KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 873
48 763
113
Nyugi. Nyiss ki egy hideg sort, kapcsold le a tevet, ulj ki a teraszra. :cool:
Szerintem siman lesz proto 1-2 even belul, gyartas 3 even belul.
1. Olyan protó, ami már nem ilyen bádoglemezes PR-példány, nem lesz 2 éven belül se
2. KF51 szériagyártás meg főleg nem lesz 3 éven belül. Ha egyáltalán lesz. Nincs annyi szabad erőforrása a RM-nak, hogy egyedül bevàllalja úgy, hogy közben az összeurópai tankot is nekiállnak fejleszteni (ami meg nyilván riválisa lenne ennek valahol).
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 027
23 302
113
Azon kívül, hogy 300 millióból nagyon sokat lehet lopni, semmi értelmét nem látom.
300 millió €.
Az ilyen összegek olvastán szinte meg vagyok győződve arról, hogy ha ebből 1 milliót odaadnék egy műszaki egyetemnek azzal a feltétellel, hogy ha terveznek és megépitenek egy megbizhatóan működő automata töltőrendszert a fele az egyetemé, a fele meg a csapaté,... szerintem egy-két éven belül olyat tennének le az asztalra, hogy a terveket csak egy (1) pendrive-n mernénk tárolni, nehogy lába kelljen...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 993
9 224
113
1. Olyan protó, ami már nem ilyen bádoglemezes PR-példány, nem lesz 2 éven belül se
Miert nem?

2. KF51 szériagyártás meg főleg nem lesz 3 éven belül. Ha egyáltalán lesz. Nincs annyi szabad erőforrása a RM-nak, hogy egyedül bevàllalja úgy, hogy közben az összeurópai tankot is nekiállnak fejleszteni (ami meg nyilván riválisa lenne ennek valahol).
Utobbihoz nem csak megint a loveget adjak, ezert (is) jott a KF51 project...?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
1. Olyan protó, ami már nem ilyen bádoglemezes PR-példány, nem lesz 2 éven belül se
2. KF51 szériagyártás meg főleg nem lesz 3 éven belül. Ha egyáltalán lesz. Nincs annyi szabad erőforrása a RM-nak, hogy egyedül bevàllalja úgy, hogy közben az összeurópai tankot is nekiállnak fejleszteni (ami meg nyilván riválisa lenne ennek valahol).
1. idénre vállaltak valami kézzelfoghatót.
2. ezt félreérted. Ezek nem párhuzamos fejlesztések. A KF51-ben felhasználják az MGCS-be tervezett technikát.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 873
48 763
113
1. idénre vállaltak valami kézzelfoghatót.
2. ezt félreérted. Ezek nem párhuzamos fejlesztések. A KF51-ben felhasználják az MGCS-be tervezett technikát.
Továbbra is azt állítom, hogy olyan prototípus nem lesz egyhamer, amelynek:
  • az összes alrendszere megfelelően integrálva működik, az összes rendszerszintű követelményt teljesítve (már ami a funkcionális követelményeket illeti, tehát élettartam, megbízhatóság, stb itt nem játszik)
  • az összes strukturális, burkolati, védelmi eleme-alkatrésze kvázi végleges formában fel van szerelve a gépre úgy, hogy azokat "csak" gyártásérettre kell tervezni

Azaz tömegben, funkcionalitásban, képességekben tudnia kell a gépnek azt, amit a gyártásra tervezett géptől is várnak.
De nem kell megbízhatónak lennie, se tartósnak, stb.

A második pontot illetően: teljesen mindegy, hogy milyen, egyébként még sehol nem integrált és sehol nem használt alrendszereket terveztek az MGCS-hez, amelyeket megkapna a KF51.
A KF51 végleges követelményei sincsenek még meg, ahogy értelmes prototípus sincs még.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Továbbra is azt állítom, hogy olyan prototípus nem lesz egyhamer, amelynek:
  • az összes alrendszere megfelelően integrálva működik, az összes rendszerszintű követelményt teljesítve (már ami a funkcionális követelményeket illeti, tehát élettartam, megbízhatóság, stb itt nem játszik)
  • az összes strukturális, burkolati, védelmi eleme-alkatrésze kvázi végleges formában fel van szerelve a gépre úgy, hogy azokat "csak" gyártásérettre kell tervezni

Azaz tömegben, funkcionalitásban, képességekben tudnia kell a gépnek azt, amit a gyártásra tervezett géptől is várnak.
De nem kell megbízhatónak lennie, se tartósnak, stb.

A második pontot illetően: teljesen mindegy, hogy milyen, egyébként még sehol nem integrált és sehol nem használt alrendszereket terveztek az MGCS-hez, amelyeket megkapna a KF51.
A KF51 végleges követelményei sincsenek még meg, ahogy értelmes prototípus sincs még.
Szerintem kb. olyanra számíthatunk, mint a Lynx simabőrű, mutogatni való verziója volt annó. Dummy toronnyal.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 993
9 224
113
ahhoz azért kellene virítani valami protót vagy más komolyabb mérföldkövet Kamu-Pappinak, nem?
Hagyjuk mar ezt a 'vajdazast', keremszepen, Bastya elvtars... nem, ha a fejlesztesbe szallsz be - tehat IP tulajdonos leszel -, akkor te IS finanszirozod a prototipus megepiteset is (ti. az a fejlesztes egyik merfoldkove).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 327
39 069
113
Hagyjuk mar ezt a 'vajdazast', keremszepen, Bastya elvtars... nem, ha a fejlesztesbe szallsz be - tehat IP tulajdonos leszel -, akkor te IS finanszirozod a prototipus megepiteset is (ti. az a fejlesztes egyik merfoldkove).
Én nem "vajdáztam" - annak @Negan az IP tulajdonosa! :)
Kamu-Pappi meg helytálló megnevezés, mert az RM-nél vagy nem készül el időre semmi vagy egyáltalán nem készül el. (pl. HITRON, L/60 löveg)

Ami pedig a finanszirozást illete: lehet szerződni utófinanszírozásra is. Az EU-s projektek is szinte mind ilyenek.
Amennyire ez tudható: az RM-nek is bizonyos mérföldkövek elérése után fizetünk, mert tudjuk hogy Papperger nagy kópé ám! :)
KF51-gyártást ígért Ukrajnába 15-18 hónapon belül - izgatottan várom, hogy ugyan erre nálunk mennyi idő kell majd! :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 219
113
Én nem "vajdáztam" - annak @Negan az IP tulajdonosa! :)
Kamu-Pappi meg helytálló megnevezés, mert az RM-nél vagy nem készül el időre semmi vagy egyáltalán nem készül el. (pl. HITRON, L/60 löveg)

Ami pedig a finanszirozást illete: lehet szerződni utófinanszírozásra is. Az EU-s projektek is szinte mind ilyenek.
Amennyire ez tudható: az RM-nek is bizonyos mérföldkövek elérése után fizetünk, mert tudjuk hogy Papperger nagy kópé ám! :)
KF51-gyártást ígért Ukrajnába 15-18 hónapon belül - izgatottan várom, hogy ugyan erre nálunk mennyi idő kell majd! :D
Egyébként plagizáltam, @dudi tol vettem át.
Bömbi is megtetszett,ezentúl igy hivom a Mbombe 6-ost.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Aladeen