Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Sziasztok!

Édesapámat az astrazeneca vakcinával szeretnék beoltani.
Sok mindent lehet olvasni erről a típusról, Én nem gondolom, hogy konkrétan az oltásba haltak volna bele azok az emberek akikről hallani.
Sajnos nem tudok visszaolvasni napi 30-50 oldalt ... ha szépen kérem(kérem szépen), írna valaki egy rövid összefoglalót/ajánlót/tapasztalatot erről a vakcináról ? (Szedjen mellé aspirint?)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
Ha bármilyen trombózisa volt, akkor jobb ha kerüli. Kábé ennyi.
 

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
45
129
33
Sziasztok!

Édesapámat az astrazeneca vakcinával szeretnék beoltani.
Sok mindent lehet olvasni erről a típusról, Én nem gondolom, hogy konkrétan az oltásba haltak volna bele azok az emberek akikről hallani.
Sajnos nem tudok visszaolvasni napi 30-50 oldalt ... ha szépen kérem(kérem szépen), írna valaki egy rövid összefoglalót/ajánlót/tapasztalatot erről a vakcináról ? (Szedjen mellé aspirint?)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
Üdv!
Engem múlt szerdán AstraZenecával oltottak, 47 éves vagyok, magas vérnyomásos. A beadás után fájt a fejem, a karomban a beadás helye is, és levertebbnek éreztem magam a szokottnál, más mellékhatása nem volt eddig. Aspirin Protectet szedtem mellé a biztonság kedvéért, de hogy ennek volt-e hatása, azt nem tudom megmondani. Az oltásba való belehalás szerintem nagyban függ attól, hogy ki mennyire hajlamos trombózisra, de aki erre hajlamos, abból sajnos a vírus is kihozza ezt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
Ha bármilyen trombózisa volt, akkor jobb ha kerüli. Kábé ennyi.
Orvossal beszèlj, aki ismeri a történetüket. Nem szed verhigitót?
Üdv!
Engem múlt szerdán AstraZenecával oltottak, 47 éves vagyok, magas vérnyomásos. A beadás után fájt a fejem, a karomban a beadás helye is, és levertebbnek éreztem magam a szokottnál, más mellékhatása nem volt eddig. Aspirin Protectet szedtem mellé a biztonság kedvéért, de hogy ennek volt-e hatása, azt nem tudom megmondani. Az oltásba való belehalás szerintem nagyban függ attól, hogy ki mennyire hajlamos trombózisra, de aki erre hajlamos, abból sajnos a vírus is kihozza ezt.
Több ismerösömet kinaival oltottak. Semmi mellekhatâs. Remélem azert hatás lesz...
PS: Azóta csak rizset kivánnak enni, kicsit mintha ferdülne a szemük.... :)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Nah, reggel 38, delelott 38,3.Eddig fent voltam de most kicsit ledoltem mert remegnek a labaim, szerint fogy az ero. Levegot kapok rendesen. Delutan felhivom a haziorvost favipiravirert vagy valami masert. Hatodik napja vagyok lazas.
Favipiravirt a pozitív teszt napján el kellett volna kezdeni. >1 hét láz után tüdőgyulladás is valószínű.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Nah, reggel 38, delelott 38,3.Eddig fent voltam de most kicsit ledoltem mert remegnek a labaim, szerint fogy az ero. Levegot kapok rendesen. Delutan felhivom a haziorvost favipiravirert vagy valami masert. Hatodik napja vagyok lazas.
Jobbulást kívánok és erőt!
Nekem a sok fokhagyma és folyadék segített!
Hajrá!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 088
113
Jobbulást kívánok és erőt!
Nekem a sok fokhagyma és folyadék segített!
Hajrá!
Van egy rossz hírem: az immunrendszered segített. Fokhagyma nélkül sok folyadékkal (a folyadék nem gyógyít de a folyadékhiány árt) ugyanez lett volna. Mondjuk a fokhagyma finom, érdemes fogyasztani :)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Sziasztok!

Édesapámat az astrazeneca vakcinával szeretnék beoltani.
Sok mindent lehet olvasni erről a típusról, Én nem gondolom, hogy konkrétan az oltásba haltak volna bele azok az emberek akikről hallani.
Sajnos nem tudok visszaolvasni napi 30-50 oldalt ... ha szépen kérem(kérem szépen), írna valaki egy rövid összefoglalót/ajánlót/tapasztalatot erről a vakcináról ? (Szedjen mellé aspirint?)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
A National Institute of Allergy and Infectious Diseases friss adatai szerint 79%-os hatékonyságú vakcina, szóval bízhatsz benne nyugodtan. Voltak ugyan hírek arról, hogy nagyon csekély számban voltak trombózisos esetek, de nem valószínű, hogy az oltás okozta őket. Ha édesapád trombofíliás (=hajlamos a vérrögképzésre), akkor ne fogadja el (ez szigorúan a magánvéleményem).
Mindazonáltal a legjobb védőoltás az, amit a lehető leghamarabb megkaphat az édesapád!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 982
113
Sziasztok!

Édesapámat az astrazeneca vakcinával szeretnék beoltani.
Sok mindent lehet olvasni erről a típusról, Én nem gondolom, hogy konkrétan az oltásba haltak volna bele azok az emberek akikről hallani.
Sajnos nem tudok visszaolvasni napi 30-50 oldalt ... ha szépen kérem(kérem szépen), írna valaki egy rövid összefoglalót/ajánlót/tapasztalatot erről a vakcináról ? (Szedjen mellé aspirint?)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.
Szerintem jobban jar ha elfogadja es vedett lesz, mintha nem adatna be es egy honap molva beteg lesz.
 
W

Wilson

Guest
Sziasztok!

Édesapámat az astrazeneca vakcinával szeretnék beoltani.
Sok mindent lehet olvasni erről a típusról, Én nem gondolom, hogy konkrétan az oltásba haltak volna bele azok az emberek akikről hallani.
Sajnos nem tudok visszaolvasni napi 30-50 oldalt ... ha szépen kérem(kérem szépen), írna valaki egy rövid összefoglalót/ajánlót/tapasztalatot erről a vakcináról ? (Szedjen mellé aspirint?)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

Mivel a tudomány még csak most vizsgálja ezt a lehetséges mellékhatást nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatban bárki itt tudományosan bizonyított információkat tudna veled megosztani.Én is csak a saját véleményemet tudom neked elmondani én saját magamnak és a szüleimnek beadatnám ,mivel nagyságrendekkel nagyobb a megfertőződés kockázata mint bármely az astra által előidézet mellékhatás kialakulásának, viszont ha van valamilyen hajlama vagy betegsége ami miatt nagyobb a kockázata a trombózisra én a helyében konzultálnék az oltást beadó orvossal, amúgy nálunk a háziorvos minden astraval beoltott embernek felhívja a figyelmét milyen esetlegesen fellépő mellékhatásokra figyeljen oda.Az aspirinről pedig ezt találtam a trombózis és a covid kezelés kapcsán.

 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Van egy rossz hírem: az immunrendszered segített. Fokhagyma nélkül sok folyadékkal (a folyadék nem gyógyít de a folyadékhiány árt) ugyanez lett volna. Mondjuk a fokhagyma finom, érdemes fogyasztani :)
És a fokhagyma segít, hogy ne terjeszd a betegséget, ha elkaptad, mert senki nem marad meg 2 méteres távolságon belül :D
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
90
271
53
Orvossal beszèlj, aki ismeri a történetüket. Nem szed verhigitót?

Több ismerösömet kinaival oltottak. Semmi mellekhatâs. Remélem azert hatás lesz...
PS: Azóta csak rizset kivánnak enni, kicsit mintha ferdülne a szemük.... :)

Nincs alap betegsége(62 éves). Soha nem volt trombózisa, a vérnyomása rendben... csupán gyomorfekélye van...
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
90
271
53
Mivel a tudomány még csak most vizsgálja ezt a lehetséges mellékhatást nem hiszem, hogy ezzel kapcsolatban bárki itt tudományosan bizonyított információkat tudna veled megosztani.Én is csak a saját véleményemet tudom neked elmondani én saját magamnak és a szüleimnek beadatnám ,mivel nagyságrendekkel nagyobb a megfertőződés kockázata mint bármely az astra által előidézet mellékhatás kialakulásának, viszont ha van valamilyen hajlama vagy betegsége ami miatt nagyobb a kockázata a trombózisra én a helyében konzultálnék az oltást beadó orvossal, amúgy nálunk a háziorvos minden astraval beoltott embernek felhívja a figyelmét milyen esetlegesen fellépő mellékhatásokra figyeljen oda.Az aspirinről pedig ezt találtam a trombózis és a covid kezelés kapcsán.

Köszönöm!
Mivel tudományos adatok az idő rövidsége miatt nem elérhetőek megbízhatóan ... ezért konkrétan ilyen véleményekre/tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
90
271
53
A National Institute of Allergy and Infectious Diseases friss adatai szerint 79%-os hatékonyságú vakcina, szóval bízhatsz benne nyugodtan. Voltak ugyan hírek arról, hogy nagyon csekély számban voltak trombózisos esetek, de nem valószínű, hogy az oltás okozta őket. Ha édesapád trombofíliás (=hajlamos a vérrögképzésre), akkor ne fogadja el (ez szigorúan a magánvéleményem).
Mindazonáltal a legjobb védőoltás az, amit a lehető leghamarabb megkaphat az édesapád!
Urak vagytok!!!!

Köszönöm a válaszokat :)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Wilson

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 469
18 526
113
Hogy maga a SARS-CoV-2 miképp okozhat trombózisokat az általam is ismert, de hogy maga az AZ vakcina mi alapján vagy milyen hatásmechanizmus által viszont nem és szerintem erre nagyon senki sem tud választ adni maximum a gyógyszergyártó cég aki készíti! Amikor tavaly Anyukám beteg volt én javasoltam neki szedje az Aspirin Protect-et! Ha nem hónapokig szeded a gyomrodat sem fogja bántani! Érdemes szedni azt gondolom!
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97