KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Engedjétek el ezt a grafén páncélt/lőszert még most, mert annyi a valószínűsége, mint hogy ez a buflák sorozatgyártásba kerül.
0! (nulla) Sőt 00! (dupla nulla)
Szerintem ezt mond el a kínaiaknak is ugyanis ők a kínai harcihelikotereken alkalmazzák a grafén páncélzatot.
 
K

kamm

Guest
Arra gondolsz, hogy ez egy primitiv francia marketing cikk es siman hazudik is a KF51-rol, meg a sulyarol is?
Egyetertek.
Megvan csak nem tudom mi alapján àllítjàk ezt.
Velhetoen semmi alapjan. Franciak. Ok peldaul mindig is kemkedtek ipari-gazdasagi ugyekben is, meg a sajat szovetsegeseik ellen is. Ritka egy gerinctelen tarsasag.

Én sem, főleg mert csak az ingyen részt tudom olvasni, de feltételezem, hogy nem csak úgy hasraütésre.
Dehogynem.
 
K

kamm

Guest
Ok, de azt te is elismered, hogy ez egy sima Leo 2 alváz - mármint ami megjelent.
Az meg ugyebár már semmiképp nem RM termék.
Tehát lennie kell valaminek, ami teljesen saját fejlesztés! Többször lenyilatkozták.
A RM - miután megcsinálta a Lynxet - soha nem fog olyan terméket MAGÁTÓL gyártani, amihez kellene a KMW együttműködése.
Az MGCS programba még belekövetelheti a BW a RM ágyút, de maguktól nem fognak kijönni semmikép egy Leopard 2 átalakított testtel.
Szerintem ez most pont ugyan az, mint a Kf31-Kf41 esete. A KF31 egy átlakatolt Marder volt. A KF41 meg egy teljesen új fejlesztés.
Házalni az elején folyamatosan csak a KF31-el házaltak. Aztán csak elkészült a Kf-41 is.
Ott a Handelsblatt cikk. Vilagosan megmondta Papperger, hogy 100% RM IP lesz, es azt is, hogy ami most lathato, az meg egy Leopard 2 hullon van, mert mar igy is 100-200 millio euro kozott koltottek erre a protora.
 
K

kamm

Guest
A Magyar Honvédség egy Rheinmetall bemutató terem - szóval biztos, hogy ácsolják már a színpadot a KF-51-esnek. :D
:rolleyes:

Ez egy proto, @krisss szerint meg az is csak joindulattal, mert az autotoltoje nem mukodik szerinte stb. Raadasul ez nem a vegleges hull, az is egyertelmuen meg lett mondva.
Szerinted ebbe igy beleugrana a magyar allam, megfinanszirozna azt az 1-2 milliard eurot, hogy kesz termek legyen belole?
Mert szerintem nem.
Mar irtam valahol, azt tudom max elkepzelni, hogy kiszamoljak, milyen aranyban osztoznak meg a tovabbi fejlesztesi ktgeken, a gyartast a RM Hungary Zrt ala viszik be, es az elore megfinanszirozott fejlesztest mar 1-2 zl "at cost" aron szallitott hkval fizeti vissza majd a ceg (hasonlo konstrukcio, mint ahogyan a brazil allam elofinanszirozta az Embraernek a Milleniumot.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 663
37 632
113
:rolleyes:

Ez egy proto, @krisss szerint meg az is csak joindulattal, mert az autotoltoje nem mukodik szerinte stb. Raadasul ez nem a vegleges hull, az is egyertelmuen meg lett mondva.
Szerinted ebbe igy beleugrana a magyar allam, megfinanszirozna azt az 1-2 milliard eurot, hogy kesz termek legyen belole?
Mert szerintem nem.
Mar irtam valahol, azt tudom max elkepzelni, hogy kiszamoljak, milyen aranyban osztoznak meg a tovabbi fejlesztesi ktgeken, a gyartast a RM Hungary Zrt ala viszik be, es az elore megfinanszirozott fejlesztest mar 1-2 zl "at cost" aron szallitott hkval fizeti vissza majd a ceg (hasonlo konstrukcio, mint ahogyan a brazil allam elofinanszirozta az Embraernek a Milleniumot.)
Ha nem is egyből, de egy szándék nyilatkozat szintjén lehet, hogy beszállunk: ha már valóban tudja "ezt" és "ezt" és hozzánk hozzátok a gyártást meg a K+F egy részét akkor veszünk X példányt...
1-2 éven belül kiderül...
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 343
67 382
113
Az jutott eszembe, hogy a rendszeroperátor ebben vajon a tartalék lőszer helyére ülhet be? :D Mert ha igen, akkor HERO + operátor = 10 db 130 mm lőszer. :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 387
31 648
113
Most fog megérkezni a világ legmodernebb sorozatgyártású 44 db Leopard 2A7HU-ja és már a megérkezése előtt elavulttá vált a fegyverzete, ami amúgy nem az, most jött ki hozzá új lőszer.
Akkor mondhatjuk azt is, hogy a KF-51 a jövő T-72je?:eek:
Na urak azt mondja egy kint lévő kolléga hogy a KF51 alacsonyabb mint egy A7-es.
Nekem amúgy tetszik...
A beszerzést én is értelmetlennek tartanám. Egy markonyi T-14 miatt hóttfelesleges.
Meg egy nagyobb csorda szomszédolós TR-85 Bizon, akiket egy-két század Ábrahám hajt maga előtt...