Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Urak, és hölgyek, halálközeli élményem volt az úton. Kistarcsát elhagyva kelet felé a hármas úton poroszkálok este kb. 70-75-tel, szemből hasolnló sebességgel egy kis narancssárga autó (talán ford fiesta/opel corsa), és hirtelen keresztbefordul, és kilinccsel előre közelít felém, valamint valami törmelék záprozik az autómra.
Volt köztünk szerencsére egy üres sáv, de így is egy méteren belülre sodródott, mire sikerült korrigálnia, én meg nyilván ijedtemben fékeztem, de nem sokat ért volna. Az árokban kötött ki szerencsétlen. Megállni nem lehet Gödöllőig (az ipari parkig), hogy segítséget hívjak, de megfordultam, és addigra segítettek neki.

Szerintem durrdefektje volt. Párom meg csak felnéz a telefonjából, mert épp akkor írt neki édesapja, hogy mi volt ez a zaj? Á semmi, csak épp rohadt nagy mázlink volt. Minden nap, mindenkor rohadt nagy mázlink van, az a normál üzem, itt ugyanis nem lett volna ő se hibás (ha csak nem elhanyagolt állapotú volt a kocsija), ha elkap minket egy váratlan műszaki hiba miatt miközben mindketten szabályosan közlekedünk.

Milyen dashcamet javasoltok?
Jó lenne a GPS adat és sebesség mentése is... Legalábbis annyiszor nem megyek túl gyorsan, hogy ez inkább káros lenne rám nézve :p
Egyelőre a Yi Smart Dashcam a jelöltem, mert olcsó, és viszonylag jó a sajtója.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Urak, és hölgyek, halálközeli élményem volt az úton. Kistarcsát elhagyva kelet felé a hármas úton poroszkálok este kb. 70-75-tel, szemből hasolnló sebességgel egy kis narancssárga autó (talán ford fiesta/opel corsa), és hirtelen keresztbefordul, és kilinccsel előre közelít felém, valamint valami törmelék záprozik az autómra.
Volt köztünk szerencsére egy üres sáv, de így is egy méteren belülre sodródott, mire sikerült korrigálnia, én meg nyilván ijedtemben fékeztem, de nem sokat ért volna. Az árokban kötött ki szerencsétlen. Megállni nem lehet Gödöllőig (az ipari parkig), hogy segítséget hívjak, de megfordultam, és addigra segítettek neki.

Szerintem durrdefektje volt. Párom meg csak felnéz a telefonjából, mert épp akkor írt neki édesapja, hogy mi volt ez a zaj? Á semmi, csak épp rohadt nagy mázlink volt. Minden nap, mindenkor rohadt nagy mázlink van, az a normál üzem, itt ugyanis nem lett volna ő se hibás (ha csak nem elhanyagolt állapotú volt a kocsija), ha elkap minket egy váratlan műszaki hiba miatt miközben mindketten szabályosan közlekedünk.

Milyen dashcamet javasoltok?
Jó lenne a GPS adat és sebesség mentése is... Legalábbis annyiszor nem megyek túl gyorsan, hogy ez inkább káros lenne rám nézve :p
Egyelőre a Yi Smart Dashcam a jelöltem, mert olcsó, és viszonylag jó a sajtója.


Nagyon sokat javítana egy "fekete doboz" a járművekbe (biciklitől a kamionig ) sokkal kevesebben arcoskodnának . Az adatokat csak a hatóság olvashatná ki közvetlenül a készülékből . Akinek nincs takargatni valója az úgyse bánná akinek meg van az meg meggondolná mit csinál !
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Indokolt esetben , pl bűncselekmény !
Mire gondolok: a tulaj is le tudja tölteni a mentett adatot, meg nyilván a hatóság is. Törölni vagy csak "körebeírással" (valahány órányi tartalmat tárol, a régit újjal feülírja. Erre törvényi minimum megadható) , vagy csak a hatóság tudjon.

Ma már nem folyamatos videó rögzítéssel több hónapnyi tartalom elfér, vagy lehet több szintű tárolás: egy kép másodpercenként több hónapnyi üzemidőnyit visszamenőeg, és hd videó 30 fps-sel néhány hétnyi
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Milyen dashcamet javasoltok? Jó lenne a GPS adat és sebesség mentése is... Legalábbis annyiszor nem megyek túl gyorsan, hogy ez inkább káros lenne rám nézve :p
Egyelőre a Yi Smart Dashcam a jelöltem, mert olcsó, és viszonylag jó a sajtója.

Nekem régebbi Truecam van (már nem gyártják), egyetlen hibája, hogy csak 24 óránál régebbi felvételt ír felül, ezért ha hosszú úton betelik a memóriakártya akkor szimplán leáll (direkt kamerákba való 32GB-os Sandisk ~3,5 óra 2560*1080-ban).

Most küldtem be egy videót a Budapesti autósoknak, ha kirakják megosztom, ez volt az első olyan eset ami 15 év után kiverte nálam a biztosítékot (főleg mivel a 4 hónapos lányom is ott ült mögöttem).
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 1711

Guest
Az igen, keresztbe. Autópályán...

Keresztbe tényleg durva, de szinte az egész forgalom leállt, kamionok mentek, néha 1-1 szirénázó mentő, meg pár hülyegyerek a német import ronccsal aminek úgyis mindegy.

Kétszer is elkapott a jég; belső sávban 140-nél elém vágódott egy kamion, hogy kikerülje az előtte satuféket nyomó lakókocsit; végül M0-n kiugrott az orrom elé egy Miata-s turbószittya, a fékezés erejétől még a váltó is kiugrott üresbe... (Mondjuk azt is agyonütném aki autópálya behajtón megszünteti a gyorsítósávot és kibasz egy STOP táblát.)
Mikor Tatabányánál oldalba kapott a 120km/h-s szél már leszartam csak érjek végre haza.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
De most tényleg, mit lehet tenni azon kívül, hogy agyonvered az ilyet...?

Lehúzódsz és elengeded (már önvédelemből is és nem dudálsz, mert esetleg még jobban megijed és neked megy), mert előfordulhat, hogy te is benézel egyszer (többször) egy előzést, vagy épp megszivat az előzött.
 
M

molnibalage

Guest
Lehúzódsz és elengeded (már önvédelemből is és nem dudálsz, mert esetleg még jobban megijed és neked megy), mert előfordulhat, hogy te is benézel egyszer (többször) egy előzést, vagy épp megszivat az előzött.
Ha van időd. És ha nincs? IJ? Magyarázza meg bárki, hogy ettől az embertől miért nem kéne örökre elvenni a jogsit? Mitől változna meg?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ha van időd. És ha nincs? IJ? Magyarázza meg bárki, hogy ettől az embertől miért nem kéne örökre elvenni a jogsit? Mitől változna meg?

Ha normális, akkor eléggé megijed, és hasonló heelyzetben óvatosabb lesz. Ha részeg alkoholista, akkor semmit. De van egyéb lehetőségek is. Röviden lehet ez egy normális ember is, aki ellen összeesküdtek a körülményel. Meg egy idióta kamikaze is. Ebből a felvételből nem dönthető el. És nem feltétlenül kell karóba húzni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ha normális, akkor eléggé megijed, és hasonló heelyzetben óvatosabb lesz. Ha részeg alkoholista, akkor semmit. De van egyéb lehetőségek is. Röviden lehet ez egy normális ember is, aki ellen összeesküdtek a körülményel. Meg egy idióta kamikaze is. Ebből a felvételből nem dönthető el. És nem feltétlenül kell karóba húzni.

PS: ha már mindenképp büntetni kell, akkor a dudálásárt is reppenne tőlem egy csekk. Ebben a helyzetben nem tanítani kell, nem felhívni a figyelmet magadra (ott vagytok szemtől szemben), hanem vészhelyzetet kezelni.
 
M

molnibalage

Guest
Ha normális, akkor eléggé megijed, és hasonló heelyzetben óvatosabb lesz. Ha részeg alkoholista, akkor semmit. De van egyéb lehetőségek is. Röviden lehet ez egy normális ember is, aki ellen összeesküdtek a körülményel. Meg egy idióta kamikaze is. Ebből a felvételből nem dönthető el. És nem feltétlenül kell karóba húzni.
Pisztolyt tartottak tarkójához, hogy nem biztonságos módon előzzön és szegje meg a KRESZ No.1 pontját?
Ne haragudj, de ha ez a komment komoly,komment, akkor hol keressem a kandi kamerát?
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Pisztolyt tartottak tarkójához, hogy nem biztonságos módon előzzön és szegje meg a KRESZ No.1 pontját?
Ne haragudj, de ha ez a komment komoly,komment, akkor hol keressem a kandi kamerát?

Mindenki képes elcseszni dolgokat, akár utólag megmagyarázhatatlan formában is. Én is, te is, ő is. Baj nem lett, lelőni tilos :) Büntetni szabad, szabályt szegett.