Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 815
113
Pláne benne az, hogy indiában meg pomt csődbe ment egy csomó halottasház, mert fiatal korfa miatt drasztikusan visszaesett a karantén időszak alatt meghaltak száma.
Ebből is látszik, hogy annyi különféle kimenetele van régióspecifikusan ennek az egésznek, hogy ember legyen aki mindent át tud látni.
Meg ugye az is szépen érzékelhető, hogy idén a covid nélkül a sok lezárás miatt nagy mértékben kellene visszaesni a halálozásnak, ennek ellenére látjuk, hogy sok helyen még nő is.
Még az idei influenzaszezonra leszek kiváncsi, vajon lesz e negatív csúcs a maszkhasználat és társai miatt. Ha igen, akkor azt is behúzhatom a nem vagyok idióta érveim közé :D

Logikai alapon szükségszerű, hogy az influenza járvány is visszafogott legyen, ha addig megmaradnak ezek a szabályok. Ha komoly influenza járvány lesz mégis, akkor igaza lesz azoknak, hogy értelmetlen a maszkhasználat és az egyéb megelőző intézkedés, mert vagy hatástalan, vagy nem tartják be azokat.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Na még egyszer, ezt írtam:

"Nekem meg az a véleményem, hogy egyre későbben kapnak kezelést a rászorultak!

Telítődött a rendszer és az elfásultság / kimerültség is jelentkezik az ellátóknál."

ez volt a kérdés/felvetés.
Tudom, erre a részére is próbáltam reagálni, hogy valójában milyen más oka lehet még és minden bizonnyal igazad is van, hogy mint ok az is közrejátszhat, hogy kezd kimerülni az eü rendszer (bár még a telítettségig nagy tartalékai vannak) e miatt a hatásfoka romlik, de szerintem ez kisebbrészt játszhat szerepet abban, hogy ilyen eredmények születnek.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Logikai alapon szükségszerű, hogy az influenza járvány is visszafogott legyen, ha addig megmaradnak ezek a szabályok. Ha komoly influenza járvány lesz mégis, akkor igaza lesz azoknak, hogy értelmetlen a maszkhasználat és az egyéb megelőző intézkedés, mert vagy hatástalan, vagy nem tartják be azokat.
Igen, ezért is vagyok kiváncsi nagyon, bár ha valaki a kutatásokra azt mondja, hogy hülyeség, akkor az influenzajárvány elmaradásába is bele fog kötni, de reményeim még vannak :).
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 815
113
Igen, ezért is vagyok kiváncsi nagyon, bár ha valaki a kutatásokra azt mondja, hogy hülyeség, akkor az influenzajárvány elmaradásába is bele fog kötni, de reményeim még vannak :).

Ja, Ogréékat nem fogod meggyőzni semmivel :)
A legjobb az, hogy hónapokig azt szajkózták, hogy a teszt szar, értelmetlen és megbízhatatlan. Most a szlovák tömeges tesztelés után, mert szerintük a számukra szimpatikus számok jöttek ki, mindjárt referenciapont lett náluk, pedig semmivel nem megbízhatóbb tesztekkel csinálták, mint ami korábban elfogadhatatlan volt számukra.
Szóval a tapasztalat az, hogy mindegy, mit mondasz, de én szurkolok neked azért, hátha sikerül rávilágítani, hogy az 1 + 1 = 2 elfogadása nem feltétlenül azt jelenti, hogy birkaként elfogadjuk az elénk tolt valamit, nem valami háttérhatalmi összeesküvés akarja elhitetni, hogy az nem 3 :)
Én már belefáradtam, így leginkább olvasgatok, nincs már sem időm, sem energiám hosszas csatározásba bonyolódni a siker legcsekélyebb esélye nélkül.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ja, Ogréékat nem fogod meggyőzni semmivel :)
A legjobb az, hogy hónapokig azt szajkózták, hogy a teszt szar, értelmetlen és megbízhatatlan. Most a szlovák tömeges tesztelés után, mert szerintük a számukra szimpatikus számok jöttek ki, mindjárt referenciapont lett náluk, pedig semmivel nem megbízhatóbb tesztekkel csinálták, mint ami korábban elfogadhatatlan volt számukra.
Szóval a tapasztalat az, hogy mindegy, mit mondasz, de én szurkolok neked azért, hátha sikerül rávilágítani, hogy az 1 + 1 = 2 elfogadása nem feltétlenül azt jelenti, hogy birkaként elfogadjuk az elénk tolt valamit, nem valami háttérhatalmi összeesküvés akarja elhitetni, hogy az nem 3 :)
Én már belefáradtam, így leginkább olvasgatok, nincs már sem időm, sem energiám hosszas csatározásba bonyolódni a siker legcsekélyebb esélye nélkül.
A nehezét abban látom, hogy részben igazuk van, mivel nem lehet tudni a médiahype mégis mennyire nagyítja fel a valós képet és pontos információk sincsenek mindenről, ami van is leginkább statisztika, amibe könnyű mindenfélét és az ellenkezőjét is belelátni, csak így nem egyszerű kizökkenteni őket ebből a világ fekete és fehér látásmódból.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 870
86 947
113
%D0%B3%D0%B8%D1%84%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-%D0%93%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%8F-6275576.gif
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
155
268
63
Szerintem a másik táblázat, ahol évenkénti grafikonok vannak többet mond. Nagyok a kilengések.
Szerintem is ez a legjobb táblázat. Ez az egy ad tényleges információt a helyzetről és nem az átlag vs 2020, mivel az elmúlt 5 évben volt 2 erős influenzás év. Szóval így egyértelműen láthatjuk hogy mekkora túlhalálozást okoz az erős influenza és mekkorát a Covid egy "normál" évhez képest.
A március 15- május 30 közötti időszakot persze nem érdemes figyelembe venni a lockdown miatt, de a maradék időszakban zajlott az élet.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Kíváncsi lennék, hogy festene egy influenzajárvány grafikusan ábrázolva, napi betegszám, halálozás, halálozás kormegoszlása, egyebek. Bár a szigorúbb járványügyi intézkedések hatása akkor is módosítaná az eredményt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
79199 fertőzött (+3878)
4205 kórházban (+157)
306 lélegeztetőgépen (+25)
57302 aktív eset (+2763)
20078 gyógyult (+1046)
1819 elhunyt (+69)
1083743 mintavétel (+18600)
29635 hatósági házi karanténban (+1039)
42a69261f467f9e82e6187698535ccf1.png
82780 fertőzött (+3581)
4417 kórházban (+212)
313 lélegeztetőgépen (+7)
60415 aktív eset (+3113)
20476 gyógyult (+398)
1889 elhunyt (+70)
1097371 mintavétel (+13628)
29750 hatósági házi karanténban (+115)
f21ccaf2b399a7892261db6256b9836a.jpg
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 288
14 005
113
82780 fertőzött (+3581)
4417 kórházban (+212)
313 lélegeztetőgépen (+7)
60415 aktív eset (+3113)
20476 gyógyult (+398)
1889 elhunyt (+70)
1097371 mintavétel (+13628)
29750 hatósági házi karanténban (+115)
f21ccaf2b399a7892261db6256b9836a.jpg
Tegnapi 1,6-ezres ugrás után ma 1,2-ezres csokkenés a B-A-Z megy.-ben? Szep kis adat-káosz ...:rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tegnapi 1,6-ezres ugrás után ma 1,2-ezres csokkenés a B-A-Z megy.-ben? Szep kis adat-káosz ...:rolleyes:
A legvalószínűbb a sima elírás. Ha nem az volt, akkor biztos benne lesz a tájékoztatóban a magyarázat.

Van olyan, hogy én sem veszek észre egy-egy hibát a forrásban, és van, hogy magamtól számolok hülyeségeket, de a legtöbb esetben 1-2 nap alatt automatikusan korrigálódnak az apróbb elírások. Sokszor pár órán belül javítják az tájékoztató oldalt, vagy néha az adminokat zaklatom, hogy írják át a számokat, de igazából nem kell a furcsa adatokkal foglalkozni, csak ha több mint 2 napja nem rendeződtek vissza.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Ez mind igaz és akceptálom én is. Csak érzékelni kellene a világ vezetőinek (meg az őket vezetőknek), hogy ha szétverik a gazdasági-társadalmi együttélés alapjait és lenullázzák gazdaságilag a rendszert, akkor háborúk, éhínségek, menekülő tömegek, és káosz jön. És akkor a koronavírus lesz a legkisebb baj!
Valamilyen legkisebb közös többszöröst kellene megtalálni szerintem...
..
Nem vészmadárkodni akarok, de amikor az amúgy precíz és szabálykövető germánokat akkora lázba hozza egy bezárás elleni tüntetés, mint a LoveParade, akkor el kellene gondolkodni. Nem kéne hagyni afelé terelődni a dolgokat, hogy lerepüljön a fedő!
..
Figyeljétek meg, ha még 1-2 szezonig marad a koronavírus, márpedig marad, akkor újfajta politikai mozgalmak is gombamód kinőhetnek a földből!
Ez legalább akkora újdonság lesz a politológusoknak, mint a 70'-es éveket követően a zölmozgalmak felbukkanása. Érdekes lesz mindenesetre.

És íme az első fecskemadár! :)
..
"A Reform UK nevű párt a kormány által elrendelt lezárások helyett a legsérülékenyebb csoportok védelmére fókuszálna, a társadalom többi részében a nyájimmunitás mielőbbi kialakulását tartaná kívánatosnak - közölte Farage, hozzátéve, hogy már leadta a névváltoztatást kérelmező papírokat a választási bizottságnál. "A reform pártjaként akarunk ismertté válni. A név tükrözi az ambíciót" - közölte.
..
Boris Johnson brit miniszterelnök szombaton bejelentette, hogy jövő csütörtöktől négy hétre újból csaknem teljes - noha a tavaszinál több szempontból lényegesen enyhébb szigorúságú - zárlat lép életbe Angliában a koronavírus terjedésének megfékezése végett."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...lag-elso-nyiltan-lezarasellenes-partja-455382
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 034
113
Ezúton is szeretném itt megköszönni a budapesti Semmelweis Egyetem hatod éves orvostanhallgatóinak, ötödéves fogorvostan-hallgatóinak, rezidenseinekt, valamint PhD hallgatóinak a hétvégi felvidéki országos tesztelésen nyújtott segitségüket, nyilvánvalóan nélkülük a déli járásokban összeomlott volna a művelet. A mintavételi helyenként +2 ember lehetőséget teremtett arra, hogy kétszer annyi embert lehessen egyidőben tesztelni, jelentősen felgyorsitva a folyamatot és csökkentve az önkormányzati alkalmazottakra és helyi önkéntesekre nehezedő nyomást.
Ha valaha ki kellett mondani, most biztosan itt a helye: az utolsó pillanatban jött a segitség. Tudom, mert ott voltam, benne voltam.
https://ahojkomarno.sk/matovic-v-komarne-o-pomoci-z-madarska-v-nudzi-spoznas-priatela/
https://www.bumm.sk/regio/2020/11/01/matovic-bajban-ismerszik-meg-az-igaz-barat
https://magyarnemzet.hu/kulfold/a-bajban-ismerszik-meg-az-igaz-barat-7981709/
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Igen valószínűleg bekerül a COVID áldozat listájába az is, akinek 2 nappal rövidítette meg az életét. De nem lehet mindent előre látni vagy akár utólag.
Olyan jósda lenne ez, mintha egy 20 éves meghal mondjuk leukaemiában, és baleseti halálként könyvelik el, mert 3 nap múlva elütötte volna egy autó.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezúton is szeretném itt megköszönni a budapesti Semmelweis Egyetem hatod éves orvostanhallgatóinak, ötödéves fogorvostan-hallgatóinak, rezidenseinekt, valamint PhD hallgatóinak a hétvégi felvidéki országos tesztelésen nyújtott segitségüket, nyilvánvalóan nélkülük a déli járásokban összeomlott volna a művelet. A mintavételi helyenként +2 ember lehetőséget teremtett arra, hogy kétszer annyi embert lehessen egyidőben tesztelni, jelentősen felgyorsitva a folyamatot és csökkentve az önkormányzati alkalmazottakra és helyi önkéntesekre nehezedő nyomást.
Ha valaha ki kellett mondani, most biztosan itt a helye: az utolsó pillanatban jött a segitség. Tudom, mert ott voltam, benne voltam.
https://ahojkomarno.sk/matovic-v-komarne-o-pomoci-z-madarska-v-nudzi-spoznas-priatela/
https://www.bumm.sk/regio/2020/11/01/matovic-bajban-ismerszik-meg-az-igaz-barat
https://magyarnemzet.hu/kulfold/a-bajban-ismerszik-meg-az-igaz-barat-7981709/
Legalább valami pozitív is történik...
Igen valószínűleg bekerül a COVID áldozat listájába az is, akinek 2 nappal rövidítette meg az életét. De nem lehet mindent előre látni vagy akár utólag.
Olyan jósda lenne ez, mintha egy 20 éves meghal mondjuk leukaemiában, és baleseti halálként könyvelik el, mert 3 nap múlva elütötte volna egy autó.
Nem hogy valószinüleg, hanem egészen biztosan az országos tisztifőorvos eddig meg nem cáfolt kijelentése szerint.
A hivatalos lista szerinti elhunytak átlaéletkora meghaladja a 76 évet és sacc/kb több mint 90%-nak igen súlyos betegségekben szenvedtek.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU