Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem tudom miről beszélsz, de ez már személyeskedés. Redreg egy teljesen másik felhasználó, még csak nem is ismerem.

De az én véleményem lehet ez. És nem sértem meg senki jogát, ezért még rám se rúgják az ajtót :)
De egyszerre jelentek meg (nem először), egymást támogatjátok mindig, sosincs véleménybeli különbség, könnyen gondolhatom, hogy egy személy a kettő.
Tudod itt jön be a kedvenc jogod, a szólás és véleményszabadság :)

ja és miért személyeskedés, ha azt gondolom hogy 1 személy vagytok? :)
 
S

Shektor11

Guest
De az én véleményem lehet ez. És nem sértem meg senki jogát, ezért még rám se rúgják az ajtót :)
De egyszerre jelentek meg (nem először), egymást támogatjátok mindig, sosincs véleménybeli különbség, könnyen gondolhatom, hogy egy személy a kettő.
Tudod itt jön be a kedvenc jogod, a szólás és véleményszabadság :)

Természetesen jogod van azt állítani, hogy én több felhasználót használok, nekem meg jogom van azt állítani, hogy ez személyeskedés. Ugyanis ezzel az én személyemre vetsz egy meglehetősen negatív fényt.
Valójában meg a sajátodra, mert alaptalanul vagdalkozol.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 534
113
Én minden esetre regisztráltam az oltás kapcsán. Ha lesz végre oltás, akkor amikor lehet beadatom. Nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint bármelyik eddig megkapott oltásom. Ugyanis azt látom, hogy az emberiség egyik legnagyobb vivmánya a különböző oltások, amivel nagyon sok halálos kórságot legyőztünk. Gondoljatok bele, hogy régen egy istálótakarítás során szerzett sérülésbe is bele lehetett hallni. Most, hogy kapunk egy tetanusz oltás, nem lesz betegség.

Melyikre? Remélem a Sputnikra. :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 728
28 379
113
Engem csak az érdekel, hogy az egész HVG, 444 , stb oldal folyamatosan hergel az orosz vakcina ellen. Hozzájuk mikor megy a kommandó. Vagy ha nekik lehet Gődénynek miért nem?
Nem értek egyet vele, csak ez így nem igazán fer.
A klasszikus nyugati információs hadviselés lebutított verzióját láthatjuk általuk, avagy minden ami orosz az rossz, bezzeg a Pfizer/minden ami nyugatról érkezik az über Alles, sőt még annál is feljebb. Hiszen úgyis megmondták nem lehet rá inni, hűűjje oroszok mijjen szart csináltak háhá végtelen sablonos komédia és jönnek a kattintások. Ja de mégis lehet, bocsika a helyesbítést csak elrejtjük valamelyik sarokban mert annyi tisztelet már nincsen bennünk, hogy bevalljuk kamuztunk, sőt szítjuk a hangulatot. Az információs háború részeként szisztematikusan ássák alá Oroszország és az orosz vakcina tekintélyét, mivel (vélhetően kellő felsőbb körökben) nem tetszik, hogy bizony Grísa is tud ám ilyet fejleszteni. Nem férne be a sajtó és bizonyos politikai körök eddigi narratívájába az oroszok eredménye. Kompromittálni kell minden lehetséges téren, ellehetetleníteni, bizalmatlanságot kelteni, így a lakosság nem meri majd beadatni magának. Egyszerre politikai és üzleti siker. Politikailag újfent az oroszok lejáratása, üzletileg meg kiszorítjuk a konkurenciát. Amúgy orosz részen egészen sok cikk foglalkozik ezzel a témával, mennyire szisztematikusan támadja a nyugat az orosz fejlesztéseket, kár, hogy nagyobb körökben nem jelennek meg ezek. Az lenne az igazi pofon, ha még ekkora ellenpropagandában is Grísa vinné a stafétát a beoltottak számában.

Egy kis személyes sztori is mellé: összehasonlító külpol óra keretében természetesen szembejött a koronavírus és a vakcinafejlesztés. Az előadó kollega biztpolosból (abból sem a legélesebb fajta) önjelölt vírusszakértővé nevezte ki magát, hogy ő aztán úú mekkora szakértője a témának meg kb "hajoljunk meg a tekintélye előtt" hangnemben. Na persze ólomcsizmával szállt bele az oroszokba, avagy kuruzslás, csak kamuznak, az nem vakcina, sőt ők járatják le álhírekkel a nyugatot(!) és amúgy is, fél évig mindenkit be kéne zárni egész napra a lakásba aztán esetleg kiengedhetünk párakat, de ősznél előbb semmi oltásról vagy hasonlóról se álmodjunk. Nem akarom megnevezni kiről van szó (részben a saját érdekemben), de nem egy kezdő és nem is ismeretlen professzorról van szó. Mondjuk szerinte az is orosz propaganda, hogy az RT főoldalán külön vannak szedve az USA meg posztszovjet térség hírei, ugyanis így szítanak vele az oroszok hidegháborús hangulatot.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Természetesen jogod van azt állítani, hogy én több felhasználót használok, nekem meg jogom van azt állítani, hogy ez személyeskedés. Ugyanis ezzel az én személyemre vetsz egy meglehetősen negatív fényt.
Valójában meg a sajátodra, mert alaptalanul vagdalkozol.

A személyeskedésnek is van definíciója, és nem meríti ki. Ezt buktad.
 
S

Shektor11

Guest
A személyeskedésnek is van definíciója, és nem meríti ki. Ezt buktad.
"a szónok nem ellenfel gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja. Döntését az befolyásolja, hogy vitapartnerét, ellenfelét rokonszenvesnek vagy ellenszenvesnek ítéli-e."
Ezt bőven kimerítetted.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Engem csak az érdekel, hogy az egész HVG, 444 , stb oldal folyamatosan hergel az orosz vakcina ellen. Hozzájuk mikor megy a kommandó. Vagy ha nekik lehet Gődénynek miért nem?
Nem értek egyet vele, csak ez így nem igazán fer.

Nem lennék boldogtalan, ha az újságírók tetemes hányadát (politikai oldaltól függetlenül) is felelősségre vonnák a hazugságaik, csúsztatásaik, gyűlölet keltésük miatt.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
"a szónok nem ellenfel gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja. Döntését az befolyásolja, hogy vitapartnerét, ellenfelét rokonszenvesnek vagy ellenszenvesnek ítéli-e."
Ezt bőven kimerítetted.

Ezt hol merítette ki az a mondat, hogy 2 nicket használsz? Szerintem sehol.
-Gondolatoddal/állításoddal vitáztam: Pipa
-Személyedet minősítettem vele?: Nem
-Bíráltalak ezért?: Nem, sőt kiemeltem hogy egyáltalán nem tíltott.
-Befolyásolta a döntésem?: Nem, mert előtte sem értettem eggyet veled.

Ennél jobban darabokra ne kérd, hogy szedjem az én időm is véges.

Csak 2 kérdés még?

1, Hányszor szeretnéd, hogy megcáfoljalak még?
2, Hol vannak a kérdéseimre a válaszok, ha már a vitaindító gondolatokkal és állításokkal kívánsz vitatkozni?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 728
28 379
113
A brit Astra Zeneca gyógyszergyár ma megkezdi a koronavírus fertőzés elleni saját vakcina és a Gamalea Center által kifejlesztett orosz "Sputnik V" vakcina kombinációjának klinikai vizsgálatát.

https://www.rbc.ru/society/11/12/20...fExVgCOYAnX4h-KI1ba9lQivqBT7CjYZuDkMkvI3hwhgY

Ha már nincs saját hatásos vakcinájuk, úgy döntöttek, hogy jó lesz az orosz Szputnik V.
Az oroszul nem tudó kollegáknak itt van angolul is, bár persze itt sem hagyhatták ki a klasszikus "elsiették" meg orosz hackerek sablonokat. Régebben színvonalasabb volt a Reuters, de az elmúlt egy évben (valszeg a korábbi felvásárlás miatt) elkurvultak. https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-astrazeneca-russia-idUSKBN28L0YQ

További hírek:
A Vektor Intézet fejlesztette EpiVakKorona másodikként kapta meg Oroszországban a polgári forgalomba hozatalra vonatkozó engedélyt: https://ria.ru/20201211/vaktsina-1588781588.html
Gincburg nyilatkozata szerint már 150 ezer felett kapták meg a Szputnyik-V vakcinát Oroszországban: https://tass.ru/obschestvo/10220965
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
T

Törölt tag 4082

Guest
Hadházy mentelmi joggal rendelkezik. A 444 meg hvg bírságot fog kapni ha eddig még nem kapott. De azok nem természetes személyek, hanem újságok. Megint virágzik a tudatlanság, ezúttal jogügyekben :)
Nagyon a szíveden viseled gödényt. Igen fájó lehet a példaképed bukása.
Rohadtul nem a példaképem. Utálom mint a szart. Egyszerűen csak választ kérek, ha a nyílt lázítás oké az orosz vakcina ellen, ha a nyílt lázítás oké a rendelkezések es a kormany ellen, akkor Gődény miért baj. Ha meg ő baj, akkor mikor fogják az egész ellenzéket sajtóstul bekasznizni?
 
S

Shektor11

Guest
Ezt hol merítette ki az a mondat, hogy 2 nicket használsz? Szerintem sehol.
-Gondolatoddal/állításoddal vitáztam: Pipa
-Személyedet minősítettem vele?: Nem
-Bíráltalak ezért?: Nem, sőt kiemeltem hogy egyáltalán nem tíltott.
-Befolyásolta a döntésem?: Nem, mert előtte sem értettem eggyet veled.

Ennél jobban darabokra ne kérd, hogy szedjem az én időm is véges.

Csak 2 kérdés még?

1, Hányszor szeretnéd, hogy megcáfoljalak még?
2, Hol vannak a kérdéseimre a válaszok, ha már a vitaindító gondolatokkal és állításokkal kívánsz vitatkozni?

Ezzel az állításoddal egyrészt elterelted a tárgyról a figyelmet, másrészt pedig rossz fényt vetsz rám. Ne fárasszuk egymást tovább, mehetsz Leonidas mellé a tiltólistára.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem lennék boldogtalan, ha az újságírók tetemes hányadát (politikai oldaltól függetlenül) is felelősségre vonnák a hazugságaik, csúsztatásaik, gyűlölet keltésük miatt.
Egyetértek, már a vírus elején írtam, hogy őfelsége I Ferenc József idején a teljes sajtó lógna bizonyítékául annak, hogy mint hatalmi ágnak nekik is van felelőssegük
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Ezzel az állításoddal egyrészt elterelted a tárgyról a figyelmet, másrészt pedig rossz fényt vetsz rám. Ne fárasszuk egymást tovább, mehetsz Leonidas mellé a tiltólistára.

Te terelted ide a beszélgetést.
És nem válaszoltál a kérdésekre.
Tiltólistáz nyugodtan, annál könnyebb lesz cáfolni, ha tévedsz. Mert sokkal kevésbé tudod a beszélgetés irányát elterelni a lényegről.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Rohadtul nem a példaképem. Utálom mint a szart. Egyszerűen csak választ kérek, ha a nyílt lázítás oké az orosz vakcina ellen, ha a nyílt lázítás oké a rendelkezések es a kormany ellen, akkor Gődény miért baj. Ha meg ő baj, akkor mikor fogják az egész ellenzéket sajtóstul bekasznizni?

Érdekek ütközése, és újságírót nehéz elítélni. A másik meg, hogy a sajtólapok nem természetes személyek, így börtönbe nem tudod zárni. Mindennaposak a különböző sajtóorgánumok ellen az eljárások és bűntetések (főleg bűntetések és kiigazítási kötelezettségek) sem ritkák, de értelem szerűen nem rakják a kirakatba.

A sajtóban sokan igen ellenszenves figurák dolgoznak, de jóval védettebbek mint más személyek. Itt jön be a politika, a hatalmi játszmák, és a sajtó hatalma ami keresztbe tud tenni az igazságszolgáltatásnak. De ez egy nagyon nagy és más témakör.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tegnap este az elég friss neked? Meg úgy a járvány kezdete óta. De te szerintem sokkal jobban követed mint itt más. Ha nem esett le neked akkor szerintem hagyj fel a jogászkodással. Nem tudod megkülönböztetni az alapvető jogi fogalmakat sem. Így meg csak vagdalkozol a semmibe.

A kérdésekre várom a választ én is:
Bizonyítani a rendőrségnek kell nem az itteni hozzászólóknak. Ezért folyik az eljárás.



Folyik ellene egy bűntető eljárás, amiben majd a bíróság mondja ki az ítéletet. Tehát az ártatlanság vélelmét természetesen megkapja. Az viszont tény, hogy a nyomozás folyik. Házkutatás volt. Előállították. Ezek nem vádak. Ezek tények. Mint ahogy az is tény, hogy miket mondott, állított, mire bíztatott a videóiban.



Pont a te állításod koncepciós. Hiszen a bűntető eljárásnak még az elején vagyunk, de nálad már megvan az eljárásról alkotott ítélet. Eszed ágában sincs a rendőrséget, ügyészséget, bíróságot az ő ártatlanságuk vélelmének megfelelően kezelni, hanem már meg is hoztad az ítéletet, hogy koncepciós eljárást folytatnak, szegény ártatlan Gödény ellen. (Csak ártatlannal szemben lehet sztálinista koncepciós eljárást folytatni, mert a bűnös esetén a koncepció egyezik a valósággal, azaz nálad már megvan a felmentő ítélet Gödény számára és az elmarasztaló ítélet a rendőrséggel, ügyészséggel, bírósággal szemben.)

Pedig Gödénynek elég sok van a rovásán:

- Gődény többek között azt terjeszti, hogy a koronavírus veszélyességét drasztikusan eltúlozza a média, hogy a Covid-19 betegség nem veszélyesebb az influenzánál, hogy a PCR-teszt rendszeresen hamis pozitív jelzéseket produkál, illetve hogy a maszkviselés nem hatékony a fertőzés visszaszorításában.
Az állításokat tudományosan cáfolták már, ennek megfelelően a Magyar Orvosi Kamara is elhatárolódott már a vírustagadótól.
- Gődény Normális élethez ragaszkodók nevű, 100 ezer követővel rendelkező csoportját mégis az a csúnya Facebook is letiltotta. Nyilván ezt a világösszeesküvés részeként tette, mely ellen Gödény oly harcosan küzd. Mert ha a járvány nem is komoly, de mégis annak állítják be és a maszk nem is jó semmire, de mégis hordatják, akkor az a világösszeesküvés miatt van. Gödény rendre azt hangoztatja, hogy a maszkviselés és az egyéb előírt intézkedések a társadalmi/politikai irányítási kísérlet részei
- Gődény nyilatkozataiban – a tudományos konszenzussal szöges ellentétben – azt állítja, hogy mivel "ez a vírus nem komolyabb az influenzánál", szerinte vitaminokkal és "az immunrendszer erősítésével" hatékonyan fel lehet venni vele a küzdelmet, s videóiban rendre az őt szerepeltető táplálékkiegészítő-forgalmazó cég termékeit propagálja. Kicsit sem lóg ki a lóláb az üzleti érdekkel kapcsolatban.
- A GVH egyébként a Nutriversum Kft. YouTube-csatornáján elérhető, a Gődény szereplésével készült két koronavírussal kapcsolatos videót, valamint a 16 részes, „Az internet legnagyobb hülyeségei a táplálékkiegészítőkről” elnevezésű sorozatot vizsgálja. A Gödény által képviselt mozgalom rendezvényein pedig időnként szintén megjelenik a vitaminkészítményeiről híres és a Gazdasági Versenyhivatal által tisztességtelen üzleti magatartásért többször bírságolt[37] Lenkei Gábor is
- 2017-ben Közös Nevező néven kamupártot alapított, melynek elnöke lett. A párt saját önmeghatározása szerint "A Közös Nevező józan, minden irányzatot egyesítő politikai kezdeményezés",ugyanakkor volt olyan vélekedés, miszerint a Közös Nevező is csak egyike a kampánytámogatás felvételére létrehozott úgynevezett kamupártoknak. A 2018-as magyarországi országgyűlési választásokon 42 egyéni jelöltet indított, ám összesen csak 3894 szavazatot kapott, sokkal kevesebbet, mint ahány ajánlást. A párt ellen összesen 13 büntetőeljárást indítottak hamis magánokirat felhasználása, vagyis ajánlóívekkel való visszaélés gyanúja miatt. A választási eredmény miatt a párt 153 milliós állami kampánytámogatása kapcsán teljes visszafizetési kötelezettség keletkezett, melynek rendezése nem történt meg az Államkincstár jelentése alapján. Erről a tényállásról erőteljesen bűzlik, hogy költségvetési csalás és nyomozás folyik ellene emiatt is. Az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerint a 2018-as választások után a Gődény elnökölte Közös Nevező Párt érintettségével összesen 32 büntetőeljárás indult. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Főügyészség azt mondták, hogy jelenleg a Nemzeti Adó-és Vámhivatal vizsgálódik két okból is:
- Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettének gyanúja miatt a Közös Nevező pártot érintően
- Költségvetésből származó pénzeszközökkel kapcsolatban előírt elszámolási kötelezettség elmulasztásának bűntette miatt
De persze az ártatlanság vélelme miatt itt is csak annyit lehet tényként kijelenteni, hogy folynak a bűntető eljárások. Lehet, hogy Gödény ezt is meg tudja majd magyarázni a bíróságon.
- Azt már csak mérhetetlen rosszindulat mondatja velem, hogy a NAV esetleg más adóügyi problémát is feltárhat, ha már egyszer úgyis vizsgálja Gödényt (és a bizniszeit)
Az a baj Gődénnyel, hogy nagyon tudatosan sose lépett át egy határt.
Azt terjeszti nem veszélyesebb egy influenzánál. És sajnos ebben részben igaza van. A központi kommunikációból én is eszméletlenül hiányolom, hogy fiúk lányok ez a vírus az esetek nagy többségében nem rosszabb mint egy influenza de nem elhanyagolható részében mész az intenzívre, vírusos tüdőgyulladással, vagy lélegeztetőgépre. Ami nincs meg az influenzában.
Emiatt eszméletlen baromság amit mond, de nem igazán tudsz vele mit kezdeni. Mert amúgy a halálozási számok tényleg azt mutatják amit mond. Csak az influenza nem terheli túl az intenzív ellátást. (Értsd jól légyszíves)
Ahogy a maszkra is nyugodtan mondható, hogy nem véd. Mert nem véd. Tőled védi a többi embert. De így nehéz vitatkozni az állításával.
És stb stb stb.
Én személy szerint nagyon károsnak tartom. Csak ott a baj, hogy nem csak őt. És amíg csak őt basztatják, addig ez visszás. Részemről lezártam.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Valami azért nem kerek nekem megint csak...
..
1. forduló: 3.625.332 teszt = 38.359 fertőzött
2. forduló: 2.044.855 teszt = 13.509 fertőzött
Na már most, ugye az a szabály, hogy aki pozitív az 10 nap karantén, miután megkapta az eredményt kb. negyedórán belül. És az is, akik nem vettek részt!
Ennek ellenére hogyan találnak napról-napra ennyi új fertőzöttet?
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/
..
nov. 6. - 2.354
nov. 7. - 2.579
nov. 8. - 1.828
..
Hogy lehetséges, hogy a napi mintavételek során arányaiban kiugróan több fertőzöttet detektálnak?

Mert a fenti számokat és dolgokat végiggondolva, a helyzet ez kell, hogy legyen!
???

Szlovákiában a korábbi országos tesztelés ellenére is komoly szigorítások jönnek!
..
"A korlátozások részeként három nappal karácsony előtt három hétre bezárják a legtöbb üzletet (az alapszükségleteket kielégítő boltok kivételével), valamint az iskolákat. Az éttermeknek és kávézóknak már most péntektől be kell zárniuk a teraszaikat (a belső helyiségek már eddig sem nyithattak ki), és a jövőben csupán elvitelre kínálhatnak ételeket, italokat.
..
Mindemellett december 14-től a szállodák csak olyan vendégeket fogadhatnak, akik negatív Covid-tesztet tudnak felmutatni. Karácsony után pedig az 500 fősnél nagyobb cégeknél is csak azok állhatnak munkába, akiknek negatív tesztjük van."
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/hiaba-teszteltek-le-az-orszagot-megis-karantenba-vonulnak.html
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU