Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nyomok egy kis kormánypropit.
Sokszor elhangzik a kormány béremelésügyben nem tesz semmit, most is csak az orvosok bérét rendezte.

Ezzel szemben az ápolónői béremelések 2016 óta.
Biztos lehetne több, de ez jelentős emelkedés volt.
Béremelés % ( inláció )

2016 +26,5% (0,4%)
2017 +12% (2,4%)
2018 +8% (2,8%)
2019 +8% (3,4%)
2020 január +14% ( 4,5% ez picit túlzó becslés, a Covid miatt 3% körül lehet )
2020 november +20%
2022 +30%
Az ápolói béremelésre 2016-2019. között összesen 143 milliárdot fordított, idén pedig 82 milliárd forintot fordít a kormány.

Bérek:
  • Míg 2010-ben egy 4-6 éves jogviszonnyal és középfokú, OKJ-végzettséggel rendelkező ápoló 91.400 Ft-ot keresett, az eddigi béremelésekkel mostanra bruttó 281.018 Ft-ra emelkedett az alapilletménye.
  • A 19-21 éves jogviszonnyal és középfokú végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es 106 578 Ft-os bére mostanra 322 171 Ft-ra nőtt, egy 40-42 éves jogviszonnyal rendelkező OKJ-s ápoló illetménye a 2010-es 128 383 Ft-ról az eddigi béremelésekkel 379 785 Ft-ra emelkedett.
  • A felsőfokú végzettségű ápolók 4-6 éves jogviszonnyal 2010-ben 126 270 Ft-ot kerestek, az eddigi béremelésekkel most decemberben pedig már 349 214 Ft-ot vihetnek haza.
  • A 19-21 éves jogviszonnyal és felsőfogű végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es, 149 145 Ft-os bére mostanra 408 004 Ft-ra nőtt, egy 40-42 éves jogviszonnyal rendelkező felsőfokú végzettségű ápoló esetében ez az összeg 196 115 Ft helyett már 490 310 Ft.
A béremelés összesen 83 ezer ápolót és 4.900 védőnőt érint, minden olyan egészségügyi szakdolgozót, aki állami, önkormányzati vagy egyházi fenntartású járó- vagy fekvőbeteg-ellátásban dolgozik, tehát pl. rendelőintézetben, kórházban, védőnői szolgálatnál, az Országos Vérellátó Szolgálatnál vagy az Országos Mentőszolgálatnál.


Az infláció 10 év alatt durván 24,5%-os volt.A bérek kétszeres, háromszorosak 2010-hez képest eddig és 2022-ben jön még +30%.
Emellett az SZJA jelentősen csökkent és a családi adókedvezmények révén további nettó emelkedés volt.
20200310_MTI_G0120.jpg
Egy pár észrevétel.
- Az előző évek inflációit nem úgy összegezzük, hogy összeadjuk a kamatlábakat, hanem kamatos kamatot számolunk 24,5% -> 27,16% (ha még egy évet hozzá vettél volna, akkor 29,4 -> 33,39%)
- teljes mértékben egyetértek, hogy a kormány az összes egészségügyi dolgozó bérét rendezte, a szomorú az, hogy ez a közszférának csak egy nagyon kicsi szeletkéje, korábban már belinkeltem a normál közalkalmazotti bértáblát, a felsőoktatási dolgozói bértáblát és az egészségügyit is kontrasztként az orvosihoz párosítva. Óriási bérfeszültség van a rendszerben. Az orvos asszisztensnője nem értette, hogy mi bajom van a közalkalmazotti bértáblával, mert azt hitte, hogy ugyanaz vonatkozik a töbi közalkalmazottra is, mint rá, áll a padlón a számoktól.
- az inflációs kosárral az a probléma (hogy a csak legnyilvánvalóbbat említsem), hogy nem tartalmazza az ingatlan árakat, ergo akinek lakáshitele van, vagy bérlakásban él, annak ez az áremelkedés is húsba vágó, az utóbbi hét év alatt pedig kb a duplájára mentek fel az ingatlanárak, és viszonylag jól lekövették ezt a bérlemény díjak is, ellenérvként természetesen felhozható az, hogy kis hazánk egy anomália a világban, mert sehol máshol nincs ilyen magas %-on a saját ingatlantulajdonnal bíró lakosok száma. Ez egy világunikum, de ugyanakkor így is rengeteg ember életét nyomorítják meg a lakáshitelek, a devizahitelek kiváltása a problémának csak egy része volt, az ingatlanárak elszállására ez nem jelent gyógyírt.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nyomok egy kis kormánypropit.
Sokszor elhangzik a kormány béremelésügyben nem tesz semmit, most is csak az orvosok bérét rendezte.

Ezzel szemben az ápolónői béremelések 2016 óta.
Biztos lehetne több, de ez jelentős emelkedés volt.
Béremelés % ( inláció )

2016 +26,5% (0,4%)
2017 +12% (2,4%)
2018 +8% (2,8%)
2019 +8% (3,4%)
2020 január +14% ( 4,5% ez picit túlzó becslés, a Covid miatt 3% körül lehet )
2020 november +20%
2022 +30%
Az ápolói béremelésre 2016-2019. között összesen 143 milliárdot fordított, idén pedig 82 milliárd forintot fordít a kormány.

Bérek:
  • Míg 2010-ben egy 4-6 éves jogviszonnyal és középfokú, OKJ-végzettséggel rendelkező ápoló 91.400 Ft-ot keresett, az eddigi béremelésekkel mostanra bruttó 281.018 Ft-ra emelkedett az alapilletménye.
  • A 19-21 éves jogviszonnyal és középfokú végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es 106 578 Ft-os bére mostanra 322 171 Ft-ra nőtt, egy 40-42 éves jogviszonnyal rendelkező OKJ-s ápoló illetménye a 2010-es 128 383 Ft-ról az eddigi béremelésekkel 379 785 Ft-ra emelkedett.
  • A felsőfokú végzettségű ápolók 4-6 éves jogviszonnyal 2010-ben 126 270 Ft-ot kerestek, az eddigi béremelésekkel most decemberben pedig már 349 214 Ft-ot vihetnek haza.
  • A 19-21 éves jogviszonnyal és felsőfogű végzettséggel rendelkező ápoló 2010-es, 149 145 Ft-os bére mostanra 408 004 Ft-ra nőtt, egy 40-42 éves jogviszonnyal rendelkező felsőfokú végzettségű ápoló esetében ez az összeg 196 115 Ft helyett már 490 310 Ft.
A béremelés összesen 83 ezer ápolót és 4.900 védőnőt érint, minden olyan egészségügyi szakdolgozót, aki állami, önkormányzati vagy egyházi fenntartású járó- vagy fekvőbeteg-ellátásban dolgozik, tehát pl. rendelőintézetben, kórházban, védőnői szolgálatnál, az Országos Vérellátó Szolgálatnál vagy az Országos Mentőszolgálatnál.


Az infláció 10 év alatt durván 24,5%-os volt.A bérek kétszeres, háromszorosak 2010-hez képest eddig és 2022-ben jön még +30%.
Emellett az SZJA jelentősen csökkent és a családi adókedvezmények révén további nettó emelkedés volt.

Matekból bukó. Az a szomorú, hogy hozzád hasonló megmondóemberek ülnek a kormányban és körülötte.
Továbbá, ahogyan kormányunk rátelepedett mindenre ebben a szerencsétlen országban, így a statisztikai hivatalt is minden további nélkül maga alá gyűrhette. A magyar hivatalos statisztikai adatok is a kormánypropagandát szolgálják, úgy mint inflációs ráta, munkanélküliségi ráta, ... minden kozmetikázva van.
Így a koronavírussal kapcsolatos hivatalos adatokról-számokról is lehet gondolni akármit is. Tény, jelen helyzetben a párt/kormány érdeke a kritikus helyzet kommunikálása.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Amúgy nem vagyok egy nagy antivaxxer főleg mivel katonaként 15X annyi féle szarságot lőnek belénk mint az átlagba de ezzel szemben egyelőre kissé szkeptikus vagyok.

Én meg nem azért nem kérem, mert egy csapágyas konteós vagyok:), hanem mert személyes jó okom van rá!
Szerencsére amúgy sikerült elkapnom valahogy (de hogyan ??????), és legyőztem. Már védett vagyok!
Szóval, ha jönne értem Bill Gates különítménye:D:confused:, nem találhatnak fogást rajtam, amiért visszautasítom a koktélt! :D:rolleyes:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Köszi.
Akkor meglepem magam egy ilyennel.
Anno Mosdóson állandóan méricskéltek, de nem nagyon mondtak semmit...
(asztma, tüdőembólia, Buteyko légzéssel javítom magam.)
Ha stabil az állapotod, akkor nem szükséges. Persze nem drága, szóval egy vérnyomásmérő mellet elfér ez is, de igazából elég annyi, ha csak pár havonta ránézel. Meg persze poénból a karácsonyi ebéd előtt és után is. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Egy pár észrevétel.
- Az előző évek inflációit nem úgy összegezzük, hogy összeadjuk a kamatlábakat, hanem kamatos kamatot számolunk 24,5% -> 27,16% (ha még egy évet hozzá vettél volna, akkor 29,4 -> 33,39%)
- teljes mértékben egyetértek, hogy a kormány az összes egészségügyi dolgozó bérét rendezte, a szomorú az, hogy ez a közszférának csak egy nagyon kicsi szeletkéje, korábban már belinkeltem a normál közalkalmazotti bértáblát, a felsőoktatási dolgozói bértáblát és az egészségügyit is kontrasztként az orvosihoz párosítva. Óriási bérfeszültség van a rendszerben. Az orvos asszisztensnője nem értette, hogy mi bajom van a közalkalmazotti bértáblával, mert azt hitte, hogy ugyanaz vonatkozik a töbi közalkalmazottra is, mint rá, áll a padlón a számoktól.
- az inflációs kosárral az a probléma (hogy a csak legnyilvánvalóbbat említsem), hogy nem tartalmazza az ingatlan árakat, ergo akinek lakáshitele van, vagy bérlakásban él, annak ez az áremelkedés is húsba vágó, az utóbbi hét év alatt pedig kb a duplájára mentek fel az ingatlanárak, és viszonylag jól lekövették ezt a bérlemény díjak is, ellenérvként természetesen felhozható az, hogy kis hazánk egy anomália a világban, mert sehol máshol nincs ilyen magas %-on a saját ingatlantulajdonnal bíró lakosok száma. Ez egy világunikum, de ugyanakkor így is rengeteg ember életét nyomorítják meg a lakáshitelek, a devizahitelek kiváltása a problémának csak egy része volt, az ingatlanárak elszállására ez nem jelent gyógyírt.
Az infláció számolás jogos, de a a lényegen nem változtat az a pár % ide-oda.
Persze nehéz a lakáshozjutás, de soha nem kaptál lakásvásárláshoz annyi támogatást mint most. 5% ÁFA, Csok milliók, babaváró milliók stb..
Szal nem egyszerű, de jóval jobbak a lehetőségek.
Van sok minden amit xarul csinál a kormány, de ezt jól és az egészségügyi béremelkedés is kiemelkedő volt és a következő években is az lesz. Ez utóbbihoz persze a Covid adta a kényszert.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Matekból bukó. Az a szomorú, hogy hozzád hasonló megmondóemberek ülnek a kormányban és körülötte.
Továbbá, ahogyan kormányunk rátelepedett mindenre ebben a szerencsétlen országban, így a statisztikai hivatalt is minden további nélkül maga alá gyűrhette. A magyar hivatalos statisztikai adatok is a kormánypropagandát szolgálják, úgy mint inflációs ráta, munkanélküliségi ráta, ... minden kozmetikázva van.
Így a koronavírussal kapcsolatos hivatalos adatokról-számokról is lehet gondolni akármit is. Tény, jelen helyzetben a párt/kormány érdeke a kritikus helyzet kommunikálása.
Ugyanaza a statisztika, ami korábban volt. Tudom a te facebook buborékodból nehéz szembesülni a valósággal.

Abszolút nem mondom, hogy rózsás a helyzet, de hatalmas anyagi előrelépés történt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Az infláció számolás jogos, de a a lényegen nem változtat az a pár % ide-oda.
Persze nehéz a lakáshozjutás, de soha nem kaptál lakásvásárláshoz annyi támogatást mint most. 5% ÁFA, Csok milliók, babaváró milliók stb..
Szal nem egyszerű, de jóval jobbak a lehetőségek.
Van sok minden amit xarul csinál a kormány, de ezt jól és az egészségügyi béremelkedés is kiemelkedő volt és a következő években is az lesz. Ez utóbbihoz persze a Covid adta a kényszert.
Ez inkább itt folytatandó.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ugyanaza a statisztika, ami korábban volt. Tudom a te facebook buborékodból nehéz szembesülni a valósággal.

Abszolút nem mondom, hogy rózsás a helyzet, de hatalmas anyagi előrelépés történt.
Hehe ... én meg a facebook ... a statisztikát pedig kormánypárti emberkék írják, mint mindent ebben az országban.
Valóban nem rózsás a helyzet és valóban lényegesen javult az ország és a polgárok anyagi helyzete 2010 óta. Többé-kevésbé. Azonban ez kevésbé a kormány érdeme, inkább kifogtak/kifogtunk egy nagyon jó időszakot. Amit sokkal jobban is ki lehetett volna használni. Most igen sovány évek fognak következni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Off
Azonban ez kevésbé a kormány érdeme, inkább kifogtak/kifogtunk egy nagyon jó időszakot.
Azért nem kellene ennyire feledékenynek lenni. IMF és EU hitel törlesztése 2016-ig. Önkormányzatok és kórházak hiteleinek átvállalása. Bedőlt devizahitelek, stb. '15 óta megy a szívatás a migrikkel. Most itt a járvány. Hol volt ebben az a nagyon jó időszak? Hagyjuk már!
On
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 357
113
Baszki, 38,8 a lázam reggel óta, lázcsillapítókkal, és inkább felfelé megy, mint lefelé. A légzésem rendben, de baszottul megvisel.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Baszki, 38,8 a lázam reggel óta, lázcsillapítókkal, és inkább felfelé megy, mint lefelé. A légzésem rendben, de baszottul megvisel.
38,8 rosszul hangzik. Elő van készítve a cucc a kórházba? Milyen és mennyi lázcsillapítót vettél be? Vitaminok? A kutyát ilyenkor ki viszi el sétálni? :)
Egy fürdővel vagy borogatással lehet segíteni a lázon. A mézes kamillatea is maradhat, csak ne legyen forró. Pihenés, de ne háton feküdj, hanem inkább a két oldalt váltogasd. (Tessék egy nézhető film, ha még nem unod az időhurkos sci-fiket.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 726
86 357
113
38,8 rosszul hangzik. Elő van készítve a cucc a kórházba? Milyen és mennyi lázcsillapítót vettél be? Vitaminok? A kutyát ilyenkor ki viszi el sétálni? :)
Egy fürdővel vagy borogatással lehet segíteni a lázon. A mézes kamillatea is maradhat, csak ne legyen forró. Pihenés, de ne háton feküdj, hanem inkább a két oldalt váltogasd. (Tessék egy nézhető film, ha még nem unod az időhurkos sci-fiket.)
Nincs. Algopyrin jött be. De most rubofennel kombináltam, nem jó. Fürdőt kipróbálom. Kutya kertes. :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Matekból bukó. Az a szomorú, hogy hozzád hasonló megmondóemberek ülnek a kormányban és körülötte.
Továbbá, ahogyan kormányunk rátelepedett mindenre ebben a szerencsétlen országban, így a statisztikai hivatalt is minden további nélkül maga alá gyűrhette. A magyar hivatalos statisztikai adatok is a kormánypropagandát szolgálják, úgy mint inflációs ráta, munkanélküliségi ráta, ... minden kozmetikázva van.
Így a koronavírussal kapcsolatos hivatalos adatokról-számokról is lehet gondolni akármit is. Tény, jelen helyzetben a párt/kormány érdeke a kritikus helyzet kommunikálása.


Hát inkább tényleg menj a Balkánra ! Napestig sorolhatnám azokat a dolgokat amiket a te fajtád nem tud/akar ésszel felfogni , megérteni ! Ha csak a stratégiai ágazatok visszavételét említem is sokat mondtam ! Az elmúlt 10 évben nem hallottam azt a szót amit 2010 előtt sokszor évente is a MEGSZORÍTÁSOKAT ! A család támogató rendszerünk a világon is dobogós ! Soha nem volt az elmúlt 30 évben olyan kevés munkanélküli mint tavaly ! Soha nem fogyott el olyan gyorsan rendszám mint az R-es ! Soha nem éltem olyan nyugodtan mint az elmúlt 8 évben pedig 2008-2009-ben mindenemet elveszítettem ! Menj el bármikor valamelyik bevásárló központba és tömve lesz a nagy szegénységbe ! Nem találok jó szakmunkásokat napi nettó 20 000 Ft.ért mert Pesten 25-30 000-ket adnak már ! Miről beszélsz ? Fingod sincs csak nyomod hibbant bal-libsi dumát ! Lopnak Orbánék ? Ha mellette jól élek és fejlődik az ország (sose látott mértékben) qrvára nem érdekel ! Ez a szerencsétlen ország most erősebb és jobb helyzetben van mint bármikor az elmúlt 300 évben ! A szomorú az , hogy vannak olyanok mint te !
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Hát inkább tényleg menj a Balkánra ! Napestig sorolhatnám azokat a dolgokat amiket a te fajtád nem tud/akar ésszel felfogni , megérteni ! Ha csak a stratégiai ágazatok visszavételét említem is sokat mondtam ! Az elmúlt 10 évben nem hallottam azt a szót amit 2010 előtt sokszor évente is a MEGSZORÍTÁSOKAT ! A család támogató rendszerünk a világon is dobogós ! Soha nem volt az elmúlt 30 évben olyan kevés munkanélküli mint tavaly ! Soha nem fogyott el olyan gyorsan rendszám mint az R-es ! Soha nem éltem olyan nyugodtan mint az elmúlt 8 évben pedig 2008-2009-ben mindenemet elveszítettem ! Menj el bármikor valamelyik bevásárló központba és tömve lesz a nagy szegénységbe ! Nem találok jó szakmunkásokat napi nettó 20 000 Ft.ért mert Pesten 25-30 000-ket adnak már ! Miről beszélsz ? Fingod sincs csak nyomod hibbant bal-libsi dumát ! Lopnak Orbánék ? Ha mellette jól élek és fejlődik az ország (sose látott mértékben) qrvára nem érdekel ! Ez a szerencsétlen ország most erősebb és jobb helyzetben van mint bármikor az elmúlt 300 évben ! A szomorú az , hogy vannak olyanok mint te !
off
Az a durva, hogy 2008-2009-ben én is lenullázódtam. Azaz nem lenullázódtam, hanem rengeteg mínusz millióról indultam. Már sokan nem is emlékeznek az akkori lehetőségekre, ezért nem értékelik a mostanit. Nem egy kormány húz ki senkit a bajból, de teremthet olyan környezetet, ahol aki tud, sokat dolgozik és kis szerencséje van kihúzza magát a xarból. Úgy érzem sokan ezt csak akkor fogják megérteni, ha újra megpadlózna az ország, mint anno. Qrvára nem kívánom, de egyre inkább így gondolom.
on
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Matekból bukó. Az a szomorú, hogy hozzád hasonló megmondóemberek ülnek a kormányban és körülötte.
Továbbá, ahogyan kormányunk rátelepedett mindenre ebben a szerencsétlen országban, így a statisztikai hivatalt is minden további nélkül maga alá gyűrhette. A magyar hivatalos statisztikai adatok is a kormánypropagandát szolgálják, úgy mint inflációs ráta, munkanélküliségi ráta, ... minden kozmetikázva van.
Így a koronavírussal kapcsolatos hivatalos adatokról-számokról is lehet gondolni akármit is. Tény, jelen helyzetben a párt/kormány érdeke a kritikus helyzet kommunikálása.

off
Arra szeretnélek megkérni, hogy olvasd el Ogre fentebbi kommentjét, próbáld megemészteni, ha le esik a tantusz akkor happy, ha nem, akkor valóban fogadd meg Ogre vagy akár gyurcsány ferenc tanácsát: "ellehet menni".. balkánra.. nyugat-európába..a hőn áhított multikultiba. Vagy akár bezzegromániába.. úgy is mindig azzal példálózik a balszektor.
on