Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 522
10 119
113
Azért az is gyűjthetné valaki, hogy a töltöttkáposzta+HP kombó mennyi epegörcsöt, hasnyálmirigy-gyulladást, esettleg léguti idegentestet, elesést, egyéb balesetet ill. ezekből származó halált/súlyos egészségkárosodást okoz évente... Szerintem többet, mint amennyi myelitis transvesa-t/Guillan-Barre-t a vírusfertőzések/védőoltások együtt. Valamiért mégis "beadatom" időnként magamnak... :) Haszon-kockázat ugyebár.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ilyen alapon az egész orvos és gyógyszertudományt dobjuk a kukába hiszen mind a kettő színtiszta emberkísérleteken alapul.Amúgy egy sima Aszpirinnek is lehetnek súlyos mellékhatásai.
Ma már leginkább tényleg. Köszönhetően a sok állatvédőnek, ami miatt anno az állatkísérlet kurzuson egy 20 fős teremben kb 120an megtudtuk, hogy egy egérkolóniának min 2 m² hely jár...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
OFF
A mentősök egy szép csendes nyári délutánon készenlétben az állomáson egymással beszélgetve viccesen fogadásokat kötöttek egymással arra, vajon elér-e hozzájuk az az autós őrült ámokfuró, akinek keréknyikorgásait és motorbőgését már egy ideje hallgatták, vagy előbb fog felkenődni valahová. Sajnos elért odáig. Ezt ők mondták nekem el később.
Persze minden tanúskodást vállaltak mellettem. Az ámokfutó fickó is megúszta, neki könnyebb volt, mert ő ült a nagyobb sebességű gépjárműben. Természetesen be volt rúgva, ahogy az lenni szokott ilyenkor.
Az pedig triviálisan szegénységi bizonyítvány amit velem rendszeresen csinálsz. Téged minősít.
ON

Remélem lesittelték az iszákost...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
W

Wilson

Guest
Azon azért szerintem minden az oltással kapcsolatban hezitáló embernek érdemes elgondolkodnia,hogy mennyi százalékos esélye van arra,hogy egy beadott oltás után a legenyhébb mellékhatások jelentkezzenek nála,
és mennyi a százalékos esélye annak,hogy a mindenapi élete során oltás nélkül megfertőződik a koronavírussal.Az összehasonlítás után mindenki döntse el saját maga melyiknek van nagyobb kockázata,a mellékhatásokkal kapcsolatban pedig arra hívnám fel a figyelmet,hogy a statisztikai kerekítési hiba nagyságú mellékhatással járó eseteknek mindig óriási média visszhangja van,de arról,hogy hány halálesetet,komoly szövödménnyel járó megbetegedést akadályoz meg az oltás arról pedig(érthető okok miatt) nincs média hírverés.És még mielőtt a fórum oltás ellenes tagjai különféle erre a célra betárazott és beélesített Gödény illetve más ebbe a kategóriába tartozó videókkal,linkekkel soroznának meg szeretném leszögezni,hogy egyrészt gyárilag be vagyok"oltva" ellenük másrészt ezzel hozzászólásommal eszem ágában sem volt meggyőzni őket a koronavírus elleni vakcina számukra történő beadásának szükségességéről.Joga van mindenkinek ahhoz,hogy úgy döntsön,hogy nem kér a vakcinából.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Remélem lesittelték az iszákost...
Utoljára a sztoriról.
Ez a szerencsétlen ámokfutó nem egy M. Richárd volt, hanem egy családos ürge gyerekekkel. Otthon perpatvar vasárnap délután, aztán ivott, és később a cirkusz okozta otthoni feszültség levezetése piásan autós ámokfutás. Valahol sajnáltam az ürgét, de hibázott. Nem tudom hogy lecsukták-e, nem hívtak be az ügybe tárgyalásra. Csak a rendőrség vett fel vallomást tőlem. Régen volt már az ügy. A térdem ütöttem be, mocskosul fájt, rá sem tudtam állni 15 percig. Az autót egy-lábon ugrálva hagytam el, miután kifeszegettem az ajtót. Ennyit a terminátorságomról... :D:D:p Miért mentem el ? Mert féltem hogy kigyullad az autó alattam. Nem tudtam hányan és mikor jönnek segíteni. A legtöbben meg nem húznak ki égő autóból, ez fordult meg a fejemben, meg az súlyos veszély még + egy égést is összeszedni, úgy hogy mindenáron pucolás az autóból kifelé, minél előbb, annál jobb. (egyedül voltam benne) A szemben lévő padkáig egy-lábaztam, addigra ért oda az első mentős. (gyalog az épületből) Leültem a magas padkára. A többiek a másikat húzták ki az autójából, de szerencsére nem gyulladt ki egyik sem. A mentő később oda állt elém az útra, fekvő hordágy, vittek a kórházba. Közben beszélgettünk. Nem akartam menni, de vittek. Kell orvos, megfigyelés, stb., a tenyerükön is vittek volna. :) Igazuk volt, nem kekeckedtem. 5 óra elteltével saját felelősségre elmentem haza, jöttek értem a hívásomra. Előtte el is vitették az autót haza. Totálkár. Nem-érdekelt. Ja, én tiszta voltam, nem ittam. Álmos nyári vasárnap délután volt az egész. Az új 25cm magas padka miatt nem tudtam elmenekülni a frontális ütközéstől (jobbra, balra nem mertem). Máskor sikerült, pld. éjjel egykor Kecskemét Dunaföldvár között, a 60 tonnás kamion (nagy szerelvény) jött szembe, elaludt, én a padkán mentem már, de sikerült felébresztenem az utolsó pillanatban reflektorozással és dudálással. Annak is tele lehetett utána a liberója, nekem 5 perc múlva a dunaföldvári benzinkúton jött rám az ijedtség, meg a lábrángatózás, stb. Asszony, gyerek, sógor, sógornő, mind meghaltunk volna. Aludt mindenki, álmukban... Sokszor "menekültem" el az úton balesetek elől, volt hogy előttem csattantak, de én ki tudtam slisszanni a bajból / bolyból. Youtube-on ma már sok ilyen felvétel van a sikeresen menekülő sofőrökről. Na most már tényleg téma lezárva ! Köszönöm mindenkinek a türelmet, nem én akartam mesélni. Kíváncsiak. Ennyi. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
265003 fertőzött (+5415)
7869 kórházban (-76)
645 lélegeztetőgépen (-16)
181190 aktív eset (+4152)
77362 gyógyult (+1092)
6451 elhunyt (+171)
2216880 mintavétel (+29325)
43923 hatósági házi karanténban (-2034)
18aa97f1d525bdd412c40586d6a1001e.png
271200 fertőzött (+6197)
7841 kórházban (-28)
610 lélegeztetőgépen (-35)
185878 aktív eset (+4688)
78700 gyógyult (+1338)
6622 elhunyt (+171)
2245483 mintavétel (+28603)
49524 hatósági házi karanténban (+5601)
d026a5082f2181ff4ffc9f0c786274a0.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Ez inkább mérgezés gyanús. Bár a fene tudja. De inkább tűnik tömeges mérgezésnek. (fertőzőtt étel, ital, vagy talaj miatt.) volt ilyen Irakban is, ott csávázott gabonából csináltak kenyeret, és 6000 mérgezett 3500 halott volt a vége. Valamikor 45-50 éve.

Na lehet, hogy tényleg mérgezés és nem vírus!
..
Delhi, has found traces of heavy metals, such as lead and nickel, in at least 10 blood samples collected from patients from different places in the affected areas. “Health experts suspect that excessive use of bleaching powder and chlorine in sanitation programs as part of COVID-19 prevention measures may be the cause of water contamination,” said Krishna Srinivas, Andhra Pradesh health minister."
..
“It’s unclear what the ultimate cause of the mystery illness is at this point, but one possibility is organophosphate poisoning,” said Dr. Robert Glatter, an emergency physician at Lenox Hill Hospital in New York. Glatter said that “this could involve people eating tainted vegetables with pesticides or even heavy metals.”
..
He said that pesticides belong to the family of organophosphate compounds, and ingesting these chemicals can lead to muscle tremors, confusion, and seizures, “along with diarrhea, salivation, and increased tear production.”
https://www.healthline.com/health-n...cide-contamination-a-possibility,-experts-say
..
+
https://www.bitchute.com/video/ScbwxZRyWacp/
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 981
113
271200 fertőzött (+6197)
7841 kórházban (-28)
610 lélegeztetőgépen (-35)
185878 aktív eset (+4688)
78700 gyógyult (+1338)
6622 elhunyt (+171)
2245483 mintavétel (+28603)
49524 hatósági házi karanténban (+5601)
d026a5082f2181ff4ffc9f0c786274a0.png
Vajon a megemelkedett esetszámokban már érzékelhető a nagy bevásárlási tömeg láz-nyomor?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Vajon a megemelkedett esetszámokban már érzékelhető a nagy bevásárlási tömeg láz-nyomor?

Van neki némi átfutási ideje, szóval annak a hatása még csak most jön. A karácsonyi, szilveszteri összejövetelekkel egyetemben. Az influenza is jellemzően január első felében szokott meglódulni.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én is egyre jobban kedvelem...
Azért komolyan, na!
Nagyon rossz lóra tesz a mindenkori államhatalom, ha erre az útra lép!
Bármelyik országban a világon!
..
Mi az alapos gynú?
Vád?

Álhírterjesztés. Ígyis már 7 hónapja hagyták, hátha abbahagyja. Nem tette. Az örökkévalóságig nem lehet húzni, mert akkor értelmét veszti a rendelkezés, és ennyi erővel bárki hazudhat amit akar.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Én is egyre jobban kedvelem...
Azért komolyan, na!
Nagyon rossz lóra tesz a mindenkori államhatalom, ha erre az útra lép!
Bármelyik országban a világon!
..
Mi az alapos gynú?
Vád?

Ráadásul az ellenzéki Olivio Csokis-Cake tette a feljelentést, így a kormányt a legkevésbé lehet vádolni. Szerintem erre vártak a kormánynál is, mert ők nem jelenthették fel, mert akkor rögtön jött volna a diktatúrázás.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Én is egyre jobban kedvelem...
Azért komolyan, na!
Nagyon rossz lóra tesz a mindenkori államhatalom, ha erre az útra lép!
Bármelyik országban a világon!
..
Mi az alapos gynú?
Vád?

"Gál Kristóf, az ORFK szóvivője a sajtótájékoztatón elmondta, hogy
"internetes felületeken, illetve közösségi médiában találkozhatunk vírustagadó, vírusszkeptikus emberek cikkeivel, állításokkal, a rendőrség pedig folyamatosan figyeli, monitorozza ezen felületeket és a szükséges intézkedéseket megteszi. Hangsúlyozta, hogy nem minden ilyen jellegű tartalom tartozik büntetőjogi kategóriába, még akkor sem, ha az többeknek az ingerküszöbét eléri, esetleg át is lépi. A hatóságnak minden esetben vizsgálnia és minősítenie kell, hogy az adott cikk, tartalom, közlés jogszabályba ütközik-e, megvalósul-e valamilyen bűncselekmény. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kiberbűnözés Elleni Főosztálya több hete indított büntetőeljárást, amellyel kapcsolatban ma reggel délelőtt, négy olyan személyhez köthető helyszíneken tartottak kollégáim kutatásokat, akik ezen vírusszkeptikus tartalmak hangadói. A nyomozók ezen személyekhez köthető informatikai eszközöket, adathordozókat foglaltak le, amelyeket vizsgálni szükséges. A vizsgálat eredménye megalapozhatja az érintettek büntetőjogi felelősségét."
A rendőrség rémhírterjesztés bűntett miatt folytatja az eljárást, de felmerülhet a hatósági rendelkezés elleni uszítás bűntette is. Hangsúlyozni szeretném, hogy jelen eljárást a rendőrség nem feljelentésre indította. Az ilyen és ehhez hasonló eljárásokat a hatóság saját észlelése, mérlegelése alapján is elindulhatnak, ahogyan az ebben az esetben is történt – hangzott el a sajtótájékoztatón."

Btk: "Aki különleges jogrend idején nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan tényt vagy való tényt oly módon elferdítve állít vagy híresztel, amely alkalmas arra, hogy a védekezés eredményességét akadályozza vagy meghiúsítsa, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő"

Némileg elszabadultak a szimpatizánsai:

"Halálos fenyegetéseket kap a koronavírus-oltás mellett kiálló magyar virológus
Akcióban a Gődény-szimpatizánsok.
Halálos fenyegetéseket kap Boldogkői Zsolt virológus, aki a koronavírus-járvány során végig a maszkviselés, illetve az oltás beadatásának fontosságát hangsúlyozta – számolt be az RTL Híradó. A Szegedi Tudományegyetem tanárát azóta támadják, mióta először a Rádió 1-en, majd az ATV-n vitázott Gődény György, vírusszkeptikus gyógyszerésszel. A Gődény-pártiak többek között azt írták Boldogkői Facebook-oldalára, hogy
„Igyál higanyt szürcsölve, te gyilkos!” illetve „Senki sem fogja megúszni, aki ebben a népirtásban részt vesz! Érted? Senki!”
Az orvos hozzátette, hogy a fenyegetések akkor érkeznek, amikor a testépítő-gyógyszerész Gődény megemlíti őt a közösségi-média felületein. Az orvos-professzor szerint ezek a kommentek még enyhébbek, többször fenyegetik „lámpavasra akasztással” illetve azzal, hogy „szétloccsantják a fejét"
https://mandiner.hu/cikk/20201210_h...navirus_oltas_mellett_kiallo_magyar_virologus
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Én minden esetre regisztráltam az oltás kapcsán. Ha lesz végre oltás, akkor amikor lehet beadatom. Nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint bármelyik eddig megkapott oltásom. Ugyanis azt látom, hogy az emberiség egyik legnagyobb vivmánya a különböző oltások, amivel nagyon sok halálos kórságot legyőztünk. Gondoljatok bele, hogy régen egy istálótakarítás során szerzett sérülésbe is bele lehetett hallni. Most, hogy kapunk egy tetanusz oltás, nem lesz betegség.
 
W

Wilson

Guest
Én minden esetre regisztráltam az oltás kapcsán. Ha lesz végre oltás, akkor amikor lehet beadatom. Nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint bármelyik eddig megkapott oltásom. Ugyanis azt látom, hogy az emberiség egyik legnagyobb vivmánya a különböző oltások, amivel nagyon sok halálos kórságot legyőztünk.

Jól látod a kérdést:).
 
S

Shektor11

Guest
Álhírterjesztés. Ígyis már 7 hónapja hagyták, hátha abbahagyja. Nem tette. Az örökkévalóságig nem lehet húzni, mert akkor értelmét veszti a rendelkezés, és ennyi erővel bárki hazudhat amit akar.

Az álhírterjesztés ha valaki szembe mer menni a mainstream állásponttal? Ha valaki ki meri mondani az igazságot?
Ha komolyan vesszük az álhírterjesztést, akkor az origo-tól a 444-ig az összes újságírót agyon lehetne lövetni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 339
33 394
113
A Statista adatai szerint jelenleg 3 ország van előttünk az utóbbi 7 napban lakosságarányosan. Csupa balkáni és közép-európai ország (+Olaszország és Grúzia, de ezek is a térséggel szomszédosak) vezeti most a tabellát.