Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Sokkal jobb móka konteózni,

Valóban sokkal jobb. :D:rolleyes:
..
Hozzáteszem, évezredek óta esznek mindenféle denevért, tatut, tobzoskát, idomított törpetapírt, meg mittudomén mit, de 2020-ig sikerült az étket biztonságosan elkészíteni.
Aztán valami egyszer csak nem jött össze.
Na persze! :)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Kéretik utána olvasni az alábbinak.
Az idén eddig 5000-el! kevesebben haltak meg mint tavaly ugyaneddig.

Mi nem érthető azon, hogy maszk+távolság = no kontakt, aztán ha még fertőtlenít is az ember ekkor = no járvány.
Ennyi.
De itt csak picsogás megy, hogy azt nem így hanem amúgy, meg emígy.
Felnőtt férfiak? itt olyan szinten rinyálnak, hogy kezdem azt hinni egy csomó nő van ide bereggelve.
:eek:o_O:confused:
Mi bajod a nőkkel?
Lehet hogy azért hunytak el kevesebben mert nem igen jutottak orvoshoz? illetve nehezen esetleg késéssel ... csak mint megfontolandó lehetőséget említem
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
.


Nyáron nagyon kevés beteg volt, annyira kevés hogy nem biztos, egy disconyi emberből 1 is beteg volt.
És akkor mi van, ha a vírus manipulált? Akkor arra találták ki, hogy vitákat generáljon és a sok konteo-hívő tobzódhasson.

Akkor pontosan erre (is) találták ki! Igen! :)
Szun-ce ha ezt látná...!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nyugodtan gúnyolódhatsz, de veszélyes dolog meggyőződve lenni a magad igazáról. A dolgokat minden oldalról érdemes megvizsgálni, semmilyen eshetőséget sem kell alapból eldobni.
A konteóval nem gúnyolódtam, csak vicceltem. Ha komolyan kellene válaszolnom, akkor azt mondanám, hogy ráérünk később megvizsgálni a kérdést, de most igazából mindegy a vírus eredete. A védekezés szempontjából ez nem fontos.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A konteóval nem gúnyolódtam, csak vicceltem. Ha komolyan kellene válaszolnom, akkor azt mondanám, hogy ráérünk később megvizsgálni a kérdést, de most igazából mindegy a vírus eredete. A védekezés szempontjából ez nem fontos.
Utolsó mondatoddal nem tudok egyetérteni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szegedi Hírek (2020. 10. 28.) - COVID-19 - Tömegrendezvények hatása FTC-UTE (Hegyi Péter)
Azért engedtek embereket a lelátókra, mert a kontakkutatás eddig nem igazolta a fertőzés terjedését. Akkor ő honnan vette ezt az R = 2 értéket? Nekem elég hasraütésszerűnek tűnik. Túl sok munkát nem fektetett bele a számításokba... :rolleyes:
Meggyőzhető vagyok, de ez így nekem kevés.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Azért engedtek embereket a lelátókra, mert a kontakkutatás eddig nem igazolta a fertőzés terjedését. Akkor ő honnan vette ezt az R = 2 értéket? Nekem elég hasraütésszerűnek tűnik. Túl sok munkát nem fektetett bele a számításokba... :rolleyes:
Meggyőzhető vagyok, de ez így nekem kevés.
Semmilyen specifikus kontaktkutatás nem történt eddig focimeccsekre.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
(Nyáron nem terjedt a diszkókban, ősszel igen!)
Nyáron minden tízezredik ember volt aktív tünetmentes beteg, most talán minden századik (... a szlovákoknál, de mondjuk, hogy nálunk is hasonló lehet, nagyságrendileg.). Ez azért elég nagy különbség.
Utolsó mondatoddal nem tudok egyetérteni.
De akkor azt is tedd hozzá, hogy miért nem.
Semmilyen specifikus kontaktkutatás nem történt eddig focimeccsekre.
Erről is volt szó többször is a tájékoztatókban. Ha a meccsek lesz a problémás helyek, akkor majd azokat sem lehet látogatni. Eleve csak nagyon kevesen járnak meccsekre, ha pl. ahhoz hasonlítom, hogy mennyien mennek el szórakozni esténként.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erről is volt szó többször is a tájékoztatókban. Ha a meccsek lesz a problémás helyek, akkor majd azokat sem lehet látogatni. Eleve csak nagyon kevesen járnak meccsekre, ha pl. ahhoz hasonlítom, hogy mennyien mennek el szórakozni esténként.
Semmilyen specifikus kontaktkutatás nem történt szórakozóhelyekre sem.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Semmilyen specifikus kontaktkutatás nem történt szórakozóhelyekre sem.
Miért kellene spec. kutatás? Egyszerűen megkérdezik az embereket merre jártak, és abból látszik, hogy honnan jöhetett a vírus. Ha sok ember mondta, hogy Horvátországban nyaralt, bulizott, vagy bkv-zott, és csak kevés, hogy szurkolni volt, akkor az elfogadható eredménynek. Fölösleges lenne jobban bonyolítani.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Miért kellene spec. kutatás? Egyszerűen megkérdezik az embereket merre jártak, és abból látszik, hogy honnan jöhetett a vírus. Ha sok ember mondta, hogy Horvátországban nyaralt, bulizott, vagy bkv-zott, és csak kevés, hogy szurkolni volt, akkor az elfogadható eredménynek. Fölösleges lenne jobban bonyolítani.
A szlovák az reprezentatív, egy specifikus kutatás dettó, nálunk az egész esetleges.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
A harmadik hullám majd jövő ősszel kezdődik, január még a második hullám része lesz.