Kh-47M2 Kinzhal - hiperszonikus levegő-föld rakéta (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Valóban? Én manőverező hiperszónikus rakétaként látom meghivatkozva.
Az lehet, de ezzel szemben a valóság az , hogy a Kinzsal nem egy HGV hanem egy ALBM , levegőből indított ballisztikus rakéta ami a végfázisban már egyáltalán nem hiperszonikus így aztán minden olyan harceszközzel lelőhető amelyet ballisztikus rakéták megsemmisítésére hoztak létre...
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 654
113
Az lehet, de ezzel szemben a valóság az , hogy a Kinzsal nem egy HGV hanem egy ALBM , levegőből indított ballisztikus rakéta ami a végfázisban már egyáltalán nem hiperszonikus így aztán minden olyan harceszközzel lelőhető amelyet ballisztikus rakéták megsemmisítésére hoztak létre...
OK, de ezt honnan veszed?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 862
48 692
113
Külön írja, hogy ballisztikus rakéta a cél. Az Iszkander nem ballisztikus. A pályaelemekből nem lehet kiszámítani a további röppályát.
Én úgy tudom, továbbra is ballisztikus, attól még, hogy képes manőverezni.
Az tény, hogy a fellövés (H-47M2 esetén indítás) nem fogja determinálni úgy a becsapódás helyét, mint egy hagyományos ballisztikus rakéta esetében.

Végfázisban szerintem mind a kettő csak korlátozottan tud manőverezni.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 654
113
Én úgy tudom, továbbra is ballisztikus, attól még, hogy képes manőverezni.
Az tény, hogy a fellövés (H-47M2 esetén indítás) nem fogja determinálni úgy a becsapódás helyét, mint egy hagyományos ballisztikus rakéta esetében.

Végfázisban szerintem mind a kettő csak korlátozottan tud manőverezni.
Akkor nem érted, mit jelent a ballisztikus. Ball, azaz ágyúgolyóA nagyon korlátozott manőver is elég ahoz, hogy ne lehessen előreszámításos módszerrel lelőni. Marad a hagyományos követős-számításos--korrigálós módszer, ami meg a repülőgépeknél 10x nagyobb sebesség, és sokkal kisebb méret miatt macerás.
 
W

Wilson

Guest
A Pentagon számtalan egyéb dolgot is állít, szerintem abból ne indulj ki.
Hány üteget kaptak? Mi az, hogy "egy halommal"? Miért gondolod, hogy egy manőverező hiperszónikus eszközt el tud fogni egy PAC2?
Ebben a cikkben van utalás arra, hogy az ukrik PAC2 GEM-T kaptak Németországból...

 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 345
2 813
113
Akkor nem érted, mit jelent a ballisztikus. Ball, azaz ágyúgolyóA nagyon korlátozott manőver is elég ahoz, hogy ne lehessen előreszámításos módszerrel lelőni. Marad a hagyományos követős-számításos--korrigálós módszer, ami meg a repülőgépeknél 10x nagyobb sebesség, és sokkal kisebb méret miatt macerás.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 798
29 017
113
USA meg persze, hogy asszisztál hozzá, hisz ki nem utasítana vissza egy ilyen ingyen reklámot?
Khmm mit is mondtam?
A Pentagon számtalan egyéb dolgot is állít, szerintem abból ne indulj ki.
Lásd UFO-k, amiket 70 éven keresztül tagadtak majd hirtelen ők kezdik el a témát nyomatni, mert lefoglalja a közönséget a kínai léggömb és egyéb kínos témák elől
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
321
2 032
93

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 490
64 279
113
Hát, az a törzsrész egyáltalán nem hasonlít sem formailag, sem méretben. Az egy H-31 maradvány lehet.

A többi aprólék meg azonosíthatatlan, maximum a szárnyra lehetne ráfogni, hogy Kinzsal, az talán hasonlít valamelyest.
Ezek mindenféle maradványok raklapokon. Van itt egyszerre H-31, Tocska, meg talán még H-22 is.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 779
45 782
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 143
82 966
113
Leginkább a BetAB-500SP maradványaira hasonlít

0wqxFq8qnKM.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 862
48 692
113
Szerintem hagyjuk ezt, nagyon gyenge próbálkozás volt az ukránok részéről.
Részemről továbbra is elképzelhető, hogy lelőttek egyet, de abból kb semmi mutogatnivaló nem maradna. Nyilván mutatni kellett valamit, aztán összeszedtek pár darab fémet a mezőről (az első nap ugye teljesen más kinézetű darabok voltak a lelőtt Kindzsal alkatrészei ;) )
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 057
9 577
113
W

Wilson

Guest
Ez az orrkúp minden, csak nem a Kinzhal.
Persze elhiszem, hogy lekaptak egy Kinzhalt, miért is ne sikerülhetne..., tényleg a mennyiből is?
Mennyi Kinzhalt vetettek be eddig Ukrajna ellen?
Nem sokat lehet egy kezén is megtudja számiolni az ember , én az amcsik bizonyítékaira leszek kíváncsi mivel tegnap a Pentagon hivatalosan megerősítette, hogy az ukrik lelőttek egy Kinzsalt...
 
  • Vicces
Reactions: fip7