Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Dehogyis ha szereti szereti az engem nem érdekel,de kiment a meccsekre több ezer ember esetenként több mint tízezer ember akik sz......k a maszk viselésre a távolságtartásra akik egymás nyakába ugráltak amikor az aranylábúak gólt rúgtak ez a fertőzés terjedés melegágya fent vannak a neten a felvételek akinek kétségei vannak megnézheti.
Néhány hülye kéthavonta egyszer jobban örül a kelleténél, és ennyi. Hol van ez a minden este tömött szórakozóhelyek fertőzési potenciájához? Hagyjuk már! Ne nézzük egymást madárnak, tisztán politikai oka van a kritikának. Persze, tartsák be a szabályokat, főleg az új szigorításokat, de azért több szót ne pazaroljunk már erre.
Mit gondolsz, ezzel és az távoktatás ötleteddel mennyi fertőzést akadályoznál meg, mondjuk a szórakozóhelyek bezárásához képest? Ha nem jó számot mondasz, akkor ma reggeltől már el fog vinni a TEK, csak szólok. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Néhány hülye kéthavonta egyszer jobban örül a kelleténél, és ennyi. Hol van ez a minden este tömött szórakozóhelyek fertőzési potenciájához? Hagyjuk már! Ne nézzük egymást madárnak, tisztán politikai oka van a kritikának. Persze, tartsák be a szabályokat, főleg az új szigorításokat, de azért több szót ne pazaroljunk már erre.
Mit gondolsz, ezzel és az távoktatás ötleteddel mennyi fertőzést akadályoznál meg, mondjuk a szórakozóhelyek bezárásához képest? Ha nem jó számot mondasz, akkor el fog vinni a TEK, csak szólok. :rolleyes:

Tisztázzuk én üdvözlöm a szórakozó helyek bezárását írtam is feljebb:),de csak gondold végig induljunk ki pl az UTE-FRADI meccsből kiment 16000 ember nagy része sz....t a maszk viselésre és akin rajta volt azok nagy része helytelenül viselte a távolságtartást hagyjuk mert az egyáltalán nem valósult meg,ezek után szerinted ezek az események nem jelentős kockázati tényezők,csak gondold végig hány ember fertőződhetett meg akik aztán a családjuknak barátaiknak,munkatársaiknak gond nélkül tovább adhatták a vírust és azok aztán másokat is tovább fertőzhettek mert ugye a maszkot csak bizonyos helyeken kötelező viselni.És ez szerintem egy szükségtelen felesleges kockázat minden normálisan gondolkodó országban már egy jó ideje zárt kapusak a meccsek,ha csak a hozzánk hasonló államokat is nézzük lásd pl:Szlovákia,Csehország,Ausztria stb.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
És ez szerintem egy szükségtelen felesleges kockázat minden normálisan gondolkodó országban már egy jó ideje zárt kapusak a meccsek,ha csak a hozzánk hasonló államokat is nézzük lásd pl:Szlovákia,Csehország,Ausztria stb.

Erre az a válasz, hogy ott is bőven arat a járvány a nézők nélküli meccsek ellenére.
 
W

Wilson

Guest
Erre az a válasz, hogy ott is bőven arat a járvány a nézők nélküli meccsek ellenére.

Szerintem ez nem jó válasz mert akkor jön a következő kérdés,hogy ha nem lennének zárt kapusak mennyibe több megbetegedés és áldozat lenne.Minden felesleges kockázatot jelentő eseményt ki kell küszöbölni és ez azok közzé tartozik.Ráadásul semmilyen mérhető negatív gazdasági hatása nincs a magyar gazdaságra.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Szerintem ez nem jó válasz mert akkor jön a következő kérdés,hogy ha nem lennének zárt kapusak mennyibe több megbetegedés és áldozat lenne.Minden felesleges kockázatot jelentő eseményt ki kell küszöbölni és ez azok közzé tartozik.Ráadásul semmilyen mérhető negatív gazdasági hatása nincs a magyar gazdaságra.

A focirajongók közérzetére van negatív hatással, és ez Magyarországon tényező. Mondjuk én kívülálló vagyok, még TV-ben sem nézek már focit.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 378
93
Ezek szerint, ha nem határozott idejű a maszkviselési kötelezettség és nem látod, hogy mikor lesz vége, akkor inkább nem fogadod el a maszkviselést?
Tehát nem azért viselsz maszkot, hogy te magad is gátold a vírus terjedését, hanem csak azért, mert valakik majd előre megmondják, hogy mikortól nem lesz kötelező?
Mivel felelősen senki se tudja meghatározni, hogy ennek mikor lesz vége, így felelősen senki se határozhatja meg a maszkviselési kötelezettség végét.
De csak emiatt nem elfogadni a viselését szerintem badarság.

- Emberek! Kitört a járvány! Mindenki tartsa be az óvintézkedéseket!
- És mégis meddig?
- Még nem tudjuk pontosan.
- Ja oké, akkor kösz nem...

Teljesen félreérted. Én bennem van kompromisszumra hajlam (ellentétben a vírushívőkkel, akik mindent akarnak és mindent erőből), ezért hajlandó vagyok felvenni a maszkot csak hogy nekik jó legyen még ha nem is értek vele egyet. De mindennek van határa, és azért a végtelenségig én sem asszisztálok a hülyeséghez.
Itt úgy érzem egy komoly világnézetbeli különbség van: a vírushívők megingathatatlan tényként kezelnek mindent, pl. a maszk jó, a számok az ördögtől valók, és a vírus biztosabban öl mint puskagolyó. Amíg ezektől a dogmáktól nem szabadulnak meg, addig nem lesz társadalmi konszenzus és egyetértés. A fenti érvelésed alapja dogma. Próbálj meg nyitottan gondolkozni, és nem abból kiindulni, hogy aki nem ért veled egyet az hülye. Én nyitott vagyok, ezért felveszem a maszkot (egy darabig), mégha indokolatlannak is tartom. A vírushívők úgy gondolják, hogy ha a társadalom egy jelentős része nem tartja be szabályokat akkor szigorítani kell a szabályokon. Én úgy gondolom, hogy felelős vezető/értelemes ember ilyenkor megvizsgálja, hogy mi a társadalmi elutasítás oka és kiváltó okot próbálja megszüntetni vagy felülvizsgálja a nézeteit.
Bocsi, a "vírushívő" kifejezésért, nem szántam sértésnek, jómagam is hiszek a vírus létezésében (főleg mert átestem rajta). De nem tudom mi PC megnevezés azokra, akik indokolatlanul nagy jelentőséget tulajdonítanak a COVID-19-nek.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Teljesen félreérted. Én bennem van kompromisszumra hajlam (ellentétben a vírushívőkkel, akik mindent akarnak és mindent erőből), ezért hajlandó vagyok felvenni a maszkot csak hogy nekik jó legyen még ha nem is értek vele egyet. De mindennek van határa, és azért a végtelenségig én sem asszisztálok a hülyeséghez.

Ezért esélytelen normális keretek között tartani ezt a járványt. És ezt hívom a józan paraszti ész hiányának.
Idős családtagjaimhoz nem vagyok hajlandó közel menni maszk nélkül, mert féltem őket. Nem azért, mert OV ezt mondta a TV-ben és hát legyen boldog.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ez az 60-90-120 forintos ún sebészeti szájmaszk meg a különböző kisiparos textília maszkok többsége (szinte az összes szar ami jó drágán meg lett vásárolva a tavasszal és most már pl hardverboltokon /komolyan mondom, olyan cégek küldik a reklámokat amikről álmomban sem gondoltam hogy egészségügyi védőfelszerelést terítenek, de fél éve még ők sem/ keresztül is szabadulnának tőle) józan paraszti ész szerint is max arra jó, hogy ha valaki hordozza a kórságot majd köhög vagy tüsszent akkor a maszk valamennyire redukálja a szerterepülő cseppecskéket. Ellenben ha egészséges vagy és valóban arat a nyavalja és erre a maszkra támaszkodsz mint hatásos védelemre, akkor szerintem csalódni leszel kénytelen.
És aki meg van győződve az izé végzetes mivoltáról és csupán fenti maszkok védelmében bízva megközelíti idős szeretteit annak még józan paraszti esze sincs.

És osztozom Septimusszal a "vírushívőkről" alkotott véleményén, sőt hozzáteszem, ez az a mentális beállítottság amely néhány évszázada máglyára küldést szorgalmazott a "boszorkányokkal" szemben.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A KSH honlapon közé lettek téve a 2020/41.heti halálozási adatok. Most a görbék a következő képen néznek ki
20201104-174640.png

és az előző 5 évi átlagos értékek vs 2020-as értékek
20201104-174713.png
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 474
113
...vigyázzatok, hogy mit írtok; nehogy hülyét csináljatok magatokból előttem, mert még mindig bejárok logisztikai okokból naponta többször az egyik megye összes járványosztályára, s nyilván vannak tapasztalataim, információim.

Szúrópróbaszerűen benézek ebbe topikba...de aztán még mindig inkább maradok a kőkemény és torokszorító Valóságnál...:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas