Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Hááááááááááát...
Ebben hegymászás is van rendesen...
Ez 143 km. :)

P6LEyoy.png


Az alternatív változata lehet az, hogy Hűvösvölgyből kijössz, Pálvölgy felé és úgy irány Békásmegyer. Az még szerintem ennél is hosszabb, de talán kevesebb szintemelkedés.
Ja, és ehhez adódik hozzá, hogy ahol laksz Bp-n, akkor még először ki kell menni a határra. Nekem az a legközelebbi helyen is laza 12-13 km. Tehát ezzel a kör vagy 170 km.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
M

molnibalage

Guest
Közlekedni öröm...

Ezt követően, mint látszik a leállósávból szabálytalanul rámhúzza a kormányt az egyik "versenyző",...

Külön kiemelném a közönyt, amit elég elszomorítónak tartok, hogy sokan látták a balesetet, mégis rajtam kívül egy autó állt meg, nem érdekelte őket, hogy valaki meghalhat a sérült járműben.
Ja, nem...

Az ilyenek miatt kívánom a vezetést kb. a hátam közepére.

 
  • Dühítő
Reactions: fishbed

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Érdekes, gondolatébresztő cikk.
Sokszor írogattam én is ide hasonló véleményt: oda kell a 2x2sáv ahova a forgalom megkívánja, de néhány nagy munkának jobban örülnek a kivitelezők, mint bazi sok kicsinek.
 
M

molnibalage

Guest
Érdekes, gondolatébresztő cikk.
Sokszor írogattam én is ide hasonló véleményt: oda kell a 2x2sáv ahova a forgalom megkívánja, de néhány nagy munkának jobban örülnek a kivitelezők, mint bazi sok kicsinek.
Hát igen. Épül mindenféle út, de pl. Szigeti Gerincút kb. 10+ éve egy centit nem haladt...

gWXtc7LtRykNKHn_fo9wOGcWXgnKvKNNJU-bf89htootm3ai8UFIgEO_82WHSOMYvVnOZffUZJdz-6O_Kd1GG53dYNgE_dfDh_mLG5P-CCvTq7mkfNz_bF0
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11 and fip7

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
Most vettem egy ultrafrankó Giant bringát SZÉP kártyára, full alumínium, úgy megy mint az isten.
Körbe is fogom tekerni vele Budapestet.
Mármint a városhatáron végighaladva.
Elsőre azért ne indulj neki. ;) A betétes kerékpáros nadrág, illetve kerékpáros mez sokat tud a komforton emelni, a jól illeszkedő sisak és kesztyű a biztonságérzeten.
Ha beruházol egy SPD pedálra és cipőre, illetve megtanulod használni is, a teljesítményed 20-30%-al növelheted.
Hajrá....
Amúgy, meg az Északi vasúti összekötő hídtól Leányfaluig összefüggő kerékpárút van. Edzésnek az se rossz, és szép az út, bár kicsit sokan vannak. De lépten nyomon csajok és kocsma.;)
Ezt 3-4 alkalommal megcsinálod oda-vissza, akkor a következő cél tovább, lehet a szigeten Kisoroszi szigetspicc...fürdés a Dunában, majd vissza. 2-3 alkalom után, mehetsz a Budapest körre.:p
Addigra kiforr a jó ülésmagasság, kormánytávolság, és kormány/fékkezelés.:D Megszokjátok egymást.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Meg teherautó a pályán (4. másodpercnél).
Néha belegondolok és elképedek, hogy hány embernek kellett meghalnia azért, hogy ma annyi tapasztalatunk és tudásunk legyen, amennyi.
Régen az életüket kockáztatták a versenyzők semmiert, vagy aránylag kevés pénzért. Ma nagyon sokat keresnek és ennyiert igazán kockàztathatnànak valamit. Nem nézek F-1-et kb 2000 óta. Inkàbb a ManTT-nél izgulok.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Patkány, patkány hátán.

Szerintem simán lehett figyelmetlen barom. Nem látta a megálló kocsin át a babakocsis anyukát, azt hitte, hogy csak "tötymörög".
(Ez egy lakótelepi belső utca, ahogy látom, ott előfordulhatnak ilyen csak úgy megállók). Mondjuk a zebra elgondolkodtathatta volna.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szerintem simán lehett figyelmetlen barom. Nem látta a megálló kocsin át a babakocsis anyukát, azt hitte, hogy csak "tötymörög".
(Ez egy lakótelepi belső utca, ahogy látom, ott előfordulhatnak ilyen csak úgy megállók). Mondjuk a zebra elgondolkodtathatta volna.
Szerintem meg lényegtelen. 10 év szigorított tömegközlekedés, vagy ha nem vall a tulaj, akkor 10 millás bírság.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 069
16 284
113
Szerintem simán lehett figyelmetlen barom. Nem látta a megálló kocsin át a babakocsis anyukát, azt hitte, hogy csak "tötymörög".
(Ez egy lakótelepi belső utca, ahogy látom, ott előfordulhatnak ilyen csak úgy megállók). Mondjuk a zebra elgondolkodtathatta volna.

Nem volt figyelmetlen, zebra előtt tilos előzni, épp azért mi a videón történik.

Emlékeim szerint 15 méterrel előtte parkolni sem lehet, szóval a zebra előtt hesszelő kék MiniMorris / Suzuki? gazdájának is járna a szívlapát.
 
M

molnibalage

Guest
Nem volt figyelmetlen, zebra előtt tilos előzni, épp azért mi a videón történik.

Emlékeim szerint 15 méterrel előtte parkolni sem lehet, szóval a zebra előtt hesszelő kék MiniMorris / Suzuki? gazdájának is járna a szívlapát.
KRESZ 40. § (5) szerint: "Tilos megállni: e) kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt személy gépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül".

Amúgy az az 5 méter nagyon kevés. Gyakorlatilag a fővárosban megszámlálhatatlan helyen semmit sem látni emiatt ki a kereszteződésekből és a kocsiknak ki kell dugnia az orrát. És mivel nem 30-as zóna a szűk utca ebből van a csattanás meg sok vészfékezés.

Ez az egyik "kedvencem".

Na, amikor a kisteher vagy SUV áll semmit nem látni. És mégis, jobbkezes utcában ilyen helen van, aki tolja neki 50-nel, mert szabad.
Ami nem jelenti azt, hogy kéne...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
KRESZ 40. § (5) szerint: "Tilos megállni: e) kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt személy gépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül".

Amúgy az az 5 méter nagyon kevés. Gyakorlatilag a fővárosban megszámlálhatatlan helyen semmit sem látni emiatt ki a kereszteződésekből és a kocsiknak ki kell dugnia az orrát. És mivel nem 30-as zóna a szűk utca ebből van a csattanás meg sok vészfékezés.

Ez az egyik "kedvencem".

Na, amikor a kisteher vagy SUV áll semmit nem látni. És mégis, jobbkezes utcában ilyen helen van, aki tolja neki 50-nel, mert szabad.
Ami nem jelenti azt, hogy kéne...
Plusz a stratégiailag telepített sövények, esetleg táblák, hirdetőoszlopok, ezek kombinációja, hogy se te ne lásd a gyalogot, se az ne lássa a forgalmat... Pusztaszeri úton pl. ma figyeltem,hogy milyen szerencsétlen, vagy Budakeszin pár helyen. Ugyanez a gyökérség még a korforgalmak ágainak a tábláit úgy rakni, hogy aki behajtana ne lásson tőle rendesen be a körforgalomba... Ilyenkor megértem a SUV mániásokat, azok ellátnak a tábla fölött.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and zeal