Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://kiszo.net/2020/12/03/botrany-egy-koronavirus-betegeket-ellato-odesszai-korhazban/
"Botrány az odesszai Covid-kórházban: a Nemzeti Gárda őrzi az épületet
Csütörtök reggeltől a Nemzeti Gárda védi az egyik odesszai kórház épületét, miután egy nappal korábban olyan hírek láttak napvilágot, miszerint az intézményben orvos- és gyógyszerhiány miatt sorra halnak meg a Covid-betegek. A hír hallatán másnap több itt ápolt beteg hozzátartozója és rokona megpróbált bejutni az épületbe, értesült az UNIAN hírügynökség.
Szerdán óriási port kavartak azok a felvételek, amelyek az odesszai 5. számú kórház koronavírus osztályán készültek. A fotók tanulsága szerint a kórház személyzete rendszeresen a folyosón „parkoltatja” a koronavírusban elhunyt betegek holttestét, a halottak kórteremből történő elszállítása sem azonnal történik meg, előfordul, hogy a betegek órákat töltenek együtt az elhunyttal. A kórház egyik vezetője a TSN hírcsatornának azt nyilatkozta, hogy kritikus szakemberhiánnyal küzdenek.
Önkéntesek hozták nyilvánosságra a megrázó felvételeket, akikhez napi szinten érkeznek a megkeresések a kétségbeesett rokonoktól és hozzátartozóktól. Arra panaszkodnak, hogy a kórházban nincs elegendő oxigénterápiás készülék, lélegeztetőgép és kevés az orvos, és emiatt sorra halnak meg a betegek az általános terápiás osztályon.
A beszámoló után több beteg családtagja is megpróbált bejutni az épületbe, hogy gyógyszert vigyen beteg rokonának, és meggyőződjön arról, megfelelő ellátásban részesül-e hozzátartozója. A kórház dolgozói a Nemzeti Gárdától kértek segítséget, azóta a kórház bejáratát katonák őrzik.
Időközben a kórház egyik vezetője beadta a felmondását. Az orvosigazgató-helyettes egy nappal korábban elismerte, annyi beteg érkezik hozzájuk, hogy nem győzik, a betegek mellett az orvosok körében is pánikhangulat uralkodott el."
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Lopnak Orbánék ? Ha mellette jól élek és fejlődik az ország (sose látott mértékben) qrvára nem érdekel ! Ez a szerencsétlen ország most erősebb és jobb helyzetben van mint bármikor az elmúlt 300 évben ! A szomorú az , hogy vannak olyanok mint te !

Nem éppen a topic témája, de úgy rémlik, hogy kapnak fizetést a munkájukért.Ha én elmegyek valahova dolgozni, majd kilopom a cég szemét is, attól még nem fog örülni a főnök annak, hogy amúgy mellette a munkámat is elvégeztem (sőt, akár az elvárások felett teljesítek) és kib*sz, mint macskát sz*rni.Teljes joggal.
Azért ez megint a paci másik oldala, amikor "hagy lopjanak, nekik jár"...

Orbánnak egy mázlija van: A másik oldalon ott van Fletó, de sajnos már egyre immunisabb rá az ország.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 154
113
Szerdán óriási port kavartak azok a felvételek, amelyek az odesszai 5. számú kórház koronavírus osztályán készültek. A fotók tanulsága szerint a kórház személyzete rendszeresen a folyosón „parkoltatja” a koronavírusban elhunyt betegek holttestét, a halottak kórteremből történő elszállítása sem azonnal történik meg, előfordul, hogy a betegek órákat töltenek együtt az elhunyttal.

Öööö... a halottat nem "azon melegében" hanem 2 óra múlva lehet levinni a hullakamrába. Ez a szabály. Másrészt meg ha épp nincs szabad beteghordó (ők se mennek egymásnak, mert sokan vannak) akkor még ez is csúszhat. Addig a halott ott van a kórteremben. Nincs "ideiglenes tároló". Már mindez Magyarországra vonatkozik. Szóval még egy szenzációhajhász cikk, bár nem kizárható, hogy valóban sokkal többet torlódnak a halott elszállítások a kívánatosnál.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 952
113
Ha én elmegyek valahova dolgozni, majd kilopom a cég szemét is, attól még nem fog örülni a főnök annak, hogy amúgy mellette a munkámat is elvégeztem (sőt, akár az elvárások felett teljesítek) és kib*sz, mint macskát sz*rn
Ha kilopod a munkáltatód szemét akkor a valszeg csődbe megy a cég. Pont. Ha fejlődik a cég nagy lendülettel a lopásod dacára, akkor nem tudsz lopni, vagy kamuzod a lopást! Ez van!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 833
113
off
Az a durva, hogy 2008-2009-ben én is lenullázódtam. Azaz nem lenullázódtam, hanem rengeteg mínusz millióról indultam. Már sokan nem is emlékeznek az akkori lehetőségekre, ezért nem értékelik a mostanit. Nem egy kormány húz ki senkit a bajból, de teremthet olyan környezetet, ahol aki tud, sokat dolgozik és kis szerencséje van kihúzza magát a xarból. Úgy érzem sokan ezt csak akkor fogják megérteni, ha újra megpadlózna az ország, mint anno. Qrvára nem kívánom, de egyre inkább így gondolom.
on

Még akkor se fogják megérteni, ha a saját kárukon tapasztalják. Orbánozni fognak, aztán majd a sokadik lehetetlen helyzet után jön a tagadás, mint amikor a Jobbikról kiderült, hogy egy kupleráj. Aztán még egy választás ahol más nevem még 1x más néven ugyanazt a faszt megszopják. Aztán kiábrándulás a politikából. Csak nehogy késő legyen! A migrikkel majd lecserélik a válaszókat és cserébe megkapják Soros sameszait forever. 1x lehet elqurni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
243581 fertőzött (+5525)
7695 kórházban (-117)
637 lélegeztetőgépen (-2)
167479 aktív eset (+3461)
70396 gyógyult (+1871)
5706 elhunyt (+193)
1918043 mintavétel (+23280)
53315 hatósági házi karanténban (+123)
1cd5378f8144db4931aff2596e6e427f.jpg
250278 fertőzött (+6697)
7709 kórházban (+14)
656 lélegeztetőgépen (+19)
172728 aktív eset (+5249)
71682 gyógyult (+1286)
5868 elhunyt (+162)
1941724 mintavétel (+23681)
50283 hatósági házi karanténban (-3032)
2bd3bc87d9c0a042fbe82c7196b23089.jpg
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 267
113
Nincs. Algopyrin jött be. De most rubofennel kombináltam, nem jó. Fürdőt kipróbálom. Kutya kertes. :)

Ha van otthon kalmopyin, vagy aszpirin, azzal is próbálkozhatsz. Az acetilszalicilsav azon kívül hogy láz- és fájdalom csillapító, a vért is hígítja, a vérrög képződést gátolja, ami koronavírus betegség esetén nagyon hasznos.
Ezen kívül igyál sok folyadékot (ha nincs étvágyad, akkor inkább gyümölcslevet, levest, tejet, turmixokat, gyógyteát, stb... hogy némi energiát és ásványi anyagokat is vigyél be) mert a láztól kiszáradsz! Pótold az izzadással elvesztett ásványi anyagokat egy multivitamin és ásványi anyag tablettával, meg némi sóval az ételben! Ezen kívül emelt mennyiségű C és D vitamin, magnézium és B6 (a D vitamin felszívódásához kellő magnézium szint nem árt, a magnéziuméhoz pedig B6 vitamin hasznos), valamint cink és az izzadással elvesztett nátrium, klorid, kálium (ez a szívműködés szempontjából is fontos) és kalcium. De azért nem irreálisan sok. A komoly vitamin és ásványi anyag túladagolásnak nincs értelme.
Sok pihenés, alvás, hogy a szervezetednek a betegség elleni küzdelmen kívül másra kevésbé kelljen energiát használni. Egyél könnyebben emészthető, viszonylag gyorsan energiát adó ételeket (kevesebb zsír, több krumpli, rizs, gyümölcs, főleg citrus félék, banán) A magasabb testhőmérséklet több energiát fogyaszt és a betegség leküzdése, valamint a károk helyreállítása miatt fehérjére többletre is szükséged lesz (sovány húsok, tejtermékek, felvágottak, lágy tojás). Szellőztess rendszeresen! A fizikai megterhelés nélküli légző gyakorlatok sem ártanak.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
https://kiszo.net/2020/12/03/botrany-egy-koronavirus-betegeket-ellato-odesszai-korhazban/
"Botrány az odesszai Covid-kórházban: a Nemzeti Gárda őrzi az épületet
Csütörtök reggeltől a Nemzeti Gárda védi az egyik odesszai kórház épületét, miután egy nappal korábban olyan hírek láttak napvilágot, miszerint az intézményben orvos- és gyógyszerhiány miatt sorra halnak meg a Covid-betegek. A hír hallatán másnap több itt ápolt beteg hozzátartozója és rokona megpróbált bejutni az épületbe, értesült az UNIAN hírügynökség.
Szerdán óriási port kavartak azok a felvételek, amelyek az odesszai 5. számú kórház koronavírus osztályán készültek. A fotók tanulsága szerint a kórház személyzete rendszeresen a folyosón „parkoltatja” a koronavírusban elhunyt betegek holttestét, a halottak kórteremből történő elszállítása sem azonnal történik meg, előfordul, hogy a betegek órákat töltenek együtt az elhunyttal. A kórház egyik vezetője a TSN hírcsatornának azt nyilatkozta, hogy kritikus szakemberhiánnyal küzdenek.
Önkéntesek hozták nyilvánosságra a megrázó felvételeket, akikhez napi szinten érkeznek a megkeresések a kétségbeesett rokonoktól és hozzátartozóktól. Arra panaszkodnak, hogy a kórházban nincs elegendő oxigénterápiás készülék, lélegeztetőgép és kevés az orvos, és emiatt sorra halnak meg a betegek az általános terápiás osztályon.
A beszámoló után több beteg családtagja is megpróbált bejutni az épületbe, hogy gyógyszert vigyen beteg rokonának, és meggyőződjön arról, megfelelő ellátásban részesül-e hozzátartozója. A kórház dolgozói a Nemzeti Gárdától kértek segítséget, azóta a kórház bejáratát katonák őrzik.
Időközben a kórház egyik vezetője beadta a felmondását. Az orvosigazgató-helyettes egy nappal korábban elismerte, annyi beteg érkezik hozzájuk, hogy nem győzik, a betegek mellett az orvosok körében is pánikhangulat uralkodott el."

De a lényeg ukrajnában, hogy még mindig, hogy az orosz, a ruszin, meg a magyar kisebbséget vegzálják, mintha ők tehetnének minden rosszról. Közben széthullik alattuk minden.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 833
113
Ha van otthon kalmopyin, vagy aszpirin, azzal is próbálkozhatsz. Az acetilszalicilsav azon kívül hogy láz- és fájdalom csillapító, a vért is hígítja, a vérrög képződést gátolja, ami koronavírus betegség esetén nagyon hasznos.
Ezen kívül igyál sok folyadékot (ha nincs étvágyad, akkor inkább gyümölcslevet, levest, tejet, turmixokat, gyógyteát, stb... hogy némi energiát és ásványi anyagokat is vigyél be) mert a láztól kiszáradsz! Pótold az izzadással elvesztett ásványi anyagokat egy multivitamin és ásványi anyag tablettával, meg némi sóval az ételben! Ezen kívül emelt mennyiségű C és D vitamin, magnézium és B6 (a D vitamin felszívódásához kellő magnézium szint nem árt, a magnéziuméhoz pedig B6 vitamin hasznos), valamint cink és az izzadással elvesztett nátrium, klorid, kálium (ez a szívműködés szempontjából is fontos) és kalcium. De azért nem irreálisan sok. A komoly vitamin és ásványi anyag túladagolásnak nincs értelme.
Sok pihenés, alvás, hogy a szervezetednek a betegség elleni küzdelmen kívül másra kevésbé kelljen energiát használni. Egyél könnyebben emészthető, viszonylag gyorsan energiát adó ételeket (kevesebb zsír, több krumpli, rizs, gyümölcs, főleg citrus félék, banán) A magasabb testhőmérséklet több energiát fogyaszt és a betegség leküzdése, valamint a károk helyreállítása miatt fehérjére többletre is szükséged lesz (sovány húsok, tejtermékek, felvágottak, lágy tojás). Szellőztess rendszeresen! A fizikai megterhelés nélküli légző gyakorlatok sem ártanak.
Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://karpathir.com/2020/12/06/ja...orlatozasokat-keszulnek-bevezetni-ukrajnaban/
"JANUÁR ELEJÉTŐL HÁROM HÉTRE A JELENLEGINÉL SZIGORÚBB KORLÁTOZÁSOKAT KÉSZÜLNEK BEVEZETNI UKRAJNÁBAN
VIKTOR LJASKO ORSZÁGOS TISZTIFŐORVOS, AZ EGÉSZSÉGÜGYI MINISZTER HELYETTESE EGY RÁDIÓMŰSORBAN KÖZÖLTE, HOGY A KORMÁNY VÁRHATÓAN JANUÁR ELEJÉTŐL HÁROM HÉTRE FOG A JELENLEGINÉL SZIGORÚBB KORLÁTOZÁSOKAT BEVEZETNI, DE EZEK NEM FOGNAK KITERJEDNI A KÖZÖSSÉGI KÖZLEKEDÉSRE, A SZÁLLODÁKRA, A SÍÜDÜLŐKRE ÉS AZ EGYHÁZAKRA.
Az új szabályozások életbe lépésének időpontját a tervek szerint szerdán határozza meg a kormány..."



Kb leghamarabb 4 hét múlva lépnek valamit - és bevezetnek valamit 3 hétre. Nyilvánvaló. Minek is addig bármin is változtatni... De azért azt már előre tudják, hogy 3 hét elég lesz majd a javuláshoz. Mármint januárban. Várhatóan.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Baszki, 38,8 a lázam reggel óta, lázcsillapítókkal, és inkább felfelé megy, mint lefelé. A légzésem rendben, de baszottul megvisel.
Remélem minden jó lesz. Nekem most szeptemberben szintén felment úgy mint neked, de csak 1 napra, és nem volt még lázcsillapítózásom sem. Utána visszaesett, még 3-4 napig 38 alatt volt, aztán leszállt a normálisra (ami nekem kb. 0,5 fokkal kevesebb mint a többségnek, tehát ugyan az a láz nálam combosabb mint másnál). Ja, hát a magas láz engem is lepadlózott, de csak 3-4 órára. Hallgass zealra, laikire, mert ugye pont az jelzi a gázt, ha valakinek nem megy le a láza. Jobb időben elmenni kórházba ha kell, nem megvárni amíg nagyon megrogyik valaki. Nem vagyunk egyformák, úgy hogy ha kell akkor menj időben. Én D3 és C vitamint is szedek, D-ből 2400NE-t, C-ből 1000-et (Fresenius 1000 2x), de a C az összetett (JutaVit 1000, abban van a + 400NE D vitamin). Reméljük nem leszel súlyos eset. Nagyjából elmondtak mindent neked, én is a változatos gyümölcsökben vitaminban gazdag táplálkozást hangsúlyozom ki, a tabletták / gyógyszerek ezeket nem helyettesítik. A savanyított kápsztákat tenném még kiemelten hozzá amit ehetsz, én szeretem simán magában is, de nem mindenki. Szóval remélem a legjobbakat, de nagyon figyelj oda magadra, mert ez kemény ez a rohadt SARS-CoV-2, ezt mát márciusban mondták a svédben dolgozó magyarok, írtam is anno nektek hogy tudjátok róla.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Van már/vettunk /rendeltunk vakcinát?
Nem, a Jézuska hozza majd. :eek::)

Persze hogy vettünk. Az EU-ból legalább 3 féle jár nekünk is (6 félét rendeltek már a nyáron előzetes keretszerződésekkel), ezt fejeljük meg az orosz és a kínai vakcinákkal (több is van), mint lehetőség, szintén előzetes keretszerződésekkel. Aki gyorsabb / jobb, azt vesszük majd előre, onnan veszünk előbb... ha jut, mert van tülekedés rendesen. Minden fejlett ország halomra rendeli a vakcinákat, mert a legtöbb helyen nagy gáz van mint ahogy nálunk is most.

Szóval a vakcina lehetőségeink "biancosak", naponta változik a helyzet. A gyógyszer kérdés is, de abból talán kezdünk jobban állni.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem, a Jézuska hozza majd. :eek::)

Persze hogy vettünk. Az EU-ból legalább 3 féle jár nekünk is (6 félét rendeltek már a nyáron előzetes keretszerződésekkel), ezt fejeljük meg az orosz és a kínai vakcinákkal (több is van), mint lehetőség, szintén előzetes keretszerződésekkel. Aki gyorsabb / jobb, azt vesszük majd előre, onnan veszünk előbb... ha jut, mert van tülekedés rendesen. Minden fejlett ország halomra rendeli a vakcinákat, mert a legtöbb helyen nagy gáz van mint ahogy nálunk is most.

Szóval a vakcina lehetőségeink "biancosak", naponta változik a helyzet. A gyógyszer kérdés is, de abból talán kezdünk jobban állni.

Mivel az EU elzárkózott az orosz vakcinától, így legjobb esélyek arra vannak. a kínaiak meg hatalmas gyártókapacitással rendelkeznek. Tippre elsőnek az orosz lesz elérhető itthon, ehhez csatlakozik a kínai kis késéssel, és utoljára meg sorban a nyugati vakcinák futnak be. (ugye a nyugati vakcináknál minket erősen a várólista vége felé sorolnak)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Vakcina kérdés: én már a nyár közepén azt írtam, hogy az orosz vakcinákról meg az opciós magyar gyártás lehetőségéről minél előbb tárgyalásokat kéne kezdeni az oroszokkal. Megint én voltam e hülye ? :) Sok országba többnyire tőlünk nyugatra nagy volt még akkor "a mellény", mert nem hittek abban, hogy főképp az olyan mint az olasz eszkaláció újra megismétlődhet, szinte bárhol a világon. Aztán mégis megismétlődött... Akkor ki is mondta jól ? Talán csak nem megint én ? A büdös francba, hát hogy van ez ? :rolleyes::)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 247
55 314
113
Vakcina kérdés: én már a nyár közepén azt írtam, hogy az orosz vakcinákról meg az opciós magyar gyártás lehetőségéről minél előbb tárgyalásokat kéne kezdeni az oroszokkal. Megint én voltam e hülye ? :) Sok országba többnyire tőlünk nyugatra nagy volt még akkor "a mellény", mert nem hittek abban, hogy főképp az olyan mint az olasz eszkaláció újra megismétlődhet, szinte bárhol a világon. Aztán mégis megismétlődött... Akkor ki is mondta jól ? Talán csak nem megint én ? A büdös francba, hát hogy van ez ? :rolleyes::)



Szerénységem is így van, mindig, mindent tudok, föleg elore, ezért régebben nagypályás voltam, de mára már lenyugodtam, megtanultam egyuttélni a bennem élo gigásszal, így ma már tökéletes vagyok...
:rolleyes::D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Na b@zmegg!
Rejtélyes betegség ütötte fel a fejét Indiában!
..
"One person has died and at least 292 have been hospitalized with symptoms resembling an epilepsy attack in India's southeastern state of Andhra Pradesh on Sunday as India media sounds the alarm about a new "mysterious disease."
..
As reported by Press Trust of India, the deceased was a 45-year-old man who was admitted to the Government General Hospital in Eluru on Sunday morning and died in the evening."
https://sputniknews.com/india/20201...utheast-kills-1-infects-over-290-reports-say/
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria and SilvioD

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
250278 fertőzött (+6697)
7709 kórházban (+14)
656 lélegeztetőgépen (+19)
172728 aktív eset (+5249)
71682 gyógyult (+1286)
5868 elhunyt (+162)
1941724 mintavétel (+23681)
50283 hatósági házi karanténban (-3032)
2bd3bc87d9c0a042fbe82c7196b23089.jpg
254148 fertőzött (+3870)
7932 kórházban (+223)
674 lélegeztetőgépen (+18)
173881 aktív eset (+1153)
74283 gyógyult (+2601)
5984 elhunyt (+116)
1963148 mintavétel (+21424)
51485 hatósági házi karanténban (+1202)
05799b4f4c60b737a236ecf50774845c.png