Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hát ez az, ez így egy információmentes zagyvaság.
Pécsen keresd az esetünket. 2003 az év, ennyit elárulok. Átírtam a gyermekorvoslásban egy protokollt, gyökerestül ! :) Te meg elmehetsz a búsba az opsziskodásoddal. ;)

Na halljuk, te mit tettél le az ország asztalára, a "közösbe", hogy jobb legyen ez a kurva ország ? Mert én már sokat. Ha te is, utána lehet majd nekem hőzöngeni, de akkor is csak szerényen. :p:cool:
Hát kívülálló számára azért kicsit megalománnak tűnnek egyes megnyilvánulásaid.
Köszi ! Lesz min nevetnem a közeljövőben. :) Tehát ha valaki letesz valamit ebbe az országba az asztalra a közösbe az "megalomán" ???? :D:D:D:D Na ezért tartunk itt ! A korábbi időkben is így volt (Fleto és pályatársai), meg elárulom, hogy utána sem változott ebben semmi ! ;) Ezeket sajnos tapasztalatból mondom ! :p:cool: Aki komoly dolgokat tud letenni az asztalra azokat mind el akarják taposni. Na ezért is ment el ennyi nagy koponya ebből az országból, elszökdöstek. Sokról tudok én is. Lehet hogy én is menni fogok nemsokára. Más országban a seggüket fogják a földhöz verni örömükben. Sok előnyt, és főképp rohadtul sok pénzt fog jelenteni ez a számukra. Engem bárhol tárt karokkal fogadnak. Nem, ezek a régi dolgok miatt, vannak aktuálisak is. Technológiák. Na... elég volt ebből, túl sokat fogtok tudni még a végén. Mindenki felejtsen el mindent !!!! :D:D:D:p:cool: Nem is létezem, ez itt csak egy AI volt... :D:D:p:cool:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Na halljuk, te mit tettél le az ország asztalára, a "közösbe", hogy jobb legyen ez a kurva ország ? Mert én már sokat. Ha te is, utána lehet majd nekem hőzöngeni, de akkor is csak szerényen. :p:cool:

Semmit, csak húzom az igát 20+ éve, míg fiatal voltam 2 ember helyett is, na meg fizetem az adót becsülettel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 119
82 873
113
"Az oltások az Egyesült Királyságban kezdődtek, de az első nap után a britek riadót fújtak. Az oltottak közül többen majdnem meghaltak anafilaxiás sokkban.
Ebben az időben az Egyesült Államok közzétette azokat az adatokat, amelyek szerint hat ember halt meg a Pfizer vakcinakísérlet során. További négy alany arcidegbénulást szenvedett.
De a vakcinázást, amelyet mindenki nagyon várt, nem lehet megállítani ..."
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Semmit, csak húzom az igát 20+ éve, míg fiatal voltam 2 ember helyett is, na meg fizetem az adót becsülettel.
Ne piszkálj engem azért mert az igazat mondom. Én sem piszkáltam soha senkit, hogy ő miért nem tett le többet az asztalra. Eszembe sem jutott soha. Mért kell csinálni ezt a cirkuszt velem, mond ? Nem tudod elhinni nekem amit mondok ? Rendben. Nehezen hihető, tudom. De most mit mondjak, ha az az igaz ? Hazudjak helyette valami olyat ami hihetőbb ? Az jobban tetszene ? (az a gáz tudod, hogy én nem szoktam hazudni, nem engedhetem meg magamnak) Rohadt egy világ lett. Persze tudtam előre így lesz.
Amúgy én a büdös életben nem mondtam, soha, sehol, hogy a többi ember nem fontos. Sőt én egy önkormányzati melóssal is leállok beszélgetni aki az utcát sepri. A jó-múltkor 3-al beszélgettem legalább 20 percet. Soha nem játszottam az eszemet a tudásomra, pedig lenne mire. Rengeteg emberen segítettem életem során teljesen önzetlenül. Még súlyos balesetnél is, súlyos sérülteket menteni. Viszont egy főorvos famíliája (mind orvosok) a fizetős strandon egy sem ment segíteni, amikor azonnal orvosokat kértek. Mellettem volt az egész banda, borzalmas volt hallgatni a hőbörgésük, és hallani újra és újra a felhívást a hangosbemondóból. Ez csak egy konkrét példa, milyen orvosnak titulált mészárosokat láttam hallottam már a saját szememmel fülemmel. Ezt is csak álmodtam, igaz ? Hagyjuk... Sokkal rohadtabb minden, mint ahogy látszik. Persze láttam / ismerek géniusz orvosokat is, ők ezeknek az ellenkezője. Ők is sokan vannak. Lelkiismerettel, tudással, emberséggel vastagon felvértezve. Tehát minden oldalát ismerem a valóságból ennek a kérdésnek is. Van a mocskos fele, meg a szép fele is. Ne kötözködj velem, mert én a jobbik feléhez tartozom az embereknek. Én sosem megyek el földön fekvő ember mellett sem, mint ahogy mások hagyták meghalni, ahogy egy cikkben volt. Sokan hagyták haldoklani !!!! Ilyen a világ mostanában. Velem is volt már, hogy egyedül maradtam segíteni egy boltban egy cukorbetegen. Nem ismertem, de ami történt azt azonnal felismertem. Bekómált, izmai kifeszültek, a fejét a görcsölő lábai nyomták be a kerti szerszámok közé. A birkák meg nézték mintha színházban lennének, az eladók is. Amíg nem ordítottam velük torkomszakadtából nem segítettek nekem. Szépen is mondtam eleinte sokszor. Se kockacukor, se segítség, csak a mocskos pofájuk amivel néztek. A szép új világ. A gyakorlatból ismerem, sok estnél, nem úgy "mesélték" vagy olvastam egy "kiszínezett" sztoriban. Ja, nekem is ott kellett volna hagynom mindig mindig mindenkit ? Még fuldoklókat is mentettem életem során. Tüzet oltottam, én nem csak beszélek, van millió valódi tett is mögötte. Szóval vegyél vissza, csak az igazat mondtam. De ha előásod, pofára fogsz esni, mert tényleg úgy lesz. Se "kiszínezés", se túlzás nincs abban amit mondtam. Nem szokásom. Ha hazugságon akarsz fogni valakit, akkor mást kell választanod ! Sorry... :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Semmit, csak húzom az igát 20+ éve, míg fiatal voltam 2 ember helyett is, na meg fizetem az adót becsülettel.
A fiam egyébként most múlott19 éves 5.-én. (abból is visszaszámolhatsz pár dolgot, elárulom hogy anno márciusban volt a sztori) Én meg hatodikán születtem, de a fiam is akkor született volna, ha az orvosok bele nem piszkálnak. :) A másik meg 24-én éjjel háromkor, amikor a jézuska az ajándékokat hordja. :) Na, és akkor most mi van ? Semmi ! Egészséges legyen, az a lényeg ! Elárulom hogy soha semmi nem lett ezügyben "tervezve", csak az hogy lesznek. De mondhatnék még a családról ilyen meredek dolgokat, és mind valóság, semmi "túlzás" vagy "kiszínezés" nincs bennük. Így adta az élet. Persze így utólag már nem csodálkozom semmin, de ez már egy más téma. Engem már régóta nem lepnek meg az ilyen "véletlenek", tömve van vele az életem. Most ezt is tagadjam le, mert nem hihető ? De ha egyszer ez az igazság ? :rolleyes::) Én a büdös életben nem mondtam volna semmit ezekről a dolgokról sem, ha nem vádolsz alaptalanul. Másnak furcsa az életem. Nehezen hihető. Fiatalon nekem is az volt, amíg meg nem szoktak, hogy körülöttem mindig így megy. Már régóta nem zavar, és nem változott semmi. Ez van. Van akibe 5x 10x vág a villám, az sem hihető, aztán mégis úgy van. Azért az remélem nem ér utol, bár más volt az is necces. :) Vannak még meredekebb dolgok is, amikről soha nem akarok és nem is fogok beszélni. Nem hétköznapi az életem, ez tény. De azért nem is kell elmisztifikálni. Eltörnek a csontjaim ha úgy adódik, bár néha én magam nem akartam elhinni, hogy miért nem tört el, egyáltalán hogy vagyok még egészben, mert más már régen belehalt volna. Vaolt balesetem, amikor a kormányt puszta kézzel belehajlítottam a műszerfalba. Egy zúzódás lett a térdemen. Hihetetlen ? Az. Nekem is az volt. De így történt. Frontálisan belém rongyoltak, el sem tudtam menekülni. (amúgy sokszor ez a mutatvány sikerült, az is hihetetlen ;)). Ez meg épp a mentőállomás előtt történt. Rohantak értem a mentősök hogy kihúzzanak egy félholtat az autóból, én meg bicegtem velük szemben. Azok sem akarták elhinni... :D:D:p De kénytelenek voltak. Ja, később pár héttel megnéztem a műszerfalba hajlított kormányom. Egyetlen szikrát sem tudtam rajta hajlítani semerre, még csak haloványan sem voltam a közelében hogy megtegyem. Ilyen sztorikkal tömve van az életem. És ? Akkor most mi van ? Semmi. Megszoktam már rég. :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 176
113
Befejezem a dolgot, de amit a 15 perces lázmérésről elmondtál, az teljesen laikus hozzáállásnak tűnik (itt legalábbis akkor már volt folyamatos hőmérést biztosító monitor), mégis új protokollt vezettek be a börtöntől félő orvosok, mert addig a láz sorban nyomorította meg a gyerekeket, de te megmentetted ettől a tiedet és utána következő többit is. És az orvosok nem értettek hozzá/nem törődtek vele. Ez így kicsit erősnek tűnik. Amiatt is, hogy az egészségügyben dolgozók pl. nem válaszolhatnak nyíltan a nyílt vádaskodásra, mert ugye titoktartásra kötelezettek. És akkor itt a vége részemről.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A fiam egyébként most múlott19 éves 5.-én. (abból is visszaszámolhatsz pár dolgot, elárulom hogy anno márciusban volt a sztori) Én meg hatodikán születtem, de a fiam is akkor született volna, ha az orvosok bele nem piszkálnak. :) A másik meg 24-én éjjel háromkor, amikor a jézuska az ajándékokat hordja. :) Na, és akkor most mi van ? Semmi ! Egészséges legyen, az a lényeg ! Elárulom hogy soha semmi nem lett ezügyben "tervezve", csak az hogy lesznek. De mondhatnék még a családról ilyen meredek dolgokat, és mind valóság, semmi "túlzás" vagy "kiszínezés" nincs bennük. Így adta az élet. Persze így utólag már nem csodálkozom semmin, de ez már egy más téma. Engem már régóta nem lepnek meg az ilyen "véletlenek", tömve van vele az életem. Most ezt is tagadjam le, mert nem hihető ? De ha egyszer ez az igazság ? :rolleyes::) Én a büdös életben nem mondtam volna semmit ezekről a dolgokról sem, ha nem vádolsz alaptalanul. Másnak furcsa az életem. Nehezen hihető. Fiatalon nekem is az volt, amíg meg nem szoktak, hogy körülöttem mindig így megy. Már régóta nem zavar, és nem változott semmi. Ez van. Van akibe 5x 10x vág a villám, az sem hihető, aztán mégis úgy van. Azért az remélem nem ér utol, bár más volt az is necces. :) Vannak még meredekebb dolgok is, amikről soha nem akarok és nem is fogok beszélni. Nem hétköznapi az életem, ez tény. De azért nem is kell elmisztifikálni. Eltörnek a csontjaim ha úgy adódik, bár néha én magam nem akartam elhinni, hogy miért nem tört el, egyáltalán hogy vagyok még egészben, mert más már régen belehalt volna. Vaolt balesetem, amikor a kormányt puszta kézzel belehajlítottam a műszerfalba. Egy zúzódás lett a térdemen. Hihetetlen ? Az. Nekem is az volt. De így történt. Frontálisan belém rongyoltak, el sem tudtam menekülni. (amúgy sokszor ez a mutatvány sikerült, az is hihetetlen ;)). Ez meg épp a mentőállomás előtt történt. Rohantak értem a mentősök hogy kihúzzanak egy félholtat az autóból, én meg bicegtem velük szemben. Azok sem akarták elhinni... :D:D:p De kénytelenek voltak. Ja, később pár héttel megnéztem a műszerfalba hajlított kormányom. Egyetlen szikrát sem tudtam rajta hajlítani semerre, még csak haloványan sem voltam a közelében hogy megtegyem. Ilyen sztorikkal tömve van az életem. És ? Akkor most mi van ? Semmi. Megszoktam már rég. :)


"Frontálisan belém rongyoltak, el sem tudtam menekülni. (amúgy sokszor ez a mutatvány sikerült, az is hihetetlen ;)). Ez meg épp a mentőállomás előtt történt. Rohantak értem a mentősök hogy kihúzzanak egy félholtat az autóból, én meg bicegtem velük szemben. Azok sem akarták elhinni... :D:D:p De kénytelenek voltak. Ja, később pár héttel megnéztem a műszerfalba hajlított kormányom. Egyetlen szikrát sem tudtam rajta hajlítani semerre, még csak haloványan sem voltam a közelében hogy megtegyem. Ilyen sztorikkal tömve van az életem. És ? Akkor most mi van ? Semmi. Megszoktam már rég."

Mármint az a mutatvány sikerült sokszor, hogy sokszor beléd rongyoltak? Ott valaki akkor nagyon nem való az utakra..Vagy" ők," vagy te. De nyilván ők, gondolom.. :)

Rohantak érted a mentősök, te meg mint egy akcióhős vagy a terminátor bicegtél feléjük, mögötted nagy robbanás, levegőbe repült az autód, de te csak bicegtél és bicegtél semmivel sem törődve, majd mikor oda értél a mentősökhöz, megkérdezted tőlük, hogy "jól vannak-e, nem esett-e bajuk, megsérültek-e a robbanásban" ? Mert ha igen, akkor szívesen ellátod őket...

Nemár....:D

Ez kényszeres? Szeretném megérteni a pszichológiáját... az egód uralkodik rajtad maximálisan. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and alali77

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 025
87 810
113
Mert még sajnos nem szabadultál meg tőle. A láz (és a gyulladások / betegségek) fájdalmaira meg jellemző, hogy este erősödnek fel. éjjel éjjféltől reggelig a legerősebbek. Amikor a fiam teljesen elfertőződött a felelőtlen orvosok miatt (azért is fenyegettem meg őket később ha tovább szemétkednek akárcsak egy fél napot is), nos a vége felé már neki is többször elkezdett nagyon hamar felkúszni a láza. Folyamatosan figyelnem kellett 0-24-órában 15 perces időközökben, hogy mindig még időben be tudja avatkozni. Sikerült, végig, de majd beledöglöttem a fáradságba és a folyamatos felügyeletbe. Ehhez tudni kell azt, ha egyszer is "megszaladt" volna a láza át a kritikus határon, nem úszhatta volna meg szervkárosodások és / vagy halál nélkül. Ugye így is úgy kezdődött a gyógyítása, hogy mire vért vettek tőle és megnézték, legkésőbb 24 órán belül a halálának a bekövetkeztét jelezték előre. Na de én nem ! Túl is élte minden tartós károsodás nélkül. Ezt most csak azért írtam, hogy a láz féken-tartásának sokszor élet / halál jelentőségű döntő szerepe van. Volt küzdelem néha, azonnali lázcsillapító dózis emelés, közben AZONNAL hűtőfürdő készítés, mert mire az emelt adag hatni kezdett volna, addigra "túlszadhat" a láza, és szervkárosodások vagy halál... persze nem azonnal következik be, de utána már hiába is nyomtuk volna le a lázát. Sírt? Persze... Úgy sírt mint a záporeső a hűtőfürdőktől. De sokszor ez volt a megmentésének a kulcsa, úgy hogy nem könyörülhettem rajta, muszáj volt.

Visszatérve rád - az már jó jel, hogy napközbenre lement a lázad ! Nem szabad megállni, nincs még vége nálad ! Tehát továbbra is bőséges folyadék és ásványi anyag bevitel kell. Mellette ugye megy a lázcsillapítás. Sok gyümölcsöt egyél és könnyű ételeket ahogy laiki is már írta. És menjél be, nézzenek meg. Szerintem. Nekem 24 órán belül lement 38 alá 1-2 tizeddel, ott volt még napokig, ezért nem kellett bemennem, ha nem megy le mint neked, én már előbb elmentem volna be önként, még időben. Most úgy néz ki megúsztad hogy bemenj, de sokat kockáztattál a napokon keresztüli magas lázzal, hogy nem mentél be."Nyomjelzős CT"... Nem kellemes, de ki lehet bírni. Volt már nekem is. Nem kellett várnom senkire. Egy balesetes 28 körüli lány volt aki maradt előttem, de az jogos volt. Súlyos balesetben volt része, rögzítve volt az ágyon, de amúgy jól volt, magánál, nem látszott rajta amúgy semmi. Hááát... én meg "survivor" gyakorlaton vagyok születésem után nemsokkal egész életemben, egyszer már elmeséltem a topic elején. :) De mindent xart túlélek / túléltem, szóval nálam ez már "rutin". Csodálkoztam is volna, ha pont az azonnali CT-zés maradt volna ki az életemből. :rolleyes::D:D Nem most volt, pár évvel ezelőtt. Na gyakoroljál te is sikerrel, már volt egy fél magas láz mentes napod, menni fog neked is ez a túlélés gyakorlás !!! Még 2-3 nap, és lemegy az a láz majd már éjjel is. Tartsd be a tanácsokat, ha már orvoshoz nem mész el. Jó lenne ha mindenki úgy megúszna mindent mint mi, de sajnos nem így van. :( Nekem már elég volt a "túlélés gyakorlásból", ha diplomát is osztanának mellé, sokszoros túlélési diplomám lenne. Minden vackot, még a szívizom gyulladást is túléltem simán. Az az egy ami nem fáj. Viszont apám kollegájának a fia, aki csak 1-2 évvel volt nálam idősebb (én 24 voltam akkor), na ő 1,5 nap alatt belehalt, kb. 1 évvel korábban. Szóval nem panaszkodhatom. Ugye nekem sok ilyen "gyakorlatom" volt, 10 évesen 4 hét fertőző karantén, fél lábbal a koporsóban... (az egyéb tüneteken kívül majdnem megfulladtam intenzív orvosi ellátás mellett :)).

Tartsál ki, és közben tájékoztass néha, hogy küldhessünk neked egy kis energiát.

Online, pld. "https://benu.hu" online gyógyszertári rendszerben olvasgass és rendelhetsz is mindent. Itt is kotorászhatsz, ez is oda tartozik amúgy www.kertvarosipatika.hu , ez meg direkt egy lázcsillapítós lista. https://www.kertvarosipatika.hu//kvpt01011010_fajdalom-_es_lazcsillapitok.html Írd be annak a nevét ami neked van, pld. "lóbalzsam" keresésre ezt a listát köhögte ki: https://www.kertvarosipatika.hu//kvpt01014414_kereso.html Árat, részletes leírásokat, mindent megtalálsz ami kell. Biztos nincs mindenük, de rengetegféle cuccuk van. Amúgy én ezt a C-vitamint használom, szintén tőlük vettem, szerintem jó. https://benu.hu/shop/jutavit-c-vitamin-1000-mg-csipkeb-d3-retard-filmt-100x Ebben van 400NE D3 is, de én külön szedek 2000-et, már írtam. Amíg nagy gáz van nálad, szerintem egy 5000-6000 NE D3 nálad is elmegy. Viszont azonnal vedd vissza az adagot 2000-re ha már elmegy a magas lázad, én ezt javaslom. Felszívódás ? Minden nap toljad a gyümölcsöket, és amikor eszed őket közben vedd be. Így vakon ez a tanácsom. Meg azt a savanyított káposztát is toljad. Minden nap egy 5-10 dekát. A legjobb ha vegyest nyomatsz, nem tiszta savanyított káposztát. Nem drága. Az a sima zacskós, nem üvegest mondok (az "élőflórás" :)).

Egy kis tojás, csibemáj, stb. evés sem árt. Kitartás ! :)
Már nem is a láz a gond, hanem az, hogy ez a szar valamit szétbaszott, legalábbis érzem hogy a hátam marhára fáj, pisilni szédülve megyek ki, miközben hányingerem van.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
259588 fertőzött (+3221)
7945 kórházban (-100)
661 lélegeztetőgépen (+5)
177038 aktív eset (+2072)
76270 gyógyult (+989)
6280 elhunyt (+160)
2187555 mintavétel (+28737)
45957 hatósági házi karanténban (+415)
8add3111a690053f9f23ee274691bf43.jpg
265003 fertőzött (+5415)
7869 kórházban (-76)
645 lélegeztetőgépen (-16)
181190 aktív eset (+4152)
77362 gyógyult (+1092)
6451 elhunyt (+171)
2216880 mintavétel (+29325)
43923 hatósági házi karanténban (-2034)
18aa97f1d525bdd412c40586d6a1001e.png
 
T

Törölt tag 4082

Guest
"A svéd csoda" semmivé foszlott. Namost nem lájkolom a híred, mert bár igazam volt a tavasszal, egyáltalán nem örülök hogy összeomlanak, nem vagyok én rosszindulatú velük szemben sem. Csak nagyon mellélőttek, elcseszték. (emlékeztető: minden sajtóhírnél előbb az elsők között kezdtem el virtuálisan deresre húzni őket és verbálisan kiosztani, aztán később a nemzetközi sajtó igazolta is az állításaimat, hogy bizony nagy a gáz náluk, csak erősen titkolják, és az öregek nem kapnak megfelelő ellátásokat és kezelést, "beáldozzák őket" a svéd kormány oltárán az utópisztikus (később hamvaiba omló) "nyájimmunitás" megszerzéséért - szóval ezért nem lájkolom, de annak nagyon örülök hogy hozod a híreket :))
Sose volt svéd csoda. Egyszerűen ez olyan, mint az afrikában nem terjed dolog. A svéd vezetés nem foglalkozott vele, aztán a többi ország hülye vírustagadói lelkesen tapsoltak, hogy lám lám úgy is lehet. A második hullámnál meg tudni lehetett, hogy mivel majd 2 hónappal később jöttek ki az elsőből, mint a többi ország, később is fog jönni a második.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Már nem is a láz a gond, hanem az, hogy ez a szar valamit szétbaszott, legalábbis érzem hogy a hátam marhára fáj, pisilni szédülve megyek ki, miközben hányingerem van.

Veséid rendbe vannak?

Szerintem ennek menj utána.. hívd fel a dokit és kérdezd meg, hogy szerinte ezek a tünetek rendben vannak-e.

Nem vagyok orvos, de a véres vizelet, amit korábban írtál, az biztos, hogy nem normális egy vírusfertőzésnél... ennek sürgősen járj utána.
 
S

Shektor11

Guest
Itt vannak a vakcinák lehetséges mellékhatásai (az FDA szerint):
Guillain-Barré syndrome Acute disseminated encephalomyelitisTransverse myelitisEncephalitis/myelitis/encephalomyelitis/ meningoencephalitis/meningitis/ encepholapathyConvulsions/seizuresStrokeNarcolepsy and cataplexyAnaphylaxisAcute myocardial infarctionMyocarditis/pericarditisAutoimmune diseaseDeathsPregnancy and birth outcomesOther acute demyelinating diseasesNon-anaphylactic allergic reactionsThrombocytopeniaDisseminated intravascular coagulationVenous thromboembolismArthritis and arthralgia/joint painKawasaki diseaseMultisystem I nflammatory Syndrome in ChildrenVaccine enhanced disease

https://www.fda.gov/media/143557/download

Magyarul:

1. Perifériás idegek zavara
2. Széles spektrumú gerincvelő gyulladás
3. Keresztirányú gerincvelő gyulladás
4. Agyi gyulladás / beszéd és memóriazavar / agyhártyagyulladás
- herpesz
5. Görcsös izomrángás
6. Agyvérzés
7. Bénulással és hallucinációval járó alvászavar (narkolepszia)
8. Túlérzékenységi reakció
9. Akut miokardinális szívinfarktus (3órán belül halálos)
10. Szívizom és szívburokgyulladás
11. Autoimmun betegség
12. HALÁL !!!
13. Terhességi és születési rendellenességek
14. Egyéb központi idegrendszeri betegségek
15. Allergiás reakció
16. Kórosan alacsony vérlemez állapot
17. Véralvadás zavar
18. Vénás trombózis
19. Izületi gyulladás
20. Kawasaki betegség
21. Gyulladások gyermekeknél (tüdő, vese, bőr és szemgyulladás)
22. Vakcinával fokozott betegség

Senkit sem szeretnék minősíteni, de aki részt vesz ebben az emberkísérletben, az ezekre az emberekre hasonlít agymosottságban:
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
Itt vannak a vakcinák lehetséges mellékhatásai (az FDA szerint):
Guillain-Barré syndrome Acute disseminated encephalomyelitisTransverse myelitisEncephalitis/myelitis/encephalomyelitis/ meningoencephalitis/meningitis/ encepholapathyConvulsions/seizuresStrokeNarcolepsy and cataplexyAnaphylaxisAcute myocardial infarctionMyocarditis/pericarditisAutoimmune diseaseDeathsPregnancy and birth outcomesOther acute demyelinating diseasesNon-anaphylactic allergic reactionsThrombocytopeniaDisseminated intravascular coagulationVenous thromboembolismArthritis and arthralgia/joint painKawasaki diseaseMultisystem I nflammatory Syndrome in ChildrenVaccine enhanced disease

https://www.fda.gov/media/143557/download

Magyarul:

1. Perifériás idegek zavara
2. Széles spektrumú gerincvelő gyulladás
3. Keresztirányú gerincvelő gyulladás
4. Agyi gyulladás / beszéd és memóriazavar / agyhártyagyulladás
- herpesz
5. Görcsös izomrángás
6. Agyvérzés
7. Bénulással és hallucinációval járó alvászavar (narkolepszia)
8. Túlérzékenységi reakció
9. Akut miokardinális szívinfarktus (3órán belül halálos)
10. Szívizom és szívburokgyulladás
11. Autoimmun betegség
12. HALÁL !!!
13. Terhességi és születési rendellenességek
14. Egyéb központi idegrendszeri betegségek
15. Allergiás reakció
16. Kórosan alacsony vérlemez állapot
17. Véralvadás zavar
18. Vénás trombózis
19. Izületi gyulladás
20. Kawasaki betegség
21. Gyulladások gyermekeknél (tüdő, vese, bőr és szemgyulladás)
22. Vakcinával fokozott betegség

Senkit sem szeretnék minősíteni, de aki részt vesz ebben az emberkísérletben, az ezekre az emberekre hasonlít agymosottságban:

Majd azt is sorold fel, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a betegségnek, aminek megelőzésére van a vakcina. És persze a valószínűségeket is össze kellene hasonlítani.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Itt vannak a vakcinák lehetséges mellékhatásai (az FDA szerint):
Guillain-Barré syndrome Acute disseminated encephalomyelitisTransverse myelitisEncephalitis/myelitis/encephalomyelitis/ meningoencephalitis/meningitis/ encepholapathyConvulsions/seizuresStrokeNarcolepsy and cataplexyAnaphylaxisAcute myocardial infarctionMyocarditis/pericarditisAutoimmune diseaseDeathsPregnancy and birth outcomesOther acute demyelinating diseasesNon-anaphylactic allergic reactionsThrombocytopeniaDisseminated intravascular coagulationVenous thromboembolismArthritis and arthralgia/joint painKawasaki diseaseMultisystem I nflammatory Syndrome in ChildrenVaccine enhanced disease

https://www.fda.gov/media/143557/download

Magyarul:

1. Perifériás idegek zavara
2. Széles spektrumú gerincvelő gyulladás
3. Keresztirányú gerincvelő gyulladás
4. Agyi gyulladás / beszéd és memóriazavar / agyhártyagyulladás
- herpesz
5. Görcsös izomrángás
6. Agyvérzés
7. Bénulással és hallucinációval járó alvászavar (narkolepszia)
8. Túlérzékenységi reakció
9. Akut miokardinális szívinfarktus (3órán belül halálos)
10. Szívizom és szívburokgyulladás
11. Autoimmun betegség
12. HALÁL !!!
13. Terhességi és születési rendellenességek
14. Egyéb központi idegrendszeri betegségek
15. Allergiás reakció
16. Kórosan alacsony vérlemez állapot
17. Véralvadás zavar
18. Vénás trombózis
19. Izületi gyulladás
20. Kawasaki betegség
21. Gyulladások gyermekeknél (tüdő, vese, bőr és szemgyulladás)
22. Vakcinával fokozott betegség

Senkit sem szeretnék minősíteni, de aki részt vesz ebben az emberkísérletben, az ezekre az emberekre hasonlít agymosottságban:
Lehetséges mellékhatások! várható a te megfogalmazásod szerint.
Egyébként ha 100000 emberből ha csak egynél is okozhat valamilyen mellékhatást már azt is a kockázatok közé kell sorolni.
A covidnak vajon hány embernél lett szövődménye úgy hogy még hetekig, esetleg hónapokig eshet ki pl a munkából. Nem beszélve a társadalomra jutó negatív hatásokról.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
"Frontálisan belém rongyoltak, el sem tudtam menekülni. (amúgy sokszor ez a mutatvány sikerült, az is hihetetlen ;)). Ez meg épp a mentőállomás előtt történt. Rohantak értem a mentősök hogy kihúzzanak egy félholtat az autóból, én meg bicegtem velük szemben. Azok sem akarták elhinni... :D:D:p De kénytelenek voltak. Ja, később pár héttel megnéztem a műszerfalba hajlított kormányom. Egyetlen szikrát sem tudtam rajta hajlítani semerre, még csak haloványan sem voltam a közelében hogy megtegyem. Ilyen sztorikkal tömve van az életem. És ? Akkor most mi van ? Semmi. Megszoktam már rég."

Mármint az a mutatvány sikerült sokszor, hogy sokszor beléd rongyoltak? Ott valaki akkor nagyon nem való az utakra..Vagy" ők," vagy te. De nyilván ők, gondolom.. :)

Rohantak érted a mentősök, te meg mint egy akcióhős vagy a terminátor bicegtél feléjük, mögötted nagy robbanás, levegőbe repült az autód, de te csak bicegtél és bicegtél semmivel sem törődve, majd mikor oda értél a mentősökhöz, megkérdezted tőlük, hogy "jól vannak-e, nem esett-e bajuk, megsérültek-e a robbanásban" ? Mert ha igen, akkor szívesen ellátod őket...

Nemár....:D

Ez kényszeres? Szeretném megérteni a pszichológiáját... az egód uralkodik rajtad maximálisan. :D
Nyugodtan mutogathatod az elmeháborodásod, a "belemagyarázásaidat", a semmi valóságosra nem alapozott agymenéseid, a "népköltészeted", de ez csak téged minősít ! (LE) :D:D De mit is várhattam volna tőled ? Hoztad (a szellemi mélyrepüléses) színvonalad. És ennyi. Ezért kár volt egy betűt is leírnod.:p:cool:
 
S

Shektor11

Guest
Majd azt is sorold fel, hogy milyen mellékhatásai lehetnek a betegségnek, aminek megelőzésére van a vakcina. És persze a valószínűségeket is össze kellene hasonlítani.

1. Nincs rá hiteles bizonyíték, hogy megelőzné ezt a betegséget a vakcina.
2. A valószínűségét valóban nem tudom, mert még nem is tudja senki sem. De ugye nem gondolod komolyan, hogy majd megpörgetem a rulett kereket?
3. Vannak a megelőzésnek más hatékony módszerei is. Amik biztonságosak. Ez a cikk eredetileg az orvosi kamara honlapján volt fent, amit aztán gyorsan töröltek is:
https://orvosokatisztanlatasert.hu/...-a-szappanos-kezmosasnal-a-koronavirus-ellen/
4. Gyógyszer is lenne, ha nem blokkolnák folyamatosan. Ez egy indexes cikk volt eredetileg, a szerzőt ez után a cikke után kirúgták( a cikkeit pedig sztálini módszer szerint utólag kitörölték):
https://science-stories.hu/54-2/
5. Szerencsére azóta van némi előrelépés, bár rendkívül későn: https://science-stories.hu/miert-tamogatja-kasler-miklos-az-ivermectint/
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Rohantak érted a mentősök, te meg mint egy akcióhős vagy a terminátor bicegtél feléjük, mögötted nagy robbanás, levegőbe repült az autód, de te csak bicegtél és bicegtél semmivel sem törődve, majd mikor oda értél a mentősökhöz, megkérdezted tőlük, hogy "jól vannak-e, nem esett-e bajuk, megsérültek-e a robbanásban" ? Mert ha igen, akkor szívesen ellátod őket...

Nemár....:D
OFF
A mentősök egy szép csendes nyári délutánon készenlétben az állomáson egymással beszélgetve viccesen fogadásokat kötöttek egymással arra, vajon elér-e hozzájuk az az autós őrült ámokfuró, akinek keréknyikorgásait és motorbőgését már egy ideje hallgatták, vagy előbb fog felkenődni valahová. Sajnos elért odáig. Ezt ők mondták nekem el később.
Persze minden tanúskodást vállaltak mellettem. Az ámokfutó fickó is megúszta, neki könnyebb volt, mert ő ült a nagyobb sebességű gépjárműben. Természetesen be volt rúgva, ahogy az lenni szokott ilyenkor.
Az pedig triviálisan szegénységi bizonyítvány amit velem rendszeresen csinálsz. Téged minősít.
ON
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Majd utólag, 1-2-3 év múlva tanulmányokban megállapítják, hogy a járvány az elsőre kimutatottnál több áldozatot követelt.
Pár perce volt erről kérdés a kormányinfón. Gulyás azt mondta, hogy kértek tájékoztatást a ksh-tól, és azt a választ kapták, hogy az év első hónapjában alacsonyabb volt a halálozás, de az ilyen eltérés pár hónappal később mindig rendeződni szokott. Valószínűleg csak ez látszik a számokban.
(Ez a mese lett volna tegnap az első tippem, de nekem - így felületesen szemlélve - úgy tűnt, mintha szorosan a második hullámhoz kötődnének ezek a halálozások. Mindegy, majd okosabbak leszünk pár hónap múlva.)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 819
113
1. Nincs rá hiteles bizonyíték, hogy megelőzné ezt a betegséget a vakcina.
2. A valószínűségét valóban nem tudom, mert még nem is tudja senki sem. De ugye nem gondolod komolyan, hogy majd megpörgetem a rulett kereket?
3. Vannak a megelőzésnek más hatékony módszerei is. Amik biztonságosak. Ez a cikk eredetileg az orvosi kamara honlapján volt fent, amit aztán gyorsan töröltek is:
https://orvosokatisztanlatasert.hu/...-a-szappanos-kezmosasnal-a-koronavirus-ellen/
4. Gyógyszer is lenne, ha nem blokkolnák folyamatosan. Ez egy indexes cikk volt eredetileg, a szerzőt ez után a cikke után kirúgták( a cikkeit pedig sztálini módszer szerint utólag kitörölték):
https://science-stories.hu/54-2/
5. Szerencsére azóta van némi előrelépés, bár rendkívül későn: https://science-stories.hu/miert-tamogatja-kasler-miklos-az-ivermectint/

Csak jelzem, hogy az oltás elutasításával is megpörgeted a rulettkereket. De persze a te dolgod.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and BJani