Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
A Honda kiszáll a Forma-1-ből

https://index.hu/sport/2020/10/02/a_honda_jovore_kiszall_a_forma-1-bol/

Az elhatározásunkat nem a koronavírus-járvány befolyásolta, hanem az, hogy hosszú távon a károsanyag-kibocsátás nélküli technológia kifejlesztése a célunk

- mondta a vezérigazgató, aki hozzátette, a forradalmian új műszaki megoldások kidolgozásának lehetősége olyan, amely "egy évszázadban csak egyszer fordul elő."

Nem nagyon követem a forma 1-et, de úgy tudom olyan baromi nagy sikereik nem voltak, pedig a világ legnagyobb BEM motorgyártója és talán a 4-5. legnagyobb autóipari konszern. Azt gondolom jó ürügy volt nekik a zöldítés arra hogy x-eljék a forma 1-es promózást.
 
M

molnibalage

Guest
Régen sem volt zeró tolerancia, talán 10 éve van. Franciaországban azt hiszem egy kis pohár bor szintje még tolerált. Nem tiltással és büntetéssel lehet kikényszeríteni a normális hozzáállást, most zeró tolerancia van, a kábszi tiltott és full betépve okoz néhány hülye halálos tömegbaleseteket..
A fedélzeti kamerás bunkó és / vagy kretén előzési és egyéb eseteket látva nem érzem azt, hogy ez jó ötlet lenne...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 1711

Guest
1:30-nál érdemes megnézni a sofőrt

Voltam én is jelzőőr, hát nem kellemes ott állni.

Régen sem volt zeró tolerancia, talán 10 éve van. Franciaországban azt hiszem egy kis pohár bor szintje még tolerált. Nem tiltással és büntetéssel lehet kikényszeríteni a normális hozzáállást, most zeró tolerancia van, a kábszi tiltott és full betépve okoz néhány hülye halálos tömegbaleseteket..

EU-ban is elég nagy szórás van (0.2 már kvázi zéró tolerancia, kb 1 bonbon elfogyasztását engedi).
Külön kiemelném, hogy nálunk és szlovákoknál a legnagyobb az alkoholos befolyásoltság alatt elkövetett közúti balesetek aránya...
https://ec.europa.eu/transport/road...ate_of_alcohol_consumption/the_legal_limit_en

Pár éven belül úgyis jön a gyári alkoholszonda az autókba, szal minden állam a zéró tolerancia irányába mozdul el.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Pár éven belül úgyis jön a gyári alkoholszonda az autókba, szal minden állam a zéró tolerancia irányába mozdul el.

Mondjuk az EU az ilyen hülyeségek melegágya. Csodálatos lesz, amikor színjózan embereknek nem fog indulni a kocsija, mert valami behulyult a szondába.. az érintettek pedig megoldják majd okosba’.
 

Topper Harley

Well-Known Member
2020. május 21.
134
478
63
Mondjuk az EU az ilyen hülyeségek melegágya. Csodálatos lesz, amikor színjózan embereknek nem fog indulni a kocsija, mert valami behulyult a szondába.. az érintettek pedig megoldják majd okosba’.

Az alkoholszonda évek óta elterjedt a teherfuvarozásban. Nem hallottam róla, hogy probémás lenne az indítás. Csalni persze hogy lehet vele.

OFF: Ezt a szép Volvo-t még tavaly fotóztam az USA-ban :)

 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Valenciában szerelik azokat a Stadler Citylinkeket, amelyek Szeged és Hódmezővásárhely között ingáznak.

A fotóban az az unikális, hogy ez az első szabadtéri felvétel a magyar vasútvillamosról. A Szeged és Hódmezővásárhely között közlekedő szerelvényekre először várhatóan 2021 őszén szállhatnak majd fel az utasok, addig próbáznak majd.

Ismert, először nyolc egységet rendeltünk 2017 májusában, négy opcionális szerelvénnyel. Ezeket pedig júliusban hívtuk le, ritka az, hogy a „kezdés előtt” érvényesítik az opciót, azaz úgy, hogy az adott jármű még egy métert sem ment. A szolgáltatás nyolc vasútvillamossal indul el, a tovább négy Citylinknek 2022 nyaráig kell megérkeznie a Dél-Alföldre.

https://iho.hu/hirek/railcolor-eloszor-fotoztak-szabadteren-az-elso-magyar-vasutvillamost
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Mondjuk az EU az ilyen hülyeségek melegágya. Csodálatos lesz, amikor színjózan embereknek nem fog indulni a kocsija, mert valami behulyult a szondába.. az érintettek pedig megoldják majd okosba’.

Most ezt hogy lehetne megoldani? Fújhat az utas is meg pumpával sem lehetetlen negatívat fújni. Nincs kontroll, mint a rendőrnél.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Most ezt hogy lehetne megoldani? Fújhat az utas is meg pumpával sem lehetetlen negatívat fújni. Nincs kontroll, mint a rendőrnél.

Engem alapvetően az cseszne hogy a 0,01% hülye miatt ezzel kellene szórakozni.

Praktikusan engem nem érint, mert a közeljövőben úgysem valószínű új autó vásárlás, de ez a magánszférába belepofázó bürokratizmust egy rossz iránynak tartom.
 
M

molnibalage

Guest
Engem alapvetően az cseszne hogy a 0,01% hülye miatt ezzel kellene szórakozni.
Öööö, ezen idióták miatt olyan a háztartási gépek kezelési útmutatója, amilyen...
De ez igaz számtalan passzusban gondolom a jogra is. Az emberek töredéke ölne, akkor is, ha nem tiltaná a törvény.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Engem alapvetően az cseszne hogy a 0,01% hülye miatt ezzel kellene szórakozni.

Praktikusan engem nem érint, mert a közeljövőben úgysem valószínű új autó vásárlás, de ez a magánszférába belepofázó bürokratizmust egy rossz iránynak tartom.

Szerintem a 0.01%-nál jóval nagyobb arányban van a forgalomban ittas vezető. Különösen este.
 
T

Törölt tag 1711

Guest