KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
2500 métert mondtam átlagosan. Ezzel számol mindenki eszed nem eszed. Továbbra is ott tartunk, hogy szerinted meg mindenki más szerint. El lett mondva miért számoljàk így. Szerinted nem azt kész.
Err, nope. Konkretan a wikiszerkeszto 500-1000 metert irt, kulon nekem cimezve, amire reagaltam, hogy hulyeseg, amire te ram reagaltal szemelyeskedve (helikopterezve, Mari neni stb).

Vagyis továbbra is helikopter vagy.
Es megint, pedig meg csak nem is erted, mire reagalsz, ugy tunik...

Amugy a 2.5km sokkal jobb, kozeledunk a valosaghoz; a @fip7 altal emlitett 3-4 kmt feljebb el is fogadtam, mint realis szamot.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Az upgrade-hez szerintem nem kell engedély. Garancián és a támogató szerződésen túl azt csinálsz a fegyverrel, amit akarsz. Persze kell hozzá az, hogy utólag tudd támogatni az upgrade-elt
Maximum át kell nevezni, és nem használhatod onnantól az A4 megnevezést.
Persze a reexport még akkor is engedélyeztetni kell.
A Leopard 2 jogi konfliktust az okozta, hogy Pappi azt nyilatkozta egy interjúben, hogy az A4-re excluzív jogokkal rendelkezik.
EZ persze hülyeség. Az excluzívitás azt jelentené, hogy kizárólag ők gyárthatnának A4-es harckocsit. Ez persze nincs így. A bíróság előtt meg gondolom tisztázták, hogy A4-ig ugyan gyárthatnak, de afelett csak a KMW a jogtulaj.
A svájciaktól való beszerzés meg azért lehet érdekes, mert ez így sokkal gyorsabb, minthogy saját gyártósort indítanának be. Ez majd csak a KF51 kapcsán lesz aktuális. A4-es új harckocsit már senki nem vesz. Büffelt meg lehet használtból is átalakítani. Az ilyen eseti megrendelésekre nincs értelme új sort indítani.
En anno olvastam egy nemet interjut, abban erre rakerdeztek, es nem mondta, hogy exklusiv sehol, szimplan annyit mondott, hogy A4 joguk most is van, hiszen gyartottak is.
Volt linkelve, akinek van ideje, keressen ra... :)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Jaja, pont en, amikor a heten mar egyszer-ketszer lerajzoltuk neked is, meg a wikiszerkesztonek, hogy mekkora hulyeseget magyaraztok, hogy nincsen 1km feletti nyitott ter-tavolsag Europaban? :D
Kulonosen azon a nagy europai siksagon, ugye. :D :D

1920px-Karte_der_Landschaften_der_Osteurop%C3%A4ischen_Ebene.png


Ahogyan irtam, a Beneluxtol egeszen az Uralig szaladhatsz hegyek nelkul, a kepen zolddel.

Tudjuk, szerintetek mindenhol fasor van a mezok szelen, es azon maris keptelen a 21. szazadban aterzekelni barmit is egy hk... :cool:
Eléggé téves elképzeléseid vannak kelet-Európa katonaföldrajzi természetéről.
Én - veled ellentétben - többször is jártam ukrajnában, a Kárpátokon túl és azok a végeláthatatlan búzamezők csak ukrajna egy kis részére jellemzőek. Amelyeket amúgy is fasorok, bokrok szakítanak meg.
Ukrajna döntő része dimbes-dombos, erdős-bokros környezet.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Eléggé téves elképzeléseid vannak kelet-Európa katonaföldrajzi természetéről.
Én - veled ellentétben - többször is jártam ukrajnában, a Kárpátokon túl és azok a végeláthatatlan búzamezők csak ukrajna egy kis részére jellemzőek. Amelyeket amúgy is fasorok, bokrok szakítanak meg.
Ukrajna döntő része dimbes-dombos, erdős-bokros környezet.
Csak mi vagyunk ilyen korlátoltak - @acorn ellát, sőt el is lő Kamcsatkáig! :D
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
Eléggé téves elképzeléseid vannak kelet-Európa katonaföldrajzi természetéről.
Én - veled ellentétben - többször is jártam ukrajnában, a Kárpátokon túl és azok a végeláthatatlan búzamezők csak ukrajna egy kis részére jellemzőek. Amelyeket amúgy is fasorok, bokrok szakítanak meg.
Ukrajna döntő része dimbes-dombos, erdős-bokros környezet.
Meg kellene tanulni olvasni először - velem ellentétben? :) Egyrészt külön leírtam, hogy láttam a teruletet, másrészt az alapvető földrajzi ismereteid simcsenek meg, hiszen nem Ukrajnarol volt szó, hanem a(z) Közép-Europai Síkságról, ráadásul külön le is írtam, hogy a Beneluxtol kb az Uralig huzodik. :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 943
123 488
113
Meg kellene tanulni olvasni először - velem ellentétben? :) Egyrészt külön leírtam, hogy láttam a teruletet, másrészt az alapvető földrajzi ismereteid simcsenek meg, hiszen nem Ukrajnarol volt szó, hanem a(z) Közép-Europai Síkságról, ráadásul külön le is írtam, hogy a Beneluxtol kb az Uralig huzodik. :D
Ami továbbra sem egy zöld gyepes golfpálya.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Legalább,most már nyíltan is kimondják, hogy 120mm-es verzióban is kérhető, ha az ügyfél, úgy akarja.
Jelenleg az egyetlen értelmes választás a 120-as, szóval nem csoda ha ezzel is kínálják. A 130-as sehol nincs rendszerben, egy háború esetén nagyon nehéz lenne hozzá lőszert szerezni. NATO-szabvány 120-ast meg Japántól Izraelen át Európa szerte tucatnyi helyen gyártanak.
Jelenleg senki nem állt elő olyan harckocsival, amit a L/55 löveg ne lőne ki 2500 méterről. A régebbi MBT-ket akár 3000 méterről is.
Egy RUSI tanulmány szerint ukrajnában elvesztett harckocsik végzetét 5%-ban okozták más harckocsik. Tehát nem is ez a fő alkalmazás a harckocsiknak manapság. Leginkább repeszt lőnek - arra meg tökre nem kell a 130-as löveg, mert alig van előnye a 120-ashoz képest.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 563
79 717
113
Jelenleg az egyetlen értelmes választás a 120-as, szóval nem csoda ha ezzel is kínálják. A 130-as sehol nincs rendszerben, egy háború esetén nagyon nehéz lenne hozzá lőszert szerezni. NATO-szabvány 120-ast meg Japántól Izraelen át Európa szerte tucatnyi helyen gyártanak.
Jelenleg senki nem állt elő olyan harckocsival, amit a L/55 löveg ne lőne ki 2500 méterről. A régebbi MBT-ket akár 3000 méterről is.
Mi az, hogyí nehéz lenne lőszert szerezni? Minden országnak kutya kötelessége egy háborúra elég lőszerkészletet felhalmoznia.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Mi az, hogyí nehéz lenne lőszert szerezni? Minden országnak kutya kötelessége egy háborúra elég lőszerkészletet felhalmoznia.
Ez még az oroszoknak sem sikerült, pedig komoly szovjet készleteket örököltek! Most meg Észak-Koreától kunyerálnak lőszert! :D
Szinte minden háború úgy indul, hogy "felkészültünk és hamar vége lesz" - aztán meg évekig tart...

"Mire a levelek lehullanak, katonáink hazatérnek!" - II. Vilmos német császár 1914 augusztusában
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 611
8 173
113
De valami hasonlót feltételezel azzal, hogy szerinted jól kihasználható a 6 km-es elméleti lőtávja a 130-as lövegnek.
Nem igazan. Szo nem volt golfpalyakrol, sem ilyesmirol. En pusztan @Aladeen hulyeseget probaltam korrigalni, aki ugy allitotta be, mintha 500-1000 meter lenne a praktikus lotav maximuma, majd ebbol arra az ektelen ostobasagra ugrott konkluzionak, hogy a 120-as is orokre eleg mindenre.
Minden mast csak a par kontrazo probalt belekeverni, a szokasos magyaros vitakultura menten (ti. strawman argument = amikor nem azzal vitazol, amit a masik irt ervnek, hanem valami massal, amit ugy allitasz be, mintha azt mondta volna.)
Muveltebb korokben ez a strawman technika konkretan szanalmasnak szamit, es tobbet nem allnak le veled vitazni, mert a vitak visznek mindent elore, de csak akkor, ha azt jo szinvonalon lehet folytatni...

Hááàt persze emese

... na, ez pont jo pelda arra, mi az, ami nem az a szinvonal.