Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Ezeket egyébként mivel rögzítitek? Illetve honnan tudja a progi, hogy mivel mozogsz?

Ha van android/ios mobilod a google/apple automatikusan rögzíti a saját szerverén hol jársz, a gyártó fitness progijával te is ki tudod olvasni.
Android-nál 10,7km/h-ig veszi gyaloglásnak, afölött autó.

Én pl. 2018.08.03.-án lettem androidos 4 év windows phone után :(

hUTpsbn.png
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 519
10 113
113
Dupla öngyilkos hajlamú. Ki vagyok én alapon megmutatja hogy neki van elsőbbsége és még mutogat is. Nem, nem vitatom, hogy egy autó sem állt meg, míg ki nem léptek eléjük.
Erről mindig az jut eszembe, ha hirtelen a vasúti átjáróban az autónak lenne elsőbbsége, mennyien mennének ki a vonat elé féktávolságon belül és mennyi lenne az áldozatok száma?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 162
10 620
113
Az autópálya vs. vadak témához:
Gyakorlatilag az egész országot szekcionálták a bekeritett autópályákkal.
Így megalapozták a vadak beltenyészetét, de a vad menne a megszokott útjain, mert neki muszály "keverednie".
Ez is egy következménye a mesterségesen fel/túlszaporított vadállománynak.
 
M

molnibalage

Guest
A Mortal Kombatos beállás a ‘versenyzők’ bemutatásakor zseninális :)

54 perc? Bringával? Az irányt is pocsékul választották meg és csigatempóban tekerhetett a hölgy 0 cuccal.
Nekem táskával és hátamon is kb. 35 perc lenne ez a táv úgy, hogy nem is a bringaúton megyek...

Bringán sem hátrány ismerni a várost.
Amerre ők mentek, ott a következő helyen vannak lápmák.

  1. Üllőin átmenve a felüljáró alatt. Ezen is lehet, hogy két szakaszban jutnak át...
  2. Aztán átmegy a bringaút a belső oldalra
  3. Mester - Hungária sarka
  4. A Lágymányosi híd felhajtója
  5. Soroksárin átjutás (ez is két szakaszos, de talán egyszerre van zöld, ha abban az irányba mennek, mint a videón...)
  6. Lágymányosi híd és Infopark sarka
  7. Petőfi híd, déli lehajtó
  8. Petőfi híd, északi lehajtó
  9. A BME R épületnél át az út túoldalára
  10. Szabadság híd
  11. És mivel a videó forgatása alatt sem lehetett elmenni vele Margit hídik a Kacsa utca felé menve még legalább 2-3
Ez alsó hangon 14 lámpa, amiből többön nem jutsz át egy menetben. A L. híd pesti oldalon levő körforgalmat elhanyagoltam...

  • De a videó irányában mentve csak a Hungárián 4 percet is álldogálhat a lámpánál mire eljut a Mester utcához.
  • Aztán a Mester + L. híd felhajtó és Soroksári is lehet még 2 perc.
  • A budai oldalon csak a Petőfi híd alatt átkelni 2+ perc nem nem a bringának van hangolva a lámpa. Átmész a dél oldalán az útnak és aztán a túloldalt is piros és aztán megint, a rakparti úton átkelésnél is. Tehát 100 méteren belül HÁROM lámpa állít meg, akár mindegyik 30-45 sec-re. Régen jártam ebbe az irányba sokat és emiatt leszoktam róla.

Tehát már 8-10 perces lámpa álldogálás az út kevesebb, mint FELÉN...
Egy alig 6 km-es úton, ami 18-as átlaggal tekerve lenne 20 perc. Az idő harmada a lámpánál valló álldogálás...

Ha a Mester utca felé ment volna, akkor megdöbbentően kevés lámpa van egészen a Margit hídig, és ha jó tempóban megy, akkor kb. kétszer áll meg a Körút - Margit híd távon. Összesen a Népligettől úgy megyek el a Margit híd budai oldalig, hogy csak 6 lámpával találkozok. A rajzon ott vagyok pontatlan, hogy a körúton át rajzoltam, de a bringaút a Parlament után kimegy és úgy tudsz felmenni a hídra, hogy nem állít meg lámpa.

Igen. ez nem bringaút, tehát sokaknak rémisztő lehet. Nekem nem az. Rutin.

ypXahii.png
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 454
31 793
113
Kivégezni! Dögkútba dobni.
Élve kell a dögkútba dobni...a többit az élet megoldja. ;)
Az Atkinson motor a Toyotánàl NEM segédmotor.A villanymotor a segedmotor.
Prius4-em van 5 éve, sok VW, Saab, Volvo után. Imádom, pont jó ilyen öreg szatyornak mint én. Közlekedni való, nem brumbrumra mert kicsi a pöcse a tulajnak. :)
"-Milyen tetkód van?
-40 éve a Magyar Királyság volt, tegnap néztem, Pest-megye."
/Jubil Mátyás: TettKO, az önmegbélyegzés-sorsirón, 2005 Bill-log kisdó/
Nálunk az ukrán lánykák teljesen ledöbbentek, hogy hétvégén 2 óránként jön-megy vonat.
Odaát munkaszüneti napokon már évek óta nincs tömegközlekedés a kisebb városokban/falvakban...
Elárulták nekik, hogy van tömegközlekedés? :eek::D Haza is vihetted volna a szebbjét....;) A "nálad, vagy nálam" eldöntötte volna, hogy hova....:D
Mapmyrun. Előtte Endomdo volt, csak megszűnt és ide migráltak az adatok.
Csak 2015 közepe óta mértem, de mióta elkeztdem tekerni sokat, kb. most érthettem el a 40 ezer km-et. Az e Föld kerülete az Egyenlítőnél...
Azért szólj, ha már földkörüli pályakerékpáros vagy!;)
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Nekem új kedvencem van, az öntudatos kerékpáros aki egy 70cm-es rúd végén lévő zászlóval jelzi hogy kerüljék messzebb az autósok. Csakhogy a Margit-híd kerékpárútján Buda felé tekerve nem az autósok, hanem a vele szemben tekerő bringások kerülnének, ha lenne helyük, de nincsen. Legközelebb nem húzódok le, a kurva anyját. A pakoló kisteherautóst, idióta elektromos rollerest megszoktam, a sofőrök nagy része tök udvarias ha lát. De ez új volt.