Kína és az a bizonyos Tu-22M3

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
549
1 261
93
Sokáig húztuk-halasztottuk, próbáltunk elmenni a dolog mellett addig, amíg hivatalos források is megszólalnak az ügyben, de a fórum egyes topicjaiban fel-felmerülő beszélgetések miatt most már tényleg ideje a Tu-22M3 és a kínaiak viszonyáról írni.


[See the full post at: Kína és az a bizonyos Tu-22M3]
 

chimera

Member
2010. április 19.
559
1
18
Mint korábban is megírtam ez alapjaiban változtatná meg a térség erőviszonyait!A tengeralattjárókon kivűl mindenkire komoly fenyegetést jelent!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 729
113
Az elso Tu-22M3M -mel ismerkednek a pilotok Rjazany  mellett:

http://www.vz.ru/photoreport/590586/649833.html
 

F1End

Member
2010. július 17.
92
1
6
Huh, hát ez  fantasztikus lenne. Ha összejön ez az üzlet, akkor egyszer talán egy ilyet is láthatunk majd a Kecskeméti repnapon! :D

Egyébként tényleg épp valami ilyesmire lenne szükségük, szvsz célszerűbb, mint a Dong Feng CSG vadász dolog.

Modern elektronikával megpakolva, elég ütős lehet. J-XX -ek lekötik a BARCAP -t adó vadászokat a Backfire -k meg megszórják a flottát rakettákkal.

Bár H-22 helyett inkább H-15 lenne célszerű szerintem, vagy esetleg a Brahmos vagy valami más "kisebb méretű" fegyver.

A kenguruk lassan tényleg izgulhatnak. :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Na most Indiában egy páran gutaütést kapnak. Jelek szerint nem csak az indusok tudnak vissza csapni ha a maci menetközbe növeli fegyverek árát.

Mi ér többet egy kölcsön adott Akula vagy ilyen kis madarokból egy ezred :)

Brahmos nem megye mert indai is fejlesztette. Van más orosz hajó elleni fegyver is.

Majd fizetnek és kapnak valamit
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 729
113
A modernizációs csomag lényege, hogy új navigációs, optikai-elektronikai  berendezéseket kapnak a gépek, a pilota kabinok kialakításn javítottak ill. azok egonomiáján, de a fo hogy átalakították precízios-irányított fegyverek alkalmazására (levego-szárazfold).

2020-ig 30 Tu-22M3 -at kell modernizálniuk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 721
85 729
113
Egyébként errol az oroszok nem írnak, úgy néz ki  , hogy csak a kínaiak szeretnék.....
 

bagolyember

Member
2010. május 21.
14
38
13
a hátsó gépágyúból tudtommal már afganisztáni háborúban is radarzavaró tölteteket (biztos nem pontos megnevezés, bocsi) lőttek ki hátrafelé...
 

oroszos

New Member
2011. augusztus 22.
27
3
1
Nem tudom mi lesz ebből. Hiszen Oroszország szövetségese elvileg India, akikkel kiszúrás lenne ez. De nem rossz pénzt kínálnak a kínaiak ezekért a gépekért.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Ez a hír elég régi. És rajta kívül még egy csomó hasonló van, köztük talán a leghíresebb a su-35 legenda. Ha meg is veszik/vették a gyártósort és a leírást akkor inkább tanúlmányozásra kell nekik semmint, hogy nekiálljanak ilyan gépeket gyártani.
 

oroszos

New Member
2011. augusztus 22.
27
3
1
De ha Kína otthon bombázókat gyárt, azzal egyfajta fegyverkezési versenyt is indíthat, hiszen erre nyilván India, Ausztrália és a kis tigrisek is reagálhatnak.
Ezek a Tu-22-esek bevethetők mind hajó mind szárazföldi cél eloen igaz? Mert akor Tajvannak is akad félnivalója.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 605
14 769
113
Kína most is gyárt bombázókat, melyek bevethetőek úgy vizi, mint szárazföldi célok ellen. Ezek mondjuk egy számmal kisebbek, mint a Tu, de a környékén lévőket nem beszélve Tajvannal ezeket is símán eléri.

A másik bökkenő, hogy miét állna le valaki a XXI század elején variaszárnyú gépet gyárteni, mikor az a 70-es évek környékén volt "divatban"?
 
M

molnibalage

Guest
41860 said:
Kína most is gyárt bombázókat, melyek bevethetőek úgy vizi, mint szárazföldi célok ellen. Ezek mondjuk egy számmal kisebbek, mint a Tu, de a környékén lévőket nem beszélve Tajvannal ezeket is símán eléri. A másik bökkenő, hogy miét állna le valaki a XXI század elején variaszárnyú gépet gyárteni, mikor az a 70-es évek környékén volt “divatban”?

Még ez sem igaz. A H-6 bombázó nem egy számmal kisebb, "csak" lassabb. Ha azokra is kellően "hosszú/gyors kard" kerül, akkor nagy szám esetén nem sokkal rosszabb, mint egy Tu-22M. Volt olyan Tu-16 változat, ami képes volt a KSR-5 (AS-6 Kingfish) alkalmazására is. A másik lehetőség, hogy Tomahawk / Harpoon szerű fegyverekkel terheled túl az ellenfél légvédelmét. Ebből egy korszerű fegyverzettel és elektronikával rendelkező H-6 elméletben elég decens mennyiséget tudna hordozni. A nagy kérdés, hogy a legmodernebb H-6-ból mennyi van és a hozzávaló fegyverzettel mi a helyzet.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 830
33
38
Ha ezt a gépet és fegyverrendszereit megkapja Kína az roppant kellemetlen lesz. :D A,úgy miért is ne? Bevált masináról van szó, amelyet kicsit lehet kínai elektronikával tovább fejleszteni, sőt, a későbbi vagy épp folyamtban lévő kínai fejlesztésekhez további löketet adhat. Alakul a kínai-orosz játék, amelyben nem egy nevető, hanem egy aggódó harmadik van jelen. Apropó, nemrég olvasom, Kína is belekezd 6. generációs gépek fejlesztésébe?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 678
14 641
113
Azért gyártana ilyen "lejárt" variaszárnyú technikát, mert ez VAN, újat meg nem tud kifejleszteni.