Sziasztok! Az en velemenyem szerint tengo epitesben minimum 15 ev kulonbseg van a kinai es az orosz tengok kozott. Valahol olvastam egy amcsi admiralistol,hogy a jaszeny mar megkozeliti az amcsi tengok minoseget. Kinairpl meg nem olvastam hasonlot.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Sziasztok! Az en velemenyem szerint tengo epitesben minimum 15 ev kulonbseg van a kinai es az orosz tengok kozott. Valahol olvastam egy amcsi admiralistol,hogy a jaszeny mar megkozeliti az amcsi tengok minoseget. Kinairpl meg nem olvastam hasonlot.
Volt ilyen az oroszoknak is, aztán leszerelték. Nem látom a torony elején ezt a sodornyomkövetőt.Valahol ott keződidik, hogy még a Jaszeny-osztálynak is hagyományos hajócsavarja van, nem pedig gyűrűsházban elhelyezett vízsugár-hajtóműve (a HMS Turbulent 1984-ben már ilyennel lett vízre bocsátva, ahogy a Seawolf és Virginia osztály összes egysége is). Vagyis potenciálisan hangosabb...
A másik oldalró, olyat se nagyon olvashattál amerikai admirálisról, hogy a hagyományos meghajtású AIP tengók mennyire jók lehetnek bizonyos körülmények között. Pedig így van.
Kína az SSN-ek terén tényleg el van maradva, ez mondjuk nem vitás...
Volt ilyen az oroszoknak is, aztán leszerelték. Nem látom a torony elején ezt a sodornyomkövetőt.
Ha a technológia alapvetően rendelkezésre áll, és tapasztalat is van vele, szerinted miért nem alkalmazzák SSN-ek esetében? Talán nagyobb sebesség mellett az ő változatukkal van esetleg probléma?Egy kísérleti Kilo-osztályon volt, meg SSBN-eken (Typhoon-osztály, noha ott eléggé fapados megoldást használtak, illetve a Jurij Dolgorukij-osztály), szovjet/orosz SSN-en még nem volt.
Pedig mintha hamarabb lett volna saját nukleáris tengeralattjárójuk, mint hagyományos.Kína az SSN-ek terén tényleg el van maradva, ez mondjuk nem vitás...
Ha a technológia alapvetően rendelkezésre áll, és tapasztalat is van vele, szerinted miért nem alkalmazzák SSN-ek esetében? Talán nagyobb sebesség mellett az ő változatukkal van esetleg probléma?
Pedig mintha hamarabb lett volna saját nukleáris tengeralattjárójuk, mint hagyományos.
A rakétás pasiról filmet is forgattak, de a tengeralattjárós lehet nem kapott annyi figyelmet.A gyűrűsházas meghajtás (vagy ki hogy hívja) előnye a csendesség, hátránya, hogy kisebb az adott teljesítményszinten elérhető sebesség, plusz nehezebb. Ezért nem nagyon látni hagyományos tengókon, mert ott a hatékonyságra nagyon kell ügyelni, hiszen az aksikat kímélni kell, amennyire lehet. Mivel a hagyományos tengók általában 4-6-8 csomóval kavirnyálnak, náluk a gyűrűsházas megoldás kevés előnnyel bír - a franciák a Shortfin Barracuda tengó esetében mutogatták (a Barracuda ugye eleve ilyen, a Shortfin pedig annak hagyományos / AIP meghajtású változata).
Hogy a Jaszeny esetében miért nincs, én is csak találgatni tudom. Talán a propulzor meghajtás túl nagy és drága, illetve nehéz, és/vagy túl sok áramlástani hátránya van, ami miatt csökken az elérhető sebesség. A Jurij Dolgorukij-osztálynál ugye a sebesség nem tényező alapvetően, így ott ez vállalható kompromisszum, a jelek szerint az orosz változat a Jaszeny esetében viszont nem vállalható...
Szigorúan saját vélemény, de mivel a Type 09-I (Type 091) osztály tervezése még a Sino-Szovjet barátság idejére tehető, én élek a gyanúval, hogy a szovjetek elég sok mindenben segítettek nekik. A Type 09-I pedig nagyon emlékeztet a Skipjack-osztályra, tehát az is egy lehetséges forgatókönyv, hogy a Kínaiak onnan vették a hajótestre vonatkozó ötleteket. Azt sem tartom kizártnak, hogy ahogy a kínai rakétaprogramot egy amerikából hazadeportált tudós, Csien Hszüe-szen építette ki, úgy a nukleáris meghajtású vadásztengóknál is lehetett ilyen főtervező, aki amerikai (de hazatértekor világviszonylatban már elavult) tudással bírva tette le az alapokat. Sajnos nem sokat találtam e téren, pedig anno keresgéltem...
Szia boki! Hany darab lesz belole rendelve? Hogy oszlamak meg a ket flotta kozott. Mi van a Husky -val , A siera felujitasrol is regen hallottam. Koszi
Jaszeny-M
Azert 6 db uj vadasz tengo eleg karcsú szerintem ez kb angol vagy francia mennyiseg de itt két nagyobb flotta kozott kell megosztani. Gondolok arra, hogy a kelet azsiai terseg eléggé felértékelodott az utobbi evekben. Lasd kinai tengereszet fejleszteseit,es ne feledkezzunk meg a japan flottarol sem.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..