Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 962
19 270
113
Ha ez nem fog érni letöltendőt, akkor nem tudom mit kell elkövetni, hogy valakit komolyan pofánverejenek.
Mert pontosan azért megy ez az utakon, mert ejnyebejnye a bünti.
Kb. ez kéne.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/12/13/letoltendo_borton_jart_ezert_a_kamionos_elozesert/

Van felvétel, te voltál, veszélyeztetés, baleset és még el is hajtasz.
Akkor lehet menni a böribe.
Ebből talán ért majd a delikvens.
Mivel megúszta anyagi kárral és 8 napon belül gyógyulóval, ezért a felfüggesztett szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 898
15 373
113
Szuper, várjuk meg, amíg majd megöl valakit...

Vezetéstől biztos eltiltják, lesz mellé még polgáris kártérítése is, a kocsiját meg jogsi nélkül adhatja el, ha nem lízingelte. Büntetőbíró meg olyat tud ítélni amit a vádban kér az ügyész. Ha nem kért letöltendőt, nem fog kapni, de amúgyis ez az általános gyakorlat.

Komolyabb baj pedig nem történt. Ez egy relatíve kis súlyú, gondatlan bűncselekmény, nem halt bele senki, 8 napon belül van zúzódás meg lezúzta miatta a kocsit.

Ha az ilyeneket mind böribe raknád a rácsokon jönne ki a darált hús, annyian lennének benn (már most sem férnek el), másrészt ha beraksz az egyszer megbotlott, de alapvetően nem bűnöző alkatú embert a sittesek közé, neki vagy tönkremegy az egész élete vagy őbelőle is bűnöző lesz. Sittre az kerül akit máshogyan tényleg nem lehet visszatartani, mint hogy kivonod egy időre a forgalomból. Ennek meg itt bőven elég lesz neki az egész hercehurcát végigcsinálni, kifizetni a végén a bűnügyi költséget, a károsultnak a kártérítést, és tudja ha meg még egyszer megbotlik akkor egyből mehet a sitkóra, mert a büntetése már ki van szabva, csak felfüggesztették.

Szerinted mennyi az esély rá, hogy büntifékezni fog (már azon túl, hogy egy jó darabig jogsija sem lesz, úgyhogy lehet majd buszozni, meg újra csinálni az egészet).
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
M

molnibalage

Guest
Vezetéstől biztos eltiltják, lesz mellé még polgáris kártérítése is, a kocsiját meg jogsi nélkül adhatja el, ha nem lízingelte. Büntetőbíró meg olyat tud ítélni amit a vádban kér az ügyész. Ha nem kért letöltendőt, nem fog kapni, de amúgyis ez az általános gyakorlat.

Komolyabb baj pedig nem történt. Ez egy relatíve kis súlyú, gondatlan bűncselekmény, nem halt bele senki, 8 napon belül van zúzódás meg lezúzta miatta a kocsit.

Ha az ilyeneket mind böribe raknád a rácsokon jönne ki a darált hús, annyian lennének benn (már most sem férnek el), másrészt ha beraksz az egyszer megbotlott, de alapvetően nem bűnöző alkatú embert a sittesek közé, neki vagy tönkremegy az egész élete vagy őbelőle is bűnöző lesz. Sittre az kerül akit máshogyan tényleg nem lehet visszatartani, mint hogy kivonod egy időre a forgalomból. Ennek meg itt bőven elég lesz neki az egész hercehurcát végigcsinálni, kifizetni a végén a bűnügyi költséget, a károsultnak a kártérítést, és tudja ha meg még egyszer megbotlik akkor egyből mehet a sitkóra, mert a büntetése már ki van szabva, csak felfüggesztették.

Szerinted mennyi az esély rá, hogy büntifékezni fog (már azon túl, hogy egy jó darabig jogsija sem lesz, úgyhogy lehet majd buszozni, meg újra csinálni az egészet).

Elnézést, de átaludtad az utóbbi néhány hetet...?

Nos, a halálos balesetet okozó kigyúrtköcsög, betonagy faszkalap még mindig szabadlábon van és vezetett úgy megint, hogy első fokon elítélték és ettől ÖRÖKRE eltiltották, MERT EMBERT ÖLT azzal, hogy magasról tett mindenféle szabályra, aztán még hazudozott összevissza, a saját telefonján meg ott volt, hogy mit művelt az a féreg.

És ez hány hete is volt?
És azóta se vágták sittre tudtommal.

Bocs, nekem nincs bizodalmam egyes emberek felé. Semmi. Mert nem változnak. Mentálisan és a berögződéseik miatt alkalmatlanok arra, hogy bizonyos dolgokat csináljanak.

De nagyjából úgy a magyar jogszolgáltatás felé sem sincs lassan semmi respekt. Egy fikarsznyi sem.
Megvárja majd a rendszer, ameddig egy óvódás csoportot gázol el ez kopasz fasz? Vagy mi...? Mit kell tennie, hogy végre bevágják oda, ahová való...?

https://index.hu/belfold/2020/10/12...jogsi_nelkul_vezet_a_dozsa_gyorgy_uti_gazolo/

Szóval, ez az, szuper, mutassuk csak meg, hogy akár embert is ölhet valaki, elítélik, megszegi azonnal azt, amitől eltiltották, és még kint lehet, és nem a kóter pengeti a szotyit...
Ettől biztos rend lesz.
Ja, nem...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 064
10 948
113
https://totalcar.hu/magazin/2020/10...e=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
Nagyon érdekes a cikk, ezt is szoktam mondogatni ismerősöknek hogy ma sokkal olcsóbb autót venni mint 25 éve, erre kiderült hogy igazam van.
Ma a lakás lett piszkosul drága, nem az autó/autózás. Persze az elektromos autók eljövetelével meg fog ez változni.


Ezzel nem értek egyet...
1 évvel ezelőtt, ugyanekkor kb 1m-el olcsóbb lett volna a Vitara. Amikor 2015ben megjelent, az immortal 1.6 szívóval, ha jól emlékszem 4,2m volt a GL+.

Folyamatosan drágulnak.. valamikor persze stagnálás van,akár éveken keresztül, de aztán jön egy ratyi Eus-s törvény vagy egy járvány, amihez alkalmazkodnia kell a gyártóknak és drágítanak. Vagy ha nem, akkor az eur/huf árfolyam miatt kúszik lassan felfele az árcédula.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 1711

Guest
Elnézést, de átaludtad az utóbbi néhány hetet...?

Nos, a halálos balesetet okozó kigyúrtköcsög, betonagy faszkalap még mindig szabadlábon van és vezetett úgy megint, hogy első fokon elítélték és ettől ÖRÖKRE eltiltották, MERT EMBERT ÖLT azzal, hogy magasról tett mindenféle szabályra, aztán még hazudozott összevissza, a saját telefonján meg ott volt, hogy mit művelt az a féreg.

Már mosdatják is...

http://kozlekedesbiztonsag.kti.hu/a-kresz-nem-ad-elsobbseget-a-szabalyosan-kozlekedoknek/
 
M

molnibalage

Guest
A másik eset is nevetséges, pont az ilyen esetek miatt írtam azt, amit fent.
A jog egyre inkább valamifélre karikatúrára hasonlít.

Ezek szerint, ha bárki elképesztő mértékben szabálysértő és amiatt egy átlagos sofőr nem képes felmérni, hogy egy köcsög mit művel és baleset történik, akkor a szerencsétlen átlagsofőr hibája is. Akkor is ha, egy motoros köcsög vagy egy tarkopasz fasz 130+ tempóval jön és ezt ő nem tudja felmérni egy olyan helyen, ahol a 80 km/h is kirívó szabálysértésnek számít.

Mert az átlagember viszonylag ritkán lát olyat, hogy erre legyenek trenírozva az érzékei, adott esteben lehetetlen is, mert a mélységérzékelésnek vannak határai.

Ez kb. akkora faszság, mint a megerőszakolt nőt felelősség tenni, hogy nem ismerte fel, hogy aki azt tette vele az milyen szenny alak.
Hiszen ő nő, hát fel kéne ismernie ugye?

A linkelt írás az már kb. a "minek ment oda" szintje.
Eszemfaszom megáll.
De tényleg.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 707
28 182
113
Ez a 27 éves valami alkalmatlan az életre, de valahogy mégis valaki engedélyt adott neki, hogy tonnás gépjráművet vezessen. Állam a padlón.
Az eredeti ügyészségi közlemény "hajléktalanként élő férfi"-ként hivatkozik rá, szóval gyaníthatóan inkább tüske/fagyálló/herbál/technokol/egyéb kognitív képességeket korlátozó szer fogyasztása állhatott a háttérben, vezetéstől kilométerekre volt. Vagy csak szimplán szülők testvérek voltak és ezen retardált létformával redukálták az emberiség átlag intelligencia hányadosát.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 064
10 948
113
Ha csak ezt a videot mindenki megnézné, és levonná a következtetéseket. A srác megtette, leüli, de vissza sajnos már nem tudja csinálni. :( Ő okozta, de iszonyat lehet ezzel a tudattal élni. :(


Ez nagyon durva...és teljesen igazad van!
Ezt úton-útfélen mutogatni kéne.

0ff: Az is megérne egy misét, hogy 10-ből 8x miért így történik ?
A vétkes miért ússza meg mindig nagy százalékban ép bőrrel vagy horzsolásokkal ?
A vétlen pedig meghal, vagy bárcsak meghalt volna.. örökre nyomorék lesz...én azon az állásponton vagyok, hogy van rosszabb a halálnál. Például székhez kötve, ágyhoz kötve, másoknak kiszolgáltatva, mások segítségére szorulva leélni 30, 40, 50 évet. Férfiként ezt szörnyű lehet elviselni. Hát még az, amit ennek a szerencsétlennek kell élete végéig cipelni, neki semmi baja, 4 embert meg elintézett...nem is tudom, hogy ezt egy normális ember, akinek van lelkiismerete, hogyan abszolválja.. nekem nem hiszem, hogy menne... tehát arra van nagyobb esély, hogy felkötném magam ott a cellában.

Ezért tartom be mindig a kreszt.. persze én is szeretek dinamikusan vezetni, megesik, hogy 70 helyett, 80al megyek, vagy 110 helyett 120al, az annak megfelelő utakon, de a lakott terület, az például szent. 0tt az 50, 50, a 30,30, a 20, 20... és ha 50 akkor lehet 30-al megyek, mert úgy ítélem meg, hogy sűrűn lakott a terület, játszótérrel, és nem lehet tudni, hogy melyik "kerítés"bokor vagy parkoló autó mögül ugrik ki egy kisgyerek a játékmotorjával...hiába megyek lassabban, mint a megengedett sebesség, engem az nem vigasztalna, ha adott esetben nem én vagyok a hunyó, hanem a gyerek szülei, akik mondjuk hanyag módon nem figyeltek rá és engedték az úton játszani.

Az meg a minimum, a vezetéshez való belépő jegy, hogy nem iszok alkoholt, ha vezetek...aki akaratgyenge és ez nem megy, attól örökre elvenném a jogosítványt... járjon busszal, vonattal és akkor annyi szeszt vedelhet, amennyit nem szégyell. Aki részeg és így ül be, annak semmiféle felelősségérzete nincs. Örökre elkell venni az engedélyt. Mint például a videóban szereplő gyerektől is, ha mondjuk szerencséje lett volna és egy rendőr autóba fut bele, még a baleset előtt... ez pont azaz eset. A 4 év mondjuk szerintem kurva kevés...nem mintha a 20 év csillapítaná a lelkét, már ha van...ezt ember nem tudja megbocsátani szerintem, amit tett.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Most kapott egy kecskeméti nő 2 év felfüggesztettet... Lakott területen gyorshajtás és 2 járdán sétáló ember megölése...
 
M

molnibalage

Guest
Ha csak ezt a videot mindenki megnézné, és levonná a következtetéseket. A srác megtette, leüli, de vissza sajnos már nem tudja csinálni. :( Ő okozta, de iszonyat lehet ezzel a tudattal élni. :(

Azon embereknek, akiknél kéne hiányzik az empátia és n+1 más dolog. Megnézné a videót és nem értené, hogy mi van. Az jönne le, hogy "ő hülye és béna volt, de én más vagyok. Velem ilyen nem történhet meg.". Tudom, mert ismertem ilyen embert. Már nem él kb. 18 éve.

Most kapott egy kecskeméti nő 2 év felfüggesztettet... Lakott területen gyorshajtás és 2 járdán sétáló ember megölése...
Nevetséges. Csak valahogy nincs kedvem nevetni...
https://hvg.hu/itthon/20201027_Halalos_gazolas_ket_ev_felfuggesztett_orgovanyi_no

De, hát ma reggel is mi volt? Vágóhíd utca és Soroksári sarka. Szokás szerint köcsögparasztok bent ragadtak a kereszteződésben. Volt ott egy rendőrautó is. Mit csinált? Pont, mint a balesetes videón. Egy kis hang és ment tovább. Ennyi.

Ameddig mindent meg lehet úszni ennyivel, addig marad az utakon az ami. Én meg csoroghattam át a kocsik között úgy, hogy erősen próbáltam, a szemkontaktust felvenni, hogy egy barom se tolasson rám vagy menjen át rajtam, ahogy helyet próbáltak adni a keresztforgalomnak. Az összes szarházi nem vesztett volna semm időt, ha szabályosan nem hajt be. De megtették. És ezért SENKI NEM CSAPJA POFÁN ŐKET.