Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 060
30 538
113
Az a bajom ezzel, hogy kb 5 évente csinálnak ilyen hangzatos terveket, aztán amikor jönne a megvalósítás akkor elkaszálják az egészet aztán jön egy új vezérigazgató aki szintén csináltat egy ilyen tervet aztán abból se lesz semmi...

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzlhMDk5YzE5NGZiOTQ4Mzc5YmM1NDkxOTJlYTUwNmJh.jpg
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Így van.
Ettől még a KRESZ vonatkozó előírásai betartandók.
Amúgy van benne érdekes, amit én sem tudtam.
Pl, hogy már rég nem az van a KRESZ-ben, hogy bicóval a jobb padka mellett kell tekernem.
Érdemes végignézni, nem hosszú.
amennyit én tekerek itt a faluban az mindegy :) De soha nem értettem hogy a bringások mért akarják megöletni magukat .... Én megadom nekik is az elsőbbséget azzal nincs baj de 10 ből 7 úgy érzem soha nem hallot elsőbbségről...
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
amennyit én tekerek itt a faluban az mindegy :) De soha nem értettem hogy a bringások mért akarják megöletni magukat .... Én megadom nekik is az elsőbbséget azzal nincs baj de 10 ből 7 úgy érzem soha nem hallot elsőbbségről...
Viszont ha találkozol kocsiban bringással, akkor sem árt tudni ezeket :D
Ezt én is így érzem, be is ugatok mindegyiknek aki átmegy pl a piroson.
De a jobbkezet sem sokan adják meg - autós sem.
Arról meg nem is beszélve, hogy hányan nyomkodják még mindig a kib@szott telefont vezetés közben...
Bár olyan is volt, hogy 'hétvégi' bringás nyomkodta tekerés közben és jött át velem szembe a sávomba bringaúton.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 645
113
Ezt én is így érzem, be is ugatok mindegyiknek aki átmegy pl a piroson
Pont a hétvégén találkoztam nem az első olyan kollégával, aki konkrétan pirosnál lement 2 méterig a járdára, majd onnan rátekert a zebrára, majd onnan tovább az úton, mintha semmi sem történt volna. Néztem is, hogy izé ez már next level
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Pont a hétvégén találkoztam nem az első olyan kollégával, aki konkrétan pirosnál lement 2 méterig a járdára, majd onnan rátekert a zebrára, majd onnan tovább az úton, mintha semmi sem történt volna. Néztem is, hogy izé ez már next level
Ha tolta a zebra részen, akkor még szabályos is kb :D
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ez lesz abból, ha a közlekedésben résztvevők egy részéneknek mindent megengedünk, a többinek meg vigyázni kell az idiótákra, mert őket fogják megdorgálni, nem az idiótát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Aki idióta lemming, az az autóban, bringán, rolleren, gyalog is.
Az autósnak talán annyival nagyobb a felelőssége, hogy ő elvileg tisztában is kell
legyen a szabályokkal, amiket ezek szerint akkor ugyebár tudatosan áthág.

Az megint más kérdés, hogy úgy meg ne közlekedjünk már, hogy fogalmatlanok vagyunk
teljesen a közlekedéshez. Már csak a saját érdekünkből sem.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 757
28 645
113
Porsche 2030-ig 80 százalékban delejesíteni akarja az eladásait és a belső égésű modellek közül egyedül a 911-et akarja megtartani amíg lehet. Egyúttal mint kiderült az e-üzemanyagok esetében azok használatát inkább a repülésben és nehéz járműveknél képzelik el
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Meglepő... Nem.

Lángol egy 3000 vadonat új autót szállító hajó, miután a fedélzetén levő 25 elektromos autó egyike spontán kigyulladt...