Kirov-osztály (Project 1144 Orlan)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 105
81 143
113
kalapacs

De az anyagok változnak.Ennek a rakétának csak egyszer kell elviselnie azt a hőhatást ami azért "megkönnyíti"a dolgot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 105
81 143
113
kalapacs

Nem értek a metallurgiához de ma rengeteg olyan dolog van ami 20 éve elképzelhetetlen volt.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
kalapacs



Nem értek a metallurgiához de ma rengeteg olyan dolog van ami 20 éve elképzelhetetlen volt.


Oke tehat fembol van szerinted. A sebesseg es a surlodasi ho miatt az infras iranyitas kiart. Marad tenylegesen valamilyen RF ( radar ). Melyik femen lat at ez a radar ?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 456
27 143
113
Kalapács
Amint írtam, csak a sötétben tapogatózol. Én is és még sokan mások ezért is nem írunk konkrét véleményeket mint te. Legalábbis addig, amíg valami kézzelfoghatóbb képességekről, fejlesztésekről, eredményekről nem tudunk. Valamiért fejlesztik, biztosan nem véletlenül és már írtam, hogy nemcsak az oroszok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 931
48 077
113
Kalapács
Amint írtam, csak a sötétben tapogatózol. Én is és még sokan mások ezért is nem írunk konkrét véleményeket mint te. Legalábbis addig, amíg valami kézzelfoghatóbb képességekről, fejlesztésekről, eredményekről nem tudunk. Valamiért fejlesztik, biztosan nem véletlenül és már írtam, hogy nemcsak az oroszok.
Így van. Azt sem tudjuk pontosan, hogy milyen sebességgel operál, milyen harci résszel, milyen távolra, milyen anyagból. Ezt tagadni a fizikával azért nehéz, mert nincs meg még az sem, hogy mit kéne. Feltételezés az egész.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 176
83 100
113
Szerintem sokan hallottak a Gyors Globális Csapás programról(Prompt Global Strike). Aki esetleg nem itt olvashat róla:
http://hadmernok.hu/142_11_koosg_szgy.pdf
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Kalapács
Amint írtam, csak a sötétben tapogatózol. Én is és még sokan mások ezért is nem írunk konkrét véleményeket mint te. Legalábbis addig, amíg valami kézzelfoghatóbb képességekről, fejlesztésekről, eredményekről nem tudunk. Valamiért fejlesztik, biztosan nem véletlenül és már írtam, hogy nemcsak az oroszok.

NEM !

En abbol indultam ki amit Boki leirt es amit az oroszok maguk allitanak az uj generacios raketajukrol.

6M hiperszonikus sebessegrol indult vita es igen itt kokemenyen belep a fizika.
Az lehet hogy ez neked nem esik le elsore de inkabb az hogy valamiert szemelyes sertesnek veszed ha valaki orosz rendszerrol negativat mer irni de etol meg a teny teny marad hogy 6M sebesseget nagy surusegu legkorben alacsony magassagon hosszabb tavon semilyen anyag nem kepes ugy elviselni ami azt egy ilyen raketan valo alkalmazasra alkalmmassa teszi.

Anno a Sprint raketa 6-8 masodperc utan mar izzott ugy hogy egyre ritkulo legkorben repult felfele es nem azonos magassagon tengerszinthez kozel !!!

De ismet megkernelek hogy mond el akkor te a velemenyedet hogy mi az az anyag ami ezt kibirja es alkalmas raketa epitesre mert szerintem ilyen nincs.

Marad a hagyomanyos a Kitchen ASM raketanal mar regen alkalmazott repulesi profil. Inditas es megkozlites nagy magassagbol majd razuhan a celra.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="ghostrider">Kalapács
Amint írtam, csak a sötétben tapogatózol. Én is és még sokan mások ezért is nem írunk konkrét véleményeket mint te. Legalábbis addig, amíg valami kézzelfoghatóbb képességekről, fejlesztésekről, eredményekről nem tudunk. Valamiért fejlesztik, biztosan nem véletlenül és már írtam, hogy nemcsak az oroszok.
Így van. Azt sem tudjuk pontosan, hogy milyen sebességgel operál, milyen harci résszel, milyen távolra, milyen anyagból. Ezt tagadni a fizikával azért nehéz, mert nincs meg még az sem, hogy mit kéne. Feltételezés az egész.
</blockquote>

Lad mint fent. KONKRET szitu van megadva amit maguk az oroszok allitanak a raketajukrol. Ezzel vitatkozm es nem a semmivel !

De neked is adott a lehetoseg hogy kifejsd a velemenyed a temaban szakmai alapokon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 931
48 077
113
De mit állítanak az oroszok azon kívül, hogy hiperszónikus a rakéta? Van konkrét 100% info hatótávról, röppályáról, harci részről? Mit akarsz cáfolni? Tudod hogy milyen időtartamon keresztül 6M a sebsség?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 456
27 143
113
Kalapács
Úgy látszik nagyon nem értettél meg. Én nem sértődöm meg, mert nincs miért. Egy jelenleg fejlesztés alatt lévő projectről van szó, amivel nem csak az oroszok foglalkoznak. Magyarán nincs még semmilyen orosz rendszer. Te pedig magát a fejlesztést és annak létjogosultságát kritizálod és itt mindegy, hogy ki csinálja.
Az amerikaiak sem véletlenül foglalkoznak ezzel a fejlesztési iránnyal. A múltban már több országban sokszor számos olyan sikert értek el, ami elképzelhetetlen volt előtte, áttörést a fejlesztéseknél. Tehát jelenleg a fenntartásaiddal nem értek egyet. A jelenlegi fizika, kémia és egyébb tudásunkat pedig kezeljük korlátnak és ne az elérhető maximumnak. Légy pozitív és befogadó. Ennyi.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>kalapacs</b>

Te azt állítod, hogy egy támadó rakétánál a hiperszonikus tartomány hátrány és zsákutca?
Ez valami vicc?

A Sprint 5 mp alatt 10M sebességre gyorsult 100g-s nehézségi terheléssel - mégpedig bőven az alsó légrétegben (troposzféra) - a brutál hőterhelést simán bírta a szerkezete és a burkolata (3400 C-fok), amelyen keresztül működöt a fázisvezérelt radarja is.
Évszám: 1965-1970.
Ma 2016 van.

Nincs kérdésem.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
De mit állítanak az oroszok azon kívül, hogy hiperszónikus a rakéta? Van konkrét 100% info hatótávról, röppályáról, harci részről? Mit akarsz cáfolni? Tudod hogy milyen időtartamon keresztül 6M a sebsség?

En erre valaszoltam ( tobbek kozott ) :


Ghostrider

Kalapács, Mack
Szerintem csak tapogatóztok a sötétben és halvány gőzötök nincs ezeknek a rakétáknak sem a leendő képességeiről, sem a bevetési profiljairól. Három dolgot állíthatunk, ami biztos lehet:
1. Nagy hatótávolság (1.000 km),
2. Nagy sebesség (hiperszónikus)
3. Stealth jellemzők.
A korszerű légvédelmi komplexumoknak a nagy sebességű (hiperszónikus) célok elleni leküzdési képessége egyenlőre a BALLISZTIKUS röppályán közeledő célok ellen van meg. Ez a rakéta pedig nagy valószínűséggel nem ballisztikus pályán fog támadni, mert azt már régen tudják!
Az USA sem véletlenül fejleszti a hiperszónikus rakétákat.
Ti meg már temetitek. Bravó!

Ennyit a téves irányvonalról és igen, akkor még sok mindenről nem is beszéltünk.

A fentiek alapján én inkább két, zsigerből kialakított véleményként értékelem amit leírtatok.

Erre irtam hogy ez igy nem mert csak annyi realitasa van mint a lezerkardnak.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 401
14 185
113
A hiperszónikus rakéta nem azért nem wunderwaffe, mert nem lehet megvalósítani, hanem, mert több hátrányt rejt a konstrukció mint előnyt.
Ennyi.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<b>kalapacs</b>

Te azt állítod, hogy egy támadó rakétánál a hiperszonikus tartomány hátrány és zsákutca?
Ez valami vicc?

A Sprint 5 mp alatt 10M sebességre gyorsult 100g-s nehézségi terheléssel - mégpedig bőven az alsó légrétegben (troposzféra) - a brutál hőterhelést simán bírta a szerkezete és a burkolata (3400 C-fok), amelyen keresztül működöt a fázisvezérelt radarja is.
Évszám: 1965-1970.
Ma 2016 van.

Nincs kérdésem.

Kicsit mas kategoria a ketto !!! Tudod milyen pontossagot kelett hoznia a sprintnek ? Nuki robbanofeje volt !!! A cel pedig semilyen ellentevekenyseget akkor mar nem folytatott. Sem manover sem elektronikai semmi.

Ezzel szemben a hajo elleni raketanak nem 5-10 masodpercet kell, kellene 6-7M el repulni suru levegoben hanem cca ha sea skimming uzemmodot feltetelezunk akkor cca 1 percet ! A pontossaga is egy csoppet jobbnak kell lennie mivel hagyomanyos robbfejjel van ellatva es a celpontja is intenziv ellentevekenyseget folytat.

Tehat gyakorlatilag semmi nem klappol a ket raketa kozott es nem is veletlenenul mert ket teljesen eltero eszkoz.

En tovabbra is allitom hogy hiperszonikus seaskimming raketa nem letezik.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 456
27 143
113
"En tovabbra is allitom hogy hiperszonikus seaskimming raketa nem letezik."

Erre a mondatodra majd emlékezzél max. pár év múlva.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 401
14 185
113
Lehet nem is az, csak a végfázisban kb 60 fokos szögben csak le a célpontra. Viszont ilyen célpontokat az AEGIS rendszer könnyen leszed.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 931
48 077
113
Így, hogy folyamatosan alacsonyan tengerszint felett repül 1000km -re mach 6 -al, így gyanúsan nem, persze. Kompromisszumosan el tudom képzelni, vagy nincs marha nagy hatótáv, vagy nem végig megy mach 6 al. De egy olyan megoldást pl. én lazán elhiszek, ami azt feltételezi, hogy 1000km ről igen nagy sebességgel, de nem mach 6 al alacsonyan hogy nehéz legyen felderíteni, megközelíti a célt, majd 50-100 km ről ahol kb. a föld görbülete miatt már azon a magasságon ahol utazik, felderíthető, vagy érzékeli azt, hogy besugározták, megugrik mach 6 ra. Ötletelés részemről, semmi több. Az is lehet, hogy ŐK akik tervezik, már rég olyan anyagokkal számolnak, amiről mi még nem is hallottunk, mind az orosz, mind az Usa oldalon.