Környezetvédelem

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ha például korábbi lakhelyemet tekintem (Békásmegyer), az egy komoly pocsolyás ökoszisztéma volt, most pedig több, mint 30000 ember lakik ott. Ott meddig kéne elmenni a visszaállítással?
A falig és túl, az "ingatlanfejlesztések" teljes felszámolásáig! A kivágott fák és felmurvázott területek vissza fásítása, bokrosításáig, a lecsapolt terület visszamocsarasításig. Kiirtották mára a békákat 10 teljesen. Van viszont új teniszpálya, meg antracit színű ház, murvás udvarral és légkondival, mert nem lehet ebben a kurva melegben megmaradni. Sőt, már ukránok is vannak bőven, ha már védett fajok...
Igen erre céloztam a kanál vízzel :D @ogretankHU piaci szemléletű nézeteit kellene jótékonyan keverni a tiéddel a megfelelő mértékig és ott jöhetne ki egy működő rendszer a dologból.
Lófaszt, a piaci szemlélet már eleget vett el, nincs hova hátrálni tovább! Kimegyek a természetvédelni védettségű erdőbe, és a piaci hasznosítók által szétdobált láncfűrész 2T olajos flakonok és kőbányaisörös kétliteres műanyag flakonok meg hell energiaitalos flakonok kerülgethetem...
Fasza, csak a másik végén a Pünkösdfürdőnek az ingatlanfejlesztők felmurváztak-salakoztak mindent, hogy parkoló és teniszpálya legyen, illetve kocsma az egykori templom romjában a teniszező teslás aranyifjaknak. Szentendre és Békás közt kimégy a mocsárba, és a környezetvédő kerékpárosok(at kiszolgáló cégek?) a használt abroncsokat tízesével dobják le kicsit bentebb a kerékpárúttól! A motorcsónakozó jetskiző kretének meg a csónakparkolójuk hektárnyi murvája is nagyon szép, ahogy Kalászon a gyógynövény-kutató mellé/helyére tervezett filmstúdió is biztos jót fog tenni majd a biodiverzitásnak...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 527
113
A falig és túl, az "ingatlanfejlesztések" teljes felszámolásáig! A kivágott fák és felmurvázott területek vissza fásítása, bokrosításáig, a lecsapolt terület visszamocsarasításig. Kiirtották mára a békákat 10 teljesen. Van viszont új teniszpálya, meg antracit színű ház, murvás udvarral és légkondival, mert nem lehet ebben a kurva melegben megmaradni. Sőt, már ukránok is vannak bőven, ha már védett fajok...

Lófaszt, a piaci szemlélet már eleget vett el, nincs hova hátrálni tovább! Kimegyek a természetvédelni védettségű erdőbe, és a piaci hasznosítók által szétdobált láncfűrész 2T olajos flakonok és kőbányaisörös kétliteres műanyag flakonok meg hell energiaitalos flakonok kerülgethetem...

Fasza, csak a másik végén a Pünkösdfürdőnek az ingatlanfejlesztők felmurváztak-salakoztak mindent, hogy parkoló és teniszpálya legyen, illetve kocsma az egykori templom romjában a teniszező teslás aranyifjaknak. Szentendre és Békás közt kimégy a mocsárba, és a környezetvédő kerékpárosok(at kiszolgáló cégek?) a használt abroncsokat tízesével dobják le kicsit bentebb a kerékpárúttól! A motorcsónakozó jetskiző kretének meg a csónakparkolójuk hektárnyi murvája is nagyon szép, ahogy Kalászon a gyógynövény-kutató mellé/helyére tervezett filmstúdió is biztos jót fog tenni majd a biodiverzitásnak...
Mit tervezel csinálni azokkal, akik ott laknak most?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A falig és túl, az "ingatlanfejlesztések" teljes felszámolásáig! A kivágott fák és felmurvázott területek vissza fásítása, bokrosításáig, a lecsapolt terület visszamocsarasításig. Kiirtották mára a békákat 10 teljesen. Van viszont új teniszpálya, meg antracit színű ház, murvás udvarral és légkondival, mert nem lehet ebben a kurva melegben megmaradni. Sőt, már ukránok is vannak bőven, ha már védett fajok...

Lófaszt, a piaci szemlélet már eleget vett el, nincs hova hátrálni tovább! Kimegyek a természetvédelni védettségű erdőbe, és a piaci hasznosítók által szétdobált láncfűrész 2T olajos flakonok és kőbányaisörös kétliteres műanyag flakonok meg hell energiaitalos flakonok kerülgethetem...

Fasza, csak a másik végén a Pünkösdfürdőnek az ingatlanfejlesztők felmurváztak-salakoztak mindent, hogy parkoló és teniszpálya legyen, illetve kocsma az egykori templom romjában a teniszező teslás aranyifjaknak. Szentendre és Békás közt kimégy a mocsárba, és a környezetvédő kerékpárosok(at kiszolgáló cégek?) a használt abroncsokat tízesével dobják le kicsit bentebb a kerékpárúttól! A motorcsónakozó jetskiző kretének meg a csónakparkolójuk hektárnyi murvája is nagyon szép, ahogy Kalászon a gyógynövény-kutató mellé/helyére tervezett filmstúdió is biztos jót fog tenni majd a biodiverzitásnak...
És te hol élsz egy fűkunyhóban egy rét szélén ? Mert ha nem akkor borzasztó álszent amit leírtál ! Ha szarkazmus akart lenni az meg nem jött át !
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Mit tervezel csinálni azokkal, akik ott laknak most?
Sokan laknak a teniszpályán... Egyébiránt leszarom azokat akik pl. kivágtak minden fát a telkülön, a gyepet (az is problémás) felszórták murvával, a házat szürkére festették, a cserepet fekete lemezre cserélték, kibasztak egy nagy levegő-víz légkondi külső egységet a kertbe, meg két dézsás pálmát... hogy egy reprezentatív példát hozzak a környék ingatlanfejlesztéseiből.

Leszarom őket, nekem a békák többet érnek mint ők. Cry me a river.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Sokan laknak a teniszpályán... Egyébiránt leszarom azokat akik pl. kivágtak minden fát a telkülön, a gyepet (az is problémás) felszórták murvával, a házat szürkére festették, a cserepet fekete lemezre cserélték, kibasztak egy nagy levegő-víz légkondi külső egységet a kertbe, meg két dézsás pálmát... hogy egy reprezentatív példát hozzak a környék ingatlanfejlesztéseiből.

Leszarom őket, nekem a békák többet érnek mint ők. Cry me a river.
Gondold el te egyedül szarod le őket ők meg sok ezren téged ! Ki lesz jobban leszarva ?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 527
113
Sokan laknak a teniszpályán... Egyébiránt leszarom azokat akik pl. kivágtak minden fát a telkülön, a gyepet (az is problémás) felszórták murvával, a házat szürkére festették, a cserepet fekete lemezre cserélték, kibasztak egy nagy levegő-víz légkondi külső egységet a kertbe, meg két dézsás pálmát... hogy egy reprezentatív példát hozzak a környék ingatlanfejlesztéseiből.

Leszarom őket, nekem a békák többet érnek mint ők. Cry me a river.
Ok, hát a panelházakban lakók?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ok, hát a panelházakban lakók?
A panelházak mellett több természet volt/van mint amit a sok új lakópark és üdülő csinált. Kisebb ökológiai lábnyoma van és kisebb természetbolygatással jár, mert kompaktabb, elfér a mocsár. Azoknak csak a kutyáit lőném le, ha a gazda nem takarítja fel a piszkot utána és nem pórázon vezeti a kibaszott rotweillerét, ami kurvára kell ám a panelházba.

Plusz a parkolást fizetőssé tenném az egész környéken. Ófaluban az utcán parkolásért durván büntetnék, kis utcákban nem lehet elférni a ház előtt parkoló autóhalmoktól.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hát ezen én is meglepődtem, nem csak Te :D
Az árterek hasznosítására írtam egy tanulmányt vagy 15 éve ! Rendezetten és célorientáltan annyi faanyagot és biomasszát lehetne termeszteni és termelni , hogy a hazai biomassza erőművi termelést az energia mixben fellehetne vinni 25%ra ha bevonnánk az agráriumot és az állami erdészeteket akkor meg a teljes földgázt ki lehetne vàltani ! Süket fülekre talált mert az első 8-10 évet meg kellett volna finanszírozni ! Az élővilág is jobban érezte volna magát és a szemét is kevesebb lett volna .
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A panelházak mellett több természet volt/van mint amit a sok új lakópark és üdülő csinált. Kisebb ökológiai lábnyoma van és kisebb természetbolygatással jár, mert kompaktabb, elfér a mocsár. Azoknak csak a kutyáit lőném le, ha a gazda nem takarítja fel a piszkot utána és nem pórázon vezeti a kibaszott rotweillerét, ami kurvára kell ám a panelházba.

Plusz a parkolást fizetőssé tenném az egész környéken. Ófaluban az utcán parkolásért durván büntetnék, kis utcákban nem lehet elférni a ház előtt parkoló autóhalmoktól.
Amúgy sztem segítene ha konkretizálnád, hogy pontosan melyik területre gondolsz ?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az árterek hasznosítására írtam egy tanulmányt vagy 15 éve ! Rendezetten és célorientáltan annyi faanyagot és biomasszát lehetne termeszteni és termelni , hogy a hazai biomassza erőművi termelést az energia mixben fellehetne vinni 25%ra ha bevonnánk az agráriumot és az állami erdészeteket akkor meg a teljes földgázt ki lehetne vàltani ! Süket fülekre talált mert az első 8-10 évet meg kellett volna finanszírozni ! Az élővilág is jobban érezte volna magát és a szemét is kevesebb lett volna .
Miért kellene mindenképp valahogy hasznosítani?
Így van olyan hangulata, amit szeretnek az emberek, máshol már nem nagyon van Bp-en bolygatatlan ártér.
Kopaszit is elb@szták.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Miért kellene mindenképp valahogy hasznosítani?
Így van olyan hangulata, amit szeretnek az emberek, máshol már nem nagyon van Bp-en bolygatatlan ártér.
Kopaszit is elb@szták.
Azt nem mondtam, hogy mindent és minden áron . De ott a környezet közeli energia növény gazdálkodás könnyen megoldható lenne és nem lennénk ennyire kiszolgáltatva az energia piacnak !
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Azt nem mondtam, hogy mindent és minden áron . De ott a környezet közeli energia növény gazdálkodás könnyen megoldható lenne és nem lennénk ennyire kiszolgáltatva az energia piacnak !
Ja várjámá' én asszem megint félreértettem :D A Rómairól és környékéről magyaráztam.