Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Ilyen hazai statisztika van?
Hazait nem tudok, de pont ma hívta fel egy kollégám a figyelmemet egy szingapúri oldalra, ahol nagyon részletes kimutatások vannak az ottani vírushelyzetről.


A lakosság 85%-a van beoltva, leginkább ha jól tudom mRNS vakcinákat használtak.
408 ember van kórházban úgy, hogy maszkos oxigént kap és 47-en vannak lélegeztető gépen
Ezek kb. fele-fele oltott és oltatlan....

Ez érdekes lenne, DE!!
A lélegeztető gépen lévők fele tehát a populációnak abból a 15%-ból kerül ki, akik nincsenek beoltva!

Az elmúlt egy hónapban 28 halottjuk volt, ezek egyharmada volt beoltva.
A kórházban lévő betegek több mint 80%-a 60 év feletti és 50% felett van a 70 év feletti.
Nagyon szigorúak a karantén és távolságtartási szabályok, a betegség sok esetben külföldi munkások szállásain terjed, ahol ezek nehezebben betarthatóak.

Érdemes megnézni az oldalt, naponta frissül, rengeteginfóval. Én ezt nevezem, részletes adatszolgáltatásnak!!

Ráadásul mindez egy olyan országban ahol szintén erősen csorbulnak a demokratikus értékek, leginkább mint egy családi vállalkozás működik. Ismerős??
Úgy látszik lehet ezt jobban is csinálni...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
821.526 fertőzött (+265)
513 kórházban (+35)
74 lélegeztetőgépen (+3)
7.532 aktív eset (-391)
783.815 gyógyult (+648)
30.179 elhunyt (+8)
5.881.493 (5.635.553) kapott oltást (+2.315, +4.966)
6.901.433 mintavétel (+7.518)
4.520 hatósági házi karanténban (+395)
f93996cfb50950b0e78ff72836736ed0.png
822.072 fertőzött (+546)
529 kórházban (+16)
81 lélegeztetőgépen (+7)
7.348 aktív eset (-184)
784.539 gyógyult (+724)
30.185 elhunyt (+6)
5.884.183 (5.641.410) kapott oltást (+2.690, +5.857)
6.914.466 mintavétel (+13.033)
5.048 hatósági házi karanténban (+528)
a86141559fb177d1f8cdb2e06c818111.png
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Én is tudok egy lányról, akinek tavasszal eléggé megborította a ciklusát a Pfizer. Mondjuk nem lett tőle oltásellenes, de azért nyilván nem örült neki,
Csak a fejem fogok, egy nő ciklusát az is megboríthatja, ha megfázik vagy stresszhelyzetbe kerül... de ha Pfizert is kapott, akkor biztosan az volt a ludas!
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
A szennyvízminták SARS-CoV-2 vírus-koncentrációja több hét távlatában lassú emelkedést mutat. A vizsgált magyarországi városok többségét stagnáló tendencia jellemzi. Enyhe emelkedés látható Békéscsabán, Debrecenben, Nyíregyházán, Szolnokon, valamint a Budapest környéki agglomerációs települések (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) közös mintájában. Csökkenés Győrött és Kaposváron figyelhető meg. A vizsgált helyszínek közül 12 minta koncentrációja az alacsony tartományba, míg 10 minta a mérsékelt tartományba esik.
2021_COVID_SZENNYV%C3%8DZ_38._h%C3%A9t.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 256
55 367
113
Csak a fejem fogok, egy nő ciklusát az is megboríthatja, ha megfázik vagy stresszhelyzetbe kerül... de ha Pfizert is kapott, akkor biztosan az volt a ludas!



Ja, az én ciklusomat is megboríttotta a Pfizer, az elso után rogton megéheztem, mármint a tízórai, és az ebéd között, siettem is haza, mivel az oldalborda délutános, így éppen akkor ébredezett amikor hazaértem, így kicsit késobb vettem be a frigót 1 huszáros rohammal.
A második Pfizer után még jobban megéheztem, még jobban siettem haza, a hitves alig várja a harmadik Pfizert.... :rolleyes::D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 865
56 566
113
Ja, az én ciklusomat is megboríttotta a Pfizer, az elso után rogton megéheztem, mármint a tízórai, és az ebéd között, siettem is haza, mivel az oldalborda délutános, így éppen akkor ébredezett amikor hazaértem, így kicsit késobb vettem be a frigót 1 huszáros rohammal.
A második Pfizer után még jobban megéheztem, még jobban siettem haza, a hitves alig várja a harmadik Pfizert.... :rolleyes::D
Ezek szerint màs, pozitiv hatàsa is volt az oltásnak?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A teljes járvány ideje alatt járnak 85 halotnál (tavaly márciustól!!) egy majdnem 6 milliós országban, ahol rengeteg vendégmunkás is dolgozik
...
Pont arrról szól a fenti cikk a magyar nézőpontból, hogy mennyire hatásos az oltás, a jó eü rendszer és az átlátható tájékoztatás.
Nem kellene átesni sem a ló túloldalára. Nem szabad mindent kritika nélkül elhinni, csak mert egy bezzegországból van az infó.

Arra tippelnék, hogy máshogy számolják a halottakat. Pl. akinek már éppen nem pozitív a tesztje, azt nem covidos halottnak veszik, még ha a covid okozta tüdőgyulladás miatt is hal meg, stb, stb.
Szerintem így számolni hülyeség, és ettől még nem lesz jobb ott betegnek lenni. Valamit biztos sumákolnak a számokkal, mert nyilván nincs több nagyságrendbeli különbség a halálozások illetve az eü-rendszerek színvonala között. Egy pici kritikával erre azért hamar rá lehetne jönni. Ennyit a tájékoztatás különbségéről... Sőt, engem ez ilyen csalás sokkal inkább zavar.
Tesztelés minimális, infó minimális! Szennyvíz adatok? Hagyjuk már! Az alacsony, közepes és magas szavak nem referenciaértékek!!!
Semmi baj nincs a szennyvízből nyert adatokkal, csak tudni kell értelmezni.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Nem! (Ez a te gondolatod.) :)
Az enyém legfeljebb annyi, hogy valami nagyon nem stimmelhet itt a hatékonysággal. És akármi miatt is van így, ez tény!

Már levezettem néhányszor, de akkor próbáljuk meg még egyszer...

Egy olyan fertőzőképes variáns esetén, mint a delta, amely 5-8-as R értékkel rendelkezik, már megközelítőleg 90%-os átoltottság lenne szükséges ahhoz, hogy ne legyen képes terjedni a járvány (feltételezve, hogy a vakcina 100%-os). Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy szinte mindenkit be kell oltani, akit lehet, hogy elérjük a nyájimmunitást.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Már levezettem néhányszor, de akkor próbáljuk meg még egyszer...

Egy olyan fertőzőképes variáns esetén, mint a delta, amely 5-8-as R értékkel rendelkezik, már megközelítőleg 90%-os átoltottság lenne szükséges ahhoz, hogy ne legyen képes terjedni a járvány (feltételezve, hogy a vakcina 100%-os). Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy szinte mindenkit be kell oltani, akit lehet, hogy elérjük a nyájimmunitást.
Persze, te aztán jobban tudod az arányokat, mint maga Merkely professzor.
Vitassa meg a kérdést Merkely Béla profeszorral!
---
"Nem lesz negyedik hullám, sem most, sem szeptemberben, nem tud egy olyan mutáció kialakulni, ami Magyarországon ismét egy járványt hozzon, mert nagyon magas az átfertőzöttség és az átoltottság is – magyarázta Merkely a TV2-nek adott interjúban."
Hol van a fokozott odafigyelésre, óvatosságra, gyakoribb kézmosásra való felhívás?
Hol marad a fokozott fertőtlenítés (tömegközlekedési eszközök, megállók)?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Persze, te aztán jobban tudod az arányokat, mint maga Merkely professzor.

Hol van a fokozott odafigyelésre, óvatosságra, gyakoribb kézmosásra való felhívás?
Hol marad a fokozott fertőtlenítés (tömegközlekedési eszközök, megállók)?
most ne vegye senki magara, de ha a 21. szazadban, amikor a jarvany nem ket napot, hanem mar tobb mint egy eve tombol, es az emberekre tovabb is ra kell szolni hogy mossonak kezet..az mar hulyeseg.

azon aki ezt ennyi ido alatt nem fogta fel, azon mar semmi figyelmeztetes es jotanacs nem segit.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Persze, te aztán jobban tudod az arányokat, mint maga Merkely professzor.
Merkely már elég sok dolgot mondott, ami végül nem feltétlen alakult úgy, mint ahogy jósolta... Másrészt pedig ő afféle kormányzati szócsőként működik meglátásom szerint. És most az a narratíva, hogy minden rendben lesz.
A valóság pedig az, hogy 60%-nyi oltott és ismeretlen számú fertőzésen átesett ember - nagy valószínűséggel - nem fogja megállítani a járványt.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
sorry, semmi bajom veled, de mar unnalmas vagy a jarvanyos konteokkal.
Semmilyen konteót nem fogalmaztam meg. Hol látsz ilyet? o_O
(Rámutattam a szingapúri helyzet kapcsán, hogy nem stimmelhet valami, hiszen teljesen más a kép, mint aminek lennie kellene. De semmilyen ötletelésbe nem kezdtem, nemhogy konteóba.)
 

Block_50

Active Member
2021. június 29.
99
157
33
Nem kellene átesni sem a ló túloldalára. Nem szabad mindent kritika nélkül elhinni, csak mert egy bezzegországból van az infó.

Arra tippelnék, hogy máshogy számolják a halottakat. Pl. akinek már éppen nem pozitív a tesztje, azt nem covidos halottnak veszik, még ha a covid okozta tüdőgyulladás miatt is hal meg, stb, stb.
Szerintem így számolni hülyeség, és ettől még nem lesz jobb ott betegnek lenni. Valamit biztos sumákolnak a számokkal, mert nyilván nincs több nagyságrendbeli különbség a halálozások illetve az eü-rendszerek színvonala között. Egy pici kritikával erre azért hamar rá lehetne jönni. Ennyit a tájékoztatás különbségéről... Sőt, engem ez ilyen csalás sokkal inkább zavar.

Semmi baj nincs a szennyvízből nyert adatokkal, csak tudni kell értelmezni.


Természetesen van igazság abban amit írsz, de fordítva ezek sajnos hazánkra is érvényesek...
Ha valaki otthon halt meg a legritkább esetben ismerik el COVID áldozatként, hiszen a körzeti orvos lenne felelősségre vonva miért nem ismerte fel a bajt (bár nem gondolom, hogy ez az Ő felelőssége lenne, max egy csavar a gépezetben). Szóval ezek kiegyenlítik egymást.

Sajnos az EÜ rendszer helyzete igen is befolyásol és sajnos nagyságrendeket! Amikor nálunk 90% körüli volt a lélegeztető gépeken meghaltak aránya, addig ugyanez az adat Dániában 40-60% körül mozgott. A legtöbbször a kórházi feertőzések okozzák a bajt, ami viszont a létszámproblémákra vezethető vissza. Ha túlterhelik az ápolónőt, akkor nem biztos, hogy megfelelően fertőtlenít amikor a szomszéd pelenkacseréje után a te intravénás tűdhöz nyúl. (Sarkítottam és tényleg igazad van abban, hogy MINDEN kormány inkább pozitív irányba ferdít!!)

Nincs ellenemre a szennyvízadatokból jósolni, szerintem is hasznos lehet, csak nem ebben a formában!
Szívesen értelmezném azokat, elég sokat dolgozok számokkal, biztos ezt is megérteném. De az "alacsony" az nem konkrétum! Mihez képest alacsony? A tavalyihoz képest? Egy konkrét referencia számhoz képest? Mennyi az a referencia és mennyi most ahhoz képest ez az alacsony érték?
A delta elvileg több vírust ont ki magából, mint a korábbi variánsok. Akkor emeltük a határértéket is a szintek között? Befolyásolja egyáltalán a szenyvíz adatok referencia értékét a víruskibocsátás mértéke?
Ha 1000-es szint az Armageddon és most 500, akkor azt helyére tudom tenni. Az "alacsony" szónak túl sok értelmezési lehetősége van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 615
11 288
113
Nincs ellenemre a szennyvízadatokból jósolni, szerintem is hasznos lehet, csak nem ebben a formában!
Szívesen értelmezném azokat, elég sokat dolgozok számokkal, biztos ezt is megérteném. De az "alacsony" az nem konkrétum! Mihez képest alacsony? A tavalyihoz képest? Egy konkrét referencia számhoz képest? Mennyi az a referencia és mennyi most ahhoz képest ez az alacsony érték?
A delta elvileg több vírust ont ki magából, mint a korábbi variánsok. Akkor emeltük a határértéket is a szintek között? Befolyásolja egyáltalán a szenyvíz adatok referencia értékét a víruskibocsátás mértéke?
Ha 1000-es szint az Armageddon és most 500, akkor azt helyére tudom tenni. Az "alacsony" szónak túl sok értelmezési lehetősége van.
Ez talán érdekelni fog. :)

 
  • Tetszik
Reactions: bel and zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
"Az eredmények megmagyarázhatják, hogy egyes embereknek miért jobb a természetes védekezésük a Sars-CoV-2 fertőzésével szemben. A tudósok szerint azok adnak hatékonyabb választ a vírusra, akik az OAS1 gén "prenilált" változatával rendelkeznek, míg másoknak olyan génváltozatuk van, amelyik nem ismeri fel a vírust."
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 402
113
Nyilván oka van, hogy neki sem kötik az orrára...
---
"A virológus azt is elmondta, hogy úgy véli, jó lenne tudni azt is, hogy a halottak és lélegeztető gépre kerülők közül hányan voltak beoltva."