Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
Hát aztakurva.
Esőben, záróvonalon, sanszosan gyorshajtva megölt egy embert.
Vajon elkapták? Ezért mennyit lehet ma kapni?
megkerestem mi lett belole, a birosagon az hangzott el hogy 1.17 fujt. azt alitotta hogy egesz nap nem evet semmit es megivot 2 sort, nem volt otthol kaja es sietet a boltba vasarolni.
nekiment utana egy masik kocsinak es megalt. kiszalt a kocsibol es ottmaradt meg a rendor nem jott.

70-80 ment a helyen ahol 50 a max.
kapot 3 ev bortont meg a borton utani idoszalban 4 evre elvettek a jogsit.
 
  • Dühítő
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
megkerestem mi lett belole, a birosagon az hangzott el hogy 1.17 fujt. azt alitotta hogy egesz nap nem evet semmit es megivot 2 sort, nem volt otthol kaja es sietet a boltba vasarolni.
nekiment utana egy masik kocsinak es megalt. kiszalt a kocsibol es ottmaradt meg a rendor nem jott.

70-80 ment a helyen ahol 50 a max.
kapot 3 ev bortont meg a borton utani idoszalban 4 evre elvettek a jogsit.
Hát bazdmeg ez nevetséges.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Pont, hogy az autósnak kellene óvatosabbnak lennie, hiszen ő a potenciális gyilkos.
hat ha szeretem magam es az eletem, es mivel tudom hogy en leszek a gyongebb, inkabb varok egy kicsit, vagy jol szetnezek, mert en felelek sajat magamert. a gond az hogy van hogy nem lattod mi kozeledik, mint a busztol a csavo sem latta a videon akit eluttek.

epp nemreg magyaraztam egy haveromnak amikor mentunk az utcan..o at akart menni a szemaforna egy hulye meg kozeledet mint ahogy a mar ilyen hulyek szoktak, nemtod megal vagy nem. piros van neki...

de nekink van elsobsegunk...

baszhatod az elsobseget meg a torvenyt ha egy krettenel van dolgod. nem birod a sajat eleted megkockasztatni azzal hogy valaki betartja a torvenyt vagy nem. a jo akaratara vagy a vezetoi intelegenciajara, kulonnosen erre az utolsora meg foleg nem szamithatsz.

ordibahatsz jobb esetben a korhazbol hogy "meg kellet volna alnia", "nekunk volt elbsosegunk"...

az emberek tobbsege egy maganakvalo fasz, es a mas ember elete nem erdekli. szoktam latni elutott kutyat, macskat oziket stb..aztan gondolkodom hogy az ilyen kreten engem is elutne es menne tovabb, volt mar hogy kocsi, de meg 1x egy busz elozott egy kocsit es nekem le kellet hajtani az arokba mert lecsap...hol a faszba az ilyeneknek az esze, hogy kapta a jogsit? lecserelte egy kis penzert meg egy uveg vodtkaert a autossuliba?

aztan meg nezegetem a facen hogy kanadaba/angliaba megall egy egesz sor kocsi mind 2 oldalrol es megvarjak hogy a libak, kacsak, mittom en mi szepen atmenyenek az uton. hat nalunk palacsinta lenne beloluk 1 perc alatt.

ha en lennek ebbe az orszagba vmi tenyezo, elorendelnem hogy most egybol mindenki ujbol vizsgazon. ingyen.
ha nem jut at, nincs jogsi egy evig, utanna meg vizsgazon le ujbol, es fizzese is ki.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 2361

Guest
Hát bazdmeg ez nevetséges.
olyan is van nalunk hogy a biro a torvennyi minumum alatt is buntet.
ha vmire 5 ev a min, o odaad 2, mert kvazi jo gyerek, megsajnalta mit csinalt meg hasonlo fasszagok. aztan meg bortonbe jol viselkedet, 1.5 ev utan szabad.

es ez meg jo, az egyik kormany tamogato media tulajdonasanak a fia elutott egy csajt, es elhuzott, 2 nap mulva ment be a rendorseggre az apjaval. a csaj kozbe meghalt, kb 20 m repult olyan gyorsan ment amikor elutte.
eloszor eliteltek 6 evre, aztan meg a apelacioi birosag beszantott mindent es megmondta hogy tessek ujbol az egeszet. a vegen kapot a labara azt a szart, meg 1 evig otthon kellet ulnie...
persze a birono nemsokara az utan kapot egy szep eloreleptetest is ;)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 159
113
Pont, hogy az autósnak kellene óvatosabbnak lennie, hiszen ő a potenciális gyilkos.
Egyezzünk meg abban, hogy mindkettőnek. Ha az egyik elb@ssza az óvatosságot, még mindig megúszható a baj.
Amúgy bárki okozhat balesetet, még az is, aki otthon ücsörög a TV előtt.
 
M

molnibalage

Guest
Egyezzünk meg abban, hogy mindkettőnek. Ha az egyik elb@ssza az óvatosságot, még mindig megúszható a baj.
Amúgy bárki okozhat balesetet, még az is, aki otthon ücsörög a TV előtt.
Vázolom a valóságot.
  1. A zebrán a gyalogos szent és sérthetetlen. A KRESZ világosan kimondja, hogy a gyalogost az átkelésben még csak nem is zavarhatod
  2. A KRESZ világosan kimondja, hogy a zebrát úgy meg megközelíteni, hogy az elsőbbséget meg tudd adni.
  3. Ez ember (szerencsés esetben) lábakkal születik és nem fémdobozzal körbevéve. Az ember alapvetően saját magát mozgatja. Az, hogy ilyen sokat kell vagy egyes emberek hobbija az autózás, az egyéni szocproblem. Tehát senkit nem érdekel, hogy egyes autómániásnak nem tetszik, hogy fékezni kell.
Ha nem tud egy sofőr úgy közlekedni, hogy nem tud megállni, akkor leteszi a kibaszott kocsiját és akkor sétáljon, akkor talán formálódik a világképe.

KIBASZOTTUL ELEGEM VAN A GYALOGOS GÁZOLÁS RELATIVIZÁLÁSBÓL A ZEBRÁN.

Egy gyalogost csak akkor tudsz ott elütni, aki nem átrohan a zebrán takarásból kirobbanva, hogy a sofőr elbaszta vagy műszaki hibás a jármű.
Ha elüti, akkor nem tett eleget a fenti 2. pontnak. Mert a körülményeket figyelembe kell enni.

Bár megjegyzem, mivel zebra ki van táblázva, amit látni, akkor is, ha személygépjármű takarja az embert, akkor lassítasz annyira, hogy nem ütöd el, ha valaki onnan jön. Az nem érv, hogy így nem lehet haladni, mert sokat kell fékezni. Akkor ne vezess kocsit. Ennyi.

Ja, meg talán tessék betiltani a parkolás a zebrák előtt 1 autó távolságban és legyen tilos busznak parkolni a saját hossz távolságában, mert ezektől semmit nem látni. A táblát sem. Rendszeresen tekerek erre és egy időben ide parkolt le busz, most már hátrébb. De amíg ott parkolt, akkor a táblát is kitakarta.


Ma is csak három zebránál volt, hogy én megálltam, de a köcsög autós mellettem a legnagyobb nyugalommal ment át lassítás nélkül a zebrán, amikor gyalogosok várakoztak. A faszom teli van. Takarodjanak ezek a faszok az utakról.

Uff
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ja, meg talán tessék betiltani a parkolás a zebrák előtt 1 autó távolságban és legyen tilos busznak parkolni a saját hossz távolságában, mert ezektől semmit nem látni. A táblát sem. Rendszeresen tekerek erre és egy időben ide parkolt le busz, most már hátrébb. De amíg ott parkolt, akkor a táblát is kitakarta.
Ezek hasznosak lennének nagyon!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ja, meg talán tessék betiltani a parkolás a zebrák előtt 1 autó távolságban
Zebra előtt 5 méteren belül jelenleg is tilos a parkolás.
„Tilos megállni kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, valamint a gyalogos-átkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül.” -innen
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Zebra előtt 5 méteren belül jelenleg is tilos a parkolás.
„Tilos megállni kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, valamint a gyalogos-átkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül.” -innen
Gond nélkül felfestik a parkolót oda néhol. Ha kijelölt parkolóhely van ott akkor mi a helyzet?
 
  • Dühítő
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Sajnos igen. És s busz számára az 5 méter olyan, hogy f*szt sem látni tőle.
Annak elvileg 15 m-t kellene hagyni.

Gond nélkül felfestik a parkolót oda néhol. Ha kijelölt parkolóhely van ott akkor mi a helyzet?
Azért ez elég szomorú. Én úgy értelmezem, hogy ki sem lehetne jelölni. Az is ugyan úgy megállásnak minősül. -szerintem. De azt hiszem erről már volt szó, hogy mégis megcsinálják.
 
M

molnibalage

Guest
Összefújta a szemetet a szél megint....
A P-s köcsög után aztán jött egy másik paraszt, az is piroson ment át és rossz sávból ment balra-egyenesen.

 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Vázolom a valóságot.
  1. A zebrán a gyalogos szent és sérthetetlen. A KRESZ világosan kimondja, hogy a gyalogost az átkelésben még csak nem is zavarhatod
  2. A KRESZ világosan kimondja, hogy a zebrát úgy meg megközelíteni, hogy az elsőbbséget meg tudd adni.
  3. Ez ember (szerencsés esetben) lábakkal születik és nem fémdobozzal körbevéve. Az ember alapvetően saját magát mozgatja. Az, hogy ilyen sokat kell vagy egyes emberek hobbija az autózás, az egyéni szocproblem. Tehát senkit nem érdekel, hogy egyes autómániásnak nem tetszik, hogy fékezni kell.
Ha nem tud egy sofőr úgy közlekedni, hogy nem tud megállni, akkor leteszi a kibaszott kocsiját és akkor sétáljon, akkor talán formálódik a világképe.

KIBASZOTTUL ELEGEM VAN A GYALOGOS GÁZOLÁS RELATIVIZÁLÁSBÓL A ZEBRÁN.

Egy gyalogost csak akkor tudsz ott elütni, aki nem átrohan a zebrán takarásból kirobbanva, hogy a sofőr elbaszta vagy műszaki hibás a jármű.
Ha elüti, akkor nem tett eleget a fenti 2. pontnak. Mert a körülményeket figyelembe kell enni.

Bár megjegyzem, mivel zebra ki van táblázva, amit látni, akkor is, ha személygépjármű takarja az embert, akkor lassítasz annyira, hogy nem ütöd el, ha valaki onnan jön. Az nem érv, hogy így nem lehet haladni, mert sokat kell fékezni. Akkor ne vezess kocsit. Ennyi.

Ja, meg talán tessék betiltani a parkolás a zebrák előtt 1 autó távolságban és legyen tilos busznak parkolni a saját hossz távolságában, mert ezektől semmit nem látni. A táblát sem. Rendszeresen tekerek erre és egy időben ide parkolt le busz, most már hátrébb. De amíg ott parkolt, akkor a táblát is kitakarta.


Ma is csak három zebránál volt, hogy én megálltam, de a köcsög autós mellettem a legnagyobb nyugalommal ment át lassítás nélkül a zebrán, amikor gyalogosok várakoztak. A faszom teli van. Takarodjanak ezek a faszok az utakról.

Uff
Molni, elfelejted, hogy Nálunk évtizedekig úgy képezték az autósokat, hogy "Gyalogátkelőhelyet úgy kell megközelíteni, hogy a gyalogosnak eszébe se jusson lelépni az útra.." Mondom Én ezt, aki néha autós, néha kerékpáros, néha sötét gyalog! :)