Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 340
113
Még annyit, hogy itt a metrón azt látom, hogy ha telefonál/iszik/rágót vesz be stb. akkor lehúzza az állára, tokájára. DE, a szájánál fogja meg többnyire!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 577
46 632
113
Teljesen egyetértek veled, kivéve az első maszkos mondat, meg hogy itt pánik lenne.
Jó a nyájimmunitásban sem:)... De a többsegével igen.

1 kérdés. D vitaminból mennyi az ideális adag. Vmi strong d 3000-et kaptam, sztem ez vmi turbó adag. :rolleyes:
Szerencsére a D vitamin zsírban oldódó, így raktározza a tested. Tartsd be a napi ajánlásokat, és ne felejtsd el, hogy ez is túladagolható.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 509
10 095
113
Nem akarok senkinek belegázolni a lelkivilágába, de most valahogy úgy küzdünk a járvány ellen,mint a svédek...

És meg fog jönni a halálozás hamarosan, mert a vírus bejut a kórházakba (meg az idősotthonokba, nem csak BP-en), mivel nincs kapacitás egy átlagkórházban megfelelő kapacitású izolációs osztályra, vagy a beteg nyílt osztályra kerül mert nem lázas/köhög/fulad csak fertőz, a gyanút meg nem veszi át COVID kórház. Fűszerezi ezt az alkalmanként 5 nap alatt elkészülő PCR...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mielőtt belelovalod magad, egyáltalán nem rád gondoltam.
Te egy jelentéktelen senki vagy. :)
Folyton megszólítva érzed magad, pedighát...
:D:D:D:D:D

Köszönettel vettem te rettenetesen fontos ember ! :p:D:cool: Végül-is ez egy elég nagy visszatérő hibám, hogy az ilyen senki százmilliomodik "kis pöcsöket" mint te is emberszámba veszem. Pedig a tapasztalat azt mondja már régóta, hogy nem kéne. (olvass Churchill idézeteket, ős is meírta, meg Einstein, meg még sokan ;)) (meg ugye sok mélyreható pszichológiai tanulmány is alátámasztotta már ezt, emberszámba kezdik venni őket, erre egy vadorzó lesz belőlük... pld. te is... ;))

Ja jut eszembe, menjél csak el orvoshoz, kell az neked, Az amnéziád tüneteire a bizonyítékot innen a topicból tavaszról meg a mostani beszélgetésből kiveheted, egyértelmű bizonyíték. Nem szeretném ha valami bajod lenne. Látod most is milyen vagyok ? Védem az ostoba kötekedőt, pedig nem kéne. :)

Azt áruld már el, de csak nekem, melyikhez húzol a baloldalon ? Mert a trend az világosan látszik :p:cool: (erre nincs gyógyszer)
 
W

Wilson

Guest
koronavírus itt van, aki beteg arra veszélyes, aki meg egészséges azt le se dönti, ha fiatal, vagy egy húzósabb influenzás lerobbanással túljut rajta ha nem szuperman!

Ezt személyes tapasztalatommal tudom megcáfolni mint már korábban írtam is fiatal életerős sportos ember is elkaphatja és kegyetlenül megtudja kínozni jobban mint a legerősebb influenza én sem gondolom,hogy lenne értelme a felesleges pánikkeltésnek de azért ne essünk át a ló másik oldalára,a tény az,hogy bárki elkaphatja és bárki belehalhat vagy súlyos szövődmények alakulhatnak ki.A kor vagy az egészségügyi állapot nem véd meg senkit csak a kockázatokat csökkenti.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 698
14 742
113
Nem akarok senkinek belegázolni a lelkivilágába, de most valahogy úgy küzdünk a járvány ellen,mint a svédek...

És meg fog jönni a halálozás hamarosan, mert a vírus bejut a kórházakba (meg az idősotthonokba, nem csak BP-en), mivel nincs kapacitás egy átlagkórházban megfelelő kapacitású izolációs osztályra, vagy a beteg nyílt osztályra kerül mert nem lázas/köhög/fulad csak fertőz, a gyanút meg nem veszi át COVID kórház. Fűszerezi ezt az alkalmanként 5 nap alatt elkészülő PCR...

Szerintem a BCG-ben bíznak. Persze az csak kb. a 65-70 éves korosztályig véd - elvileg.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 852
113
Nem akarok senkinek belegázolni a lelkivilágába, de most valahogy úgy küzdünk a járvány ellen,mint a svédek...

És meg fog jönni a halálozás hamarosan, mert a vírus bejut a kórházakba (meg az idősotthonokba, nem csak BP-en), mivel nincs kapacitás egy átlagkórházban megfelelő kapacitású izolációs osztályra, vagy a beteg nyílt osztályra kerül mert nem lázas/köhög/fulad csak fertőz, a gyanút meg nem veszi át COVID kórház. Fűszerezi ezt az alkalmanként 5 nap alatt elkészülő PCR...
Nos az igazából úgy van a kórházakban, legalábbis Debrecenben így volt ezen a héten, még a szigorítás előtt, hogy azok a betegek akiknek nincs covid tesztje azt automatikusan fertőzőttnek tekintik és elkülönítve kezelik. Külön kórteremben helyezik el a nem tervezetten befekvőket akiket pl. vakbélműtétre szállítanak be. A tervezett műtétre érkezőket 3-4 nappal előtte berendelik és elvégzik rajtuk a műtét előtti vizsgálatokat, valamint a covid tesztet. Teszt eredmény nélkül nem is lehet műteni tervezetten.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Akkor most tessék szépen elgondolkodni a svédek tavaszi - és azóta is használt - módszerén.
Nem azt mondom, hogy ezt mindenhol meg lehet valósítani, csak elég viccesek azok az emberek, akik akkor telipofával anyázták a svédeket.
Igen tudjuk, ha a központi üzenőrendszeren ez az iránymutatás, akkor azt követni kell! o_O
Nem is igazán értem, hogy mi köze volt itt olyan embereknek Svédországhoz.
Mondjuk teljesen nyilvánvaló, hogy Államunk és Pártunk minden intézkedését akkor lehet igazán pozitív színben feltüntetni, ha közben valaki más (ráadásul liberális beállítottságú) kormányokat becsmérelhetünk.
Mégegyszer: Nem gondolom, hogy sokkal jobban lehetett volna csinálni tavasszal a dolgokat (voltak ugyan vaskos ostobaságok is az intézkedések során) de az, hogy folyamatosan kampányt csináljunk a járványból, az gyomorforgató.
Nem is igazán értem, hogy ez a topic miért a Biztpolba került....


BIG LIKE !