Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
A 2010 utáni kórházleépítések, összevonások előtt (amit ügyesen palástol a rezsim) egy kisebb kórházban dolgoztam.
Egy napon jött a hír, hogy kolléganőnk férjét meglátogatták a rendőrök otthonukban, ami a kórházzal határos utca másik oldalán van.
Az utca tele volt rendőr, katasztrófavédő, meg gázszolgáltató autóval.
Jóemberünk azon bukott meg, hogy a taxi Fiat Multiplák úgy jártak hozzá, mint a jó kútra...
Az is volt. Becsatlakozott a nyomás alatt levő utcai gázcsőre egy illegális bekötéssel, a félig sülyesztett garázsban/pincében kialakított egy komplex rendszert csővezetékekkel (slag; piha!) tartályokkal, kompresszorokkal, szelepekkel stb. Onnan tankoltak.
A helyi gázosok nem is nyúltak hozzá, Budapestről hívtak szakembereket, akik másnap jöttek ki.
Mi meg a kórház műszaki igazgatójával - aki ráadásul harmadik szomszédja volt - hüledeztünk, hogy azért ott egy gixer tudott volna szólni egy szépet...
A felesége egy tisztán benzines Xedos 6-ossal járt dolgozni (200 méter...),s olyan ártatlan bociszemekkel adta elő, hogy ő semmit nem tudott az egészről, hogy öröm volt nézni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
hát, ez szar.
Majd Balázs teszteli. :)
Megjegyzem, eddig 50-60km kerékpárút közmű tervezést vezettem, de ilyet nem csinálunk. Ha nem fér bele a pénzbe, akkor nem szabad megépíteni. És nem kell földkábel, át kell helyezni az oszlopot.
Jól mutatja az egész szemléletet.
Kérdem én, utat miért nem építenek így?
Ez a kb. "ezt kapja a bringás parsztja" mentalitás vegytiszta jele.
 

Topper Harley

Well-Known Member
2020. május 21.
134
478
63
Páratlan felvételek. Locsolják az UV kerekeit, tűzijáték a macskaköves Thököly úton, arrébbdobják a kocsit ami útban volt stb. :eek:



 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
hát, ez szar.
Majd Balázs teszteli. :)
Megjegyzem, eddig 50-60km kerékpárút közmű tervezést vezettem, de ilyet nem csinálunk. Ha nem fér bele a pénzbe, akkor nem szabad megépíteni. És nem kell földkábel, át kell helyezni az oszlopot.

A Tököli kerékpár út sehonnan indul és sehová vezet.
Szóval ahhoz a forgalomhoz ami rajta van, jól van az úgy.
Valaki meg biztosan jól járt az építésével. Hiszen ha erre van támogatás akkor erre van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 488
113
Ebben a pillanatban kidolgoztam egy képletet!

A két tagja:
1; Politikus, tehát lop és/vagy a bizalmi köre lop.
2, Magasabb/abszolút erkölcsűnek hirdeti magát.
E kettő szorzata adja az aljasság szintjét.

...de nekem nehogy itt kezdjetek el levezetéseket kidolgozni!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu
T

Törölt tag 4082

Guest
Ide rakom, bár társadalmi jelenségről van szó. Elkezdték picit piszkálni a rendszert (őőő szóval nem fizette ki a mozaik a védelmi pínzt) és a vizsgabiztos felháborodottan írja le, hogy mi az, hogy neki figyelnie kellene arra, hogy csak előírásos autók menjenek át. Hát a 80%-a bukna. Hát jó lenne, ha a 80% bukna. Aztán akkor lehet elkezdenénk karbantartásra költeni.
 
M

molnibalage

Guest
Ide rakom, bár társadalmi jelenségről van szó. Elkezdték picit piszkálni a rendszert (őőő szóval nem fizette ki a mozaik a védelmi pínzt) és a vizsgabiztos felháborodottan írja le, hogy mi az, hogy neki figyelnie kellene arra, hogy csak előírásos autók menjenek át. Hát a 80%-a bukna. Hát jó lenne, ha a 80% bukna. Aztán akkor lehet elkezdenénk karbantartásra költeni.
A roncsok mehetnek az utakon, a lényeg, hogy időben legyen átírva, mert irgumburgum.
Bezzeg, ha a hivatal a fasz és nevetséges az egész, akkor azért kivonjuk a 0 km-t ment tökéletes műszaki állapotú kocsit friss vizsgával a user költségére.
Biztos ettől lesz majd rend...

Az én szemszögemből kb. ez ma az, ami itthon van.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ide rakom, bár társadalmi jelenségről van szó. Elkezdték picit piszkálni a rendszert (őőő szóval nem fizette ki a mozaik a védelmi pínzt) és a vizsgabiztos felháborodottan írja le, hogy mi az, hogy neki figyelnie kellene arra, hogy csak előírásos autók menjenek át. Hát a 80%-a bukna. Hát jó lenne, ha a 80% bukna. Aztán akkor lehet elkezdenénk karbantartásra költeni.
ha legalább 3 dologra figyelnének:
- dpf-telenített dízel
- gumik
- fényszórók rendes működése, beállítása

már nagy előrelépés lenne. De még erre sem figyelnek. Végülis, minek a jól beállított fényszóró, ha úgysem látok a fekete füstben? :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
ha legalább 3 dologra figyelnének:
  • dpf-telenített dízel
  • gumik
  • fényszórók rendes működése, beállítása

már nagy előrelépés lenne. De még erre sem figyelnek. Végülis, minek a jól beállított fényszóró, ha úgysem látok a fekete füstben? :)
Csak ebben az a demotiváló, hogy én figyelek a cuccaimra, amikor autóm volt, arra is. Kilakatoltatás, foncsorozás, minden mi szem szájnak ingere, vitte a pínzt rendesen. De ez senkit nem érdekel, az, hogy amiután eladódott 2 vizsgával is hibapont nélkül megy át a vizsgán, nem ér többet, mesokatfutott. De újra és újra azt érzem, hogy a megódjukokosba világban csak magadat szopatod, ha becsületes vagy.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Csak ebben az a demotiváló, hogy én figyelek a cuccaimra, amikor autóm volt, arra is. Kilakatoltatás, foncsorozás, minden mi szem szájnak ingere, vitte a pínzt rendesen. De ez senkit nem érdekel, az, hogy amiután eladódott 2 vizsgával is hibapont nélkül megy át a vizsgán, nem ér többet, mesokatfutott. De újra és újra azt érzem, hogy a megódjukokosba világban csak magadat szopatod, ha becsületes vagy.
Ugyanez van nekem, viccelnek is ismerősök a bontószökevény kocsikkal (egy kivételével, aki rajtam is túltesz pedantériában), hogy nem múzeumba kell újítgatni azt a kocsit.

Mondjuk nekem kéne a motorra egy felújítás amit halogatok (gyűrűzés, meg pár apró dolog ami ezen a motorcsaládon sajna előjön 100k felett), de minden más pöpec. Tudom, hogy semmit nem ér a piacon, úgyhogy a kocsit szétesésig fogom hajtani. Nem megyek annyit, hogy a fogyasztás számítson (sokat eszik), és tudom, hogy ha újabba ülnék át, akkor nagyon hiányozna sok vonása, amit csak nagyon drágán kapok meg újban. Azt a pénzt máshova szánom, egyelőre egy sportos szép új kocsinak nincs helye nálam.

Amúgy nagyon vagány hangja volt a kocsinak törött kipufogó leömlővel, meg végig lukas kipufogóval, mondta is mindenki, hogy ne csináltassam meg :) Azért ráköltöttem a kocsi piaci árának kb harmadát, és megcsináltattam. Legalább nem fulladok meg az utastérben :)