Kirov-osztály (Project 1144 Orlan)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Kuruc a RAN ben nyomja de ismerek ket magyar sracot a Canadai tengereszetnel sot egy olyan japan sracot is aki bar nem beszel de ert magyarul mert anno a szuleivel magyarorszagon voltak diplomatak. Ezeken kivul sok mar magyarsagarol regen elfeledkezett egyen van az ARMY ban is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 847
113
kalapacs

<i>"<b>Ha kiderult hogy valotlansagot allitasz </b>es ezt bebizonyitjak neked akkor illik elnezest kerni es nem kapcsolni meg egy fokozatot a hulyesegben."</i>

Nem derült ki, mert semmit sem cáfoltál meg.
Annyit tettél, hogy mondtál néhány nagyon nagyot, amit azzal igazolsz, hogy kinyomtattál egy cetlit és felraktad ezt egy hajóra.
Amin hozzá tenném lehetsz látogató, kapitány vagy akár takarító is :)
Most erre írhatnám azt, hogy én meg ültem már Szu-27-ben is, így akármit írhatok róla nekem van igazam. Sőt legközelebb ha így alakul viszek nyomtatott papírcetlit a neveddel és betűzöm a HUD mellé és akkor már level 40-s szintű megmondó ember leszek a fórumon én is :)

Szerintem maradjunk annyiban, hogy mindenki azt hisz el amit akar...
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 610
8 058
113
<blockquote rel="boki">kuruc kolléga hová lett? :))

Egy éve nem jelentkezett be... :(

</blockquote>

Kicsit nehezen viselte, hogy nem mindenki hajbókolt az USA imádatának.

Amúgy igen sokat tudott a haditengerészetről.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kuruc tényleg eltünt. Remélem rendben van és egészséges.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
kalapacs

<i>"<b>Ha kiderult hogy valotlansagot allitasz </b>es ezt bebizonyitjak neked akkor illik elnezest kerni es nem kapcsolni meg egy fokozatot a hulyesegben."</i>

Nem derült ki, mert semmit sem cáfoltál meg.
Annyit tettél, hogy mondtál néhány nagyon nagyot, amit azzal igazolsz, hogy kinyomtattál egy cetlit és felraktad ezt egy hajóra.
Amin hozzá tenném lehetsz látogató, kapitány vagy akár takarító is :)
Most erre írhatnám azt, hogy én meg ültem már Szu-27-ben is, így akármit írhatok róla nekem van igazam. Sőt legközelebb ha így alakul viszek nyomtatott papírcetlit a neveddel és betűzöm a HUD mellé és akkor már level 40-s szintű megmondó ember leszek a fórumon én is :)

Szerintem maradjunk annyiban, hogy mindenki azt hisz el amit akar...

Hat persze hogy csak "ugy" felugrottam egg hadihajora egg darab cetlivel es veled valamint a as Aranysas tudasoddal ellentetben semi kozom nincs a temahoz. Hat hogyne.


Maradjunk annyiban hogy reszemrol befelyeztem veiled a komunikaciot meet Eden a szinten inkabb nem. Megkerlek szepen hogy hanyagold a hozzaszolasaimat months Ott semi lennenek.


Koszonom
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Kuruc tényleg eltünt. Remélem rendben van és egészséges.

Harom here beszeltem vele. Lehet iden szemelyesen is osszefutunk a Rimpac end de adding meg son viz me fog folyni nekem is neki is.

AZT hiszem tudom mivel Lett Kuruc tengeresz bakancsa tele.
 
M

molnibalage

Guest
Flip7, én eddig értelmesnek tartottalak, nem igazán értem, hogy mi a kötözködésed alapja egyáltalán és az, hogy miért csinálod...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 847
113
molnibalage

<i>"Flip7, én eddig értelmesnek tartottalak, nem igazán értem, hogy mi a kötözködésed alapja egyáltalán és az, hogy miért csinálod..."</i>

Kezdjük ott, hogy flip helyet FIP a nicknevem :)

Ha pedig visszaolvasol 4 oldalt akkor kicsit érthetőbb lesz az egész szituáció.
Én elmondtam a saját véleményem arról, hogy valós körülmények között mit tudhat például egy modern IR szenzor egy modern ASM ellen, erre a fórumtárs a szokásos arrogáns stílusában lehurrogott, hogy az nem úgy van és bemondott egy irreálisan nagy értéket.
Én ezzel kapcsolatban is kértem, hogy valamivel támassza alá , erre két különböző válasz érkezett:
1. Be tett a témában pár PR rekordnak tűnő IR észlelést aminek se a hajókhoz se a rakétákhoz nincs köze, de még a körülmények is teljesen mások.
2. Mindent higgyek el neki, mert mindenki hülye, csak ő helikopter.
Miután közöltem, hogy ez így nem jó nekem, mert semmit sem bizonyít az adott témában, hiszen nem is kapcsolódik hozzá szorosan, utána a meggyőzés ultimate eszközeként papírcetlit nyomtatott, fényképezett és aranysasozott egy jót :)
A mellet, hogy vagy 15 éve nem vettem aranysast, sikerült egy olyan intellektuális mélyrepülést elérnie ezzel amivel úgy érzem, hogy kár foglalkoznom...
Szóval úgy döntöttem ezentúl nem foglalkozom ezen fórumtárssal. Röviden ennyi.
 
M

molnibalage

Guest
A lőtávolsága pedig 9 km amit egy 1500 m/s-os ASM megtesz 6 másodperc alatt.
Már eleve ennek nincs értelme. Nincs olyan ASM ami a végfázisban M3 felett haladna és annak is olyan hőképe van, hogy kb. ködben és esőben nem látja csak a RAM.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 847
113
molnibalage

Én 20 km-s észlelési távot írtam IR-re, mint lehetséges valós képesség. Szerintem az elég nagy távolság.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 847
113
molnibalage

<i>"Nincs olyan ASM ami a végfázisban M3 felett haladna "</i>

Most nincs, de a vita úgy emlékszem, hogy a jövőbeni orosz ASM-ekből indult ki ahol 6 Mach-ot ígértek.

Egyébként még mindig érdekelne, hogy mekkora az AIM-9 újabb verzióinak a maximális leküzdhető célsebessége. Fontos adat lenne ebben a témában.
 
M

molnibalage

Guest
Most nincs, de a vita úgy emlékszem, hogy a jövőbeni orosz ASM-ekből indult ki ahol 6 Mach-ot ígértek.
És ki mondta, hogy a végfázisban...? Ilyen nincs, fizikai képtelenség tolóerő és hőterhelés miatt is.

Nincs az az anyag, ami néhány másodpercnél tovább kibírná ezt a hőterhelést. Ennyi idő alatt viszont nincs az a tolóerő, ami egy M3.0-as rakétát feltolt M6.0-ra.

Mikor jutunk már el oda, hogy alap dolgoknak utána nézünk vagy legalább számolnunk...? De tényleg... Kapjunk már a fejünkhöz...

Az X-15 mikor 50 km magasságban repült ennyivel akkor is több száz fokos volt a belépő éle és a megfelelő hőálló festék előtt leolvadt róla a festék. Képzeld el akkor ezt 0 méteres magasságon. Ehm...

Eleve ott kezdődik, hogy mi a tököm gyorsítana bármit ekkora sebességre? Ha a légiharc rakéta hajtóműve tovább égne, akkor sem lenne képes a mostani beépített tolóerővel ezt elérni tengerszinten. A AIM-54 10 km magasan indulva és még loftolva is feltolta magát M5.5 tájára. Tengerszinten indítva az Sparrow égésvégi sebességét alig érte el mert olyan batár nagy légellenállása volt a rakétának. Az M6.0 a nagymagasságú utazó szakaszra vonatkozik...

Másik példa kell? Az Sz-200 rendszer rakétája kis magasságon le kellett, hogy korlátozza magát, M3.0-nál gyorsabban nem mehetett. 20 km+-on meg M6.0 felett is hasított.

A közelítő torlóponti és belépőél hőmérséklet a torlóponti entalpiával számolható. Egy közelítő képlettel fél perc kereséssel 1900 fok jót ki M6.0-ra. Tökmindegy, hogy ez K vagy C. Még, ha kicsit pontatlan is, akkor is felvázolja a problémát. Ez a rakéta orrkúpján és a vezérsíkok belépő élén lokálian kialakuló elméleti
hőmérséklet, amikor levegő 0-ra lassul. Természetsen ennél sokkal kisebb a körüláramlás miatt a hőmérséklet általánosan, de egy pontban ez az elméleti max. Ha csak ennek a negyedével kell számolni felületen - meg hővezetés létezik - már akkor is olyan problémád van, hogy beszarsz rajta...
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
"Hat persze hogy csak "ugy" felugrottam egg hadihajora egg darab cetlivel es veled valamint a as Aranysas tudasoddal ellentetben semi kozom nincs a temahoz. Hat hogyne."

1. Nem akarok tulzottan beleszolni, de ha egy laikusokat tömöritö topicba irogatsz, akkor ne lepödj meg, ha az Aranysas is neha "forrasanyag", kar ezt igy kihangsulyoznod, mert ettöl erezheti az ember magat megtamadva. Ha a Navy belsös forumai irogatsz, biztos vannak, ott senki se fog az Aranysasra hivatkozni soha. Szoval te valasztottad a helyet, nem a hely teged.

2. A fotod nem photoshop, fenn voltal a hajon az nem kerdes, de engem is kisse elbizonytalanit, hogy a raketainditora letett (amugy nagyon jo ötlet!) papirodat a kocsikulcsoddal (!) fogattad le a szel ellen, es nem mondjuk a tengereszsapkaddal, vagy valami autentikusabb dologgal, ha mar ennyire bizonyitani akartal. Ebböl pedig akar arra is tud gondolni az ember, hogy nyilt nap volt a hajon es felmentel, de te tudod. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 847
113
molnibalage

Én tisztában vagyok azzal, hogy amiket írsz azok valós gondok a sebességgel kapcsolatban.
De nem én ígértem a 6 Mach-os rakétát hanem az oroszok :)
Gondolom ők tudják, hogy mire vállalkoznak, vagy megint mondtak egy nagyot vagy nem tudom.

Én annyit fűznék a dologhoz, hogy nem biztos, hogy az egész rakétának 6 Machra kell gyorsulnia. A Kalibr hajó elleni változata is olyan, hogy van egy "szállító" fokozata és van egy szuperszonikus végfázis fokozata. Így kisebb a gyorsítandó tömeg.
A rakéta orra lehet valamilyen kerámiából is, azok elég hőállóak, és lehet hőre elpárolgó festése is ami a párolgással hűti.
Vannak már ma is műszaki megoldások hasonló problémák megoldására, de ez majd az oroszokon múlik, hogy hogy oldják meg. (már ha meg tudják oldani)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 847
113
Ez a rakéta (igaz légvédelmi) 2.4 másodperc alatt éri el 0-ról az 1300 m/s-t:
untitl11.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 868
113
molnibalage


De nem én ígértem a 6 Mach-os rakétát hanem az oroszok :)
Gondolom ők tudják, hogy mire vállalkoznak, vagy megint mondtak egy nagyot vagy nem tudom.

Nem tudom honnan vettétek az M6-ot, de az oroszok M4,5 írnak a Cirkonhoz.