Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
97930.jpg
Itt is összefújta a szemetet a szél...


Ok, hogy az autós hülye és szabályszegő marha, de az, amit a kaminos előad a KRESZ alapszabályával a leghalványabb módon sincs kapacsolatban. A balesetek elekerülése mindig no1.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
És akkor olvassa az ember az olyan kommenteket, hogy a "Tesla forradalmasította az autógyártást"....
Miért? Nem robbantott szét minden eddigi keretet? Úgy mint anyagminőség, hatótáv, minőségellenőrzés? Amúgy értem, h a SpaceX miatt vonzódik az orosz megoldásokhoz Musk (Koroljov ötletei, nyilván modern technikával) De az autógyártásban nem pont a Zaporojecet kéne másolni...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hát szerintem meg egy rohadt nagy marketing az egész, tele nagyon nagyon nagy bakikkal. Az egész autopilot pl egy vezetést segítő rendszer gyűjtemény. A ciki az egészben az, h 2010ben egy magára valamit is adó európai gyártónál már fejek hullottak volna, ha a vészfék asszisztens nem fékez egy kamionra...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hát szerintem meg egy rohadt nagy marketing az egész, tele nagyon nagyon nagy bakikkal. Az egész autopilot pl egy vezetést segítő rendszer gyűjtemény. A ciki az egészben az, h 2010ben egy magára valamit is adó európai gyártónál már fejek hullottak volna, ha a vészfék asszisztens nem fékez egy kamionra...
Épp ezért nem robbantott szét semmilyen keretet. Nem forradalmi, és azért sikeres (nem is igazán sikeres szerintem), épp azt gondolom mint te, de én úgy értelmeztem az idézett részt, minte gy tesla-íhvő mantráját: hogy a forradalmi hozzállással győznek le minden "inkumbenst". Erre írtam, hogy Hát nem.

- A fos illesztésű, gagyi minőségellenrőzésű autók kis szériában veszteséggel gyártása,
- a csuda hatótáv továbbra is rövidebb, mint egy belső égésű autóé,
- az autopilot egy scam, ilyen néven azt forgalomba hozni igaziból félrevezető, bűncselekmény kéne legyen
- a gyártásban van pár innovatív megoldásuk, de pár olyan is, ami inkább vevőellenes (szuper-integrált fedélzeti vezérlőegység, ők spórolnak párszáz dollárt, de a vevő szop ha valami elromlik, márpedig idővel minden elromlik, persze ha 5 év múlva szeméttelepre tervezik, akkor nem para, de úgy meg az elektromos környezetvédelem egy szar vicc))

és még sorolhatnám a saját, nem szabványos töltőiken át sok más aspektusával. A nagy tesla persze nagyon megy, de amúgy scam az egész, csak a tőzsdei értékre recsiző torz világunkban nem látszik, hogy a ez így egy kamu egyelőre.

Az USA-ban amúgy furcsamód a kivitelezés alacsonyabb minősége is belefér, mint az európai piacon.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Épp ezért nem robbantott szét semmilyen keretet. Nem forradalmi, és azért sikeres (nem is igazán sikeres szerintem), épp azt gondolom mint te, de én úgy értelmeztem az idézett részt, minte gy tesla-íhvő mantráját: hogy a forradalmi hozzállással győznek le minden "inkumbenst". Erre írtam, hogy Hát nem.

- A fos illesztésű, gagyi minőségellenrőzésű autók kis szériában veszteséggel gyártása,
- a csuda hatótáv továbbra is rövidebb, mint egy belső égésű autóé,
- az autopilot egy scam, ilyen néven azt forgalomba hozni igaziból félrevezető, bűncselekmény kéne legyen
- a gyártásban van pár innovatív megoldásuk, de pár olyan is, ami inkább vevőellenes (szuper-integrált fedélzeti vezérlőegység, ők spórolnak párszáz dollárt, de a vevő szop ha valami elromlik, márpedig idővel minden elromlik, persze ha 5 év múlva szeméttelepre tervezik, akkor nem para, de úgy meg az elektromos környezetvédelem egy szar vicc))

és még sorolhatnám a saját, nem szabványos töltőiken át sok más aspektusával. A nagy tesla persze nagyon megy, de amúgy scam az egész, csak a tőzsdei értékre recsiző torz világunkban nem látszik, hogy a ez így egy kamu egyelőre.

Az USA-ban amúgy furcsamód a kivitelezés alacsonyabb minősége is belefér, mint az európai piacon.
Jó, akkor csak félre értettük egymást :) Csak annyi, hogy szerintem tényleg forradalmi amit csinálnak, mert a forradalom csak az eddig elfogadott keretek szétrombolása előre végig nem gondolt módon. Ez lehet jó: Angol polgári forradalom pl, meg rossz: A dicsőséges vörös október pl. De az iparban is igaz, h a watt féle gőzgép egy jó változás volt, a zöldforradalommal meg...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Keményebb biztonsági feltételeknek kell megfelelni, mint Európában, csak a tesla ebben is ráment, hogy az aktuális tesztekhez épít autót, nem utcára.
Inkább olyanra gondoltam, hogy ajtó rések rosszabbak mint egy 20 éves olasz autón, csomagtartó leveri a fényezést az egy hónapos autón, csak olyan olyanok, amikre láttam több yt videót is. De cimbi aki éveket élt kint az összes ottani gyártású kocsinál alacsonyabb általános minőségérzetről számolt be, mint egy európai, ne és főként mint egy japán autónál.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and fip7

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Valaki magyarázza már ezt az ajtórés dolgot, hogy miért olyan érdekes. Sosem néztem ezt egy autón..
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Valaki magyarázza már ezt az ajtórés dolgot, hogy miért olyan érdekes. Sosem néztem ezt egy autón..
Nem a rés mérete az érdekes, hanem az, hogy a szélessége egyenletes legyen körben. Arra utal, hogy a gyártás pontos egyenletes minőséget képes hozni, nem úgy kell a helyére feszegetni utólag.

 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem a rés mérete az érdekes, hanem az, hogy a szélessége egyenletes legyen körben. Arra utal, hogy a gyártás pontos egyenletes minőséget képes hozni, nem úgy kell a helyére feszegetni utólag.

Asszem korai model 3-ról olvastam sztorit, ahol az anyós oldali ajtó 2 inch-el lentebb volt, mint kellett volna, mikor vissza akarta adni azzal fenyegették, hogy a lista aljára kerül, de ha kijavíttatja garanciában akkor 2 héten belül visszakapja...
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 280
113
Nem a rés mérete az érdekes, hanem az, hogy a szélessége egyenletes legyen körben. Arra utal, hogy a gyártás pontos egyenletes minőséget képes hozni, nem úgy kell a helyére feszegetni utólag.


A Trabantos gányoláson meg azon ahogy izomból bek....ja az ajtót jót derültem, de azért azt nem hinném hogy a Tesla gyárban ez a szint menne. Kisebb QC problémák mindenütt előfordulnak, erre van a garancia. Nem is olyan régen volt Passat teszt a TC-n, ott gyárilag sikerült a könyöktámaszt ilyen szánalmasan nyikorgósra beszerelni, az is gáz, de ezek gyártósoron másodpercre szerelt tömeggyártott termékek. Minden gyár ott farag most már centeket a költségekből, ahol tud, szóval csodát ne várjunk.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 435
113
Asszem korai model 3-ról olvastam sztorit, ahol az anyós oldali ajtó 2 inch-el lentebb volt, mint kellett volna, mikor vissza akarta adni azzal fenyegették, hogy a lista aljára kerül, de ha kijavíttatja garanciában akkor 2 héten belül visszakapja...
a 2 inc-et komolyan gondoltad?
annyi rés nincs a vázszerkezetben.
https://www.inches-to-cm.com/
jó lesz az mm-nek is nekem az meg tényleg csak beállítás kérdése, meg a minőség ellenőrzés szégyene, ill a termelés és várólista gyötrelme.
ok hogy TESLA és csak szar lehet de lépjünk már egyet hátra és nézd meg újra.
az önvezetésről meg egy modern mezőgazdasági Traktor betakarítást segitő szoftverét nézd már meg.
A teherautóba rohanás sztorit meg olvasd újra -nem volt bekapcsolva az auto pilot rendszer-
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 196
12 435
113
De ha annyira szar/fos miért mindenki hozzá viszonyítja az új piacra kerülő elektromos autókat?
Ültél már egyben?
Vezettél valaha
Használsz rendszeresen elektromos autót?
Ha VW konszern vezetőjének a Musk-nak tett privát ID3/ ID4 bemutatójára gondolok........
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ugyanazért amiért az új orosz hordozó rakétáról is Musk papától kértek szakértői véleményt :D

Ui. Nem rés volt, egyszerűen szarul volt felrakva az ajtó, usankában ritkán használ a köznép mm-t.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ugyanazért amiért az új orosz hordozó rakétáról is Musk papától kértek szakértői véleményt :D

Ui. Nem rés volt, egyszerűen szarul volt felrakva az ajtó, usankában ritkán használ a köznép mm-t.
Valljuk be a 2 inch az barokkos túlzás!
Az 5+cm! Arra célzott @zolkas , hogy ha az ajtót be lehetne úgy rakni, hogy egyik oldalon 5+ cm rés van, és be is lehet zárni eközben, akkor az azt jelenti, hogy arra az autóra véletlenül egy másik autó ajtaját tették! :)
Különben mindenhol így megy az ajtók berakása, beállítása:
még a Toyota Mirainál is! Pedig az aztán a Toyotánál is csúcs termék:
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Üdv!
Egy kis eszmefuttatás az elektromos rásegítésű bringákról, rollerekről 18:41-25:15-ig:
Nagyon rossz a hang. Ezt én így nem hallgatom meg. Mi az okosság? Jó lesz az állami pénzszosztó projekt, vagy nem?

(Szerintem erre se kéne pénzt adni, ahogy az elektromos autóra se, meg napelemekre se)
 
  • Tetszik
Reactions: papi