Ha alaposan megnézed, a fentebb berakott linkemet, akkor azon olvashatod, hogy az állandó 1200Ft+áfa/A csak abban az esetben érvényes, ha a terhelést elbírja a hálózat. Minden egyébb esetben a teljes költséget rádterhelik egyedi kiépítési árajánlat alapján.
De azt remélem feltételezhetjük, hogy a távvezetékek nem 100, meg 90%-on mennek, hanem jóval lejjebb, és a szolgáltató felelőssége, hogy gondoskodjon arról, hogy ez így is maradjon, bármekkora plusz terhelést is kap a rendszer. Mert ugyebár ha összeszámoljuk a végponti terhelhetőségeket, meg a szállítási veszteséget, akkor megkapjuk szükséges betáplálandó áram mennyiségét, nem?
Vagy te meg tudod oldani, hogy a villanyórád előtt lévő megszakító névleges teljesítményénél többet veszel ki a rendszerből?
Végül is megoldható, csak ezért Galambos művészurat lesittelték.
És hidd el nekem, hogy az az összeg, amit elkérnek egy-egy ilyen kapacitásbővítésért, az nem csak az új villanyórát, meg a nagyobb megszakítót foglalja magába. Ugyan van benne némi kábel, de az is ha már hosszabb, mint ami nekik kötelező, azonnal fizetsz, minta a pinty.
A szabályozásról, terhelés elosztásról pedig:
Nem véletlenül kezdtek bele a H, B, stb. árszabásokba.
Ezek mind szabályozható, vagy erősen tervezhető fogyasztású mérőkkel szerelt végpontok, amik hozzájárulnak a hálózat stabilitásához. Ha nagy lenne a baj, akkor elkezdenék intenzíven promótálni, és jutalmazni ezen végpontok kiépítését.
De próbálj csak meg egy B árszabású (közismertebb nevén éjszakai áram) végpontot kiépíttetni! Súlyos százezrek befizetésével "jutalmaznak".
Én még mindig nem sajnálom a szolgáltatókat...