat, hogy minden beteget vissza kell hívniuk.
Pedig nekik is jobb lenne, nem csörgetné őket mindenki ész nélkül, egyszer megpróbálod, aztán úgyis visszahív...
Asszony is 2 napig próbálkozott, majd email-t írt, mert arra legalább 24 órán belül válaszol.

Nekem is 2,5 órába került legutóbb, aztán nagy nehezen felveszi és 10 percre félrerak, mert vmi öregasszony beszottyogott beszélgetni, aztán hallgasd hogy semmi baja nincs, de neki akkor is van, vizsgálja meg még egyszer. Még szerencse, hogy a máv-os előfizetésben korlátlan beszélgetés van.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
Nem haragszom. Tardiában nem szokás a józan észre odafigyelni. Csak nagyon nincs kedvem ezzel foglalkozni. Legyen nektek a ti hitetek szerint.
Csolány Szilveszter biztos deltás vólt mert ott vóltam abba a korházba szolgálaton amikor bekerült... rá 1-2 napra monda az eggyik srác az omikront az oltoponton hogy új variáns addig nem is igen halottunk róla...
mind írtam a delta csunya munkát végzett. nem mnden variáns zgyan olyan. nekem elhiheted láttam a korházba mindegyik hullámot szinte.
van rossz és kevésbé rossz variáns az omikron a kevésbé rossz közé tartozik. ami nagyon hasznos attol hogy csak kevésbé rossz. (jó virus nem igen akad.) egy sima kód ami terjeszteti magát az élőő szervezettel a sejtjeid elvonja attol hogy a saját tested építsék helyette a saját információit gyártatja. (eggyik vírus se jó mind az élőtől vonja el az energiát.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
mind írtam a delta csunya munkát végzett. nem mnden variáns zgyan olyan. nekem elhiheted láttam a korházba mindegyik hullámot szinte.
van rossz és kevésbé rossz variáns az omikron a kevésbé rossz közé tartozik. ami nagyon hasznos attol hogy csak kevésbé rossz. (jó virus nem igen akad.) egy sima kód ami terjeszteti magát az élőő szervezettel a sejtjeid elvonja attol hogy a saját tested építsék helyette a saját információit gyártatja. (eggyik vírus se jó mind az élőtől vonja el az energiát.) ezek a vírusok csak foszlányok valamiből... kitudja lehet már az élet kialakulása óta velünk vannak elyen olyan szervezet dns láncába beleivódva... aztán néhha valamelyik ksizabadul. és beépül a megfertőződött dns ébe is. vagy rns ébe.
Kb egy frissítéés a dns be rns be fajok között... egy olyan szervezetbe amibe már egyszer elhelyezte a dns töredékét rns töredékét egy vírus már nem erölködik ugyan azzal vagy ahhoz nagyon közeli variánsal...

ha úgy van kódólva hogy váltson időközbe ha találkozik valamivel vált és akkor mutálodik. (kibővített információt fog hordozni) többet ad át mint a kiinduló virus (információ pakk.) de a végtelenségig nem fjlődhet egyhuzamba.
az influenza annyiból más hogy az bezony álatokra is átterjed és mindig egy kis plussz infót tud behozni házi állatokról...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
Az omikron az "jófej" kapta már el több 3 Pfizeres, kiállt betegség + 2 Pfizeres, 2 Sputnyik +1 Pfizer... Tud erős megfázásos tüneteket okozni magas lázzal, de a tüdőre általában akkor sem megy rá. A "régi" változatok 5 nap láz után már mind valamelyes tüdőgyulladással jártak, ez meg általában nem. Csak akkor van probléma, ha az omikron okoztának vélt betegséget és mégsem az omikron okozza...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
ha úgy van kódólva hogy váltson időközbe ha találkozik valamivel vált és akkor mutálodik. (kibővített információt fog hordozni) többet ad át mint a kiinduló virus (információ pakk.) de a végtelenségig nem fjlődhet egyhuzamba.
az influenza annyiból más hogy az bezony álatokra is átterjed és mindig egy kis plussz infót tud behozni házi állatokról... (az influenza egy tipikus háziasított álat betegség legalábbis háziasitott álatokról hordoz be információt a dns/rns szálba.)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 173
113
ha úgy van kódólva hogy váltson időközbe ha találkozik valamivel vált és akkor mutálodik. (kibővített információt fog hordozni) többet ad át mint a kiinduló virus (információ pakk.) de a végtelenségig nem fjlődhet egyhuzamba.
az influenza annyiból más hogy az bezony álatokra is átterjed és mindig egy kis plussz infót tud behozni házi állatokról... (az influenza egy tipikus háziasított álat betegség legalábbis háziasitott álatokról hordoz be információt a dns/rns szálba.)
Nem, folyamatosan mutálódik. RNS vírusoknál 1 vírus 1 setjből való másolatai sem teljesen azonosak. Az, hogy a mutáció hasznos, káros vagy semleges az meg a szerencse dolga.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
ezeket adns rns kivállásokat majd önterjesztésének a kuváltó oka.
lehet gravitációs erő vagy légnyomás ami kiváltja kiszakadásukat lehet valami kémiai reakció hatására vállnak ki egy elpusztultállatból... stb...
de általába elhullott álatból szabadul fel. (nem élőből)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
A virusok végülis valamilyen elpusztult élőlény olyan maradványai amik nem hajlandók elpusztulni. kvázi és probálja a töredékét továbbadatni lemásoltatni élő sejtekkel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
Legyen neked a te hited szerint. De azért ha véletlenül eü vizsgára küldenek, ezt ne süsd el. Ez jó tanács volt
eü vizsgán a virusokról nem sok mindetnnt tanítanak. tudod miért? mert igazából nem is élnek... (én nem tartom kizártnak hogy egy egy kihalt faj kihalásakor képes vírust engedni szabadon. am más álatok által terjeszti a kihalt állat egy kis darabját.(ha nem is egy faj de egy kolonia elfogyását valahogy megérezhet a szervezet)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
az én elméletem a vírusokról épp annyira lehet helyénálló mint bárki másé.
senki nem tudja micsodák is valójába vagy honnan is jönnek. vagy hogy mik egyáltalán. még azt sem tudják eldönteni hogy élőke vagy sem.
nem hogy az űrt nem ismerjük mr ufo csilagköziutazó. még a virusok amik között élünk se tudjuk hogy mi a fitty fene is valójába...
nincs általánosan elfogadott álláspont hogy mik is valójában... azt se tudjuk mióta léteznek lehet az élet elöttről lehet az élet hozománya lehet csak pár százezer vagy millio évesek. nemtudni aki azt állítja tudja hazudik. nekem is csak véleményem van...
 
W

Wilson

Guest
Már meg ne haragudj, de Szittya nem a Delta variáns esetleges eltűnéséről beszélt, hanem arról, hogy az Omikron nem olyan veszélyes, illetve lassan kiszórítja a többi veszélyes variánst (többek között a Deltát is!), és megszűnik a járvány.
Erre fel te hozol példának egy Delta variánstól meghalt áldozatot, hogy "nem veszélyes". Amikor Csollány megfertőződött, akkor itt nálunk nyoma sem volt az Omikronnak. Úgy, hogy nem abban halt meg, hanem a Deltában. Vagyis semmit sem cáfoltál az Omikron enyhe lefolyása kapcsán a betett cikkel!!!
Jó rettegést!
Eddig még semmi bizonyíték nincs arra, hogy meg fog szűnni a járvány, jelenleg annyi biztos, hogy az omikron varrians vált nagyon idézőjelesen uralkodóvá, és eddig úgy tűnik, hogy nagy átlagban enyhébb kevésbé súlyos megbetegedést okoz, de ez nem jelenti azt, hogy az omikron variáns nem okozhat súlyos negbetegedést.......

És szerintem Centquri prime nem retteg:)
 
M

molnibalage

Guest
ezeket adns rns kivállásokat majd önterjesztésének a kuváltó oka.
lehet gravitációs erő vagy légnyomás ami kiváltja kiszakadásukat lehet valami kémiai reakció hatására vállnak ki egy elpusztultállatból... stb...
de általába elhullott álatból szabadul fel. (nem élőből)
Regdreg üzeni...

ha leírom neked, hogy hozzád képest, egy halmozottan értelmi fogyatékos bordás medúza is mensa tag, akkor én egy rohadt beszólogatós sorosbérenc leszek...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 282
113
ha redgreg megmondja mi is a vírus vaójában megkapja a nobeldijat ezt komolyan mondom.

foggalmunk nincs mi is valójában egy vírus sem azt hogy jön létre sem az hogy alakult ki vagy mikor.
magát mint gyök.
lemásolni kreáni egyet lehet de az élettani célját nem ismerio senki. nem tudni miért és hogy létezik.