KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
ergo a passzív védelem nem lehet akkora mint az EMBT-é.
Amin viszont meg egyaltalan nincs top-attack vedelem. :cool: Egy Spike stb eseten passziv vedelemben bizva halott vagy, az aktivnal legalabb valami eselyetek lehet tulelni (mondjuk egy Hellfiret nem fog kivedeni, de egy Javelint, NLAWt avagy Spikeot mar elkepzelheto.)
 
S

speziale

Guest
azért nem semmi termés egy makettről :D

ahogy írtam tegnap is...ez nem az RM verziója az MGCS-re, hanem egy Leopard upgrade package

észrevételek:

1) képszerkesztővel lemérve (a futógörgők méretéből kiindulva), az EMES15 burkolatának tetejéig mérve 2700mm magas a gép (de ez ugye kiemelkedik a torony tetejének síkjából)

2) a 130mm-es lőszer esetében ez a konténerizált elhelyezés szerintem jó ötlet

3) védelemmel kapcsolatban: ne felejtsük el, hogy a gépen van hardkill APS...és nemcsak az oldalán, hanem az elején is (illetve a TAPS is feltehetően ilyen). Szintén érdekes, hogy a brochurra külön említi a passzív védelmet, meg hogy "szenzor-based" reaktív elemek is vannak...ez feltehetően azt jelenti, hogy valahol ERA-t használtak...@krisss , arról lehet tudni valamit, hogy a Strikeshield hátsó részében, ami az RM szerint passzív védelemként is funkcionál, lehet-e ERA blokk?

4) a tömeggel kapcsolatban: a képek alapján elég nehéz eldönteni, hogy ez egy teljesen új torony, vagy a Leo2 tornyának pimpelése...

én nem látom lehetetlennek, hogy az L2a7V tömegéből le tudtak jelentősen faragni....ha ez egy új torony, akkor az (erősen) védendő térfogata akár csökkenhetett is a Leo2-höz képest...meg azért sima acél helyett HHS használatával lehet faragni a tömegen...meg ez is szerepelt már itt párszor

1412502710_eurosatory-2014-ibd-nanotech_2.jpg


meg a tank oldalán el lehetett hagyni a nehéz ballisztikus szoknyát...stb...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 385
113
Az ígéretek és koncepciók nem jelentenek sokmindent amíg nincs productum. Ha nem lesz érdeklődő és megrendelő az adott alfunkciókra akkor a kutya se fogja kifejlesztni megmarad koncepciónak.
Amennyire összenőttünk az RM-mel elég valószínű, hogy ennek a Panthernak valamilyen verziója előbb-utóbb megjelenik nálunk...
Papperger bedobja két varázsszót MG-nek: magyar kutatásfejlesztés, magyar gyártás és máris azt kérdezik: hol kell aláírni! :p
Legfeljebb ha nagyon drága még rádobnak 1000 forintot repjegy-adóra. :D
 
K

kamm

Guest
azért nem semmi termés egy makettről :D

ahogy írtam tegnap is...ez nem az RM verziója az MGCS-re, hanem egy Leopard upgrade package

észrevételek:

1) képszerkesztővel lemérve (a futógörgők méretéből kiindulva), az EMES15 burkolatának tetejéig mérve 2700mm magas a gép (de ez ugye kiemelkedik a torony tetejének síkjából)

2) a 130mm-es lőszer esetében ez a konténerizált elhelyezés szerintem jó ötlet

3) védelemmel kapcsolatban: ne felejtsük el, hogy a gépen van hardkill APS...és nemcsak az oldalán, hanem az elején is (illetve a TAPS is feltehetően ilyen). Szintén érdekes, hogy a brochurra külön említi a passzív védelmet, meg hogy "szenzor-based" reaktív elemek is vannak...ez feltehetően azt jelenti, hogy valahol ERA-t használtak...@krisss , arról lehet tudni valamit, hogy a Strikeshield hátsó részében, ami az RM szerint passzív védelemként is funkcionál, lehet-e ERA blokk?

4) a tömeggel kapcsolatban: a képek alapján elég nehéz eldönteni, hogy ez egy teljesen új torony, vagy a Leo2 tornyának pimpelése...

én nem látom lehetetlennek, hogy az L2a7V tömegéből le tudtak jelentősen faragni....ha ez egy új torony, akkor az (erősen) védendő térfogata akár csökkenhetett is a Leo2-höz képest...meg azért sima acél helyett HHS használatával lehet faragni a tömegen...meg ez is szerepelt már itt párszor

1412502710_eurosatory-2014-ibd-nanotech_2.jpg


meg a tank oldalán el lehetett hagyni a nehéz ballisztikus szoknyát...stb...


FVJwXpSWQAEZX_K

FVJwJLyWUAYgjjW
 
  • Tetszik
Reactions: endre
S

speziale

Guest
Ami az EMBT-t illeti, én attól sem vagyok elájulva...

1) csináltak egy 3 fős gépből egy 4 főset...

2)....cserébe jelentősen csökkent a lőszerjavadalmazás

3) továbbra is 120mm-es ágyú fityeg rajta....azért nem ártana látni, hogyan is nézne ki az a torony 140mm-es ágyúval (meg annak a lőszereivel)

4) a Trophy APS ugyan valóban bizonyított élesben, de felépítéséből fakadóan komoly korlátokkal rendelkezik...már pedig egy jövőnek tervezett hk esetében ez nem túl jó hír

5) nincs top attack fegyverektől védelme

6) a 30mm-es rcws viszont jó rajta...az adhat valódi drónok elleni képességet....de az is érdekes kérdés, hogy vajon ahead lőszerrel le tdna-e szedni bejövő ATGM-t (szerintem igen)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
védelemmel kapcsolatban: ne felejtsük el, hogy a gépen van hardkill APS...és nemcsak az oldalán, hanem az elején is (illetve a TAPS is feltehetően ilyen). Szintén érdekes, hogy a brochurra külön említi a passzív védelmet, meg hogy "szenzor-based" reaktív elemek is vannak...ez feltehetően azt jelenti, hogy valahol ERA-t használtak...@krisss , arról lehet tudni valamit, hogy a Strikeshield hátsó részében, ami az RM szerint passzív védelemként is funkcionál, lehet-e ERA blokk?
Van benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 763
113
Ami az EMBT-t illeti, én attól sem vagyok elájulva...

1) csináltak egy 3 fős gépből egy 4 főset...

2)....cserébe jelentősen csökkent a lőszerjavadalmazás

3) továbbra is 120mm-es ágyú fityeg rajta....azért nem ártana látni, hogyan is nézne ki az a torony 140mm-es ágyúval (meg annak a lőszereivel)

4) a Trophy APS ugyan valóban bizonyított élesben, de felépítéséből fakadóan komoly korlátokkal rendelkezik...már pedig egy jövőnek tervezett hk esetében ez nem túl jó hír

5) nincs top attack fegyverektől védelme

6) a 30mm-es rcws viszont jó rajta...az adhat valódi drónok elleni képességet....de az is érdekes kérdés, hogy vajon ahead lőszerrel le tdna-e szedni bejövő ATGM-t (szerintem igen)
Nèzd meg a Trophy-t az EMBT-n. Mintha vertikálisan is mozgatható lenne nem csak horizontálisan.
FVHj-FAYWIAAean-P.jpg


A 4. fő pedig a rendszerkezelő. Nekem erős a gyanúm, hogy a németek ragaszkodnak 4 főhöz ezért van mindkét harckocsinál opcionálisan a 4. ember.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány