Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 762
113
Tessék, sok elektromos jármű egy helyen:

 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 699
9 670
113
Nem akarok bele folyni magába az eredeti/nem eredeti dologba, de az ilyen szintű luxus autóknál nettó ár van általában.
Mert a vevő sok esetben cég, vagy más jogi személy (alapítvány) amik nem ritkán ki tudja milyen szigetekre vannak bejegyezve egy adóparadicsomba.
A vevő bemegy pl. Párizsban egy Bugatti szalonba, és simán vehet úgy Bugattit, hogy papíron nem franciaországban vette. Ott csak megegyeztek. Hivatalosan meg valami pongó pongó szigeten történt a tranzakció és az ottani adót kell megfizetni.
Sok luxusautó ára ezért van hivatalosan is úgy megadva, hogy Pl. 1 millió euró nettó összeg + a lokáció szerinti helyi adó. Utóbbi szó szerint így van kiírva!
De csak felszínes ismereteim vannak a témában, sajnos nincs ezekre pénzem :-(

Pedig milyen jó is volna hetente futóműállításra vinni a klassz utak miatt. A hétvégén voltam Pesten, oda egyre inkább a Lada Niva az ideális autó, nem a Bugatti Tourbillon.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
Pedig milyen jó is volna hetente futóműállításra vinni a klassz utak miatt. A hétvégén voltam Pesten, oda egyre inkább a Lada Niva az ideális autó, nem a Bugatti Tourbillon.

Hát én gyakran járok Budapesten (majdnem minden nap) a szar Porshekat nem is számolom, még a villanyos Taykánokat sem. Ilyen sutyerák nevű autóra amúgy sem adunk XD
De az elmúlt két hétben láttam egy Maserati MC20-ast, egy Ferrari 812-est és végül egy 1000 LE-s Ferrari SF90-et is.
Utóbbi lehet akár milyen drága, vagy erős, kifejezetten csúnya autó, szerintem.
Szóval járnak arra felé igen drága autók is.
(Tágabb idősíkon volt már Ferrari 458/488 is, Mclaren MP4-12C/570/600LT (!) is)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 037
124 030
113
Hát én gyakran járok Budapesten (majdnem minden nap) a szar Porshekat nem is számolom, még a villanyos Taykánokat sem. Ilyen sutyerák nevű autóra amúgy sem adunk XD
De az elmúlt két hétben láttam egy Maserati MC20-ast, egy Ferrari 812-est és végül egy 1000 LE-s Ferrari SF90-et is.
Utóbbi lehet akár milyen drága, vagy erős, kifejezetten csúnya autó, szerintem.
Szóval járnak arra felé igen drága autók is.
(Tágabb idősíkon volt már Ferrari 458/488 is, Mclaren MP4-12C/570/600LT (!) is)
Mèlyszegénység négy keréken :D
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 054
16 687
113
Kínában az utóbbi időkben érds 5-8 évben dollar milliárdokat öntöttek a "zöld" iparba államilag ami ezáltal érthető módon túl lett töltve....
Gazdasági háborút ha nincs a cégek mögött erős államaparátus....hatalom (mondjuk közvetve kínai állami kézben is vannak a "független" cégek) akkor nem tudják a piacot hódítani (inkább meghekelni)
Abban igazad van hogy a jelenlegi nyugati vezetés nyakig benne van hogy ideáig elfajultak a dolgok....
Jelenleg a szönyeg alatt (amit egyesek nem igen akarnak látni az ímádatban) egy igen végletekes gazdaság van (kína) van ahol ténylegesen pörög minden, van ahol a pörgést "államilag is támogatva burkoltan" tartják fent...pl elektremos autók...
és van ahol kikozmetikáznak mindent.... (mondjuk nyugaton is igaz kicsit finomabb formában)
Nos várhatóan az unios választások után német-francia ipari nyomásra is a 2035 céldátum finoman fogalmazva igen nagy mértékben fel fog higulni.... a német/francia/olasz autóipar hattyúdala lesz a következő 8-10 év.
Kína egyszerűen csak túl komolyan vette, benyelte az EU "Bezöldülési" energia politikáját, ami nem volt kellőképpen átgondolt, kiszámolt a hatásait illetőleg.
Ebben a 2016-os EU-s energiatervben szerepelt Ukrajna "piszkos" szenes és atomenergiájának használata a SzuperZöld Németországi energiatermelés mankóként alátámasztására - de ennek a tervnek az oroszok szó szerint lőttek, állandóan leKalibrálják Ukrajna villamosenergia exportját 0-ra, ha próbálkozik.
Emiatt is - az egész Bezöldülési Masterplan most már a fantazmagórák világába került, nem tartható 2035-ös teljesen elektromos autógyártás vágyálma sem. Gázügyileg szivatóra akarta tenni az EU oroszországot - de a fagyi visszanyalt.

Az egész EU-ban a megszokott és a gazdaság működtetéséhez szükséges, kivánatos energia árszint a 4 - 6 X értékre ugrott fel 2 év alatt.

Idézet:
Egyenes beszéd


A TESLA eladásai idén májusban 51% -ban csökkentek Európában az egy évvel ezelőtti időszakhoz képest.
Most jelentette be a Volkswagen hogy az elektromos autókra való átállás pénzéből 60 milliárd Eurót felszabadít - ismét a hagyományos motorok fejlesztésére.

A Mercedes is kitolat a zsákutcának kinéző EV alagútból, amig teheti:


Csak Németországban több mint 100 000 db eladatlan elektromos autót tárolnak.
Az elektromost autók iránti kereslet zuhanása miatt döglődnek az akksigyártások is.


Norvégia visszafogja az eredeti Bezöldülési terveit, mert tudja h ennek nem lesz jó vége:


Eltörlik az energia átvitelhet szükséges újabb tengeralatti nagyfesz kábel építését - nem hagyják hogy az olcsó áramot kivigyék az EU-ba, és helyette dráguljon a belföldi áram ára - náluk is. Ez viszont alávág az EU egyesített energiahálózati stabilitásnak is.

Ezért most a befizetett adónkból minden országban ismét projectelni kezdenek, állami mankókat tólva a megroggyant mobilitásba.
Ezzel párhuzamosan még harcolgatni is akarnak??
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 735
4 185
113

A Zöld Busz Programot koordináló HUMDA Zrt. pályázatán 20 elektromos autóbuszra nyert 100%-os támogatást a Volánbusz és a Mobiliti Volánbusz Kft. konzorciuma, a beszerzéshez kapcsolódó publikus elektromos autóbusz-töltő infrastruktúra kialakítását pedig 80%-os intenzitással támogatja majd a szervezet. Az autóbuszok és az azok működését biztosító elektromos töltőberendezések hat településen; Balatonfüreden, Hajdúszoboszlón, Keszthelyen, Komáromban, Komlón és Tatán kerülnek majd a személyszállítási közszolgáltatásba. A járművek a tervek szerint már idén év végétől forgalomba állnának.

Balatonfüreden 3, Hajdúszoboszlón 1, Keszthelyen 1, Komáromban 2, Komlón 7, Tatán pedig 6 helyi kivitelű, alacsonypadlós, tisztán elektromos meghajtású autóbusz áll majd forgalomba.
200 milliót vesznek ki a zsebünkből per darab....? ügyes.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Sunlight56

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 660
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 779
28 802
113
Új Duna-híd Mohácsnál.
294,96 milliárd… már több is veszett Mohácsnál… :D
Mondjuk tudtommal ahány éve ígérik Mohácsra a hidat az emberbeb már lassan elérné a nyugdíjkorhatárt :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
A Como-i tó mellet autóritkaság kiállítás volt. Készült hozzá egy elég jó bemutató:
(1-2 műszaki pontatlanság elhangzik a videóban, de 1 órás videóba ez bele fér)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 804
8 704
113
Hát én gyakran járok Budapesten (majdnem minden nap) a szar Porshekat nem is számolom, még a villanyos Taykánokat sem. Ilyen sutyerák nevű autóra amúgy sem adunk XD
De az elmúlt két hétben láttam egy Maserati MC20-ast, egy Ferrari 812-est és végül egy 1000 LE-s Ferrari SF90-et is.
Utóbbi lehet akár milyen drága, vagy erős, kifejezetten csúnya autó, szerintem.
Szóval járnak arra felé igen drága autók is.
(Tágabb idősíkon volt már Ferrari 458/488 is, Mclaren MP4-12C/570/600LT (!) is)
Mèlyszegénység négy keréken :D
Otthon meg mindig nem divat a lizingeles?
Ideat ezek nem megfizethetetlen dolgok:


Persze ezeket ki kell fogni, mert $300k+ kocsik ritkan bukkannak fel lizingben.

A butabb, rongyrazosabb helyeken minden az autoval indul meg a komolyabb uzletekben is. Miami meg LA rohejesen proli helyek, ha nincs minimum $100k feletti autod (mondjuk 1-2 eves RR vagy hasonlo), nem igazan vesznek komolyan, nem fersz oda a $10M+ feletti uzletekhez. Egy vicc, de igy van.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 054
16 687
113
A butabb, rongyrazosabb helyeken minden az autoval indul meg a komolyabb uzletekben is. Miami meg LA rohejesen proli helyek, ha nincs minimum $100k feletti autod (mondjuk 1-2 eves RR vagy hasonlo), nem igazan vesznek komolyan, nem fersz oda a $10M+ feletti uzletekhez. Egy vicc, de igy van.
No én jártam igy , még 1991-ben Sopronba mentem egy üzleti tárgyalásra egy osztrák-magyar céghez.
Az ügyvezető a köszönés után megkérdezte hogy milyen utam volt -Mondtam h köszönöm, jó, autóval érkeztem. Odasétált az ablakhoz, kinézett a függöny mellett a parkolóra és ott egyetlen autó állt - egy hatéves Skoda 105-ös.

A tárgyalás többi részletére, arra az egy órára visszaemlékezve akár már akkor nyugodtan kabátolhattam volna semmint nem veszítek.. Úgy tünik a stílus az értékrend nem változott, csak a hozzá köthető autók értéke ment fel , de alaposan.

Persze törlesztettem - az MVM hordozható kézi számítógép tenderébe az osztrák cég gépe mellé betoltam a PSION kézigépet - ami meg is nyerte a tendert, mintegy 6 másik induló mellett.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 804
8 704
113
No én jártam igy , még 1991-ben Sopronba mentem egy üzleti tárgyalásra egy osztrák-magyar céghez.
Az ügyvezető a köszönés után megkérdezte hogy milyen utam volt -Mondtam h köszönöm, jó, autóval érkeztem. Odasétált az ablakhoz, kinézett a függöny mellett a parkolóra és ott egyetlen autó állt - egy hatéves Skoda 105-ös.

A tárgyalás többi részletére, arra az egy órára visszaemlékezve akár már akkor nyugodtan kabátolhattam volna semmint nem veszítek.. Úgy tünik a stílus az értékrend nem változott, csak a hozzá köthető autók értéke ment fel , de alaposan.

Persze törlesztettem - az MVM hordozható kézi számítógép tenderébe az osztrák cég gépe mellé betoltam a PSION kézigépet - ami meg is nyerte a tendert, mintegy 6 másik induló mellett.

Itt a Northeasten ez az autotema nemigen szamit, NYCben meg egyenesen ertelmetlen lenne (Uber es taxi, ha nem gyorsabb a metro, a parkolas szinte lehetetlen, parkolohazi spotbol - ami $100 korul jon ki egy 6-8 oras munkanapra - meg nincs eleg es nincs is mindenhol).
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst